Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 20 tyś


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To raz. Fajny jest tylko do póki ma gwarancję. A dwa ja mam krakowski top hi-fi ? im mniej kontaktu tym lepiej. 

Mieli okazję na pass 150 teraz szkoda że go nie wziąłem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2019 o 09:13, 5z0p3n napisał:

Musical Fidelity Nu-Vista 600 -- Jak z 35k zejdą do 15 to biore

 

 

Używany spokojnie można znaleźć ale czy warto ? Mało tego nie wiem czy ktoś słuchał i jakie wrażenia bo to w zasadzie hybrydowy Wzmak bazujący ponoć na super lampach tyle że za podobną kasa maca M7000 można używanego mieć. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu Visty uzywanej jeszcze nie widziałem. Ciekawe co z wymianą lamp.

MA7000 chodzi i po głowie od początku. Z tym że używane w PL to cena 20-25k

Uciekła i kiedyś okazja z UK za 17500.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuvisty 600 pojawiają się na rynku Uk dosyć często. Ceny wyjsciowe to ok £3500, po negocjacji można zbliżyć się do 15tyś zł spokojnie. Tylko pytanie jak to gra? :) Sam swego czasu bardzo interesowałem się MF . Jednak obralem kierunek MF AMS35i. Wzmak w klasie A. Starszy model ale topowa seria swego czasu. Ale też nie udało mi się go upolować. Poszedlem inna drogą...

Co do lamp w nivista- jezeli mnie pamięć nie myli to żywotność na poziomie 60000 tyś godzin? To jakieś wojskowe wersje niby są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerlnij na tę sztukę -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnie lata produkcji:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli mowa o MF to przy okazji zapytam...miał ktoś na odsłuchu/na stanie wzmacniacz  Nuvista 800

....mile widziane kilka słów..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znalezionych opisów wynika że 600 i 800 to takie same brzmienie z tym, że 800 ma wiecej mocy. Teraz pytanie jak gra 600?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, 5z0p3n napisał:

...okazję na pass 150 teraz szkoda że go nie wziąłem ?

Na jednym z portali aukcyjnych jest Pass int30a za 18,5 tys pln.

okazja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...jeżeli mowa o MF to przy okazji zapytam...miał ktoś na odsłuchu/na stanie wzmacniacz  Nuvista 800
....mile widziane kilka słów..


Dołączę się do prośby kolegi powyżej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jaxcek napisał:

Na jednym z portali aukcyjnych jest Pass int30a za 18,5 tys pln.

okazja?

Nie bardzo. Skoro INT 150 był za 20. Int30 nowy kosztował 23-25

19 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Dołączę się do prośby kolegi powyżej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Myślę że tu nuvisty nikt nie słyszał. Jestem tu kilka dobrych lat, nigdy nie widziałem żeby ktoś o nich oprócz rms pisal. No może wcześniej top hi-fi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Myślę że tu nuvisty nikt nie słyszał

Na audio show grał zestaw MF nuvisty z Trianglami Signature. Grało to nieciekawie, jak na zestaw za 80 k.zł może gdyby były inne kable ( Melodika Sugar i IC Monkey)  to coś by z tego było a tak w pamięci pozostało mi tylko budyniowe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie miotacie , o co tak naprawde chodzi w tym temacie o znalezienie wzmacniacza czy o pogadaniu o fajnych wzmakach do 20 koła , proponuje zmienic temat i sobie dalej gadac bo propozycje które tutaja padaja są skrajne i nie mają żadnego sensu ,zaraz zobaczymy w ogłoszeniach Macka, Devialeta i inne wymysły nowoczesnej techniki rodem z USA badz innych bardziej cywilizowanych krajów niz Poland , a pan który założył temat jest z Krakowa gdzie mieści sie firma Haiku nie twierdze ze jest to petarda i nie ma nic lepszego ale ja na jego miejscu nie dał bym im zyc i brałbym jak leci wszystko do odsłuchu taki Mac 7000 to jest plucie w twarz potencjalnemu nabywcy ten wzmak powinien kosztować 5000 bo gra jak normalne stereo marantza czy denona , a pójscie w Triode po przeczytaniu wymagań potencjalnego nabywcy tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze ten temat to fejk i nie prowadzi do zadnych konkretnych konkluzji , wymieniane w temacie wzmacniacze to były naprawade propozycje godne uwagi i nic dalej ,za to bicie piany, np taki Emitter no to jest potwór , zaden z wymienionych wzmacniaczy nie dorówna jemu dynamika, no i co cisza ale za to jest tekst typu spróbuje Triode , ze co???  a teraz jeszcze Nu Vista  życze powodzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Amores999 napisał:

