Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 20 tyś


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Ciężko znaleźć wzmacniacz w tej klasie prawie podwajajacy moc do 2 Ohm!

Z tym podwajaniem mocy do 2 Ohm to nie jest tak do końca prawda. W którejś recenzji zrobili babola i zamiast 320 podali 520W.

Leema podaje tak:

Output Power: 150W rms 8 Ohms/Ch

Output Power: 290W rms 4 Ohms/Ch

Output Power: 320W rms 2 Ohms/Ch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Huberto1984 napisał:

Do Naim'a, który potrafi zabuczec z wysokiego "c" to i tak jest dobrze ? super wzmak ? 

Świetna konstrukcja w dual mono. Dobre elementy, mocne trefa (choć były problemy z grzaniem, ale leema robiła poprawki-to było w pierwszej wersji, chociaż stecko mówił, że w 2 też, ja i koledzy problemów z Tucana 2 nie mieliśmy), mocna i wydajna pradowo. Ciężko znaleźć wzmacniacz w tej klasie prawie podwajajacy moc do 2 Ohm! Jako czyste wzmocnienie, pomijając barwę, prawie idealny klocek. Obudowa jak od czołgu, funkcjonalność bardzo dobra, chociaż przyciski na panelu nie zachwycają-ja nie używałem. Pilot to jedyny kiepski element. Jest zenujaco kiepsko wykonany. 

Zapomniałem dodać, że okablowanie to chord epic a w anniversary epic signature pod marką leema, więc na pewno nikt na bebechach nie oszczędzal. 

Dzięki za obszerny opis, co raz bardziej mam ochotę posłuchania Tucana, nie wiem tylko czy jest to możliwe we Wrocku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że Tucana ma funkcję balansu, co może się przydać przy nierównej akustyce. Może też pracować z zewnętrznym pre, jak i jako sama końcówka mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kasz76 napisał:

Dzięki za obszerny opis, co raz bardziej mam ochotę posłuchania Tucana, nie wiem tylko czy jest to możliwe we Wrocku

Przecież dystrybutorem jest Galeria Audio na Powstańców Śląskich.

3 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Dodam jeszcze, że Tucana ma funkcję balansu, co może się przydać przy nierównej akustyce. Może też pracować z zewnętrznym pre, jak i jako sama końcówka mocy

To też trochę nie prawda. Faktycznie nie ma wejścia bezpośrednio na końcówkę. Jest wejście AV, ale wtedy poprostu głośność jest ustawiana na wysoki poziom - preamp nie jest pomijany. Do kina tak, ale zewnętrznego preampa nie ma sensu podłączać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, cichom napisał:

To też trochę nie prawda. Faktycznie nie ma wejścia bezpośrednio na końcówkę. Jest wejście AV, ale wtedy poprostu głośność jest ustawiana na wysoki poziom - preamp nie jest pomijany. Do kina tak, ale zewnętrznego preampa nie ma sensu podłączać.

A to nie wiedziałem, że preamp nie jest całkowicie pomijany przy wejściu AV. Dobrze wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz okazję pozyczyc leeme na testy to bierz:) Fajny wzmak, wszystko wyżej zostało o nim napisane. Jedynie co to jednak barwy mu troszkę brakuje porównując do innych wzmakow. Ale to już kwestia gustu. Może byc na plus lub minus. Co kto lubi. Do ~8-10 tyś zł dobry wzmak. Ceny nowego sa przesadzone, zreszta jak wielu innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za obszerny opis, co raz bardziej mam ochotę posłuchania Tucana, nie wiem tylko czy jest to możliwe we Wrocku


Jeślibyś chciał też posłuchać MF M6500i to wpadnij bo jestem z Wrocławia, uważam że jesli Tucane 2 porównywać to właśnie do M6500i a nie do M6i/M6si bo to cenowo właśnie ta półka a nie o niemal połowę tańszych szustek. Barwa ciepła, wysterowanie przetworników wzorowe , jest też gęsto i nisko, średnica pełna a wysokie jak dla mnie takie jak powinny. Miałem M6i i M6500i to jest duży postęp no ale cena. jak chcesz weź swoje źródło ja mam M6CD i Coctail audio X40.

