Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego vinyl brzmi lepiej niz CD?


koteczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lech36 napisał:

Kolega nie potrafi wykonać prawidłowo technicznie takiego porównania.

akustyka to jednak tylko odbicia dźwięku generowanego przez głowne źródło, którym jest w tym przypadku saxofon, instrument bardzo specyficzny jeśli chodzi o gęstość transjentów w jednostce czasu, nieliniowa faza jest źródłem zniekształceń liniowych które z kolei generują hałas zakłócający rejestrację co można porównać do nienaoliwionych trybów urządzenia mechanicznego dlatego tak łatwo odróżnić nieliniowofazowy zapis elektroakustyczny od żywego odsłuchu

58 minut temu, Lech36 napisał:

ale jak ktoś to lubi

sado ? maso?

Godzinę temu, Lech36 napisał:

monitor w studio ma swoje zalety

które nie mają nic wspólnego z nagraniami audiofilskimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, purple2 napisał:

nieliniowa faza jest źródłem zniekształceń

 

Godzinę temu, purple2 napisał:

dlatego tak łatwo odróżnić nieliniowofazowy zapis elektroakustyczny od żywego odsłuchu

i wszystko jasne czemu winyl brzmi lepiej ?

Ciekawe , czy nieliniowe powieszenie lampek choinkowych też jest źródłem zniekształceń liniowych. Jaki kształt bombek choinkowych jest optymalny i czy należy pakować prezenty w gąbkę akustyczną , czy jakieś rezonatory. 

 

Jak tak czytam te niektóre mądre wypowiedzi , to przychodzi mi do głowy pomysł , by wprowadzić na forum instytucję dyżurnego psychiatry , który wysyłał by w razie pogorszenia stanu odpowiednie służby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bolo_senor napisał:

wprowadzić na forum instytucję dyżurnego psychiatry 

nawet mam już kandydata, świetnie byś się nadawał na ten stołek

 

17 minut temu, bolo_senor napisał:

nieliniowe powieszenie lampek choinkowych też jest źródłem zniekształceń liniowych

pierwsze zadanie dla dyżurnego psychiatry wyjaśnić to porównanie, czyżby udzielił Ci się już świąteczny nastrój

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, purple2 napisał:

instrument bardzo specyficzny jeśli chodzi o gęstość transjentów w jednostce czasu

Jaki poziom tych transjentów w funkcji częstotliwości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

Jaki poziom tych transjentów w funkcji częstotliwości?

nie rozumiem Twojego pytania? gitara na przykład generuje pojedyńcze transjenty przy pojedynczym szarpnięciu struny natomiast ustnik saksofonu generuje strumień transjentów, którego na gitarze nie przebiłby sam Alvin Lee, a co to jest poziom transjentów? o jaką częstotliwość Ci chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, purple2 napisał:

nie rozumiem Twojego pytania? gitara na przykład generuje pojedyńcze transjenty przy pojedynczym szarpnięciu struny natomiast ustnik saksofonu generuje strumień transjentów, którego na gitarze nie przebiłby sam Alvin Lee, a co to jest poziom transjentów? o jaką częstotliwość Ci chodzi?

Jaki poziom osiągają w stosunku do dźwięku podstawowego harmoniczne będące efektem tych transjentów? Najlepiej jakbyś podał jakieś wiarygodne dane pomiarowe z sieci. W funkcji częstotliwości oczywiście. Oczywiście widmo bezpośrednio z instrumentu a nie z LP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2019 o 14:52, purple2 napisał:

a po co w audiofilskim? w każdym studio na świecie nagrywa się na jamniki i mp3 a co z moim hi-endem?

Warto się zainteresować, dlaczego te monitory były takie popularne i to wcale nie z powodu wybitej średnicy, bo to jakby zgodne z twoją obsesją ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 godziny temu, purple2 napisał:

strumień transjentów

Nono ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Jaki poziom osiągają w stosunku do dźwięku podstawowego harmoniczne będące efektem tych transjentów?

