Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 20 tyś


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam miałem dawno temu swietny wzmacniacz Accuphase E-210 naprawde był mega potem było kilka innych np E-450 to był dramat , ale wiem sa fani , dużo fanów , zrobiony jest świetnie , to tylko moje zdanie wiecej w accu nie wejde

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś po drodze Accuphase e303.

Bardzo rozdzielcze, subtelne granie. Mnie osobiście brakowało dociążenia w średnicy ... no i nie jest to piec dla amatorów szybkiego basu, ale widać że nie jest to przypadkowa konstukcja. Osobnik co ode mnie odkupił jest bardzo zadowolony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Bumpalump napisał:

Jesli DP-65 dla Ciebie brzmi jak cd za 1500zl to wspolczuje reszty toru, w swojej cenie to swietny cd

To jest moje zdanie i nie musisz mi współczuć od dawna nie używam cd , po DP-65 miałem Krella KPS 25 i to grało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok, to teraz odwróćmy pytanie. Czy wzmacniacz może być 10x tańszy od kolumn?
Zależy gdzie w/g Ciebie jest granica po której zaczyna się mezalians.
Ma to zastosowanie w obie strony relacji wzmak /kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Zależy gdzie w/g Ciebie jest granica po której zaczyna się mezalians.
Ma to zastosowanie w obie strony relacji wzmak /kolumny
No właśnie nie wiem czy to wg mnie. Takie jakieś ogólne pojęcie na ten temat jest.
Świeża historia z PW.

Tannoy Kensington GR napędzam Yamahą A-S1100 i człowiek się zdziwił, to tak można?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accuphase ma bardzo solidnie (żeby nie powiedzieć pancernie) wykonane wzmacniacze....i nie tylko 

przez ponad 2 lata grałem na e-560...miałem też kilka innych na sprawdzeniu (integry)...

 na przestrzeni chyba 12lat Accu wypuściło na rynek e-550, e-560, e-600 i aktualny model e-650

różnice w brzmieniu niewielkie....firma zacna i dobrze jej życzę ale do Accu już nie ma powrotu....

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, julius-6 napisał:

no i nie jest to piec dla amatorów szybkiego basu

No i to jest kluczowy problem z nimi. Ale w nowszych od XX70 to ma być sporo lepsze.

12 godzin temu, Sine Metu napisał:

Panowie, pozwolę sobie wetknąć kij w mrowisko emoji6.png

Jeżeli wzmacniacz za 20k, to kolumny za 200k? Czyli 1:10? Ktoś jest przeciw? emoji56.png

Ja. Zdecydowanie. Jak kolumny za 20k to wzmacniacz za 40k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... jak szukałem następcy NADa 375 w temacie "Wymiana wzmacniacza, czesc II" ile było zachwytów i zachwalania Tucany II,  prawie już kupiłem w ciemno, a dziś przechodzą z rąk do rąk bez zawahania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

hmm... jak szukałem następcy NADa 375 w temacie "Wymiana wzmacniacza, czesc II" ile było zachwytów i zachwalania Tucany II,  prawie już kupiłem w ciemno, a dziś przechodzą z rąk do rąk bez zawahania.

Bo tam jest takie WOW, które dość szybko przemija, przynajmniej tak było u mnie. Co nie znaczy że to w tej cenie bdb wzmak, z tranzystora nigdy dobrej lampy 845 nie zrobimy, jeśli chodzi o średnice, i w drugą stronę z 845, nie będzie dynamiki i kontroli dobrego trana 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jonny napisał:

Bo tam jest takie WOW, które dość szybko przemija, przynajmniej tak było u mnie. 

Na szczęście się nie ugiąłem i .....teraz gra MA252

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sine Metu napisał:

Panowie, pozwolę sobie wetknąć kij w mrowisko emoji6.png

Jeżeli wzmacniacz za 20k, to kolumny za 200k? Czyli 1:10? Ktoś jest przeciw? emoji56.png

System gra tak dobrze jak jego najsłabsze ogniwo. Stosując tą zasadę można by przypuszczać, że wszystkie podstawowe elementy toru powinny być na zbliżonym poziomie jakościowym. Dodatkowo warto by wiedzieć jak producenci wyceniają swoje komponenty? Czy odnoszą się do zobiektywizowanych możliwości "brzmieniowych" produktu czy panuje tzw. wolna amerykanka? Czy cena produktu odwołuje się do ponoszonych kosztów materialnych produkcji czy opiera się głównie na "know how" (wówczas trudno o obiektywnie uczciwą wycenę).

Spotkałem się też z opinią, że ważniejsze w torze są "wcześniejsze" ogniwa systemu - pierwsze to źródło/transport, a na końcu kolumna. Argumentem za tym rozumowaniem jest fakt, że jak coś stracisz na początku, to już tego później nie odzyskasz i wydatki na lepszy wzmaczniacz/kolumny nic nie pomogą (a mogą jeszcze dobitniej ukazać "owoce" wcześniej dokonanych zniszczeń). Prawdę mówiąc trudno się z tym nie zgodzić, a przykładem niech będzie fatalnie nagrana płyta (to nie element zestawu hi-fi, ale dla zobrazowania problemu  się nam przyda), której stosunkowo niewiele można pomóc poprzez dobór najlepszych komponentów systemu. 

