Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór kolumn - ciężka sprawa.


sound11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Na wstępie powiem prosto z mostu , że mam dość duży problem z wyborem odpowiednich kolumn pod moje gusta muzyczne. Szukam kolumn z dość mocnymi niskimi tonami, dociążoną średnicą oraz spokojnymi, rozdzielczymi wysokimi tonami. Nie chciałbym żadnych iskier, krzykliwości, jasności, suchości. Kwota na kolumny tak do 5k (po upustach). Z kolumn które przesłuchałem zauważyłem , że dużo kolumn ma w mniejszym lub większym stopniu podkreśloną wyższą średnicę co w muzyce cięższej potrafi być zabójcze (szczególnie na tych słabo zrealizowanych płytach, a jest ich dużo - robi się wtedy nieprzyjemny jazgot i dość chude brzmienie). Oczywiście , siłą rzeczy przestrzeń jest bardzo fajna, wokale donosniejsze itp itd, no ale co z tego jak np jazz, świetnie brzmi , a muzyka ciężka już nie, a słucham w większości tego drugiego.

Słuchałem na wzmacniaczach Atoll In 100 Se, Nad 375 , Naim 5si takich kolumn jak:

 

1. Monitor Audio Bronze 6

2. Monitor Audio Silver 6

3. Klipsch Rp 260

4. Heco Aurora 700

5. Audio Academy Hyperion IV

6. Pylon Audio Diamond 28

7. Pylon Audio Saphire 31

8. Focal Chorus 726

9. Elac Debut F6

10. Dynaudio Emit M20

11. B&W 683 S2

12. Tannoy Xt6f

13. Pylon Audio Diamond 25

14. Polk (podłogowe , ale nie pamiętam modelu)

15. Kef R500.

16. Dynaudio Excite (tak z ciekawości posłuchałem. Nie pamietam modelu ,ale podłogowe - grały z Atoll In 200 Se)

17. Audio Academy Phoebe III

 

Tak jak Jazz , muzyka wokalna brzmi na większości tych kolumn naprawde fajnie tak ciężkie brzmienie już nie koniecznie, Nie będę już sie rozpisywał o szczegółowych aspektach brzmienia każdych z tych kolumn bo jednak każde z nich grają trochę inaczej to jednak wszystkie łączy dość jedna cecha , że jak dla mnie grają po prostu za jasno, jest za mało dociążenia w muzyce. I nie chodzi tutaj o to , aby kolumny miały od razu po 30 cm na basie bo jak w mniejszym pomieszczeniu miałem Dynaudio Audience 52 Se to jakoś jasności i za chudego brzmienia nie doświadczyłem.

 

Ale z tej listy trafiły się jedne perełki , które wyrózniły się mocno od pozostałych i bardzo mi się spodobały. Mianowice są to Pylon Diamond 25. Model większy już nie grał jak dla mnie tak fajnie jak ten mniejszy. Zdziwił mnie fakt , że kolumny malutkie jak na podłogówki a grają tak wielkim dźwiękiem , do tego w końcu z odpowiednim dociążeniem, selektywnością, dobrą dynamiką bez zbędnej ostrości . Nie było choć trochę za jasno i męcząco. To chyba "najciemniej" grające kolumny spośród przesłuchanych przeze mnie. Oczywiście wrażenia są czysto subiektywne.

 

Teraz pytanie do was - Jakie kolumny jeszcze warto przesłuchać, które podobnie grają do tych Pylon D25? Nie słuchałem jeszcze Dynaudio Emit M30, Dali Zensor 7 - te tańsze, ale może warto. Dynaudio Emity słuchałem , ale podstawkowe, nie było tutaj źle, ale nie chcę już podstawek w nowym pomieszczeniu, za mały dźwięk i jednak trochę za jasno grały. Jak nic nie znajdę to chyba wezmę te Diamondy 25 bo to jedyne kolumny , które mi się tak spodobały, tyle , że napewno będę chciał wypożyczyć kolumny do domu, bo wiem , że znowu w salonie to może zabrzmieć inaczej jak we własnych warunkach.

 

Pomieszczenie to 20m2.

 

Elektronika:

 

1. Naim Nait 5si, Naim Cd 5i-2, szarak, Naim Nac A5 - pod ten zestaw szukam kolumn.

2. Nad 375, Nad C546, okablowanie Melodika. - ten zestaw na "wylocie"

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za porady ...

