Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 20 tyś


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzają się jeszcze wzmacniacze z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Od kilku dni testuję u siebie Dayens Menuetto i jestem pod dużym wrażeniem jak to gra. Myślę, że model wyższy Ecstasy, to może być już petarda, do wyjęcia poniżej 8 tys za nowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Sine Metu napisał:

To ile musi kosztować wzmacniacz aby nie był "budżetowy"?

Z doświadczenia kilkunastoletnie używki w cenie 7-8tyś

Nowe 20-30tys zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak porównanie malucha z mercedesem (raczej Polonezem). Oba mają po cztery koła i da się jechać z miejsca A do miejsca B...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, rafa napisał:

To jak porównanie malucha z mercedesem (raczej Polonezem). Oba mają po cztery koła i da się jechać z miejsca A do miejsca B...

Trafnie powiedziano ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafa napisał:

To jak porównanie malucha z mercedesem (raczej Polonezem). Oba mają po cztery koła i da się jechać z miejsca A do miejsca B...

Tak, jasne. Najlepsze są te porównania do motoryzacji. Jakie trafne, jakie błyskotliwe.

Tyle, ze nawet w półprzytomności można zorientować się, nawet będąc tylko pasażerem o różnicach tych aut, nawet na postoju.

Ze słuchaniem na ślepo tych wzmacniaczy już tak różowo nie będzie...ale co tam, można sobie poprawiać samopoczucie porównaniami do autek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem A-S2100 ponad rok, teraz ma A-S3000 też już ponad rok, przed zakupem długo porównywałem bezpośrednio, a potem jeszcze w domu zanim as2100 sprzedałem. Różnica jest oczywiście nie tak wielka jak cena ale zauważalna. Konstrukcyjnie 3000 ma inne trafo, trochę więlszą pojemność kondensatorów, wiecej połączeń skręcanych, inny wzmacniacz słuchawkowy i pre gramofonowe. W brzmieniu na korzyść as3000 wypada rozdzielczość, przestrzeń/scena 3D, kontrola basu. Tak jak napisałem te różnice nie są tyle warte co przyrost ceny ale tak to już jest, że im drożej tym korzyści proporcjonajnie coraz mniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, iro III napisał:

Tyle, ze nawet w półprzytomności można zorientować się, nawet będąc tylko pasażerem o różnicach tych aut, nawet na postoju. 

Ze słuchaniem na ślepo tych wzmacniaczy już tak różowo nie będzie...ale co tam, można sobie poprawiać samopoczucie porównaniami do autek.

Nie sądzę - w przypadku ślepego testu nie wszyscy rozróżniliby, czy jadą BMW serii 500, czy Mercedesem serii 300 - siedząc obok kierowcy z opaską na oczach, albo z tyłu - nie każdy jest w stanie rozróżnić czym go wiozą, a nawet powiedziałbym, że większość nie odgadłaby czym jedzie w danym momencie podczas ślepego testu - oczywiście przy zbliżonej jakości i wielkości samochodu, bo wiadomo, że między Syreną lub Fiatem 126p, a Toyotą to te różnice będą wyczuwalne jadąc nawet w hełmofonie. To samo z ogumieniem - różnice w komforcie jazdy są kolosalne przy różnego rodzaju oponach, a już o zbliżonej jakości ogumienia ciężko jest odróżnić w ślepym teście na czym jedziesz, a różnice jednak są, więc porównania jak i analogie są jak najbardziej na miejscu. Wielkim zwolennikiem analogii audio i motoryzacji jest Viktor Khomenko z BAT. Nie ma nic złego ani nieprawidłowego w takich porównaniach. Ja jazz porównuję do wina - analogii całe mnóstwo, ale czy ktoś kto słucha jazzu, a nie interesuje się winem potrafi tak to skojarzyć? Wątpię! Przykład? Proszę - mój przyjaciel jest zawodowym muzykiem jazzowym, ale o winach nie wie nic, choć mówi, że lubi i analogii nie widzi. A tego jest całe mnóstwo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyta Stylistyczna