A jak będziesz miał Tucane 2 to ja bym się chętnie wprosił posłuchać jeśli pozwolisz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Huberto1984 said:

Do Naim'a, który potrafi zabuczec z wysokiego "c" to i tak jest dobrze ? super wzmak ? 

Świetna konstrukcja w dual mono. Dobre elementy, mocne trefa (choć były problemy z grzaniem, ale leema robiła poprawki-to było w pierwszej wersji, chociaż stecko mówił, że w 2 też, ja i koledzy problemów z Tucana 2 nie mieliśmy), mocna i wydajna pradowo. Ciężko znaleźć wzmacniacz w tej klasie prawie podwajajacy moc do 2 Ohm! Jako czyste wzmocnienie, pomijając barwę, prawie idealny klocek. Obudowa jak od czołgu, funkcjonalność bardzo dobra, chociaż przyciski na panelu nie zachwycają-ja nie używałem. Pilot to jedyny kiepski element. Jest zenujaco kiepsko wykonany. 

Zapomniałem dodać, że okablowanie to chord epic a w anniversary epic signature pod marką leema, więc na pewno nikt na bebechach nie oszczędzal. 

Obudowa jak od czołgu??Huberto ona wazy ledwie 18kg,mój  Cd ważył  tyle samo. Pm11s3 wazy 27kg A nu vista 34kg. 3 miesiące temu zmieniłem sa11s3 na Antile eco2 I kiedy kurier mi ja dostarczyyl to miałem wrażenie że przywiezli mi trampki ze sport Direct .zwykły cienki pojedynczy karton gdzie marantz pakuje swój sprzęt w potrójny  karton.O pilocie sam wspomniałeś że jest tani i brzydki A przecież ANTILA  jest droższe od Japończyka o prawie 1000£.funkcjonalnie ANTILA  też  jest ubozsza

Brak gniazda słuchawkowego,brak gniazd USB. Ceny używanych sa11s3  stoją na poziomie 1800£(tyle dałem za swojego A sprzedałem za 1750£),ANTILA  po serwisie kosztowała mnie 1300£,.Nie bronię Marantza Ale jako użytkownik  leemy I Marantza stanowczo stwierdzam że wykonaniem marantz leje LEEMA  I to mocno.A wracając do tucany 2 to też jakoś nie widzę zadne j przewagi nad pm11s3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mi się coś w budowie Tucany nie podobało to były gniazda RCA. Przede wszystkim są zbyt blisko siebie przez co włożyć szerokie wtyki RCA to było mission impossible. Ich montaż też nie wzbudzał zaufania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cichom napisał:

Tucana mi się bardzo podobała, ale brakowało mi dociążenia dolnej średnicy.

a próbowałeś może położyć większy / grubszy dywan w pokoju?, to daje więcej niż wymiana wzmacniacza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje gusta. Jak dla mnie wzmak zrobiony bardzo dobrze. Z mojego punktu widzenia marantz wypada przy nim gorzej, ale co kto woli. Zawsze można w tej cenie kupić arcama albo inny badziew ? a wracając do tematu kosztów to ostatnia Tucana 2 i musical fidelity 6500 poszły za £1360 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, Huberto1984 said:

Każdy ma swoje gusta. Jak dla mnie wzmak zrobiony bardzo dobrze. Z mojego punktu widzenia marantz wypada przy nim gorzej, ale co kto woli. Zawsze można w tej cenie kupić arcama albo inny badziew ? a wracając do tematu kosztów to ostatnia Tucana 2 i musical fidelity 6500 poszły za £1360 ?

