Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie soundbara do mini wieży/ wzmacniacza


Dennonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam soundbar z wyjściem optycznym i rca L+P. Optycznie jest podłączony z TV. Czy przez te RCA można go podłączyć z mini wieżą / wzmacniaczem?

Chciałbym słuchać muzyki bez załączania tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, bo chyba coś pochrzaniłeś- jakie masz wEjścia, a jakie wYjścia?

 

Czy z tej wieży ma lecieć muzyka przez soundbar? Nie może normalnie, przez głośniki lub wyjście słuchawkowe wieży?

 

Jeśli nie wieża ma odtwarzać muzykę, to co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda. Nie mam miniwieży. Zastanawiam się, czy gdybym skombinował sobie takową, to czy mógłbym połączyć ją z soundbarem, który robiłby za kolumny?Zdjęcie przedstawia tył soundbara. Chodzi mi , czy przez te wolne złącza L i P można podpiąć wieżę,odtwarzacz cd etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to wejście, to tak. Musi być oznaczone jako L,R/auudio/line IN.

 

Wieża lub odtwarzacz musi mieć wyjscie, czyli audio OUT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te złącza są opisane tylko jako L i R, nie ma nigdzie IN. Zakładając ze są to IN, to podłączam to do OUT np. w amplitunerze jak na zdjęciu, tak? Jeszcze sprawa subwofera, jako że soundbar nie posiada złącza do takowego, to mogę go podłączyć normalnie do amplitunera ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, subwoofera tak połączonego nie da się używać. Nie będzie dostosowywać głosności do jej regulacji w soundbarze.

 

Jeśli nie ma oznaczeń, to prawdopodobnie soundbar ma wyłącznie wejścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie soundbar ma wyłącznie wejścia

Te w amplitunerze, to też wejścia ������

Tzn "przelotka" dla magnetowidu

czyli da się połączyć czy nie?. Instrukcja soundbara nic nie mówi - jest tylko pokazane optyczne i oraz L i R, bez żadnego opisu.

Wiem, że to wszystko "trochę" śmieszne się wydaje , ale raz że miejsce mam tylko na soundbar, nic innego nie wcisnę, dwa - ten soundbar zbudowany jest mniej więcej jak tradycyjna kolumna - tylko węższa i leżąca na boku i taka muzyka z youtuba np. brzmi całkiem nieźle, dlatego też wpadłem na ten pomysł z podłączeniem do wieży/wzmacniacza/amplitunera, żeby może coś więcej z niego wycisnąć i móc słuchać płyt cd bez załączania tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, muszę Cię zmartwić. Soundbar to badziew, mający zdecydowanie mniejsze możliwości od amplitunera av, nawet okrojonego w ustawieniach do 2.1. Sądzę, że dasz radę znaleźć miejsce na 2 satelitki obok tv i sub gdzieś na podłodze, a amplituner odwdzięczy się dźwiękiem o niebo lepszym od soundbara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony szafa z drugiej biblioteka, w środku tv, po bokach mam koło 3cm luzu..., nie wcisnę. Pozostaje zmiana umeblowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli da się połączyć czy nie?. Instrukcja soundbara nic nie mówi - jest tylko pokazane optyczne i oraz L i R, bez żadnego opisu.

Wiem, że to wszystko "trochę" śmieszne się wydaje , ale raz że miejsce mam tylko na soundbar, nic innego nie wcisnę, dwa - ten soundbar zbudowany jest mniej więcej jak tradycyjna kolumna - tylko węższa i leżąca na boku i taka muzyka z youtuba np. brzmi całkiem nieźle, dlatego też wpadłem na ten pomysł z podłączeniem do wieży/wzmacniacza/amplitunera, żeby może coś więcej z niego wycisnąć i móc słuchać płyt cd bez załączania tv.

Możesz podłączyć CD do belki z wyjścia L, P chinch.

Możesz ją sprzedać i kupić jakieś używane małe głośniki.

Nawet położyć je na płasko L C P a jak dodasz subwoofer, to już w ogóle będzie gitara.

 

Jak byś miał w AVR wyjście na drugą strefę (zone 2) chinch L,P to można by było do niego grajbelke podłączyć.

Ale chyba takiego wyjscia nie posiadasz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyjście preout na głośniki, w co wątpię...

 

Kup poprostu 3 używane głośniki, nie za duże dwa monitory i centralny.

Tv na ścianę a głośniki na płasko i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wejścia, jest audio na minijack.

W sumie to nie pomyślałem, żeby powiesić tv, aktualna wysokość mi pasuje, ale w sumie to najprostsze rozwiązanie.

 

Mam takie wejscia w tv. Jak rozumiem to audio out to do słuchawek pewnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon do soundbara, ostatnio popularna sprawa :)

Toż to czysta profanacja.

 

Nieporozumienie- z początku sądziłem, ze chodzi Ci o gniazdo "phones" w tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.