Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 20 tyś


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Te Yamahy może nie są zle ( słuchałem AS-2000 ) ale w kategorii do 5000pln za używany 
polecanie Yamahy w tym wątku ( przypomnę wzmak do 20k )to jak polecanie komuś kto chce wydać 200k na samochód Fiata Punto 
A dzieloną C-5000 M-5000 to na ile wyceniasz, bo może się załapie
Poszukam w sieci o tych różnicach to podeślę link.
As 3000 ma większą łączną pojemność kondensatorów na pewno inne pre gramofonowe, co do wzmacniacza słuchawkowego to nie mam pewności.
Mnie akurat przedwzmacniacz gramofonowy i wzmacniacz słuchawkowy są zbędne. Źródła mam bez XLR. To i przepłacać nie musiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2019 o 10:59, miki450 napisał:

Polecam zapoznać się z wypowiedziami niejakiego pana Susumu Kumazawa

Mógłbyś podać jakiś link, bo cały internet przeszukałem i nic na temat różnic w wypowiedziach tego pana nie znalazłem. Za to na stronie tophifi są np. zdjęcia PHONO PRE as2100 i as3000 i widać na nich różnice, topologia podobna ale kilka elementów innych. Regulacja głośności też inna, as3000 ma mniejszy skok po jednym naciśnięciu pilota co ujawnia się przy cichym słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k.....a.... zaśmieciacie temat. W....ć , zakładać temat typu "Wyższość Fiata nad Bmw". Ja także jestem ciekaw wzmaka jak autor wątku, a niep…..o budowie. Ważne jak gra. A może zaczniemy pisać o domach , o akustyce..... Ja mieszkam w domu z bali. Może polecicie mi dobrego murarza......Stworzy lepszy system....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)


Warunki lokalowe - mieszkanie w bloku.  



k.....a.... zaśmieciacie temat. W....ć , zakładać temat typu "Wyższość Fiata nad Bmw". Ja także jestem ciekaw wzmaka jak autor wątku, a niep…..o budowie. Ważne jak gra. A może zaczniemy pisać o domach , o akustyce..... Ja mieszkam w domu z bali. Może polecicie mi dobrego murarza......Stworzy lepszy system....
Każdemu gra inaczej - inne kolumny, inne źródło. Forum to tylko drobne wskazówki do własnych odsłuchów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sine Metu napisał:

 

 


emoji12.png
Każdemu gra inaczej - inne kolumny, inne źródło. Forum to tylko drobne wskazówki do własnych odsłuchów emoji3.png

 

Tak......tylko która Yamaha...….. Jakieś inne propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytujesz wątek o wzmakach do 30k a ten jest do 20k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że autor wątku rozważał integrę Maka jakis gdzieś tam na początku. Ostatnio znajomy - posiadacz Baltka Endo2 brał go na odsłuchy i delikatnie mowiąc nie był specjalnie zadowolony z jakości...

Jako ciekawostka szybki look pod maskę.
Baltlab Endo2 - obecnie 11 000zł katalogowo
Haiku Sol II - 8700zł katalogowo
McIntosh  - 15 000zł

aha... no i przestańcie poruszać temat Yamahy w wątku wzmacniacz do 20k bo to troche mało poważne, ani nawet nie zabawne... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mcintosh.jpeg

solii.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, julius-6 napisał:

aha... no i przestańcie poruszać temat Yamahy w wątku wzmacniacz do 20k bo to troche mało poważne, ani nawet nie zabawne... ?

Czyli co, że za drogie? dzielonka Yamahy to prawie 50 tys. zł, a-s3000 to bez promocji 22 tys. zł. OK już nie będę w takim razie o nich wspominał i chętnie poczytam o tym Haiku i Batlabie, które się idealnie wpasowują:) i są całkiem sympatyczne, w środku widzę dużo powietrza.... audiofilskiego oczywiście, więc musi być super:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, audiofan01 napisał:

Czyli co, że za drogie? dzielonka Yamahy to prawie 50 tys. zł, a-s3000 to bez promocji 22 tys. zł. OK już nie będę w takim razie o nich wspominał i chętnie poczytam o tym Haiku i Batlabie, które się idealnie wpasowują:) i są całkiem sympatyczne, w środku widzę dużo powietrza.... audiofilskiego oczywiście, więc musi być super:)

Wydawanie dzisiaj na Yamahę więcej niż 3000zł jest dla nie generalnie niepoważne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, julius-6 napisał:

Wydawanie dzisiaj na Yamahę więcej niż 3000zł jest dla nie generalnie niepoważne...