Możesz skrobnąć co nieco dlaczego według  Ciebie  pm11 wypada gorzej?

19 minutes ago, Huberto1984 said:

Każdy ma swoje gusta. Jak dla mnie wzmak zrobiony bardzo dobrze. Z mojego punktu widzenia marantz wypada przy nim gorzej, ale co kto woli. Zawsze można w tej cenie kupić arcama albo inny badziew ? a wracając do tematu kosztów to ostatnia Tucana 2 i musical fidelity 6500 poszły za £1360 ?

Możesz skrobnąć co nieco dlaczego według  Ciebie  pm11 wypada gorzej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej dynamiki, mniej czysty dźwięk. Marantz narzuca też bardziej niż Tucana swój styl gry przez co jest mniej uniwersalny dla mnie. Co broń Boże nie znaczy, że zły. Kwestia dobrania reszty klocków jak zawsze ? tylko Ty chyba piszesz o 3 a ja bodajże 2 słuchałem z tego co pamiętam, więc może być różnica między nimi. No anniversary Tucana jest jeszcze bardziej klarowna i czysta niż zwykła 2, ale nie wiem czy to plus... Zależy od kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, Huberto1984 said:

Mniej dynamiki, mniej czysty dźwięk. Marantz narzuca też bardziej niż Tucana swój styl gry przez co jest mniej uniwersalny dla mnie. Co broń Boże nie znaczy, że zły. Kwestia dobrania reszty klocków jak zawsze ? tylko Ty chyba piszesz o 3 a ja bodajże 2 słuchałem z tego co pamiętam, więc może być różnica między nimi. No anniversary Tucana jest jeszcze bardziej klarowna i czysta niż zwykła 2, ale nie wiem czy to plus... Zależy od kolumn. 

Ale ja nie pisałem co jak gra ,tylko o tym że marantz jest lepiej zbudowany I lepiej wyposażony  niż LEEMA. I ja porównuje pm11s3 A Ty słuchałes pm11s2 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Ale ja nie pisałem co jak gra ,tylko o tym że marantz jest lepiej zbudowany I lepiej wyposażony  niż LEEMA. I ja porównuje pm11s3 A Ty słuchałes pm11s2 .

Spoko Ronaldo masz racje, że marantz jest super a leema kiepska. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Huberto1984 said:

 

Spoko Ronaldo masz racje, że marantz jest super a leema kiepska. 

Oho już widzę że jest nie po twojej myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś Tucany. Jak miałem Octave. Porównanie gdzieś wisi. Chyba w wątku z LAR odnośnie hybrydy 200H.

Niezły wzmak, gdyby odrobinę barwy wiecej to byłaby petarda. Octava jest dosc oszczędna w barwie. Przynajmniej 70se. Ale dynamika i szczegółowość maks ( nie mylić z rozdzielczoscia) A Tucama jeszcze bardziej przejrzysta. mniej detaliczna, bardziej rozdzielcza. Dosc oszczędna barwowo. Takie mocno wypolerowane fakturowo granie. Trochę jak teflon ? Ale i tak mniej niż Luxman L550a2...

Dobrze gra Lebena 300xs. Np.

Spec ma mega barwę. Coś niespotykanego. Ma też wady ? jak każdy. 

Accu są fajne, tyle że dopiero te nowsze robią fajna dynamikę. 

Naim? Petarda. Tyle że wyrafinowania trzeba szukać wysoko.