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepe testy są bardzo dobre - można się przekonać o własnej percepcji, i nie chodzi mi tu o rozróżnianie kabli, wzmacniaczy lub innych audio klimatów, ale na przykład o tym, czy dobrze słyszymy w domenie rozróżniania instrumentów, stylów gry, soundu poszczególnych mistrzów, form muzycznych... itd. Wielu nie potrafi odróżnić altu od tenoru, albo trąbki od flugelhornu - nie pisząc już o kornecie, bo akurat ten instrument jest ciężko odróżnić od trąbki. Oczywiście w realu, bo w internecie, to wiadomo - wszyscy wszystko wiedzą, słyszą, widzą... etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Wklejenie tego (głupiego/śmiesznego) obrazka raczej  miało zasugerować aby do tych wszystkich testów i porównań podejść z lekki dystansem. Zarówno do siebie jak i "badanej" materii. Dążenie do "subiektywnie obiektywnych" prawd jest jak najbardziej wskazane ale prawdy "objawionej" i tak nie dosięgniemy. Nieważne do jakich porównań sięgniemy i ile zmiennych uwzględnimy. Zawsze na horyzoncie pojawi się jakiś nowy symbol "X"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Miałem A-S2100 ponad rok, teraz ma A-S3000 też już ponad rok, przed zakupem długo porównywałem bezpośrednio, a potem jeszcze w domu zanim as2100 sprzedałem. Różnica jest oczywiście nie tak wielka jak cena ale zauważalna. Konstrukcyjnie 3000 ma inne trafo, trochę więlszą pojemność kondensatorów, wiecej połączeń skręcanych, inny wzmacniacz słuchawkowy i pre gramofonowe. W brzmieniu na korzyść as3000 wypada rozdzielczość, przestrzeń/scena 3D, kontrola basu.


Z tym że, jak wynika z pomiarów, najwyższą wydajność prądową ma najnowszy z nich czyli A-S1100.
Co do oceny brzmienia, to sprawa indywidualna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:


 

 


Z tym że, jak wynika z pomiarów, najwyższą wydajność prądową ma najnowszy z nich czyli A-S1100.
Co do oceny brzmienia, to sprawa indywidualna.

 

Pomiary nie grają, a moc to nie "wydajność prądowa".  Jest taki filmik na youtube, gdzie facet porównuje te trzy wzmacniacze i dochodzi do wniosku, że "best buy" to 1100, gdyby miał zmienić to na 2100 bo choć uznaje, że 3000 jest najlepsza z tercetu to jednak zbyt droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Filmik  przydługi i jego wadą jest to, że to tylko czysta analiza parametrów i konstrukcji ( zresztą obarczona błędami bo podaje nieprawdziwe parametry kondensatorów ) a brak jest w nim jakiejkolwiek oceny brzmienia. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Przemos1980 napisał:

No tak bo przecież Yamaha jest nieaudiofilska

Nie, bo wzmacniacz za 6k nie pasuje do wątku o wzmacniaczach za 20k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, rafa napisał:

Nie, bo wzmacniacz za 6k nie pasuje do wątku o wzmacniaczach za 20k

as3000 to 17 tys. zł a poza tym jest „do” więc może być nawet za 100 zł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Przemos1980 napisał:

No tak bo przecież Yamaha jest nieaudiofilska

Nie o to chodzi , zreszta nie dziele wzmacniaczy na audiofilskie i nieaudiofilskie 

tylko rozumiem jakby tytuł wątku był o wzmakach do 10K, 

natomiast mając do wydania 20K jest mnóstwo lepszych wzmacniaczy , oczywiście moim zdaniem

8 minut temu, audiofan01 napisał:

as3000 to 17 tys. zł a poza tym jest „do” więc może być nawet za 100 zł:)

To ja polecę jakiegoś budżetowego Nada, za pare stówek tez się łapie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2019 o 10:54, Bogusław_59825 napisał:

hmm... jak szukałem następcy NADa 375 w temacie "Wymiana wzmacniacza, czesc II" ile było zachwytów i zachwalania Tucany II,  prawie już kupiłem w ciemno, a dziś przechodzą z rąk do rąk bez zawahania.

Zgadza się. Jak większość używanych wzmaków do dychy.

 

 

O AS 3000 sam myślę. Ale to Krakowski Top HiFi znowu ?