Gdyż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, julius-6 napisał:

Wydawanie dzisiaj na Yamahę więcej niż 3000zł jest dla nie generalnie niepoważne...

Jakie masz osobiste doświadczenia, jaką Yamahę miałeś?

As-3000  przed zakupem próbowałem trafić jakąś używkę, pojawiły się dwie w cenie ok 20% niższej niż nowa i zniknęły w jeden dzień zanim zdążyłem zareagować. Swoją a-s2100 sprzedałem ponad roczną za 70% ceny nowej. Założyłbym się, że zarówno batlab jak i haiku więcej tracą jako używki, może nawet 50% w ciągu roku bo to butikowe marki, które kupuje się na zawsze albo sporo traci przy odprzedaży. Sprawdź sobie ceny topowych yamah z lat 80-90-tych. Obecna seria tysiączek nawiązuje do tych najleoszych lat. O Haiku i Batlabie za 20-30 lat nikt nie będzie.... pamietał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, audiofan01 napisał:

Sprawdź sobie ceny topowych yamah z lat 80-90-tych. Obecna seria tysiączek nawiązuje do tych najleoszych lat. O Haiku i Batlabie za 20-30 lat nikt nie będzie.... pamietał.

Raczej nie wie nawet o tej serii 10000 za którą do dziś fani płacą duże pieniądze a sprzęt ma 30 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze Yamaha A-S3000 - 17000zł    hahaahaha

Nieważne jak gra , Yamaha jest nieaudiofilska! 

Miałem u siebie na odsłuchu Yamahę A-S3000 i SOL II RC jeden po drugim, niestety żaden mi nie podpasował do końca, mimo że oba to bardzo dobre wzmaki. Może za krótko je miałem.

Wykonanie Yamahy A-S3000 jest na bardzo wysokim poziomie. Rozdzielczy, równy w całym paśmie dźwięk, wszystko na swoim miejscu. Zanim się opluję ten sprzęt proponuje najpierw odsłuchać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiofan01 napisał:

Jakie masz osobiste doświadczenia, jaką Yamahę miałeś?

As-3000  przed zakupem próbowałem trafić jakąś używkę, pojawiły się dwie w cenie ok 20% niższej niż nowa i zniknęły w jeden dzień zanim zdążyłem zareagować. Swoją a-s2100 sprzedałem ponad roczną za 70% ceny nowej. Założyłbym się, że zarówno batlab jak i haiku więcej tracą jako używki, może nawet 50% w ciągu roku bo to butikowe marki, które kupuje się na zawsze albo sporo traci przy odprzedaży. Sprawdź sobie ceny topowych yamah z lat 80-90-tych. Obecna seria tysiączek nawiązuje do tych najleoszych lat. O Haiku i Batlabie za 20-30 lat nikt nie będzie.... pamietał.

Ja mówię o Yamahach współczesnych sklepowych. 
Haiku sprzedałem ze stratą chyba 500zł po ok roku względem ceny zakupu, także nie narzekam. 

Oczywiscie można znaleźć marki, które lepiej kupowac bo będą trzymały wartość nie tylko na rynku polskim.

AS-3000 to przynajmniej w środku ma cokolwiek - mozna byłoby  przymknąć oko gdyby nie fakt, że za tą cenę można kupic już właściwie 2x SOL II ?

Miałem też okazję słuchać jakiegoś Marantza Reference co niby 32k kosztował. Powiem tak - nie zamieniłbym go wówczas na mojego Accuphase e303 z lat 70..  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, julius-6 napisał:

Ja mówię o Yamahach współczesnych sklepowych. 
Haiku sprzedałem ze stratą chyba 500zł po ok roku względem ceny zakupu, także nie narzekam. 

Oczywiscie można znaleźć marki, które lepiej kupowac bo będą trzymały wartość nie tylko na rynku polskim.

