Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 20 tyś


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymając się budżetu 20 tys trudno jest uciec od lampy, Przy kwocie 35 tys może tak być jak piszesz, a poniżej 10 tys też raczej tranzystor wygra.

lampa przewaznie wygra do 10 tys, dobre trany czesto kosztuja wiecj niz 10tys

 

Na audio show jestem co roku. W tym roku też mam upatrzone modele które jadę dotknąć posłuchać. Lampa nie jest jeszcze dla mnie. Przy moim użytkowaniu po psortu szkoda mi jej.

 

Na audio show jestem co roku. W tym roku też mam upatrzone modele które jadę dotknąć posłuchać. Lampa nie jest jeszcze dla mnie. Przy moim użytkowaniu po psortu szkoda mi jej.

 

Niepotrzebnie sie naczytales, ze z lampa sie trzeba obchodzic, jak z niemowlakiem. Nie sadze, zebys 10 razy na dzien wlaczal i wylaczal wzmak. A jesli chodzi o rozgrzewanie wstepne wzmaka przez 3-5 minut zanim sie podglosni, to tranzystor tez nie lubi od razu na zimno napedzac kolumn. To tak gwoli scislosci, zeby nie mnozyc i nie ciagnac mitow o wzmakach ze szklanymi bankami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie sie naczytales, ze z lampa sie trzeba obchodzic, jak z niemowlakiem. Nie sadze, zebys 10 razy na dzien wlaczal i wylaczal wzmak. A jesli chodzi o rozgrzewanie wstepne wzmaka przez 3-5 minut zanim sie podglosni, to tranzystor tez nie lubi od razu na zimno napedzac kolumn. To tak gwoli scislosci, zeby nie mnozyc i nie ciagnac mitow o wzmakach ze szklanymi bankami.

Wiem, ale często jednak zdarza się włączyć wzmak na pół płyty.

A z drugiej strony zdarza się, że muzyka leci cały dzień jako tło :/ tak wiem, ale no na razie tak to wygląda.

Jeśli po 3 latach okaże się że realnie przesłuchałem, siedząc w miejscu odsłuchu 5 płyt, a przyjdzie czas wymiany lamp za 1200 zł to będzie mi po prostu szkoda.

Z drugiej strony jeśli żaden z tranzystorów nie spełni moich oczekiwań, to lampa wróci do łask. Wówczas zapewne Unison.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odgrzewam temat. Idą święta wiec będzie więcej czasu na słuchanie.

Poszukiwana mocna integra/superintegra o mocy min 250w/4om i sporej wydajności prądowej, która z łatwością wysteruje podłogówki o efektywności 86dB. Poszukuję monumentalności i uniwersalnego lekko ocieplonego brzmienia. 

Miłe widziany rynek wtórny. Możecie zasugerować co odsłuchać? W jednym z innych subforow polecono mi Krella KAV500i jako odpowiedź na ATC SIA2 i Cronus Magnum II. Przyznam, ze gdybym się nie oglądał na budżet to bym kupił Audia Flight FLS10 lub Accuphase E470.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po chusteczkę Ci wzmacniacz za 20 tys jeśli nie dostrzegasz różnicy pomiędzy Node a Chordem. Wybacz ale to się zupełnie kupy nie trzyma. Faktycznie szukasz wzmacniacza czy tylko tak sobie napisałeś aby coś napisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, żeby zacząć dostrzegać. Jak kiedyś mi ktoś napisał; gra całość, a nie pojedyncze elementy. Chcę ulepszyć ten sprzet którego różnice w brzmieniach słyszę. 

Wlasnie tak się stało z Chordem. Różnicy nie słyszałem więc go nie kupiłem.

Wg mnie logiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, choć różnice pomiędzy Node a Chord słyszalne są na dużo, dużo niższym pułapie cenowym jeśli chodzi o wzmacniacze. Dobra klasa budżetowa czyli umowne  5-6 tys. za wzmacniacz pozwala spokojnie wyłapać różnice w jakości brzmienia obu tych przetworników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz nie jest w wierze w cenę lub nie, ale w tym co jestem w stanie usłyszeć. Przekladam to na finanse, bo wg mnie jest to najłatwiejszą miarką. W dużej mierze się zgadzam, ze ta miara nie jest najlepsza, ale wszechobecne kilogramy, waty, wydajności prądowe, pojemności filtrujące tez nie są najlepsze. Jak zawsze pozostaje odsłuchać, ale nie starczy życia na odsłuchanie wszystkich sprzętów jakie są na rynku. Dlatego wybieram filtr cenowy do ich wyboru.

