Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio x 38


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić kolumny Dynaudio x 38. Zastanawia mnie dziwne cięcie pasma jak na kolumnę trójdrożną tj. 550 i 2000Hz , natomiast w większym modelu również trójdrożnym x44 jest to 180 i 2800 Hz. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic.

Liczby i parametry nie grają. Trzeba posłuchać we własnych warunkach i samemu wyrobić sobie zdanie. Jedyna negatywna opinia, z jaką się spotkałem na temat tego modelu, że może w niektórych warunkach wzbudzać się bas. Była to w zasadzie jedyna taka opinia na wiele bardzo pozytywnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic.

Liczby i parametry nie grają. Trzeba posłuchać we własnych warunkach i samemu wyrobić sobie zdanie. Jedyna negatywna opinia, z jaką się spotkałem na temat tego modelu, że może w niektórych warunkach wzbudzać się bas. Była to w zasadzie jedyna taka opinia na wiele bardzo pozytywnych

To prawda , przy zbyt bliskim postawieniu przy ścianie.50 cm z każdej strony , to konieczne minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać u siebie gdyż kolumny serii X troszkę inne brzmienie mają niż seria DM, F czy C. Drugostronnie dużo dobrego w nich jest gdyż sprawdzają się z różnymi gatunkami muzycznymi, choć chyba najlepiej z szeroko pojętą muzyką typu rock.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa nie rock, Excite to dalej Dynaudio, wokale na pierwszym miejscu. Jazz, wokale, ewentualnie jakis pop heh, rock z ta ich gora absolutnie nie, za miekko, za malo blasku a bas moglby byc twardsza kreska "ciety". Po prostu -Dynaudio bez tej slodyczy na wysokich z serii DM czy Focus i z zywszym, miekkim dolem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, odbieranie brzmienia kolumn jest bardzo subiektywne, każdy słyszy je inaczej. Zapewne doświadczenia z serią X masz większe niż ja bo je masz w domu, a ja słuchałem ich tylko gdzieś poza swoim systemem. Odniosłem jednak wrażenie (X34, X38), grają ostrzej i bez tej słodyczy, którą kocham w DM i F.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim subiektywizmem to mozna z Dynaudio zrobic drugiego Hegla, kolumny najlepsze do kazdej muzy a tak nie jest. Jazz, wokaliza to zywiol Dynaudio. Elektronika, rock czy muzyka metalowa na Dynaudio to oszukiwanie samego siebie.

Ps. Nie tylko Ty uwielbiasz te slodycz... DM2/6 mi tez zapadly w pamieci. Gora z excite to juz nie to, ani to do rocka ani nie ma tego co tak lubimy w Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalu nie słucham, ale rocka i elektronikę tak. To raczej kwestia dobrego pieca i F260 mogą też zagrać takie gatunki. Oczywiście dwie drogi to jak piszesz najlepiej małe składy jazzowe i wokale, wtedy jest perfekcyjnie.

 

A Hegli do jednego worka nie wrzucaj, H30+P30 to wyśmienite granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika, rock czy muzyka metalowa na Dynaudio to oszukiwanie samego siebie.

 

Zgadzam się, że inne kolumny zagrają lepiej rocka czy metal, ale electronica zawsze grała u mnie wybornie, czy to na DM, Contourach czy S25.

Zgadzam się też z przedmówcą w kwestii dobrego pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz nie wiem Panowie czemu tylko ja slysze, ze elektronika na Dynaudio "idzie jak z kula u nogi" ... Wzmacniacze robia co moga ale dalej tej swobody w dynamice brakuje. Oczywiscie Dynaudio bardzo, bardzo fajnymi kolumnami sa, zeby nie bylo hah.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, elektronika to bardzo ogólne i szerokie określenie. Bardzo Cię proszę podaj jakąś płytę, która według Ciebie gra słabo na Dynaudio, posłucham w swoim systemie i się odniosę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurka, jak do tej pory tego nie odczules to nic moja muza tu nie zmieni. Co kolwiek, czy to Dave Angel, Larry Heard, Miguel Migs z tego co lubie no jest duszone przez Dynaudio. Tu nie ma co bronic Dynek, bo w takiej muzyce wykladaja sie i tyle. Kula u nogi, zduszona dynamika, mecza sie ta muza Dynki i to od razu slychac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś elektronika Chorda była prezentowana na różnych wystawach z głośnikami Dynaudio. Jednym ze stałych elementów na liście nagrań były utwory Kraftwerk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham i odniosę się do konkretu. Dzisiaj puściłem The Rex The Dog Show i było bardzo energetycznie. Pewnie to zasługa piecyka, który nieźle radzi sobie z kontrolą basu w F260. Takie są Dynie, potrzebują smyczy w postaci dobrego pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłucham i odniosę się do konkretu. Dzisiaj puściłem The Rex The Dog Show i było bardzo energetycznie. Pewnie to zasługa piecyka, który nieźle radzi sobie z kontrolą basu w F260. Takie są Dynie, potrzebują smyczy w postaci dobrego pieca.

ze słabym piecykiem nawet nie podchodzę do Dyniek tak samo jak do Eposów ES.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.