AS-3000 to przynajmniej w środku ma cokolwiek - mozna byłoby  przymknąć oko gdyby nie fakt, że za tą cenę można kupic już właściwie 2x SOL II ?

Miałem też okazję słuchać jakiegoś Marantza Reference co niby 32k kosztował. Powiem tak - nie zamieniłbym go wówczas na mojego Accuphase e303 z lat 70..  

No tak racja „sklepowych”, ja swoją kupiłem przecież na targu:) Ponawiam pytanie, czy miałeś/słuchałeś którejkolwiek z nowych „tysiączek”?

PS. po co kupować dwa SOL II? żeby mieć jeszcze więcej audiofilskiego powietrza:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audiofan01 napisał:

No tak racja „sklepowych”, ja swoją kupiłem przecież na targu:) Ponawiam pytanie, czy miałeś/słuchałeś którejkolwiek z nowych „tysiączek”?

PS. po co kupować dwa SOL II? żeby mieć jeszcze więcej audiofilskiego powietrza:)

Przecież ta Yamaha z serii tysięcznej wcale dużo więcej w środku nie ma, a SOL II przy McIntoshu i tak wygląda na mega dopakowanego. Patrząc na budżet to trzebaby wziąć Iovitę , albo chociaz SOL IV. Yamahy nowej nie sluchałem, nigdy do konca nie odpowiadalo mi to techniczno/analityczne brzmienie, choć były jakies 2 modele, ktore grały całkiem przyzwoicie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, julius-6 napisał:

Przecież ta Yamaha z serii tysięcznej wcale dużo więcej w środku nie ma, a SOL II przy McIntoshu i tak wygląda na mega dopakowanego. Patrząc na budżet to trzebaby wziąć Iovitę , albo chociaz SOL IV. Yamahy nowej nie sluchałem, nigdy do konca nie odpowiadalo mi to techniczno/analityczne brzmienie, choć były jakies 2 modele, ktore grały całkiem przyzwoicie. 

czyli jak zwykle:" nie słuchałem ale się wypowiem" i oczywiście negatywnie bo przecież cała yamaha to brzmi jak KD i pianocraft:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuje aby yamaszki serii 1000 dodać do listy tych co warto posłuchać skoro są zadowoleni użytkownicy i zauważycie, że żadnej innej marki tak nikt nie broni jak Yamahy ?!

I idźmy dalej z tematem bo są pewnie inne wzmaki warte uwagi.

P.s. ja od Yamahy zacząłem przygodę muzyka i gdyby nie ona nie bym bym gdzie jestem. I szanujmy nawzajem swoje poglądy każdy ma do nich tutaj prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sine Metu napisał:
W dniu 29.03.2019 o 18:59, julius-6 napisał:
Wydawanie dzisiaj na Yamahę więcej niż 3000zł jest dla nie generalnie niepoważne...

 

A takie na przykład Tannoy Canterbury GR to u kolegi po ile chodzą?

 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że mimo wszystko logo co dla niektórych odgrywa kluczowe znacznie. Gdyby nie mieć świadomości, jakiej marki gra sprzęt. To z pewnością wielu tu obecnych byłoby zdziwionych. To autosugestia która towarzyszy nam codziennie. 

Osobiście słyszałem dużo hi-endowych wzmacniaczy w tym AS-3000. Podzielam opinię o równym i dojrzałym dźwięku. Gdybym miał go przybliżyć, to wielce przypomina mi on Mcintosha MA 6600...Lecz to tylko moje prywatne zdanie. Jest to trochę niedocenione urządzenie. Ale za to słusznie wycenione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywołując w kółko i bez opamiętania produkty jednej marki, zabiliście ciekawie zapowiadający się wątek... Tak jakby ktoś bawił się w dobrego i złego policjanta, a celem było notoryczne odwoływanie się do promowanej marki wszelkimi sposobami (w myśl zasady - czym głośniej tym lepiej). Świadomie lub nie rozcieńczyliście fajny temat do stopnia, że trudno już sobie przypomnieć czego pierwotnie on dotyczył. Szkoda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, David_65062 napisał:

Wzmacniacza do 20 tys PLN

Ale chyba nie jednego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.