Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 20 tyś


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i jestem po odsłuchu Naima.

na wstępie tym razem dziękuję chłopakom  z @S4Home za wypożyczenie tego modelu.

Przed przystąpieniem do testów byłem ciekaw czy dołączę do grona Naimowców czy też nie.

A więc w porównaniu do mojego Caspiana i do Musicala którego testowałem wcześniej. Do Moona wolał bym nie porównywać. ?

Uważam że nie jest to tak neutralny wzmacniacz jak Roksan czy Musical. nie będzie pasował do większości systemów jak poprzednicy.

Gora pasma jest podobna do tej z Caspiana. Może delikatnie bardziej wyeksponowana ale to niewielko. Średnica jednak żywsza ale bardziej schowana. Nie jest to tak ciepły wzmacniacz jak Caspian ale daleko mu do suchości.

Najbardziej można rozwodzić się nad kwestia basu. Tu pierwszy raz doznałem takich wrażeń w połączeniu rożnych wzmacniaczy z PMC. Mianowicie w pewnych otworach, bas był szczupły, jakby deczko nawet płytki, w niektórych prezentował podobną barwę do tego z Caspiana ale nie był zmiekczony. Ale w niektórych utworach gdzie basu jest sporo, pierwszy raz doznałem dudnienia w moim systemie. Pierwszy raz to doznałem a kilka klocków udało mi się już stestować.

Mam wrażenie że najniższy bas w Naimie jest mocno dociążony albo wynika to z jego niższej mocy? Nie wiem.

W każdym razie o ile Caspiana i Musicala można podłączać do większości kolumn to Naima nie. ALE. To doznałem to za co fani Naima go lubią. Mianowicie jest żywy i chce mu się grać. Więc o ile nie zostanie on wybrany przez duże grono odbiorców to ci którzy się  na niego zdecydują i w których systemach się sprawdzi da na prawdę solidne brzmienie.

Widze go w zestawie z kolumnami o dość wysokiej skuteczności oraz takimi które nie schodzą zbyt nisko lub schodzą ale twardym basem. Słuchałem kiedyś Hyperionów i Studio 16 hz minas. Jesli dobrze pamiętam brzmienie to strzelał bym że to dobry trop.

 

Tak na marginiesie odniosę się jeszcze do wykonania. Pierwszy raz miałem wzmacniacz który ma aż tak po lewej stronie gałkę głośności. Aż tak mianowicie przy końcu. Wcześniej miałem na testach Leeme. Powiem że dla osoby praworęcznej przedziwnie. Dodatkowo pierwszy raz spotkałem się że kanał lewy jest po prawej stronie XD. Po podłączeniu kabli głośnikowych krzyżują się one. No ciekawy patent. Chętnie sprawdził bym Supernaita 2 albo 3.

 

Wrociłem do swojego Capsiana i zrobiłem test o którym psiałem wcześniej. Zmieniłem zworki na kable!

I...... SZOK! Dziękuję koledze który polecił to kilka storn wcześniej. Zmieniło się brzmienie kolumn. Wcześniej miałem Tannoye Precision (tam byly odcinki) i DC6T tam robiłem podobny test bez wiekszych zmian.

Tu zastosowałem Melodike MDC2400. Wiedziałem że jest to kabel który lubi tłumić górę pasma i faktycznie tak jest. Powiem tak, musze się przyzwyczaić ale nie zmieniłem fantastycznego basu a złagodziłem górę przy Caspianie ?

Duża szansa że PMC zostaną ? a spróbuje jeszcze raz Leeme.

Dziekuje koledze który doradził takie rozwiązanie. Przepraszam że nie podam nicku nie mogę tego znaleźć teraz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Wrociłem do swojego Capsiana i zrobiłem test o którym psiałem wcześniej. Zmieniłem zworki na kable!

I...... SZOK! Dziękuję koledze który polecił to kilka storn wcześniej. Zmieniło się brzmienie kolumn. Wcześniej miałem Tannoye Precision (tam byly odcinki) i DC6T tam robiłem podobny test bez wiekszych zmian.