 

Ps. Zapomniałem dodać, że na secie z Naim'em grałem z Dynaudio Audience 52 Se i było całkiem zacnie, ale było to w mniejszym pokoju - 14.5m2. Do 20m2 szukam jednak podłogówek.

Set z Nad'em grał z Focal Aria 906, ale to nie to.

 

Ps2. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że powyższe przesłuchane kolumny to w większości niższa klasa od tych Audience (za wyjątkiem może Dynaudio Excite), no ale jestem w szoku , że większość kolumn (przynajmniej w tym budżecie) w cięższej muzyce gra po prostu jak dla mnie za jasno, za szczupłym dźwiękiem. Taki gust ... Co zrobić ;) Po tych eskapadach odsłuchowych doszedłem do wniosku , że szukam kolumn , które są napewno łaskawe dla słabo zrealizowanych nagrań, które nie grają ani liniowo , ani jasno, tylko dość mocno w drugą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sound11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalbym z B&W 683s2. Z Nadem powinno wypaść najlepiej. W drugiej kolejności Elaciem choć będzie to niższa półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Naim'a może Spendor -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub Audio Physic z dobrych lat -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Przyznam, że przesłuchałeś chyba 90% kolumn godnych uwagi w tym i zbliżonym przedziale cenowym. Dziwię się trochę, że tylko Pylon zagrał zgodnie z Twoimi oczekiwaniami gdyż z mając na uwadze Twój opis poszukiwanego brzmienia powinno Ci się spodobać coś innego z tej listy lub przynajmniej jeszcze kilka pozycji :) to pokazuje jednak jak subiektywną sprawą jest brzmienie i jak ciężko jest doradzić na odległość. Dla przykładu Kef z serii R czy nawet niedrogie Hec Aurora 700 to w moim odczuciu brzmienie właśnie dociążone i łagodne na górze. Na pewno powinieneś spróbować w takim razie Dynaudio M30 - to również brzmienie bez przejaskrawienia z dobrą, dobrze kontrolowaną podstawa basową i pełną średnicą. Śmiało można to nazwać dobrym HIFI czego nie można do końca powiedzieć np. o Dali Zensor 7. Owszem, to kolumny bardzo popularne, wybaczają nawet sporo złych realizacji ale "loudnessowy" charakter odbiega od naturalności i neutralności przekazu. Myślę, że suzkasz jednak bardziej "wyrafinowanego" brzmienia. Może warto zwrócić uwagę na najnowszą serię Dali - model Oberon? Oczywiście nie zniechęcam do Zensorów, powinieneś to ocenić sam podczas odsłuchu.

Od siebie dorzucę jeszcze niedrogie ale udane Dynavoice DF-6 oraz System Audio Saxo 40. Jeśli nie masz do Pabianice zbyt daleko, zapraszam do nas na odsłuch.

 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przesłuchać kolumn Impuls Audio, sprawdź ich ofertę na stronie producenta, bez problemu wypożyczają kolumny na odsłuchy.

 

Widzę, że mają w dziale "Outlet" model Lagune, warto się nim zainteresować

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Zgodze się tu z Q21 powyżej twój opis trafia w charakter brzmienia kolumn wymienionych poniżej.

 

Dla przykładu Kef z serii R czy nawet niedrogie Hec Aurora 700 to w moim odczuciu brzmienie właśnie dociążone i łagodne na górze.

 

Słuchałem na wzmacniaczach Atoll In 100 Se, Nad 375 , Naim 5si takich kolumn jak:

 

Z twojej trójki wzmacniaczy NAD jest najbliżej tego co opisujesz. Dodał bym do tego łagodnego ,ciepłego, o zaokrąglonej górze DAC'a.

 

Naim by raczej odpuścił to nie twoje brzmienie. Spójrz na Rega Elex-R. Kiedyś mialem znajomego i podobnie szukał jak ty i finalnie stanęło na Rega Elex-R.