Zdaje sobie sprawę z ryzyka, że może ominę tanie i dobrze grające sprzęty, ale jestem w stanie je podjąć znajdując dobrze grające wsrod tych droższych, bo prawdopodobieństwo jest moim zdaniem większe.

W innym wypadku tytuł posta powinien nie mieć ceny, a jak sami poczytacie, to większość polecanych sprzętów do budżetowych raczej nie należy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyższe kryteria spełnia mcintosh ma 7000.....i temat załatwiony :)

mam polecam :)

sam siebie cytuję..dobre...chyba, że wizualnie Tobie nie odpowiada....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.12.2018 o 20:03, jaxcek napisał:

Mac 7000 dołącza zatem do listy.

Dziękuje.

Coś w końcu wybrałeś ? Słuchałeś Emittera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie słuchałem. Okres przedświąteczny wykorzystałem na odsłuch tylko jednej lampy 50W w klasie A, która miała dobrą opinie w jednym z czasopism. Niestety mi się nie podobała. 

Czekam teraz na kolejne integry które powinny wkrótce przyjechać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słuchałem, słuchałem.

W mojej opinii, na moim zestawie najlepszy wzmacniacz w cenie do 10tys pln (używka) ex aequo z Haiku Audio Sol II signature. Choć oba prezentują trochę inny styl grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warty sprawdzenia jest CA Edge A gdzie według niem. Audio jest bardzo wysoko i do 20tyś. kasuje wszystko. Klasyfikacja Audreal (Xindak) A600E też się sprawdziła, który powszechnie uznawany jest za b.dobrą konstrukcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 21:38, jaxcek napisał:

Oj słuchałem, słuchałem.

W mojej opinii, na moim zestawie najlepszy wzmacniacz w cenie do 10tys pln (używka) ex aequo z Haiku Audio Sol II signature. Choć oba prezentują trochę inny styl grania.

Nie dziwi mnie to - sam cały czas rozważam powrót do Sol II :) 

Wersji Signature nie słuchałem, ale ASR w stosunku do np Iovity A klasa mk2 jest szybszy, dynamiczniejszy i ciut bardziej zrównoważony tonalnie - przynajmniej te, których słuchałem. ASR to potwór, ma olbrzymi zapas mocy, ale wg mnie gra subtelniej niż Leema i ma bardziej rozdzielczą, łagoniejszą górę i dół . 

Sol II jest na pewno najlżejszy brzmieniowo, ale ma większą rozdzielczośc, ilość powietrza do Iovity, Leemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 21:38, jaxcek napisał:

Oj słuchałem, słuchałem.

W mojej opinii, na moim zestawie najlepszy wzmacniacz w cenie do 10tys pln (używka) ex aequo z Haiku Audio Sol II signature. Choć oba prezentują trochę inny styl grania.

To może zamieść listę przesłuchanych przez Ciebie wzmacniaczy? co pozwoli ominąć powtarzające się modele, a z drugiej strony mogą się zacząć pytania o modele z listy - a jak grał "X"? a jak "Y"? itd.....

i posłuchaj Maca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.01.2019 o 23:13, Mikha'el napisał:

według niem. Audio jest bardzo wysoko i do 20tyś. kasuje wszystko.

A to są jakieś inne recenzje gdzie akurat oceniany sprzęt nie kasuje wszystkiego innego w tym lub wyższym pułapie cenowym ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

To może zamieść listę przesłuchanych przez Ciebie wzmacniaczy? co pozwoli ominąć powtarzające się modele, a z drugiej strony mogą się zacząć pytania o modele z listy - a jak grał "X"? a jak "Y"? itd.....

i posłuchaj Maca.

Boguś, wszystko zależy od repertuaru i gustu słuchającego. W połączeniu z całym systemem i akustyką pomieszczenia. Szkoda teraz miejsca żeby je wymieniać, ale była to spora cześć urządzeń dostępnych na rynku i w salonach, które zechciały wypożyczyć na kilkudniowe/kilkutygodniowe odsłuchy. Z lamp od Cayina do Haiku Audio poprzez Ayony, Octave itp. Kiedyś opisywałem swoje wrażenia w innych postach. Z tranzystorów od Parasounda Halo do Vincenta poprzez Hegla, Haiku, Lyngdorfa, Moona i inne.