Niemożliwe. Kable nie mają wpływu na brzmienie! Autosugestia!

Zważywszy na źródło dźwięku ,będzie ciężko uzyskać perfekcyjny bas.. w ogóle dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niedługo będę miał tego Lyngdorfa 2170 to napiszę jak gra. Pomysł mam taki aby go podłączyć po coax z Bluesound node 2i.

Co do 3400 to chyba odpuszczę bo Lyngdorf pożałował kasy na licencję Tidal-a, żal!

Przy okazji, szukałem czegoś od 15k-20k i nic specjalnego nie znalazłem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciekplacek napisał:

Może niedługo będę miał tego Lyngdorfa 2170 to napiszę jak gra. Pomysł mam taki aby go podłączyć po coax z Bluesound node 2i.

Co do 3400 to chyba odpuszczę bo Lyngdorf pożałował kasy na licencję Tidal-a, żal!

Przy okazji, szukałem czegoś od 15k-20k i nic specjalnego nie znalazłem.

 

Miałem przez chwilę takie połączenie ? TDAI 2170 z BS Node 2i po COAX. Spięte Wireworld Starlight 8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD M33 w tej cenie zapowiada się niezwykle ciekawie. Ale ze względu na epidemię nie wiadomo czy i kiedy wejdzie do sprzedaży. Miał być w marcu.

Jest tak ciekawy i tak dobrze wyposażony, że warto poczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ira napisał:

Niemożliwe. Kable nie mają wpływu na brzmienie! Autosugestia!

Zważywszy na źródło dźwięku ,będzie ciężko uzyskać perfekcyjny bas.. w ogóle dźwięk.

Hee? Panu już podziękuję ?

9 godzin temu, Drizzt napisał:

NAD M33 w tej cenie zapowiada się niezwykle ciekawie. Ale ze względu na epidemię nie wiadomo czy i kiedy wejdzie do sprzedaży. Miał być w marcu.

Jest tak ciekawy i tak dobrze wyposażony, że warto poczekać.

Po dacu do którego się przymierzałem kolejne kombo bez złącza USB B. Nie rozumiem tych decyzji.

Ale wzmak prezentuje się ładnie. Pytanie jak cena urządzenia. W tym przypadku na pewno zostanie zawyżona ze względu na wbudowany blusound i dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle fajnych lamp w tym budżecie , a tu ciagle te same mainstreamowe tranzystory

nudy Panie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się już dwukrotnie ale to nie dla mnie. Często włączam wzmacniacz po czym natychiast go wyłączam bo warunki nie pozwalają na odsłuch.

Albo posłucham po 10 minut kilka razy dziennie. Takie warunki, teraz jeszcze gorzej. Nie mówiąc o tym że zdarza się zostawiać go włączonego a nie grającego (tranzystory są nawet za)

Po prostu nie stać mnie aby po kilku miernych odsłuchach kupować nowe lampy za 2k.

Uwierz na prawdę kilka krotnie się do tego przymierzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Po dacu do którego się przymierzałem kolejne kombo bez złącza USB B. Nie rozumiem tych decyzji.

Ale wzmak prezentuje się ładnie. Pytanie jak cena urządzenia. W tym przypadku na pewno zostanie zawyżona ze względu na wbudowany blusound i dac.

Znając NADa to USB pewnie będzie na oddzielnej płytce płatnej ekstra, tak jak i HDMI. Cena normalnie byłaby pewnie trochę wyższa niż M32, którego zastępuje, czyli około 20 tys zł. Przy obecnych kursach walut to trudno powiedzieć jaka będzie cena jak on już się w końcu w sklepach pojawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

In its simplest form, the M33 (US$4999/€4999/£3999 MSRP) is an ultra-high-performance streaming amplifier with superb audiophile sound. Or it can be combined with other players in a BluOS ecosystem of wirelessly networked music players throughout the home for an outstanding whole-home audio system. The M33 will be available in March 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie wychodzi 20k. Sprzedaż zapewne zostanie zalokowana tylko do salonów top HiFi. Więc albo kupisz za 19k albo w zestawie z ich kolumnami. A szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szczypior88 napisał:

Miałem przez chwilę takie połączenie ? TDAI 2170 z BS Node 2i po COAX. Spięte Wireworld Starlight 8

i co warto w to wejść czy szkoda kasy?