 

Popatrz też na kolumny Dali Opticon 6 może być blisko twojego brzmienia i spiął bym do tego NAD C356 BEE do tego DAC Arcam iR DAC II.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tej listy trafiły się jedne perełki , które wyrózniły się mocno od pozostałych i bardzo mi się spodobały. Mianowice są to Pylon Diamond 25. Model większy już nie grał jak dla mnie tak fajnie jak ten mniejszy. Zdziwił mnie fakt , że kolumny malutkie jak na podłogówki a grają tak wielkim dźwiękiem , do tego w końcu z odpowiednim dociążeniem, selektywnością, dobrą dynamiką bez zbędnej ostrości . Nie było choć trochę za jasno i męcząco. To chyba "najciemniej" grające kolumny spośród przesłuchanych przeze mnie. Oczywiście wrażenia są czysto subiektywne.

 

Pasmo mają dość "poszarpane" . Widać te dołki w wyższej średnicy wpasowały się w twój gust, pomieszczenie i repertuar. Jeśli się podobają to brać i cieszyć muzyką. Emit30 też możesz posłuchać. Podejrzewam, że średnica będzie równiejsza i basior będzie spory.

 

Aha jak możesz to napisz o różnicach w brzmieniu w stosunku do D28. Te większe miałem okazję posłuchać.

 

D25.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest, słuchałem większość kolumn z tej listy co autor wymienił , jak i te Diamondy 25 i faktycznie mogą dać wiele radości, szczególnie z tych gorzej zrealizowanych płyt, których po prostu da się normalnie słuchać bez skrępowania. Widocznie ten obniżony przełom wyższej średnicy/wysokich robi tutaj robotę.

 

Dynaudio Emit/Excite grają jednak jaśniej niż stara seria Audience, ale również polecam posłuchanie jeszcze modelu M30, nawet dla Twojego spokoju ducha ;)

 

Naturalnym wyborem w Twoim przypadku byłyby oczywiście Dynaudio Audience 72Se , ale znowu wzmacniacz byś musiał wymienić bo one są mocno prądożerne. NAD mógłby dać radę, ale znowu brzmieniowo raczej nie podpasuje, znowu Naim 5si brzmieniowo by podpasował, ale jest za słaby do nich. Ach te Audio...

 

Może warto zwrócić uwagę na najnowszą serię Dali - model Oberon?

 

Również się dołączam do pytania jak gra nowy model Dali Oberon w stosunku do Zensor 7 , szczególnie czy ma lepiej kontrolowany bas czy dalej misio w tym zakresie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pd9700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypozycz BMN S3 II. Jak będzie za jasno konstruktor może ci je dostroic do potrzeb, przyciemnic czy co tam chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wszystkim dziękuję za posty. Padło tutaj trochę propozycji kolumn , których nie słuchałem , a więc z pewnością spróbuje je jeszcze odsłuchać

 

... czy nawet niedrogie Hec Aurora 700 to w moim odczuciu brzmienie właśnie dociążone i łagodne na górze.

 

Na tych kolumnach dość mocno się zawiodłem gdyż pokładałem w nich spore nadzieje. Owszem one grają bardzo mocnymi niskimi tonami, to chyba najpotężniej grające kolumny tym zakresem z przesłuchanym przeze mnie. Ale średnica i wysokie mi nie pasowały. Odczułem takie wrażenie jakby te pasma były totalnie oderwane od basu. Bas ciężki, solidny, a średnica jakaś chłodna , bez mięsa, wysokie nijakie. Nie wiem , może były nie wygrzane, ale Panowie z salonu twierdzili co innego, że jest to model testowy i przegrał już dobrych kilkaset godzin. Jak dla mnie to one ciepło nie grają. Owszem , basu dużo i nic poza tym.

 

Z twojej trójki wzmacniaczy NAD jest najbliżej tego co opisujesz. Dodał bym do tego łagodnego ,ciepłego, o zaokrąglonej górze DAC'a.

 

Naim by raczej odpuścił to nie twoje brzmienie. Spójrz na Rega Elex-R. Kiedyś mialem znajomego i podobnie szukał jak ty i finalnie stanęło na Rega Elex-R.

 

Posiadam Naim'a 5si i NAD'a 375. W muzyce Rock, Metal ten Naim według mnie bije tego NAD'a na głowe. NAD dosyć zamula, i selektywność instrumentów też nie najlepsza. To tak jakby sprinter biegł w mule i się dziwił dlaczego szybciej biec nie może. Rytmika, Szybkość, Dynamika, Energia w Naim'ie jest nieporównywalnie lepsza niż w NAD, a to w muzyce metalowej jest bardzo ważne. Kolejna sprawa to Naim gra barwniej, plastyczniej, a NAD bardziej sztucznie i mechanicznie.