Lechu a co to takiego dźwięk podstawowy? saxofon nie generuje dźwięku podstawowego tylko same transjenty jest naturalnym źródłem dźwięku a naturalne żródła generują wyłącznie transjenty, ta gęstość transjentów w jednostce czasu powoduje u Ciebie wrażenie dźwięku podstawowego i tworzenia linii melodycznych

 

33 minuty temu, przemak napisał:

te monitory były takie popularne i to wcale nie z powodu wybitej średnicy

wyglądają jak karmniki dla ptaków i do tego się wyłącznie nadają, jak na czymś takim można produkować audiofilskie nagrania

 

37 minut temu, przemak napisał:

Nono ?

nie udawaj mądrego, "zachrypnięta barwa" saxofonu jest skutkiem szybkiego nakładania się transjentów generowanych przez ustnik, radzę Ci jak najszybciej skonfigurować fazowo tor audio zaczynając od mikrofonów a na monitorach skończywszy i posłuchać właśnie saxofonu w czasie rzeczywistym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Jaki poziom osiągają w stosunku do dźwięku podstawowego harmoniczne będące efektem tych transjentów? Najlepiej jakbyś podał jakieś wiarygodne dane pomiarowe z sieci. W funkcji częstotliwości oczywiście. Oczywiście widmo bezpośrednio z instrumentu a nie z LP.

Pytanie chyba trochę niepoprawne..., bo to chyba nie harmoniczne są efektem transjentów, tylko transjent i jego stromość zbocza budowana jest przez dodanie przebiegu podstawowego i przebiegów harmonicznych. Ogólna odpowiedź na pytanie jaki jest poziom harmonicznych w stosunku do tonu podstawowego - to zależy od instrumentu oczywiście ale w wielu przypadkach bardzo wysoka. Ciekawostka, że instrumentach dętych wyższe harmoniczne chyba potrafią przewyższać poziom tonu podstawowego.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zwykły Drut napisał:

Pytanie chyba trochę niepoprawne

inaczej wygląda transjent generowany przez saxofon a inaczej przez gitarę, w gitarze jest wybrzmiewanie a saxofon przykrywa transjent transjentem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, purple2 napisał:

Lechu a co to takiego dźwięk podstawowy? saxofon nie generuje dźwięku podstawowego tylko same transjenty jest naturalnym źródłem dźwięku a naturalne żródła generują wyłącznie transjenty, ta gęstość transjentów w jednostce czasu powoduje u Ciebie wrażenie dźwięku podstawowego i tworzenia linii melodycznych

Podaj widmo tych transjentów oczywiście z ich poziomami na poszczególnych częstotliwościach. Warto wiedzieć z jakim zagadnieniem mamy do czynienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, purple2 napisał:

wyglądają jak karmniki dla ptaków i do tego się wyłącznie nadają, jak na czymś takim można produkować audiofilskie nagrania

Czyli do linka nie zajrzałeś. Spoko. 

10 minut temu, purple2 napisał:

szybkiego nakładania się transjentów generowanych przez ustnik

 a transient is a high amplitude, short-duration sound at the beginning of a waveform

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Transjent "in the middle of a waveform" to jakaś nowość ?

13 minut temu, purple2 napisał:

radzę Ci jak najszybciej skonfigurować fazowo tor audio zaczynając od mikrofonów a na monitorach skończywszy

Właśnie takowe monitory mam. Pod tym kątem najlepsze na świecie bez dwóch zdań. No, ale to by trzeba do linka zajrzeć, a on w obcym języku... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Podaj widmo tych transjentów oczywiście z ich poziomami na poszczególnych częstotliwościach. Warto wiedzieć z jakim zagadnieniem mamy do czynienia. 

wystarczy wpisać w google najlepiej po angielsku nazwę dowolnego instrumentu i dopisać za tą nazwą harmonic spectrum analysis...

przykładów będzie mnóstwo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemak napisał:

Właśnie takowe monitory mam.

gratuluję, chcesz słuchać brueli na 20 kilowych monitorach? i jeszcze ta dziwna charakterystyka częstotliwościowa i nieznana fazowa? powodzenia

15 minut temu, przemak napisał:

a on w obcym języku... 

nie strasz mnie obcym językiem, nie studiowałeś przypadkiem filologii angielskiej  na jednym roku z Dziusem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez purple2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, purple2 napisał:

dziwna charakterystyka częstotliwościowa i nieznana fazowa? powodzenia

Fazowa znana dobrze. No, ale to w linku po angielsku, także ten... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, przemak napisał:

także ten...

bardzo liniowa czy tylko tak trochę liniowa? pochwal się bo nie rozumiem angielskich obrazków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemak napisał:

Fazowa znana dobrze. 

