Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz stereo


STELVIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie o wzmacniacz który mogę podpiąć pod amplituner. Mam parę typów ale nie wiem który ma takie wyjścia. Sprzęt- Denon avr x4400h kolumny do stereo Focal Aria 926. Typy wzmacniaczy- Arcam SA20 - Vincent sv 237 - NAD C368 - NAIM NAIT 5SI - ROKSAN KANDY K3 - CAMBRIDGE AUDIO CXA80 - DENON PMA 1600 - ATOLL IN100SE. Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tej listy jak widze tylko Naim , Roksan i Atoll maja opcję pracy jako końcówka bo chyba to masz w zamyśle. Wejścia takie różni zwą różnie - Main in, Poweramp In , HT bypass , AV - do wyboru do koloru....

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tej listy jak widze tylko Naim , Roksan i Atoll maja opcję pracy jako końcówka bo chyba to masz w zamyśle. Wejścia takie różni zwą różnie - Main in, Poweramp In , HT bypass , AV - do wyboru do koloru....

Dokładnie o to mi chodziło. A Denon tego nie ma? To jak stworzyć zestaw jednej firmy?

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecnych jak widze na stronce tylko PMA-2500NE ma taką możliwość no ale cena raz tyle.

 

Ale zerknij np.na poprzedni PMA-1520AE - ma PowerAmp In.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Masz rację. Starszy model ma. Ale ten Atoll IN100SE mający to wyjście też jest chwalony. To pół biedy.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ogólnie to nawet wzmacniacz nie posiadający takiej funkcji można spiąć z ampli kina i używać go jako końcówki mocy na fronty a do słuchania muzyki stereo wykorzystywać już tylko jego samego ale wiąże się to z niedogodnością w postaci kalibracji oraz każdorazowym ustawieniu poziomu głośności we wzmacniaczu.

 

P.S.

Ja tak mam spiętego Harmana avr255 z Nadem c356bee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wchodzisz wtedy do wzmaka przez przedwzmacniacz i to już nie jest wejscie na kocowke mocy tylko integra spieta z ampli przez preout.Tak dla scislosci bo pozniej bajki wychodza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz rację. Chodziło mi tylko o to że jak jakiś wzmacniacz spasuje koledze a będzie pozbawiony tej funkcji to nie musi z niego rezygnować.

Mój c356 niby ma wejście main-in ale nie ma funkcji przełączanie między tymi trybami tylko trzeba by manewrować kablami i zworkami z tyłu co nie jest za wygodne :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bylym juz wlascicielem,między innymi wzmacniaczy ze zworkamu ,i wiem o co chodzi,tak samo wzmacniaczy bez direct in.Chodziło o precyzje określeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ampli Denona to i wzmaka Denona weź. .1510ae lub 1520ae polecam.

 

 

Używke tego pierwszego mozna juz za ok. 2kzl kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak masz ampli Denona to i wzmaka Denona weź. .1510ae lub 1520ae polecam.

Używke tego pierwszego mozna juz za ok. 2kzl kupić

Tak chyba będę kombinować. Dzięki.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć. zerknij na Hegla - nawet H80 można ustawić do pracy jako końcówka mocy, H100 i wyżej mają osobne wejścia HT na kino domowe.
Kurcze ale powyżej H80 to cena nie niska. Przyjrzę mu się chodźby z ciekawości. Wcześniej czytałem wiele dobrego o Atoll IN100SE a teraz znalazłem pare jego wad. Coś nie tak z wyświetlaczem ,głośnością pracy nawet jak jest wyłączony i że potrafi wywalić korki. Zawsze coś. A już go chciałem.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie optymalny byłby do kompletu denon pma1520 ae. Jakaś używka. Parametry wystarczające. Pewne połączenie z ampli.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. miałem na testach atola IN 100 ale to nie ta liga co H100 hegla (ceny podobne do H80, słabszy ma jednak DAC niż H80) Atall miał bardzo zaakcentowane skrajne pasma, a do tego grał bez tej głębi i porządku co H100, Wydawał się być nieco agresywny i ostry , co przy H100 jest uporządkowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nowy Cyrus One? Może pracować jako końcówka mocy w systemie AV z poza tym to całkiem funkcjonalne urządzenie - ma Bluetooth, preamp gramofonowy i wyjście słuchawkowe. Może warto posłuchać