 

Rega Elex R - świetny wzmacniacz, ale Naim 5si mi się bardziej spodobał. Jakby to powiedzieć, jest muzykalniejszy. Jak dla mnie oczywiście ;)

 

Ale wzmcniacza ja nie szukam , tylko kolumn ;)

 

Naturalnym wyborem w Twoim przypadku byłyby oczywiście Dynaudio Audience 72Se , ale znowu wzmacniacz byś musiał wymienić bo one są mocno prądożerne. NAD mógłby dać radę, ale znowu brzmieniowo raczej nie podpasuje, znowu Naim 5si brzmieniowo by podpasował, ale jest za słaby do nich. Ach te Audio...

 

Szukałem jakieś pół roku Dynaudio Audience 72 Se i nic nie znalzałem. strasznie ciężko je kupić. Druga sprawa, że tak jak piszesz one potrzebują naprawdę mocnego wzmaka, a w sumie już mi się nie chce polować na 30 - letnie spawarki.

 

Aha jak możesz to napisz o różnicach w brzmieniu w stosunku do D28. Te większe miałem okazję posłuchać.

 

Pylon Diamond 28 w stosunku do Diamond 25 zagrały bardziej liniowo, neutralnie, rześko, jak dla mnie na pewno jaśniej, jest więcej detali, granie bardziej analityczne. Przy Diamondach 25 słychać od razu , że to granie bardziej ku dołowi niż ku górze. Obie kolumny jak na swoje rozmiary grają wielkim dźwiękiem, z rozmachem jednak dość inaczej. Przykładowo moc stopy perkusji w muzyce ciężkiej , ogólnie bębnów lepiej było słychać na Diamond 25, na Diamond 28 wszystko tak jakoś lżej. Obie kolumny porównywałem w tym samym czasie i tym samym pomieszczeniu, oczywiście na tych samych gratach. Były wygrzane. Bardziej obstawiałem model większy, że zagra właśnie ciężej, a rzeczywistość okazała się inna.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sound11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Naim'a 5si i NAD'a 375. W muzyce Rock, Metal ten Naim według mnie bije tego NAD'a na głowe. NAD dosyć zamula, i selektywność instrumentów też nie najlepsza. To tak jakby sprinter biegł w mule i się dziwił dlaczego szybciej biec nie może. Rytmika, Szybkość, Dynamika, Energia w Naim'ie jest nieporównywalnie lepsza niż w NAD, a to w muzyce metalowej jest bardzo ważne. Kolejna sprawa to Naim gra barwniej, plastyczniej, a NAD bardziej sztucznie i mechanicznie.

 

Inna półka wzmaków tan parawdę a to fakt demonem szybkośći NAD nie jest. Tu nie ma co za bardzo porównywać tych dówch wzmacniaczy ale z twojej wypowiedzi badziej pasował mi tu NAD. Naim ma fantastyczną dynamikę, selektywność, i rozdzielczośc co daje mu przewagę w stosunku co do NAD.

 

Możesz jeszcze popatrzeć na Dali Opticon 6 lub nową serię Oberon, skoro juz tyle odsłuchałeś to nie zaszkodzi jeszcze z 2 konstrukcje przetestować,a są to popularne kolumny, polecam :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej odsłucham jeszcze te Dali. Kto wie, może to będzie to ;)

 

Żadnych nieznanych mi kolumn nie skreślam.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sound11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tu popisałeś. Wydaje mi się, że powinieneś większą uwagę poświęcić na dobranie wzmacniacza do głośników, które odsłuchujesz niż samym głośnikom. Jak lubisz łagodne brzmienie to przetestuj kolumny na jakimś łagodnym wzmacniaczu. PeachTree to mój typ.

 

Może Fyne Audio 501.

Porównywalem do Tannoy Xt8f i Fyne mocniej cisną na dole a góra dość łagodna.