Ale sie miotacie , o co tak naprawde chodzi w tym temacie o znalezienie wzmacniacza czy o pogadaniu o fajnych wzmakach do 20 koła , proponuje zmienic temat i sobie dalej gadac bo propozycje które tutaja padaja są skrajne i nie mają żadnego sensu ,zaraz zobaczymy w ogłoszeniach Macka, Devialeta i inne wymysły nowoczesnej techniki rodem z USA badz innych bardziej cywilizowanych krajów niz Poland , a pan który założył temat jest z Krakowa gdzie mieści sie firma Haiku nie twierdze ze jest to petarda i nie ma nic lepszego ale ja na jego miejscu nie dał bym im zyc i brałbym jak leci wszystko do odsłuchu taki Mac 7000 to jest plucie w twarz potencjalnemu nabywcy ten wzmak powinien kosztować 5000 bo gra jak normalne stereo marantza czy denona , a pójscie w Triode po przeczytaniu wymagań potencjalnego nabywcy tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze ten temat to fejk i nie prowadzi do zadnych konkretnych konkluzji , wymieniane w temacie wzmacniacze to były naprawade propozycje godne uwagi i nic dalej ,za to bicie piany, np taki Emitter no to jest potwór , zaden z wymienionych wzmacniaczy nie dorówna jemu dynamika, no i co cisza ale za to jest tekst typu spróbuje Triode , ze co???  a teraz jeszcze Nu Vista  życze powodzenia 

Nareszcie rozsądny post.....śledzę watek i nie mogłem sie nadziwić niektórych absurdów..pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten temat to fejk to po co marnujesz swój cenny czas eksperta żeby w nim się wypowiadać? A pomyślałeś kiedyś, że ktoś może mieć inne zdanie od twojego np na temat wspomnianego Maca M7000? I że warto je uszanować ?
Jakoś nie widzę aby autor postu się burzył że mu zaśmiecamy wątek dyskutując, więc po co te emocje ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Skoro ten temat to fejk to po co marnujesz swój cenny czas eksperta żeby w nim się wypowiadać? A pomyślałeś kiedyś, że ktoś może mieć inne zdanie od twojego np na temat wspomnianego Maca M7000? I że warto je uszanować ?
Jakoś nie widzę aby autor postu się burzył że mu zaśmiecamy wątek dyskutując, więc po co te emocje ?

a mój czas nie jest cenny bo poswiecam go w 100% na tematy audio i muzyki czyli spełniam sie w całości 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie zartuj sobie i nie próbuj ratowac tematu, 7000 to gniot miałem go i na wszystkie mozliwe sposoby testowałem , nie mam zamiaru z nikim wchodzic w polemike to zły wzmacniacz za pieniadze które sobie za niego życza , ok wyglad super wart 5000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amores999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe czytałem całego wątku, ale skoro w pierwszych postach mowa była i o McIntoshu i o Gryphonie to mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Co prawda słuchałem starszych wersji (6900 i Callisto 2200; oprócz tego Krell  i Copland) ale może rzuci to pewne światło.  Oto link do mojej obszernej recenzji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Renia239 napisał:

Na audio show grał zestaw MF nuvisty z Trianglami Signature. Grało to nieciekawie, jak na zestaw za 80 k.zł może gdyby były inne kable ( Melodika Sugar i IC Monkey)  to coś by z tego było a tak w pamięci pozostało mi tylko budyniowe granie.

Triangle to mega słabe kolumny. Ciężko powiedzieć co tam grało źle. Ja jak zobaczyłem ta salkę i francuskie "cuda" to od razu wyszedłem. Nie zwróciłem uwagi z czym to grało. 

Kolego amores temat został założony przezemnie i nie jest to fejk. Wśród sprzętu używanego jednak średnio z odsłuchem. 

Triode 25 sprawdzę bo mam możliwość. Czemu by nie? Haiku już dzwoniłem i jesteśmy też umówieni ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, 5z0p3n napisał:

Triangle to mega słabe kolumny. Ciężko powiedzieć co tam grało źle. Ja jak zobaczyłem ta salkę i francuskie "cuda" to od razu wyszedłem. Nie zwróciłem uwagi z czym to grało. 

Kolego amores temat został założony przezemnie i nie jest to fejk. Wśród sprzętu używanego jednak średnio z odsłuchem. 

Triode 25 sprawdzę bo mam możliwość. Czemu by nie? Haiku już dzwoniłem i jesteśmy też umówieni ?

 

No to super ,pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amores999 dobrze pisze , ceny MA7000 są  bardzo zawyżone  -  płacimy za markę (wygląd) .                                                Jak dla mnie dźwięk z tej integry  wart jest  max 10kz . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Amores999 napisał:

nie zartuj sobie i nie próbuj ratowac tematu, 7000 to gniot miałem go i na wszystkie mozliwe sposoby testowałem , nie mam zamiaru z nikim wchodzic w polemike to zły wzmacniacz za pieniadze które sobie za niego życza , ok wyglad super wart 5000zł

Wojtek dobrze piszesz. Te Maki są słabe. Tylko dobrze wyglądają.  Od siebie proponuję np. Audia Flight One. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ira napisał:

Wojtek dobrze piszesz. Te Maki są słabe. Tylko dobrze wyglądają.  Od siebie proponuję np. Audia Flight One. 

