Skocz do zawartości
IGNORED

Sony CDP-490 - laser


dindzi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Sony CDP-490 z laserem KSS-150A. Bardzo lubię jego brzmienie. Ale pojawiał się problem z odczytem niektórych płyt, więc podkręciłem prąd diody laserowej. Podobno to jest zabieg nie na długo. Wyczytałem, że laser KSS-210A jest 100% kompatybilny, a ja mam w domu nówkę KSS-210B. Czy też będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210B jest 100% kompatybilny - robiłem takiego swapa na CDP590 ponad dekadę temu (różniły się tylko posiadaniem pilota lub jego brakiem). Jako dowód masz foty znalezione w sieci: http://www.hifi-pictures.net/CD/Sony%20CDP-490/CD.htm

 

Lata temu, ale wtedy byłem bardzo z grania na nim zadowolony. I z szybkości odczytu płyty - ta była wręcz natychmiastowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie będę wymądrzał , bo do wymądrzałych 50-cio latków trochę mi brakuje :) , ale 210 ( nie wiem jak B ) według mi brzmi lepiej. Wymieniałem i to była w rozdzielczości - dobra wymiana.

Dopisze, że jednak, że głuchy jak pień jestem, jak już musiałem poprawić y na a :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wtedy kooltowe Altusy 75 i wzmacniacz Philips FA-951 i takie zmiany do tych sprzętów nie docierały w taki sposób, aby to można było usłyszeć. Także moje doświadczenie w wymianie niestety nie pomoże zweryfikować czy ktoś jest głuchy, pień, czy jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.