Skocz do zawartości
IGNORED

JVC AX-1100 kolumny do 3tyś


Dune
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem go kiedyś i nabyłem spowrotem. Jestem podobnego zdania. To świetny wzmak. Również muszę zmienić kolumny. Mam stare poczciwe dali 450 od wielu lat i nadszedł czas na zmianę. Tylko jednak myślę o czymś tańszym niż Ty. Masz już jakieś typy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tomunio36 napisał:

Miałem go kiedyś i nabyłem spowrotem. Jestem podobnego zdania. To świetny wzmak. Również muszę zmienić kolumny. Mam stare poczciwe dali 450 od wielu lat i nadszedł czas na zmianę. Tylko jednak myślę o czymś tańszym niż Ty. Masz już jakieś typy? 

Ten wzmacniacz potrzebuje barwnych kolumn o dobrej rozdzielczej górze pasma, jest to na tyle "klasowy" wzmacniacz, że można spokojnie podłączać do niego kolumny z wyższej półki podobnie źródło dźwięku też nie może być "byle jakie" zarówno Dali 450 jak i Tannoy R3 nieco gubią detale na górze i skracają przestrzeń to są dobre kolumny, ale do pewnego poziomu za ok 1,5 tys z używanych nic lepszego się i tak nie kupi, a już na pewno nie z podłogówek. Jeśli chodzi o moje typy to myślałem coś o kolumnach Usher lub Akkus tam są już wyższej klasy przetworniki i znacznie lepsze elementy w zwrotnicach. Poniżej link do ciekawej recenzji AX-1100.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tą recenzje. Plusem jest to że nie wszyscy znają ten wzmacniacz i za naprawdę nieduże pieniążki można mieć fajny wzmak.Od dawna posiadam jeszcze ax z911 i jest to również świetny pięc. W sumie to ucieszyłem się z tej recenzji - myślałem że to ja jestem przygluchy a okazało się że tak nie jest. Wracając do kolumn to moim typem są Linn Ninka - skoro w oazie dobrze zgrały się z Krellem z JVC też zagrają poprawnie. Używki są w przystępnej cenie. Najgorsze w kupnie używanych kolumn jest zasadniczo czesto brak możliwości odsłuchu ze swoimi gratami i w swoim "studiu odsluchowym". Nie załamuje czasem swoimi wpisami klubowiczów Sansui bo będzie to dla nich nie do przyjęcia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię Sansui ale jestem otwarty na inne marki. Dlaczego nie napiszesz nic dla których konkretnie Sansui  ten wzmacniacz JVC jest konkurencją? Właśnie takimi ogólnikowymi wpisami można zdenerwować ludzi w klubach,szczególnie Sansui gdzie ludzie mają zarówno x701 jak i 907 alpha. Przecież dana marka ma wiele różnych modeli w swojej ofercie, a to że mniej znany wzmacniacz innej marki można kupić taniej obecnie, to nic nadzwyczajnego. Takich perełek jest zapewne więcej, podobnir jak z np kolumnami.Zainteresował mnie ten JVC,  z którym modelem Sansui porównywałeś go i jakie były różnice oraz na jakich kolumnach? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem JVC z Sansui AUX-701 ten drugi grał zupełnie inaczej dźwięk był delikatny, ciemny na górze i miał mocny miękki bas grał podobnie do Hitachi HA-007 ten wzmacniacz to raczej do jasnych kolumn mnie nie urzekł zupełnie nie moja bajka wolę jak gra to naturalnie bez takich kombinacji z barwą dźwięku. Do JVC to też lepiej nie podłączać zbyt jasnych kolumn bo może się okazać, że będzie za dużo tego miodu, no i ten AX-1100 to żaden hi-end nie jest ? przyzwoity średniej klasy wzmacniacz, tym bardziej, że jest to uboższa wersja japońskiego Victora AX-1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardziej różnica stylów z tym tanim Sansui, więc kwestia podłączanych kolumn. A w jakich cenach orientacyjnie można trafić tego JVC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, don111 napisał:

Czyli bardziej różnica stylów z tym tanim Sansui, więc kwestia podłączanych kolumn. A w jakich cenach orientacyjnie można trafić tego JVC ?

Ceny są różne ok 900-1500zł i trzeba uważać na stan takiego wzmacniacza bo ma on już 32lata na karku! jeśli był "źle" użytkowany mogło dojść do zużycia pewnych elementów których dziś już nie sposób zamienić na oryginały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dune napisał:

no i ten AX-1100 to żaden hi-end nie jest ? przyzwoity średniej klasy wzmacniacz, tym bardziej, że jest to uboższa wersja japońskiego Victora AX-1100.

Nie bądź taki skromny. Nie jeden wzmacniacz myślę że może zawstydzic. Trochę tych japońskich legend przerobiłem i napewno wart jest ten klocek by zwrócić na niego uwagę. Przykładem może być chociażby uchodząca dziś za kultową Yamaha ax 900 w stosunku do której mamy chyba podobne odczucia. Fajna budżetowa konstrukcja. Nowa kosztowała 1400 DM a JVC 2500DM. Wiadomo pieniądze nie grają ale w tym wypadku zagrały. Wiadomo nazwanie go hi-endem byłoby zdecydowanie przesadzone. Ale stosunek jakość cena myślę że na bardzo wysokim poziomie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Tomunio36 napisał:

Nie bądź taki skromny. Nie jeden wzmacniacz myślę że może zawstydzic. Trochę tych japońskich legend przerobiłem i napewno wart jest ten klocek by zwrócić na niego uwagę. Przykładem może być chociażby uchodząca dziś za kultową Yamaha ax 900 w stosunku do której mamy chyba podobne odczucia. Fajna budżetowa konstrukcja. Nowa kosztowała 1400 DM a JVC 2500DM. Wiadomo pieniądze nie grają ale w tym wypadku zagrały. Wiadomo nazwanie go hi-endem byłoby zdecydowanie przesadzone. Ale stosunek jakość cena myślę że na bardzo wysokim poziomie. 

Akurat JVC pokazał miejsce w szeregu nieco przereklamowanej AX-900 górował nad nim naturalną barwą, spójnym brzmieniem i wyraźnie lepszą sceną dźwiękową, tego jvc chętnie porównałbym do czegoś z nieco wyższej półki np. Accuphase E-206, Sansui AU-X911DG, albo współczesne nowe ze średniej półki cenowej np. Roksan Caspian. Jednak jak to zwykle bywa  kluczem do sukcesu i tak będzie dobranie do niego odpowiednich kolumn tak żeby pojawiła się synergia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.