Jump to content
koteczek

Dlaczego vinyl brzmi lepiej niz CD?

Recommended Posts

Godzinę temu, purple2 napisał:

myślę, że fonografia nie tylko stanęła w miejscu ale cofnęła się w rozwoju dzięki rewolucji cyfrowej, która pomimo deklarowanym wysokim parametrom statycznym jak dynamika czy thd wniosła pogorszenie parametrów liniowych związanych z charakterystyką fazową dlatego brzmi to jak w komorze bezechowej

Drogi kolego z równoległego świata - może zdradzisz jak udaje Ci się przenikać do naszego?

Pytam nie dlatego, że chciałbym koniecznie do Twojego. Pytam na wszelki wypadek, by nie dostać się "tam" przypadkiem, bezwiednie...no nie chciałbym.

Godzinę temu, iro III napisał:

Drogi kolego z równoległego świata

dzięki za bardzo merytoryczny post, przydałoby się jakieś uzasadnienie tylko błagam ani słowa o zależności prędkości rozchodzenia się dźwięku od częstotliwości bo to byłby plagiat?

Godzinę temu, iro III napisał:

jak udaje Ci się przenikać do naszego?

w czyim imieniu zabierasz głos? może bezpieczniej byłoby używać liczby pojedyńczej?

Edited by purple2

40 minut temu, purple2 napisał:

przydałoby się jakieś uzasadnienie

Uzasadnieniem może być to, że z dużą przyjemnością słucham całkiem dużej ilości wytworów jednak "tej" fonografii?

Pewnie, że jest dziś dużo kaszany dźwiękowej, ale napisać że "cała fonografia cofnęła się w rozwoju" - to zbyt duża przesada - o to mi chodzi, tylko o to.

Kiedyś też nie brakowało złych nagrań i słabych produkcji.

Edited by iro III
  • Like 1

34 minuty temu, iro III napisał:

jest dziś dużo kaszany dźwiękowej,

pewnie slyszałeś o Jimie Andersonie? najsłynniejszy producent muzyczny w stanach, zdobywca 10 nagród Grammy, mam jego płytę i brzmi jak z komory bezechowej, jestem z wykształcenia elektronikiem i twierdzę, że to wina cyfry w studio, jeśli najlepsi tak nagrywają to co robi cała reszta? chyba próbuje ich naśladować, dlatego słucham muzyki z lat 70 i 80

Edited by purple2

Na podstawie tej jednej płyty te wszystkie Twoje sądy?

Czy jeszcze kilka wymienisz? Nawet kilkadziesiąt?

To i tak nie wykaże, że (cała!) fonografia cofa się w rozwoju.

Więcej dobrze zrealizowanych nagrań życzę na Twej drodze.

Jest tu na forum watek w zakładce Muzyka o dobrze zrealizowanych nagraniach, są konkretne przykłady, może zapoznaj się, może znajdziesz coś dla siebie?

Sam mógłbym takie tytuły wymieniać (z tych tylko, które mam na półce, o ilu innych nie wiem, nie znam?) współczesne w dziesiątkach, setkach przykładów.

P.S. mam głośniki wstęgowe u siebie...mimo tego nie słyszę 50kHz 🤔

Edited by iro III
  • Like 2

W dniu 18.11.2019 o 18:23, Lech36 napisał:

Znam, ja polecam wszystko np. Patrizii Barber. Oczywiście jak ktoś lubi jazz.

Rany, jaki to jazz?!! Coltrane, Sun Ra, Molvaer, Stańko to jest jazz. Pani Patrycja ma z jazzem tyle wspólnego co jaz na Wiśle 😉

• Haha 1

26 minut temu, iro III napisał:

mimo tego nie słyszę 50kHz

nie po to wstęgi mają pasmo, żebyś słyszał 50khz tylko po to, żebyś dobrze usłyszał zbocze transjentu, jeśli się na tym nie znasz to uwierz mi, że widmo transjentu, który na pierwszy rzut oka nie zawiera takich częstotliwości, to Fourier udowodnił, że zawiera częstotliwości nawet powyżej 50khz, ja też mam wstęgi Elac, w razie, gdyby studia nagrań wzięły się za uczciwe nagrywanie

Edited by purple2
  • Like 1

28 minut temu, Paweł C napisał:

Pani Patrycja ma z jazzem tyle wspólnego co jaz na Wiśle

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowania za pomocą )

"Patricia Barber – amerykańska wokalistka i pianistka jazzowa. Urodziła się w rodzinie z tradycjami jazzowymi. Jej ojciec był saksofonistą, członkiem orkiestry Glenna Millera."

• Like 2

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

33 minuty temu, Paweł C napisał:

Rany, jaki to jazz?!! Coltrane, Sun Ra, Molvaer, Stańko to jest jazz. P

W tym towarzystwie to Molvaer - nie jest jazz.

A Pani Patrycja to jazz, jak najbardziej.

Edited by iro III
  • Like 1

4 godziny temu, Paweł C napisał:

Rany, jaki to jazz?!! Coltrane, Sun Ra, Molvaer, Stańko to jest jazz. Pani Patrycja ma z jazzem tyle wspólnego co jaz na Wiśle 😉

Raznyje bywajut dżazy, naprimier mister Dunajewskij 😉

nagrywamy.com

4 godziny temu, przemak napisał:

Raznyje bywajut dżazy, naprimier mister Dunajewskij 😉

Pewnie masz za słaby sprzęt jak ci Dunajewski z Szebalinem niedżezowo grają. Albo taki Rubik za mało klasycznie. 

8 godzin temu, Paweł C napisał:

Dunajewski z Szebalinem

a Zenek Martyniuk? Oczy zielone to chyba już standard jazzowy, słyszałem o wielu coverach popełnionych przez uznanych w branży? Maryla też go lubi...

Edited by purple2

23 godziny temu, Paweł C napisał:

zaprosić na JnO

dla mnie najprawdziwszy jazz to solówki Jona Lorda w <Lazy> <Bloodsucker>  <No no no> i <Place in line>

Edited by purple2