Tragicznie  nie fazowa .

Ale  większości kapel  rockowych to kompletnie nie przeszkadza .

Jeszcze nie wiedzą co to jest faza .

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, JBN napisał:

Tragicznie  nie fazowa .

opóźnienie grupowe jest pochodną charakterystyki fazowej

29 minut temu, JBN napisał:

Ale  większości kapel  rockowych to kompletnie nie przeszkadza .

Jeszcze nie wiedzą co to jest faza

szkoda, że realizatorzy tego nie wiedzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez purple2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykuję Tobie, @purple2 i czytelnikom tematu 2-minutową perełkę z debiutu VOX.

Niezwykle gładki, ani odrobiny szorstkości w tych falach ułożonych po myśli Aleksandra Maliszewskiego.

Chodzi o bezsłowną "Pogrążoną w sobie". Wciąga ?

 

 

16 godzin temu, purple2 napisał:

 

nie strasz mnie obcym językiem, nie studiowałeś przypadkiem filologii angielskiej  na jednym roku z Dziusem?

Puenty masz lepsze niż w kabarecie, gratulacje - niezły pistolet z Ciebie.

@1

Oczywiście, że nasz kwintet i kwartet wokalowy NOVI wielbię (niech będzie, że czasami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lech36 napisał:

Podaj widmo tych transjentów oczywiście z ich poziomami na poszczególnych częstotliwościach. Warto wiedzieć z jakim zagadnieniem mamy do czynienia. 

Lechu, nie wiem, czy ktoś dokładnie zbadał widmo transjentu z matematycznego punktu widzenia każdy impuls krótkoczasowy (a takim jest transjent) ma nieskończone widmo amplitudowe, którego lwia część gromadzi się do 50khz, spotkałem się z pomiarami widma instrumentów za pomocą 20khz-owych mikrofonów dlatego odradzam sugerowanie się takimi rewelacjami, zwróciłbym Twoją uwagę na to jakimi monitorami chwali się Przemak, zobacz jaką charakterystykę group delay mają "słynne" yamahy?

26 minut temu, xetras napisał:

lepsze niż w kabarecie

gratuluję gustu, ładne chłopaki, który to Rysiek R. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili kompletnego spokoju, odtworzyłem kilkukrotnie ten sam utwór: Windswept z płyty Twin Peaks Limited Event Series Soundtrack (strona B utw 1)
Magiczny utwor na magicznej płycie. 
Horyzontalnia przestrzeń, odległe plany, piękna muzyka. 
Odtworzyłem na na wszystkim, co mam.

Na lampie z następującymi źródłami:
-Tidal
-Spotyfi
-Plik flac
-Winyl z każdą wkładką z osobna

-Kino Domowe kolumny:
-Tidal
-plik FLAC
Amplituner słuchawki:
-Sennheiser HD660S
-AKG 702

Wygrywa zdecydowanie winyl za najsubtelniejszy dźwięk i najszersze plany. Szukałem jakiejkolwiek słabości już nie tylko wobec nagrań cyfrowych, ale w ogóle, jakiegokolwiek drażniącego dźwięku. Na winylu nie znalazlem. Nagrania cyfrowe miały zbyt tępy, znacznie mniej przyjemny dźwięk organów (syntezatora) i mniej odczuwalną, horyzontalną scenę.

Różnica pomiędzy wkładkami była spora, ale trudno byłoby wyłonić zwycięzcę. Każda zagrała na swój sposób, ale każda ciekawie.

Różnicy pomiędzy Tidalem a plikiem flac nie zauważyłem. Pomiedzy Tidal a Spotyfi była : dźwięk ze Spotyfi był lżejszy, jakby skromniejszy: miał mniejszy drive. 