Ja teraz wszystko po kilku dniach odsłuchu testuje na "ślepo". Na szczęście ma kto przełączać. Szybko stwierdzam wartość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Odrzucasz emocje

Muzyka to emocje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Muzyka to emocje


Emocje związane z "marką" która kreuje Marketing to miałem na myśli.

Muzyka = emocje 100% racji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
A co te Yamahy robią w tym wątku ?
Pokazują, że kasa nie gra




natomiast mając do wydania 20K jest mnóstwo lepszych wzmacniaczy , oczywiście moim zdaniem


Można też kupić wyższej klasy kolumny, ponieważ to tu możemy najwięcej zyskać.

Poza tym, konia z rzędem temu kto bezbłędnie odróżni te trzy Yamahy podczas odsłuchu z normalnym poziomem głośności, w pokoju 20 m² i kolumnami o efektywności 93 dB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sine Metu napisał:

 


 

 


Można też kupić wyższej klasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ponieważ to tu możemy najwięcej zyskać.

 

 

Pewnie , ze można 

ale to jest wątek o wzmacniaczach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sine Metu napisał:

Pokazują, że kasa nie gra emoji3.png


 

 


Można też kupić wyższej klasy kolumny, ponieważ to tu możemy najwięcej zyskać.

Poza tym, konia z rzędem temu kto bezbłędnie odróżni te trzy Yamahy podczas odsłuchu z normalnym poziomem głośności, w pokoju 20 m² i kolumnami o efektywności 93 dB emoji3.png

 

Jak zorganizujesz taki test to chętnie spróbuję, tylko co ja zrobię z tym koniem?:)

Bez problemu odróżniałem 2100 od 3000, 1100 vs. 3000 też nie powinno być trudno, jedynie z 1100 vs. 2100 byłby kłopot i tu się zgadzam, że raczej nie do odróżnienia.

Rozumiem specyficzne założenia, moje doświadczenia to pokój 37 mkw, kolumny 86-89 dB, głośność - różna.

Czy Ty takie porównania osobiście robiłeś czy tylko tak strzelasz w ciemno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Jak zorganizujesz taki test to chętnie spróbuję, tylko co ja zrobię z tym koniem?:)
Bez problemu odróżniałem 2100 od 3000, 1100 vs. 3000 też nie powinno być trudno, jedynie z 1100 vs. 2100 byłby kłopot i tu się zgadzam, że raczej nie do odróżnienia.
Rozumiem specyficzne założenia, moje doświadczenia to pokój 37 mkw, kolumny 86-89 dB, głośność - różna.
Czy Ty takie porównania osobiście robiłeś czy tylko tak strzelasz w ciemno?
Tylko w sklepie, ale na takich samych kolumnach jak mam. No i kupiłem 1100.
Kulpa porównywał 2100 z 1100 i różnice stwierdził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofan01 napisał:

Bez problemu odróżniałem 2100 od 3000, 1100 vs. 3000 też nie powinno być trudno,

Widzę - rozróżniam - nic nowego

Ciekawsze jak NAPRAWDĘ nie widzę - wielu już takich było, miny nietęgie i to po porównaniach przy znacznie większych różnicach cenowych...   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, iro III napisał:

Widzę - rozróżniam - nic nowego

Ciekawsze jak NAPRAWDĘ nie widzę - wielu już takich było, miny nietęgie i to po porównaniach przy znacznie większych różnicach cenowych...   ?

Skąd wiesz jak wyglądały moje porównania, byłeś obecny?  jakoś nie kojarzę:) Otóż wyjaśniam, że robiłem w domu także próby "na ślepo". Niestety obarczone dwoma  wadami ( słynne zasady Lecha)  - głośność była ustalana "na czuja" i na podstawie wskaźników wychyłowych oraz wszystko trochę trwało ze względu na czas potrzebny na przepinanie urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2019 o 12:05, audiofan01 napisał:

kąd wiesz jak wyglądały moje porównania, byłeś obecny?  jakoś nie kojarzę:) Otóż wyjaśniam, że robiłem w domu także próby "na ślepo". Niestety obarczone dwoma  wadami ( słynne zasady Lecha)  - głośność była ustalana "na czuja" i na podstawie wskaźników wychyłowych oraz wszystko trochę trwało ze względu na czas potrzebny na przepinanie urządzeń.

Nie karm trolla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.