Ale za to średnica dość mocno podawana. Wiem bo testowałem i też porównywałem z xt8f. Niby rodowód Tannoya ale całkiem inny styl grania. Kupiłem Fyne Audio f501 ale Tannoy nie był konkurencją. Bardziej Dynaudio Emit, Focal Aria 926 i Opera Seconda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, co to za kolor kolumn jest (użyte na testach w High Fidelity) ? No nie potrafię znaleźć ich odpowiednika w palecie barw Pylona. A może to "Cherry Coral" jakoś podwójnie malowany?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-63700-0-89457700-1538443228_thumb.jpg

 

post-63700-0-17089200-1538443330_thumb.jpg

 

A tu drugie kolumny z innym kolorem który również nie mogę ustalić:

 

post-63700-0-19596600-1538443514_thumb.jpg

 

post-63700-0-26400300-1538443519_thumb.jpg

 

A poniżej paleta barw :

 

post-63700-0-83904700-1538443694_thumb.png

 

Pominąłem palete barw RAL gdyż jak rozumiem ona dotyczy wysokiego połysku i matu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sound11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
On 9/29/2018 at 11:09 PM, Krzysiek B said:

Trochę tu popisałeś. Wydaje mi się, że powinieneś większą uwagę poświęcić na dobranie wzmacniacza do głośników, które odsłuchujesz niż samym głośnikom. Jak lubisz łagodne brzmienie to przetestuj kolumny na jakimś łagodnym wzmacniaczu. PeachTree to mój typ.

 

Ale za to średnica dość mocno podawana. Wiem bo testowałem i też porównywałem z xt8f. Niby rodowód Tannoya ale całkiem inny styl grania. Kupiłem Fyne Audio f501 ale Tannoy nie był konkurencją. Bardziej Dynaudio Emit, Focal Aria 926 i Opera Seconda.

Jak sie sprawuje i z czym u Ciebie gra f501?Do jakiej muzy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, LOBO_M napisał:

Śledzilem ten temat.

dokonałeś zakupu? Jesli tak to co kupiles i jakie wrazenia?

Tak. Pylon Diamond 25 jak dla mnie wygrały. Lekko ocieplone gęste brzmienie. Grają z Naim 5si i jak dla mnie bajka. Większość kolumn na rynku dla mnie gra po prostu za jasno, niektóre zbyt analitycznie. Strasznie drażni mnie jak jest wyeksponowana wyższa średnica w kolumnach, jestem na to bardzo uczulony. Z D25 jest w punkt. Hard Rock, Metal w tym secie dla mnie cudo, inne gatunki też zacnie. Nic nie męczy, jest dociążenie, selektywność, szybkość, barwa. Po prostu muzykalnie i bez zbędnych wyostrzeń.

Robiłem ponowną próbę do Diamond 28 , ale te mi nie leżą dźwiękowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sound11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoimi upodobaniami kierowałbym się w stronę Heco, najlepiej seria Celan 700/701/702 (Aurory nie znam,ale jeśli gra podobnie do Music Style to też dobry wybór). Będzie dociążony środek, dobra separacja instrumentów i duża dynamika. Słuchanie na tych kolumnach Black Sabbath to czysta przyjemność :) Ale jasne, zestawy innych firm też potrafią pozytywnie zaskoczyć. Posłuchaj Audio Academy Hyperion, też powinny super zagrać w 20m2 przy dobrym ustawieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sound11 napisał:

Tak. Pylon Diamond 25 jak dla mnie wygrały. Lekko ocieplone gęste brzmienie. Grają z Naim 5si i jak dla mnie bajka. Większość kolumn na rynku dla mnie gra po prostu za jasno, niektóre zbyt analitycznie. Strasznie drażni mnie jak jest wyeksponowana wyższa średnica w kolumnach, jestem na to bardzo uczulony. Z D25 jest w punkt. Hard Rock, Metal w tym secie dla mnie cudo, inne gatunki też zacnie. Nic nie męczy, jest dociążenie, selektywność, szybkość, barwa. Po prostu muzykalnie i bez zbędnych wyostrzeń.

Robiłem ponowną próbę do Diamond 28 , ale te mi nie leżą dźwiękowo.

W twojej liście jest Sapphire 31. Sluchales moze S25, jesli tak to jaka jest rownica miedzy seria Diamond a Sapphire? Cenowo to razy 2, a jakie jest twoje odczucie po odsluchu, faktycznie 2x lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, tomasz777 napisał:

Jak sie sprawuje i z czym u Ciebie gra f501?Do jakiej muzy?