Tym razem ciekawie wypadło też kino domowe w trybie wielokanałowym (używam tych samych frontów, zatem charakter brzmienia pozostaje podobny). Aplituner rozproszył ten tępy dźwięk syntezatora, zmiękczył go (naśladując trochę winyla) dlatego wrażenie było lepsze niż z odtwarzacza plików.
Przy kinie ten utwór to jednak wyjątek. Zdarza sie, że odtwarza (przetwarza) muzykę w sposób nieakceptowalny (w trybie wielokanałowym, np. chowa gdzies głęboko np. wokale sprawiając, że utwor brzmi inaczej niż go znam - poprawnie brzmieniowo, ale niepoprawnie względem realizacji). Kino w trybie stereo gra ok, ale do brzmienia lampy mu daleko. 

Summa summarum...

Winyl + lampa + lampka wina i świat może być piękny. 

Z nieliniową fazą. 

Szczęśliwych Świąt!


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Therion napisał:

Z nieliniową fazą

Therion nie przemęczasz swojego stereo? Windswept jest wyjałowione z transjentów, niewiele brakuje mu do sinusów z generatora, spróbuj to samo z <Chuck Mangione Children Of Sanchez>  tu znajdziesz trochę wiecej transjentów i liniowej fazy, Wesołych Świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szczęście polega na tym, ze mogę słuchać wszystkiego co lubię i brzmi tak, że zachwyca mnie za każdym razem. Klocków nie wymieniałem od lat, ponieważ wszystko jest ze sobą przecudnie zgrane. Dzieci Sanczeza też grają imponująco. A że okres Świąt, to repertuar spokojniejszy. 

 

Teraz lecą kolędy Preisnera. Wielokanałowo. Wszystkie fazy czują się wybitnie dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Therion napisał:

Wielokanałowo

to szatański wynalazek próbujący naprawić nieliniową fazę zapisu stereofonicznego, nie tędy droga...

41 minut temu, Therion napisał:

Wszystkie fazy czują się wybitnie dobrze.

człowiek słyszy stereofonicznie a nie wielokanałowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez purple2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Therion napisał:

Korzystając z chwili kompletnego spokoju, odtworzyłem kilkukrotnie ten sam utwór: Windswept z płyty Twin Peaks Limited Event Series Soundtrack (strona B utw 1)
Magiczny utwor na magicznej płycie. 
Horyzontalnia przestrzeń, odległe plany, piękna muzyka. 
Odtworzyłem na na wszystkim, co mam.

Na lampie z następującymi źródłami:
-Tidal
-Spotyfi
-Plik flac
-Winyl z każdą wkładką z osobna

-Kino Domowe kolumny:
-Tidal
-plik FLAC
Amplituner słuchawki:
-Sennheiser HD660S
-AKG 702

Wygrywa zdecydowanie winyl za najsubtelniejszy dźwięk i najszersze plany. Szukałem jakiejkolwiek słabości już nie tylko wobec nagrań cyfrowych, ale w ogóle, jakiegokolwiek drażniącego dźwięku. Na winylu nie znalazlem. Nagrania cyfrowe miały zbyt tępy, znacznie mniej przyjemny dźwięk organów (syntezatora) i mniej odczuwalną, horyzontalną scenę.

Różnica pomiędzy wkładkami była spora, ale trudno byłoby wyłonić zwycięzcę. Każda zagrała na swój sposób, ale każda ciekawie.

Różnicy pomiędzy Tidalem a plikiem flac nie zauważyłem. Pomiedzy Tidal a Spotyfi była : dźwięk ze Spotyfi był lżejszy, jakby skromniejszy: miał mniejszy drive. 

Tym razem ciekawie wypadło też kino domowe w trybie wielokanałowym (używam tych samych frontów, zatem charakter brzmienia pozostaje podobny). Aplituner rozproszył ten tępy dźwięk syntezatora, zmiękczył go (naśladując trochę winyla) dlatego wrażenie było lepsze niż z odtwarzacza plików.
Przy kinie ten utwór to jednak wyjątek. Zdarza sie, że odtwarza (przetwarza) muzykę w sposób nieakceptowalny (w trybie wielokanałowym, np. chowa gdzies głęboko np. wokale sprawiając, że utwor brzmi inaczej niż go znam - poprawnie brzmieniowo, ale niepoprawnie względem realizacji). Kino w trybie stereo gra ok, ale do brzmienia lampy mu daleko. 

Summa summarum...

Winyl + lampa + lampka wina i świat może być piękny. 

Z nieliniową fazą. 

Szczęśliwych Świąt!