15 minut temu, 5z0p3n napisał:

Wstępnie wychodzi 20k. Sprzedaż zapewne zostanie zalokowana tylko do salonów top HiFi. Więc albo kupisz za 19k albo w zestawie z ich kolumnami. A szkoda.

zapewne będzie przez top hifi a więc cena będzie nie 20k a 23-25k ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Drizzt napisał:

NAD M33 w tej cenie zapowiada się niezwykle ciekawie. Ale ze względu na epidemię nie wiadomo czy i kiedy wejdzie do sprzedaży. Miał być w marcu.

Jest tak ciekawy i tak dobrze wyposażony, że warto poczekać.

Poczytałem o nim. Rzeźba all-in-one turbo maszyna. Ciekawe jak będzie brzmiał. A jaka cena na być ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem do czynienia z node 2i ale z tego co piszą to po coax brzmi to lepiej niż po analogu. Z tego też względu szukałem wzmacniacza z wejściem coax

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Przymierzałem się już dwukrotnie ale to nie dla mnie. Często włączam wzmacniacz po czym natychiast go wyłączam bo warunki nie pozwalają na odsłuch.

Albo posłucham po 10 minut kilka razy dziennie. Takie warunki, teraz jeszcze gorzej. Nie mówiąc o tym że zdarza się zostawiać go włączonego a nie grającego (tranzystory są nawet za)

Po prostu nie stać mnie aby po kilku miernych odsłuchach kupować nowe lampy za 2k.

Uwierz na prawdę kilka krotnie się do tego przymierzałem.

Ja też tak mam. Sprzęt w salonie więc nie mam czasu grzać lamp aby 20 min słuchać . Liczę na to że MF AMS35i rozwiąże kwestie dając trochę lampowego klimatu. Tak go odbierają właściciele. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, morawka napisał:

Tyle fajnych lamp w tym budżecie , a tu ciagle te same mainstreamowe tranzystory

nudy Panie...

No właśnie, gra u mnie Octave od 5 lat i lampy dobrze się mają. Jest czasowy wyłącznik aby uchronić lampy przed np. całonocnym wygrzewaniem po zaśnięciu. Dodam, że gram ok.1000 godzin rocznie, więc nie oszczędzam zbytnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maciekplacek napisał:

i co warto w to wejść czy szkoda kasy?

zapewne będzie przez top hifi a więc cena będzie nie 20k a 23-25k ?

Zalezy czego szukasz. Apka super. Polecam po kablu lecieć bo po wifi czasami rwało. 

Co do grania... Calkiem ok. Kamil z klubu Bluesound robi fajne moduły do zasilacza liniowego. Podobno poprawa jest znaczna. Ja mialem bez tego modulu jeszcze. Brzmieniowo lepszy od Yamahy ns303 ale slabszy od Onkyo 6170.

Aktualnir mam raspberry z nakładka coax zwykła i jest duzo lepiej niz na wszystkich streamerach jakie wymienilem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Zalezy czego szukasz. Apka super. Polecam po kablu lecieć bo po wifi czasami rwało. 

Co do grania... Calkiem ok. Kamil z klubu Bluesound robi fajne moduły do zasilacza liniowego. Podobno poprawa jest znaczna. Ja mialem bez tego modulu jeszcze. Brzmieniowo lepszy od Yamahy ns303 ale slabszy od Onkyo 6170.

Aktualnir mam raspberry z nakładka coax zwykła i jest duzo lepiej niz na wszystkich streamerach jakie wymienilem

A miałeś Lyngdorfa 3400?

Już sam nie wiem może kupić wzmacniacz i po analogu puścić z takiego node 2i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, maciekplacek napisał:

A miałeś Lyngdorfa 3400?