Z Makiem jest tak jak kiedyś z naszą Diorą, amerykanie bardzo lubią Maka bo to juz prawie symbol narodowy i jak kupujesz dom za 3mln $ to w standarcie masz już sprzęt Maka i nie interesuje ich brzmienie tylko ma ładnie wyglądać a to fakt ze design maka jest świetny natomiast ja osobiście nie słyszałem z tych urzadzeń dzwięku za te pieniadze które sobie życzą, widziałem nawet kiedyś system maka w zabudowie kuchennej ?

Audia Flight osobiscie nie odsłuchiwałem ale słyszałem dużo mega opini i to nie z ust przekupionych recenzentów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bum1234 napisał:

Na marginesie - wzornictwo Macintosha jest dość dyskusyjne, kwestia gustu.

to tez prawda , mnie sie podoba np ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można napisać.. że większość wzmacniaczy jest wyceniona za drogo.. tak o połowę.. 

im droższy sprzęt tym gorszy stosunek ceny do jakości dźwięku.. dlatego tak ciężko się zdecydować.. 

..pewnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Gryphonie Callisto 2200 też nie mam dobrego  zdania. Bezduszny dźwięk. Podobnie jak ML 383. Musi być integra? Na allegro widziałem końcówkę Classe CA 200 plus preamp CP 35. W 10 kzł się cena mieści.Zostaje kasa na kabelki.

 

pozdrawiam

A jak się uprzeć to się znajdzie Audię Flight 100 w dobrych pieniądzach i starczy na porządny preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Amores999 napisał:

Z Makiem jest tak jak kiedyś z naszą Diorą, amerykanie bardzo lubią Maka bo to juz prawie symbol narodowy i jak kupujesz dom za 3mln $ to w standarcie masz już sprzęt Maka i nie interesuje ich brzmienie tylko ma ładnie wyglądać a to fakt ze design maka jest świetny natomiast ja osobiście nie słyszałem z tych urzadzeń dzwięku za te pieniadze które sobie życzą, widziałem nawet kiedyś system maka w zabudowie kuchennej ?

Audia Flight osobiscie nie odsłuchiwałem ale słyszałem dużo mega opini i to nie z ust przekupionych recenzentów

wbiłeś kij w Macowe mrowisko i się posypały opinie. muszę ci oddać to co twoje ? ze nie jesteś sam z ta opinią jak widać powyżej.

a co w tej kasie Ty uznał byś za wartego grzechu ? na czym słuchasz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie żebym chciał kogoś przekonywać (każdy ma prawo do swojej oceny) ale moje zdanie o MA7000 jest odmienne....

 podobnie można powiedzieć o Gryphonie Callisto 2200 czy Diablo (bezduszny suchotnik) ..do kategorii bezdusznych

wzmacniaczy można również  zaliczyć Krella 400xi czy KAV500i ....grono tych ''suchotników'' pewnie jest większe...

ale wystarczy do Krella czy Gryphona podłączyć jakieś CD z lampką na pokładzie...Metronom CD8T, Audio Research CD8 czy Jadis

i wtedy te jakże wyświechtane stwierdzenie że gra cały system (z pokojem włącznie) staje się bardzo aktualne

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, pepe napisał:

NIe czytałem całego wątku, ale skoro w pierwszych postach mowa była i o McIntoshu i o Gryphonie to mogę podzielić się swoimi doświadczeniami. Co prawda słuchałem starszych wersji (6900 i Callisto 2200; oprócz tego Krell  i Copland) ale może rzuci to pewne światło.  Oto link do mojej obszernej recenzji:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam Diablo 300 z B&W Matrix 801 Series 2 i jestem mega zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie kilka lat przerobiłem kilka modeli maka....podobnie jak accuphase to kompletna wydmuszka audio.....teraz wbrew mojej woli jestem katowany ma 7000...kompletne dno....poziom grania nie na poziomie 5...oceniam na 1 kzł :)...porażka 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Triangle to mega słabe kolumny.

Serio? A których modeli słuchałeś? Może najpierw lepiej posłuchać i dopiero się wypowiadać?

Będąc na Audio Show nie słyszałem żadnego dobrego grania, czyli prezentowane tam kolumny nie są warte zainteresowania, o cenie już nie wspominając.

54 minuty temu, mztv napisał:

przez ostatnie kilka lat przerobiłem kilka modeli maka....podobnie jak accuphase to kompletna wydmuszka audio.....teraz wbrew mojej woli jestem katowany ma 7000...kompletne dno....poziom grania nie na poziomie 5...oceniam na 1 kzł :)...porażka 

Gryphon, Accuphase, McIntosh lipa? Nie ma to jak Logitech ? Zagra ze wszystkim i ile jeszcze zostanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Music_FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.