Prawda jest taka. W tej cenie nie będzie uniwersalnego grania. Chociaż mogę się mylić. I raczej tak jest. Co ja tam słyszałem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosny komentarz Ronaldo... To jest forum. Każdy tu mówi co chce. Nie po mojej myśli jest 99% tego co się tu pisze ? co nie znaczy, że mnie to cokolwiek obchodzi bądź zależy mi na tym co kto sobie kupi za swoje zarobione pieniądze. Poprostu, doradzam tak jak inni, najlepiej jak umiem. Ty doradzasz nie mając Pmc 26 i czy ja się w to wracam... Wisi mi to. O marantz mógłbym długo pisać, bo miałem u siebie klocki tej firmy, ale po co. Nie o tym jest temat i nikt się nie pytał czy Tucana jest lepiej zbudowana niż jakiś pm11s3. Więc nie przeglądając obydwu wzmakow kabel po kabelku przyznaje Ci rację, żeby urwać bezsensowna dyskusje na którą nie mam ani ochoty ani czasu. Oprócz tego inżynierem od wzmacniaczy też nie jestem. Więc nawet jak się myliłem to żaden wstyd ?

 

27 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Oho już widzę że jest nie po twojej myśli.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, chłopaki. Który ma wiekszego....

Dajcie sobie na wstrzymanie, bo kolejna dygresja zaśmiecająca wątek. Jak chcecie się klocic, to zabawki do piaskownicy i łopatka z piachem po oczach....

Merytorycznie, albo wcale. Zdaje się że nie głupia zasada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez greenmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Huberto1984 said:

Klotnia jest wtedy jak ktos sie z kims nie zgadza...

Huberto użytkownik KASZ,pytał wcześniej o budowę tucany I ty sam odpowiedziałeś że jest zbudowana jak czołg, A ja Ci odpisałem że 18kg tucana  na tle 27kg pm11s3  wyglada blado.Nie mam pmc 26 Ale sluchalem tucany na 24.Nie wiedziałem że trzeba mieć pmc26 żeby móc sie wypowiadac na temat TUCANY. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, greenmike napisał:

Ale dynamika i szczegółowość maks ( nie mylić z rozdzielczoscia)

jak nie mylić, jak właśnie mylić ? dynamika to rozdzielczość i kolega tego nie jest w stanie zmienić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam 38 napisał:

John Holmes śmieje się z Was obu zza grobu ?

Nie znam, ale podobno smiech to zdrowie ? gdyby marantz zamontowal koncowki po bokach a radiatory byly czescia obudowy to tez by wazyl kilka kilogramow mniej, ale to nie swiadczy o dobrej/zlej budowie. Milego dnia wszystkim. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma swoje gusta. Jak dla mnie wzmak zrobiony bardzo dobrze. Z mojego punktu widzenia marantz wypada przy nim gorzej, ale co kto woli. Zawsze można w tej cenie kupić arcama albo inny badziew a wracając do tematu kosztów to ostatnia Tucana 2 i musical fidelity 6500 poszły za £1360


Używane na eBay? Kiedyś polowałem na M6500i ale Angole straszne marudy i nie wiem czemu ale nie chcą wysyłać do EU? Albo wprost napisane że nie wysyłają albo jak prosisz o wysyłkę to "NO" . Bojkotują nas za swój Brexit?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Używane na eBay? Kiedyś polowałem na M6500i ale Angole straszne marudy i nie wiem czemu ale nie chcą wysyłać do EU? Albo wprost napisane że nie wysyłają albo jak prosisz o wysyłkę to "NO" . Bojkotują nas za swój Brexit?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Trza mieć kogoś w UK. Ja przy zakupach w UK wysyłam na adres firmy dla której pracuję. Później sam zamawiam kuriera do odbioru do Polski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Marcin Wielgus said:

 


Używane na eBay? Kiedyś polowałem na M6500i ale Angole straszne marudy i nie wiem czemu ale nie chcą wysyłać do EU? Albo wprost napisane że nie wysyłają albo jak prosisz o wysyłkę to "NO" . Bojkotują nas za swój Brexit?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Po prostu ludzie nie chcą wysyłać drogich klocków bez ubezpieczenia I wolą collection  only .A ubezpieczenie paczki wiążącej  25kg. O wartosci jakieś 2000£ kosztuje jakieś 200-300£ extra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.