Jak zawsze opinie w tej kwestii będą różne, a odpowiedź nie jest prosta. Najlepiej samemu przeanalizować jak to wygląda w praktyce analizując jak zbudowane  są systemy innych audiofilii. BYć może okaże się, że te relacje wydatków na poszczególne komponenty zależą od pułapów cenowych (inaczej to może wyglądać na poziomie sprzętu budżetowego, a inaczej w Hi-end'zie).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bawi mnie gadanie jaka to Tucana jest słaba, albo jak się nie sprawdziła, czy ile jest warta.

Trzeba wiedzieć:

a) czego się słucha

b) jakie kolumny

c) jakie warunki mieszkaniowe

d) co się lubi

Jak się wybiera wzmacniacz na zasadzie 'kupię bo ma dobre opinie' to się można poważnie zdziwić. 

Pamiętam jak kiedys ktoś mi polecał kiedyś do rocka i Diamondów od Pylona... Lebena i twierdził, że jest dużo lepszy od Vincenta sv 237. Prawda była taka, że ani Leben do Pylonów się nie nadaje, ani Vincent,  a już na pewno nie nadawały się do mojej muzyki. 

Tucanę polece każdemu kto:

- lubi drive w graniu
- ceni sobie znakomitą średnicę
- słucha różnej muzyki, bo pociągnie ona spokojnie i elektronikę i rocka, a z opodiednimi kablami i jazz (choć z rozdzielczością może byc gorzej)
- ma trudne kolumny, bo to prawdziwa elektrownia 

Jeżeli w/w zostaną spełnione i będa odpowiednie kolumny to ten wzmak jest wart i 12K używany. 

 

Ten wątek to dla mnei przykład 'perfekcyjnego chaosu' , bo są tutaj piece z tak różnych bajek, że głowa mała. Od takich, które wyglądają a nie grają, po takie których nikt nigdy pewnie na uszy nie słyszał i gdzieś pomiędzy są ze 2-3 fajne pozycje, które w zależności od preferencji powinny być odsłuchane i wybrane, a zdaje się, że nie zostały i nie są nawet w planach. 
 

ASR. Line Magnetic i ewentualnie Haiku (choć z tego co doczytałem to średnio) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że ostatnim elementem toru audio nie są kolumny a nasze uszy - właściwie nasz mózg.. i to od tego zależy najwięcej jak odbieramy dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jonny napisał:

Tu się kompletnie nie zgadzam, nic tu znakomitego nie ma. trudne kolumny i drive, owszem. 

Miałem kilka miesięcy ją i porównywałem z lampami. Grała w średnicy nie gorzej niż np. Haiku Williamson. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jonny napisał:

To posłuchaj czegoś na 845, 211, GM70. 6550 i inne KT to tylko lampa z wyglądu. 

Mam w domu 845, a 805 z 300B obecnie jeszcze u mnei stoi. Wszystko kwestia zestawienia z kolumnami i źrodlem. Gram teraz na SE z 845 z niezłymi lampami i kurcze jakoś nie mam wrażenia, że tranzystory, które miałem były dużo gorsze w średnicy. Były ostrzejsze, ale bardziej konturowe i lepsze na basie (oczywiście nie wszystkie) 

Dopiero LM 805 + 300B gra zauważalnie lepiej w średnicy - jest naprawdę gęsto i szczegółowo, ale nie ma już takiej zwiewności i lekkości jak 845. Do Tannoya wolałbym 805 , do Snella bardziej leży mi 845... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i chwale 845.
Choć nie ukrywam że 211 i GM70 też bym kiedyś "posmakował"
Ale najpierw lokum muszę ogarnąć lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sine Metu napisał:

Czyli, generalnie rzecz biorąc, kolumny.

 

Nie. Nawet najlepsze kolumny jakie kupisz na rynku będą grały fatalnie z budżetową elektroniką.

Za to dość tanie kolumny z bardzo dobrą elektroniką zagrają co najmniej dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli.. potrzebna jest świetna elektronika.. by wydobyć z kolumn co najlepsze..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafa napisał:

Za to dość tanie kolumny z bardzo dobrą elektroniką zagrają co najmniej dobrze. 

I tak i nie. Jak te dość tanie kolumny (co jest pojęciem szerokim) będą zwalone na etapie projektu oraz w wyniku poczynionych oszczędności to nic im nie pomoże, nigdy pewnego poziomu nie przeskoczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie wybraliście temat do dyskusji... 

Każdy kto chwilę miał do czynienia ze sprzętem audio wie chyba, że zgrywać się musi ze sobą wszystko i przede wszystkim musi pasować. Jak dasz prądożerne kolumny do dobrego, ale słabego prądowo pieca... to będzie źle. 

Ja np. wpinałem kiedys wkładkę za 100zł do Husarii to zagrała nie gorzej niż wkładka za 2000zł z tanim Pre projecta. 

Nie ma czegoś takiego jak dobry sprzęt od jakiejś kwoty. Większy budżet daje szersze pole manewru jeśli chodzi o wybór, ale nie gwarantuje dobrego brzmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Sine Metu napisał:

To ile musi kosztować wzmacniacz aby nie był "budżetowy"?

To pojęcie płynne. Nie chodzi o samą cene a poziom jakości dźwięku. Przecież są zawsze urządzenia lepsze i gorsze a kosztujące tyle samo. W założonej kwocie tego wątku na pewno można kupić conajmniej dobry sprzęt.

Na pewno na urządzeniach typu Marantz PM6006 nie osiągniesz wysokiej klasy grania. Bez względu na kolumny.

A źródło jest co najmniej tak samo ważne jak wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.