Jak też już kiedyś napisałem w innych postach: za 10tys w zależności od oczekiwań i repertuaru brałbym Haiku Sola II signature lub używkę Tucanę II. Jeśli celowałbym w lampę to Haiku Williamson lub Cayin A55tp (pierwsza lampa, która nie mocno zauroczyła). Niemniej jednak do dziś gram na Magnacie RV4, a to tylko dlatego że po pierwszych zauroczeniach w/w i powrocie do niego zdaję sobie sprawę jak cholernie dobry to jest sprzęt. Szczerze przyznam że w/w grają inaczej, ale czy lepiej tego chyba nie powiem.

Dlatego podniosłem poprzeczkę do 20tyś i to już jest poziom sprzętu który z Magnatem może konkurować. Z urządzeń które słuchałem: Leben CS600 czy Accuphase E-370 są zdecydowanym krokiem w przód.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jaxcek napisał:

Boguś, wszystko zależy od repertuaru i gustu słuchającego. W połączeniu z całym systemem i akustyką pomieszczenia. Szkoda teraz miejsca żeby je wymieniać, ale była to spora cześć urządzeń dostępnych na rynku i w salonach, które zechciały wypożyczyć na kilkudniowe/kilkutygodniowe odsłuchy. Z lamp od Cayina do Haiku Audio poprzez Ayony, Octave itp. Kiedyś opisywałem swoje wrażenia w innych postach. Z tranzystorów od Parasounda Halo do Vincenta poprzez Hegla, Haiku, Lyngdorfa, Moona i inne.

Jak też już kiedyś napisałem w innych postach: za 10tys w zależności od oczekiwań i repertuaru brałbym Haiku Sola II signature lub używkę Tucanę II. Jeśli celowałbym w lampę to Haiku Williamson lub Cayin A55tp (pierwsza lampa, która nie mocno zauroczyła). Niemniej jednak do dziś gram na Magnacie RV4, a to tylko dlatego że po pierwszych zauroczeniach w/w i powrocie do niego zdaję sobie sprawę jak cholernie dobry to jest sprzęt. Szczerze przyznam że w/w grają inaczej, ale czy lepiej tego chyba nie powiem.

Dlatego podniosłem poprzeczkę do 20tyś i to już jest poziom sprzętu który z Magnatem może konkurować. Z urządzeń które słuchałem: Leben CS600 czy Accuphase E-370 są zdecydowanym krokiem w przód.

 

Tak, Magnat centralnie mnie zauroczył jak tylko go zobaczyłem pierwszy raz razem z moimi Heco, u nas wtedy nie dostępny. Dziś  też mam hybrydę ale innego producenta i pomimo przesłuchania paru tranzystorów wolałem tego Maca, coś jest w tych lampach, czy grają lepiej? nie wiem? bo nigdy jakoś nie słuchałem wzmacniacza lampowego (konkretnego) ale w porównaniu z Electrocompanietem 6D, który notabene był najbardziej analogowy z testowanych uznałem że te świecące banki mają swój urok nie tylko wizualny, ale i inny dźwięk, bardziej wpadający w ucho i tylko wymiana czy poszukiwania innych lamp do wzmacniacza lampowego mnie powstrzymuje, by takowy przetestować. Wiec teraz czekam kiedy posłuchasz jakiegoś McIntoscha? jemu jest obojętny słuchany repertuar, potrafi zagrać wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, jaxcek napisał:

Szkoda teraz miejsca żeby je wymieniać, ale była to spora cześć urządzeń dostępnych na rynku i w salonach, które zechciały wypożyczyć na kilkudniowe/kilkutygodniowe odsłuchy

Jestem dokładnie odmiennego zdania - warto nawet subiektywnie napisać czego się słucha - z czym się słucha i jaka jest charakterystyka źródeł i przede wszystkim kolumn no i owczowiście co daje który sprzęt - komuś może to w przyszlości posłużyć jako drogowskaz.

6 godzin temu, jaxcek napisał:

Jak też już kiedyś napisałem w innych postach: za 10tys w zależności od oczekiwań i repertuaru brałbym Haiku Sola II signature lub używkę Tucanę II. Jeśli celowałbym w lampę to Haiku Williamson lub Cayin A55tp (pierwsza lampa, która nie mocno zauroczyła).