U mnie z Primare. One są dość uniwersalne co do muzyki. Rock, elektronika jak najbardziej. Kumpel wziął je do Naima 5si. Na mnie duże wrażenie zrobiły z Naimem xs2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Krzysiek B said:

U mnie z Primare. One są dość uniwersalne co do muzyki. Rock, elektronika jak najbardziej. Kumpel wziął je do Naima 5si. Na mnie duże wrażenie zrobiły z Naimem xs2

Posiadałem xt6f z nadem c 326 do muzyki rock metal i było za wolno i bez drivu.F501 i xt6f to niby blizniacze konstrukcje.Moze xt6f z naimem tez by były szybsze bo nad to troche zamulacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fyne są szybsze i mają większe głośniki. Bas ma dobrą masę i fajnie kopie. Tannoye bardziej plastycznie. Tam gdzie słuchałem mieli i Tannoya i Fyne Audio. Za to f502 mnie bardzo rozczarowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Lumperator napisał:

Z twoimi upodobaniami kierowałbym się w stronę Heco, najlepiej seria Celan 700/701/702 (Aurory nie znam,ale jeśli gra podobnie do Music Style to też dobry wybór). Będzie dociążony środek, dobra separacja instrumentów i duża dynamika. Słuchanie na tych kolumnach Black Sabbath to czysta przyjemność :) Ale jasne, zestawy innych firm też potrafią pozytywnie zaskoczyć. Posłuchaj Audio Academy Hyperion, też powinny super zagrać w 20m2 przy dobrym ustawieniu. 

Słuchałem Heco Aurora 700. Dużo niskich tonów i nic poza tym, Jak dla mnie w metalu to tragedia. Średnica sucha bez dociążenia. Selektywność też słaba.

Audio Academy Hyperion 4 jak dla mnie za jasne.

1 godzinę temu, Krzysiek B napisał:

Fyne są szybsze i mają większe głośniki. Bas ma dobrą masę i fajnie kopie. Tannoye bardziej plastycznie. Tam gdzie słuchałem mieli i Tannoya i Fyne Audio. Za to f502 mnie bardzo rozczarowały. 

Wszędzie w specyfikacjach jest napisane , że Fyne Audio 501 mają głośniki po 150mm i tweeter 25mm.

Natomiast Tannoy xt6f też mają po 150mm głośniki i tweeter 25mm.

Tak przynajmniej podają na stronach salonów audio w specyfikacjach, więc wynika , że wielkością są takie same głośniki w obu kolumnach.

@Krzysiek B mógłbyś to "naprostować" jakoś?

13 godzin temu, LOBO_M napisał:

W twojej liście jest Sapphire 31. Sluchales moze S25, jesli tak to jaka jest rownica miedzy seria Diamond a Sapphire? Cenowo to razy 2, a jakie jest twoje odczucie po odsluchu, faktycznie 2x lepiej? 

Niestety nie słuchałem Pylon Saphire 25. Tylko model 31. Na pewnym poziomie przyrost jakości względem kwoty już nie jest tak oczywisty niestety. Jednak w tych kwotach tj. 3K vs 6K róznice są dość znacznie odczuwalne moim zdaniem. Choć nie we wszystkich kolumnach.W tym przypadku  Diamond 25 zagrał jak dla mnie zdecydowanie lepiej od S31. Klasa wyżej bez dwóch zdań, ale też dosyć inna sygnatura brzmienia, która o wiele bardziej mi pasuje.

1 godzinę temu, tomasz777 napisał:

Posiadałem xt6f z nadem c 326 do muzyki rock metal i było za wolno i bez drivu.F501 i xt6f to niby blizniacze konstrukcje.Moze xt6f z naimem tez by były szybsze bo nad to troche zamulacz. 

Jesli chodzi o te wzmacniacze i wspomnianą szybkość to można określić to na podstawie porównania do motorów ;) NAIM to ścigacz, a NAD to komar (Romet) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sound11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sound11 napisał:

Wszędzie w specyfikacjach jest napisane , że Fyne Audio 501 mają głośniki po 150mm i tweeter 25mm.

Natomiast Tannoy xt6f też mają po 150mm głośniki i tweeter 25mm. 

Tak przynajmniej podają na stronach salonów audio w specyfikacjach, więc wynika , że wielkością są takie same głośniki w obu kolumnach.

@Krzysiek B mógłbyś to "naprostować" jakoś?

Wiem, że tak podają w specyfikacji. Fyne audio f501 ma taki głośnik jak większość producentów deklaruje 16,5cm. Mam jeszcze Elac debut f6 i wielkość głośnika jest identyczna. Xt6f ma mniejszy głośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.