 

Ja testując nowy odtwarzacz CD robię zawszetak- wybiera, 5-10 płyt winylowych do których mam odpowiedniki na CD.

Następnie słucham tych winyli, żeby sobie utrwalic w pamięci dźwięk wzorcowy z analogowym mięskiem i barwą.

Potem dopiero słucham tych samych nagrań na CD.

Niestety cech specyficznych dla czarnych placków zwykle nie daje się uzyskać z cyfry, zwykle wysokie są bardziej natarczywe, dynamika z CD zawsze słabsza i ogólnie dźwięk mniej dociążony.

Fajnie jest jednak mieć oba źródła tj. cyfrowe i analogowe, bo do wielu nagrań po prostu lepiej pasuje płyta CD i tyle.

1 godzinę temu, Therion napisał:

Moje szczęście polega na tym, ze mogę słuchać wszystkiego co lubię i brzmi tak, że zachwyca mnie za każdym razem. Klocków nie wymieniałem od lat, ponieważ wszystko jest ze sobą przecudnie zgrane. Dzieci Sanczeza też grają imponująco. A że okres Świąt, to repertuar spokojniejszy. 

 

Teraz lecą kolędy Preisnera. Wielokanałowo. Wszystkie fazy czują się wybitnie dobrze. 

A czy wspomniane "Dzieci"maż również na SACD ? Było kiedyś takie wydanie w sklepie nie dla idiotów ale przegapiłem. Ciekaw jestem jak to brzmi w stosunku do winyla, którego słuchałem już chyba na wszystkim do 500kzł (staram się mieć zawsze ze sobą na ciekawych spotkaniach),i zawsze jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Audroc napisał:

Niestety cech specyficznych dla czarnych placków zwykle nie daje się uzyskać z cyfry, zwykle wysokie są bardziej natarczywe, dynamika z CD zawsze słabsza i ogólnie dźwięk mniej dociążony.

A słyszysz powszechnie znane wady charakterystyczne dla zapisu na LP? Twój sposób porównania obu nośników jest bardzo wybiórczy a obserwacje bardzo nie trafione.

2 godziny temu, Therion napisał:

Wygrywa zdecydowanie winyl za najsubtelniejszy dźwięk i najszersze plany. Szukałem jakiejkolwiek słabości już nie tylko wobec nagrań cyfrowych, ale w ogóle, jakiegokolwiek drażniącego dźwięku.

Czyli wygrywa nośnik najsłabszy technicznie, to bardzo ciekawe. Czy producenci TV już wiedzą że powinni wrócić do analogu? Materiał wideo i telewizory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Lech36 napisał:

A słyszysz powszechnie znane wady charakterystyczne dla zapisu na LP?

Co ciekawe, Ty słyszysz wady winylowych...nie słuchając, nie używając ich wcale.

Z okazji nadchodzących Świąt, życzę Ci możliwości posłuchania muzyki z dobrego winylka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lech36 napisał:

Czy producenci TV już wiedzą że powinni wrócić do analogu? Materiał wideo i telewizory.

Lechu czy wiesz jaka jest proporcja ilości informacji o obrazie i dźwięku w sygnale cyfrowym tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, iro III napisał:

Co ciekawe, Ty słyszysz wady winylowych...nie słuchając, nie używając ich wcale.

Nie byłbym przekonany na Twoim miejscu że mój staż winylowy jest mniejszy od Twojego, ale możliwe że jest mniejszy. W końcu w którymś momencie porzuciłem winyl ze względu na liczne wady. 

15 minut temu, purple2 napisał:

Lechu czy wiesz jaka jest proporcja ilości informacji o obrazie i dźwięku w sygnale cyfrowym tv

Nie, nie wiem. A co to ma do rzeczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

Nie byłbym przekonany

Tu nie chodzi o "staż". Kiedy słuchałeś ostatnio nowej, świetnie wytłoczonej i brzmiącej płyty winylowej? Bo ja dzisiaj.

(Kate Bush - The Dreaming)

Jak dobrze wiesz, pamięć tego typu jest zawodna. Dodatkowo, jak też wiesz, przekonania jakie się ma lub/i jakieś stare, złe, INDYWIDUALNE doświadczenia, wpływają (autosugestia!) negatywnie na obecne przekonania. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.