Pozdrawiam Stempur

c8d85666-dc81-4c6a-99d2-534d301b14a7_big.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A może nowy Cyrus One? Może pracować jako końcówka mocy w systemie AV z poza tym to całkiem funkcjonalne urządzenie - ma Bluetooth, preamp gramofonowy i wyjście słuchawkowe. Może warto posłuchać

Pozdrawiam Stempur

c8d85666-dc81-4c6a-99d2-534d301b14a7_big.JPG

Ciekawe urządzenie. Jest jeszcze jakaś różnica Cyrus One, a Cyrus One Hd. Różnica w cenie też.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczu może być lepszy. Ale oczywiście wybór należy do Ciebie

 

Poza tym będziesz miał drugi przetwornik - a więc dwa rodzaje brzmienia do wyboru :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
We wzmacniaczu może być lepszy. Ale oczywiście wybór należy do CiebiePoza tym będziesz miał drugi przetwornik - a więc dwa rodzaje brzmienia do wyboru :-)
W sumie masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec dni temu kupilem Cyrus One HD, gra czysto mocno i soczyscie. Bez przebarwien, bez ocieplen. Nie faworyzuje zdnego pasma. Takie sa moje pierwsze wrazenia. Podlaczylem do niego TV optykem, i analogowo DVD.

32 bit DAC pozwala na odtwarzanie plikow DSD, lecz jeszcze tego nie testowalem. Bluetooth z aptX HD 24 bit gwarantuje wysoka jakosc dzwieku. To tyle, nie rozpisuje sie wiecej. Napisze opinie jak emocje opadna.

Jesli chcesz moge Ci polecic dobrego sprzedawce, super cena, rabat na kabel optyczny, usb i nowe kable glosnikowe gratis.

 

oto tecenzja Cyrus One

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec dni temu kupilem Cyrus One HD, gra czysto mocno i soczyscie. Bez przebarwien, bez ocieplen. Nie faworyzuje zdnego pasma. Takie sa moje pierwsze wrazenia. Podlaczylem do niego TV optykem, i analogowo DVD.

32 bit DAC pozwala na odtwarzanie plikow DSD, lecz jeszcze tego nie testowalem. Bluetooth z aptX HD 24 bit gwarantuje wysoka jakosc dzwieku. To tyle, nie rozpisuje sie wiecej. Napisze opinie jak emocje opadna.

Jesli chcesz moge Ci polecic dobrego sprzedawce, super cena, rabat na kabel optyczny, usb i nowe kable glosnikowe gratis.

 

oto tecenzja Cyrus One

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A z czym to u Ciebie gra i w jakim pomieszczeniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć Wszytkim

Mam taka sprawę kupiłem ostatnio NAD c375bee na amazon ale przysłali mi c356bee nowy,od razu poszła reklamacja itd ale do sedna mimo wszystko podłączyłem go do swoich Heco Statement i po krótkim odsłuchu niestety ale brakuje mi góry czy tak grają właśnie NAD-u czy po prostu dlatego ze był nie wygrzany??jezeli tak jest u NAD-a to może zaproponuję im i coś co będzie miało 200 W/8oHm I będzie grało jaśniej górą,to moj 1szy zestaw a kwotę jaka chce przeznaczyć to 5-6tys zł pomieszczenie ma ok 30m2+otwarta kuchnia ok 15m2.muzyka to Dance,Pop,House ,potrzebuje podpiąć TV,Komp,PS4 oczywiście jeżeli nie będzie DAC to zakupie zewnętrzny tylko wtedy komplet wzmak + DAC max 6tys zł

 

Oczywiście używka wchodzi w gre

 

Mam jeszcze jedno pytanie bo nasłuchałem się ze jeżeli kupię hybrydę z lampą to nie da rady żebym podpiął cała resztę tylko muszę z cd czy tez gramofonu słuchać gdyż szybko lampy będą się spalały z tego względu ze wszystko jest cyfrowo,jest to prawdą?????czy puste gadanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jeśli chodzi o Nada to c375 od c356 gra dużo jaśniej z większą ilością detali. Jest to dużo lepiej grający wzmak jak dla mnie.

W tej kwocie do Twojego repertuaru i wymagań ciekawymi propozycjami są Calyx CTI, Pioneer a70da, Denon 2020ae.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.