Skocz do zawartości
IGNORED

Cyrus One HD czy NAD C368/C356BEE


pinson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam!

 

Od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym systemem stereo.

 

W chiwli obecnej: Harman Kardon HK6500 i Klipsch F10 podpięte pod kartę Maya U5 i laptopa, kable melodika.

 

Szukam zestawu który zagra energetycznie i żywiołowo w muzyce jakiej słuchamy z dziewczyną czyli szeroko pojętej muzyki nowoczesnej: pop, dance, hip hop. Odtwarzane to wszystko będzie z laptopa, telewizora, czasami smartfon.

 

Chciałbym się Was zapytać jak te dwa wzmacniacze grają względem siebie. Który z nich byście polecili i dlaczego?

 

Słuchać będziemy w salonie 35m2 otwartym na kuchnię 12m2.

 

Kolumny to na 90% Heco Aurora 700/1000 lub Klipsch RF-280F. Mam klipscha teraz ale chętnie posłuchał bym innych :) Może coś ciekawszego w tej cenie?

 

Do nowego zestawu chcę również zakupić DAC.

 

Interesuje mnie tylko nowy sprzęt.

 

Pozdrawiam i jestem ciekaw waszych opinii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli chodzi o kolumny to porównywałem oba podane przez Ciebie modele i dla mnie Heco zagrało bezapelacyjnie lepiej także do Twojego metrażu ja bym brał Aurore 1000.

Co do wzmacniacza to Cyrusa nie znam a z Nada wolałbym c375. Jeżeli jednak zmieniłbyś zdanie i dopuścił możliwość zakupu używki to wziąlbym to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kejup dzięki za odpowiedź

 

Też skłaniam sie bardziej ku Heco aurora 1000. Mógłbyś po krótce opisać z jakimi wzmacniaczmi słuchałeś? Opisz po krótce swoje wrażenia.

 

Twoja propozycja jest ciekawa, zostanę jednak przy nowym sprzęcie. Z używkami różnie to bywa a jednak kwoty są spore. Czemu akurat C375?

 

Te nowe wzmacniacze NADa też mają pozytywne recenzje. Duża jest różnica w brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco słuchałem z jakimś marantzem i moim Nadem c356 (tyle że po modyfikacji). Brat który również słucha muzyki jak Ty ma Heco Music Style 900 czyli poprzednika Aurory i gra z Harmanem hk980 i Nadem c375.

Co do kolumn to Heco mają również potężny bas jak Klipsch ale zdecydowanie lepszą reszte pasma, środek nie jest tak wycofany, jest więcej detalu i przestrzeni.

Co do wzmacniaczy to tych nowych Nadów nie słuchałem ale c375 od c356 jest lepszy pod każdym względem tzn bardziej kontrolowany i potężny bas, środek i góra pasma bardziej żywa i detaliczna dlatego wolałby jego właśnie.

Jest to oczywiście tylko moja subiektywna opinia i najlepiej żebyś posłuchał sobie sam przed zakupem bo np. mój brat będzie sprzedawał c375 i kupował c356 bo jemu bardziej odpowiada.

Gdybym nie miał wzmacniacza który obecnie posiadam i miał wybierać z tych o których wspomniałe to brałb Calyxa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jak posłuchasz Cyrusa One HD oraz Nad-a i sam ocenisz. Będziesz czytał opinie a przy okazji dziesiątki innych propozycji to zgłupiejesz.

 

Cyrus ma dobrego dac-a na pokładzie także nie widzę sensu stosowania zewnętrznego. Streaming Tidal-a czy Spotify poprzez urządzenie zgodne z Bluetooth AptX też da dobrej jakości dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zgadzam się z przedmówcą, przy dość dużym pomieszczeniu Aurora 1000 sprawdzą się dobrze. Przy okazji jest to jedna z bardziej muzykalnych kolumn w swoim budżecie (i gabarycie), znacznie bardziej naturalnie brzmiąca niż dyskotekowo grający Klipsch.

Od siebie gorąco polecam jeszcze Dynavoice DF-6. To zaskakująco dobre kolumny do dużych pomieszczeń w niewygórowanej cenie. Grają barwnie, łagodnie a jeśli trzeba dynamiką potrafią przesuwać sofę wraz ze słuchaczami :) Wzmacniacze Nad (zarówno 356 jak i 375) to klasyka gatunku i na pewno mogę je również polecić. Zwróciłbym również uwagę na Cambridge Audio CXA60 lub Audiolab 8300A. Oczywiście najlepiej byłoby udać się na odsłuchy do dobrego salonu audio. Jeśli do Pabianice nie masz zbyt daleko, serdecznie zapraszamy.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77 zgadzam się z Tobą, czytam coraz więcej i coraz większy mętlik mam w głowie. Za Cyrus i NAD przemawia to że są to nowe konstrukcje z funkcją Bluetooth, na której mi zależy. Jest to fajny dodatek który będzie czasami wykorzystywany. Q21 jeśli chodzi o Twoją propozycje też myślałem nad Dynavoice ale o modelu 8. Tylko czy jest sens pakować tak duże kolumny do pomieszczenia? Salon ma 35 metrów ale kolumny będą ustawione na szerokości maks 2.5m a odsluch 4-5m. Zestaw będzie stał bokiem względem kuchni... Niestety takie teraz projekty domów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na wygodzie i funkcjach bezprzewodowych to może zamiast klasycznego wzmacniacza rozważysz zakup amplitunera stereo. Myślę że przy rodzaju muzyki jakiej słuchasz sprawdzi się on również doskonale. Może branża lub bardziej obeznani koledzy zaproponują coś co zagra z Heco :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pamiętaj, że Cyrus ONE HD i NAD 368 mają już wbudowany DAC, więc jeśli planujesz zakup osobnego urządzenia rozważyłbym zwykłego Cyrusa One lub NADa 356. Jeden i drugi charakteryzują się dosyć energicznym dźwiękiem, z dobrą kontrolą dołu. W połączeniu z Heco mamy bardzo żywy, energiczny i angażujący dźwięk. Klipsch będzie bardziej metaliczny, z ostrzejszą górą. Najważniejsze to posłuchać. Jeśli amsz po drodze do katowic to serdecznie zapraszamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadnie połączenie Dynavoice DF-6 z Cyrusem One HD lub NAD C356? Znalazłem jeszcze wzmacniacz Nuprime IDA-8, choć nigdzie informacji o połączeniu z Heco Aurora i Dynavoice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam preferuję poprzednią serię nadów. Nowe są przesadnie pluszowe i delikatne. Z drugiej strony jak bym miał podłączać to do klipscha to jednak zdecydowałbym się na nową serię. Jeśli chodzi o serię RP klipscha. W rp260 lubiłem dociążoną niższą średnicę. RP280 tego już nie miało, za to więcej sopranów. Bas też mniej obfity niż w rp260 za to bardziej punktowy.

 

Jak nie słyszałeś innych Klipschów niż twoje f10 to radzę posłuchać. Synergy f10 to chyba jedyne klipsche, które nie eksponują sopranów i są mniejwięcej równe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci podejdzie to bierz NADa w klasie D. Powinien mieć lepszą kontrolę basu niż stary model, będzie przy tym zużywać mniej prądu niż c356.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na odsłuchu Cyrusa One uwaga na ten wzmacniacz, na pewno nie jest uniwersalny, wybredny co do wyboru kolumn, trzeba koniecznie odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.