Miałem kiedys u siebie jedną z pierwszych wersji Haiku Williamsona (ta wersja ~7k zł) - jeszcze kiedy miałem Leemę. Cholernie solidny wzmacniacz, miałem wręcz na średnicy wrażenie, że bardzo podobny do Leemy - tyle, że Leema miała lepszy drive i zapas mocy, dynamikę - ciekaw jestem Twoich odczuć, bo mój był jeszcze mało wygrzany.

 

6 godzin temu, jaxcek napisał:

Niemniej jednak do dziś gram na Magnacie RV4, a to tylko dlatego że po pierwszych zauroczeniach w/w i powrocie do niego zdaję sobie sprawę jak cholernie dobry to jest sprzęt. Szczerze przyznam że w/w grają inaczej, ale czy lepiej tego chyba nie powiem.

Wiesz... to jest w jakimś sensie 'clue' wszystkich tych audio-poszukiwań. To jak w trójkącie wybierz kobietę A) piękną B) mądrą C) świetnie gotującą i masz do rozdysponowania 100 punktów - możesz wpakować wszystko w jedną cechę i chwilowo będzie super, ale za miesiąc czy 2 pożałujesz, że nie rozdzieliłeś inaczej... podzielisz po równo - też nie będzie do końca dobrze... Każdy sprzęt to swego rodzaju kompromis, a im droższy - tym mniejsze różnice pomiędzy danymi klockami - za każdy 1000zł dostajesz 1 punkt dodatkowo do 'upgrade'u' swojego systemu :) 
Trzeba więc ocenić co jest ważne i isć w tym kierunku.

6 godzin temu, jaxcek napisał:

Dlatego podniosłem poprzeczkę do 20tyś i to już jest poziom sprzętu który z Magnatem może konkurować. Z urządzeń które słuchałem: Leben CS600 czy Accuphase E-370 są zdecydowanym krokiem w przód

Patrząc po Twoich preferencjach to zdecydowanie posłuchaj McIntosha - myślę, że to moze być to jeśli chodzi o charakter. Nie rezygnuj z ASR bo w tej samej kwocie da po prostu wyzszej klasy dźwięk. 
Zaznaczam jednak, ze nie mam pojęcia jak gra wspóczesny Accu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, julius-6 napisał:

Miałem kiedys u siebie jedną z pierwszych wersji Haiku Williamsona (ta wersja ~7k zł) - jeszcze kiedy miałem Leemę. Cholernie solidny wzmacniacz, miałem wręcz na średnicy wrażenie, że bardzo podobny do Leemy - tyle, że Leema miała lepszy drive i zapas mocy, dynamikę - ciekaw jestem Twoich odczuć, bo mój był jeszcze mało wygrzany.

 

Julius-6, zgadzam się z Tobą. Nie porównywałem Sola II i Tucany II tym samym czasie, ale przypominając sobie wrażenia z odsłuchów były one bardzo podobne. Oba wzmacniacze prezentują bardzo muzykalną formę z wspaniałą średnicą i mocną podstawą basową, ale nie zapominając o gorze pasma. Różnią się mocą co wpływa na, jak to nazwałeś, drive i dynamikę. Ze względu na moc Sol III i SOl IV bardziej przesunęly się w kierunku Tucany w drive i dynamice, ale niestety odbyło się to kosztem straty klimatu. Wiec z nich trzech: Sol III, Sol IV i Tucana II wybrałbym Leemę. Co do wyboru pomiędzy Tucaną II i Sol II, to tak jak napisałem wcześniej zależy od repertuaru. Dla rocka i metalu: Leema. Jazz i klimaty pościelowe: Haiku Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, julius-6 napisał:

 

 

Wiesz... to jest w jakimś sensie 'clue' wszystkich tych audio-poszukiwań. To jak w trójkącie wybierz kobietę A) piękną B) mądrą C) świetnie gotującą i masz do rozdysponowania 100 punktów - możesz wpakować wszystko w jedną cechę i chwilowo będzie super, ale za miesiąc czy 2 pożałujesz, że nie rozdzieliłeś inaczej... podzielisz po równo - też nie będzie do końca dobrze... Każdy sprzęt to swego rodzaju kompromis, a im droższy - tym mniejsze różnice pomiędzy danymi klockami - za każdy 1000zł dostajesz 1 punkt dodatkowo do 'upgrade'u' swojego systemu :) 
Trzeba więc ocenić co jest ważne i isć w tym kierunku.