Już sam nie wiem może kupić wzmacniacz i po analogu puścić z takiego node 2i

Teraz mam 3400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, morawka napisał:

Tyle fajnych lamp w tym budżecie , a tu ciagle te same mainstreamowe tranzystory

nudy Panie...

Lampy nigdy nie miałem ale hybrydę i owszem. Faktycznie nudy nie było ani trochę.  Za to miałem mnóstwo „frajdy”, a to z nieustannym poszukiwaniem NOS-ów, a to z mikrofonowaniem albo z nadmiernymi szumami ( nowe genalexy), nierównomiernoscią kanałów i oczywiście z częstym podmienianiem w poszukiwaniu najlepszego brzmienia. I to tylko hybryda była z dwiema małymi lampkami w przedwzmacniaczu, aż strach pomyśleć co byłoby gdy to była lampa pełną gebą. Może  i brzmieniowa nirvana ( kwestia gustu i konkretnego zestawu) ale świętego spokoju czyli tej NUDY na pewno by nie było. Jak wydawane pieniądze na lampy zaczęły się niebezpiecznie zbliżać do połowy ceny wzmacniacza, powiedziałem dość i się z przyjemnością nudzę z tranzystorem.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Moontan napisał:

maciekplacek .....nie pisz glupot......

Lyngdorf.........nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda panie ze hej..............

Widocznie nie slyszales dobrze zestawionego Lyngdorfa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Lyngdorf 2170 ma już swoje lat a technika idzie do przodu. Jaki tam siedzi DAC nie mam pojęcia, czy wszystko da się załatwić samym softem to ja nie wiem.

Moontan, masz jakie s doświadczenia z Lyngdorfem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze oddać naima. Wezmę w. Takim razie na próbę jakaś lampkę. 

Unison simply Italy? Kiedyś go miałem na chwilę ale nie pamiętam już brzmienia. Może czas przypomnieć. 

Kilka lat temu do precision 6.4 pożyczałem też od Pana Grzegorza cayina a55tp. Tu szału nie było. Też się nie zawiodłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unison za slaby do tych kolumn. UR s6 fajny, cieply, full bodied, ale tez basu nie ogarnie. S9 mial stecko. Pogadaj z nim o tym wzmaku. W budzecie sie tez zmiesci, ale stecko juz ma tranzystor karana  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, maciekplacek said:

ten Lyngdorf 2170 ma już swoje lat a technika idzie do przodu. Jaki tam siedzi DAC nie mam pojęcia, czy wszystko da się załatwić samym softem to ja nie wiem.

Moontan, masz jakie s doświadczenia z Lyngdorfem?

W tym Lyngdorfie nie siedzi żaden DAC, bo on cały jest DACiem ?

Co najwyżej siedzi ADC na wejściach analogowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Moontan napisał:

Jak ja sluchalem ......to Ty pod szafe  na stojaco wchodzieles........

Co z tego jak dalej kierujesz sie dziwną logiką. Jak widac wiek niekoniecznie wplywa na ogarniecie tematu. 

Brak konkretów to szukamy w metryce? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Unison za slaby do tych kolumn. UR s6 fajny, cieply, full bodied, ale tez basu nie ogarnie. S9 mial stecko. Pogadaj z nim o tym wzmaku. W budzecie sie tez zmiesci, ale stecko juz ma tranzystor karana  ?

No właśnie dlatego przy pmc porzuciłem ten pomysł też. Unison i cayina sprawdzałem z 6.4 jeszcze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, 5z0p3n napisał:

No właśnie dlatego przy pmc porzuciłem ten pomysł też. Unison i cayina sprawdzałem z 6.4 jeszcze. 

Unison fajny ale wolny na basie, za wolny. Taki misio, porównując do przyzwoitego tranzystora to w unisonie słabo z wybrzmieniami na basie. No i nie nadąża za szybszą muzyką. Gdy go miałem było fajnie ale karan postawił się, no i został tran. Nie myślę o powrocie do lampy. Nie dla mnie. Też nie mam czasu żeby wygrzewać lampy przed odsłuchem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.