 

  W dobrym systemie od pewnego poziomu czlowiek wlacza muzyke i slucha od deski do deski, nie mysli o przelaczaniu i testowaniu ani rozbieraniu dzwieku na czynniki pierwsze i analizowaniu go.  W zle skonfigurowanym sytemie, gdzie dominiwac bedzie dynamika i rozdzielczosc po czasie zaczna sie kombinacje, testy utworow , nerwowe przelaczanie plyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, insaimz napisał:

W zle skonfigurowanym sytemie, gdzie dominiwac bedzie dynamika i rozdzielczosc po czasie zaczna sie kombinacje

Od kiedy dynamika i rozdzielczość to cechy złego systemu audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, insaimz napisał:

  W dobrym systemie od pewnego poziomu czlowiek wlacza muzyke i slucha od deski do deski, nie mysli o przelaczaniu i testowaniu ani rozbieraniu dzwieku na czynniki pierwsze i analizowaniu go.  W zle skonfigurowanym sytemie, gdzie dominiwac bedzie dynamika i rozdzielczosc po czasie zaczna sie kombinacje, testy utworow , nerwowe przelaczanie plyt.

A ilu ludzi ma niby taki dobry system :P ?

Jak jest przyjemnie i słucha się  fajnie muzyki to człowiek próbuje w to wcisnąć więcej detalu lub rozdzielczosci i odwrotnie... :) 

2 godziny temu, jaxcek napisał:

Julius-6, zgadzam się z Tobą. Nie porównywałem Sola II i Tucany II tym samym czasie, ale przypominając sobie wrażenia z odsłuchów były one bardzo podobne. Oba wzmacniacze prezentują bardzo muzykalną formę z wspaniałą średnicą i mocną podstawą basową, ale nie zapominając o gorze pasma. Różnią się mocą co wpływa na, jak to nazwałeś, drive i dynamikę. Ze względu na moc Sol III i SOl IV bardziej przesunęly się w kierunku Tucany w drive i dynamice, ale niestety odbyło się to kosztem straty klimatu. Wiec z nich trzech: Sol III, Sol IV i Tucana II wybrałbym Leemę. Co do wyboru pomiędzy Tucaną II i Sol II, to tak jak napisałem wcześniej zależy od repertuaru. Dla rocka i metalu: Leema. Jazz i klimaty pościelowe: Haiku Audio.

Miałem na myśli lampowego Williamsona jeśli chodzi o to średnicowe podobieństwo do Leemy, ale nieważne ;) 

A co do SOL III - to rzeczywiście, to jest wzmak BARDZO audiofilski, ale mało melomański w stosunku do Sol II czy Leemy. Jest to dla mnei taki troche lepszy Hegel, w stostunku do Leemy bardziej klarowany, rozdzielczy, ale bez tego czaru. Natomaist punktowość i kontrola basu + to jak schodzi... jest na fajnym poziomie, IV nie słuchałem.

Co Ci się nie podobało w Iovicie ? Słuchałeś tej wersji Custom 30W w klasie A?

Jak Twój Magnat ma się do Sol II ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Maraudio napisał:

Od kiedy dynamika i rozdzielczość to cechy złego systemu audio?

Ja nie napisalem, ze to cechy zlego systemu. Proszę czytac ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, insaimz napisał:

W dobrym systemie od pewnego poziomu czlowiek wlacza muzyke i slucha od deski do deski, nie mysli o przelaczaniu i testowaniu ani rozbieraniu dzwieku na czynniki pierwsze i analizowaniu go

zgadzam się i tego sobie wszyscy życzmy

1 godzinę temu, insaimz napisał:

W zle skonfigurowanym sytemie, gdzie dominiwac bedzie dynamika i rozdzielczosc po czasie zaczna sie kombinacje, testy utworow , nerwowe przelaczanie plyt.

a z tym trudno się zgodzić, szczególnie dynamika w reprodukcji muzyki to świętość, nie ma takiej możliwości żeby dominowała w sensie negatywnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, insaimz napisał:

Ja nie napisalem, ze to cechy zlego systemu. Proszę czytac ze zrozumieniem.

Tak właśnie napisałeś, co potwierdzają też inni. Także pisz zrozumiale i nie ucz mnie czytania ze zrozumieniem.

 

3 minuty temu, m4tech napisał:

a z tym trudno się zgodzić, szczególnie dynamika w reprodukcji muzyki to świętość, nie ma takiej możliwości żeby dominowała w sensie negatywnym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.