Jump to content
koteczek

Dlaczego vinyl brzmi lepiej niz CD?

Recommended Posts

40 minut temu, Lech36 napisał:

betonem "fazowym" 😉

zabrzmiało jak beton partyjny, wszędzie polityka

O- to dopiero jest beton, na wokalu i o femme fatale nad Renem:

~za wulgarny pospolityzm ode mnie ignor a priori~

46 minut temu, xetras napisał:

O- to dopiero jest beton

do Coverdale'a mu trochę brakuje

xavian
21 godzin temu, Lech36 napisał:

Teoria obwodów to raczej rządzi sprzętem a nie masteringiem. Masteringiem rządzi producent przy, moim zdaniem silnym wpływie autorskim wykonawcy. Możliwe że ludzie siedzący za konsoletą też mają jakiś wpływ na efekt końcowy o ile producent ich nie ubezwłasnowolni, ale trzeba by spytać jakiś autorytet w tej dziedzinie bo moje dywagacje to tylko hipotezy.

Wszystko kwestia umów i kontraktów - jeżeli sam jesteś producentem i wydawcą, to wszystko zależy od ciebie, czyli - wybór studia i inżyniera nagrań, treść nagrań, brzmienie, wybór inż. masteringu, projekt okładki, nakład, dystrybucja i sprzedaż. Na wszystko masz wpływ. Jeżeli jesteś związany kontraktem, np. z ECM, to sprawa wygląda już zupełnie inaczej i często zdarza się tak, że na nic nie masz wpływu - jedynie na muzykę i jej brzmienie, chociaż to też nie jest ewidentne. Nawet twoje nagrania mogą nie być twoje, tylko należą do producenta. Podobnie w audio - Mark Levinson sprzedał firmę razem z nazwiskiem, wziął za to kasę, a pożniej się procesował o własne nazwisko, które przecież sprzedał... i oczywiście przerżnął sprawę.

• Like 1

Parker's Mood

4 minuty temu, Chicago napisał:

Wszystko kwestia umów i kontraktów - jeżeli sam jesteś producentem i wydawcą, to wszystko zależy od ciebie, czyli - wybór studia i inżyniera nagrań, treść nagrań, brzmienie, wybór inż. masteringu, projekt okładki, nakład, dystrybucja i sprzedaż. Na wszystko masz wpływ. Jeżeli jesteś związany kontraktem, np. z ECM, to sprawa wygląda już zupełnie inaczej i często zdarza się tak, że na nic nie masz wpływu - jedynie na muzykę i jej brzmienie, chociaż to też nie jest ewidentne. Nawet twoje nagrania mogą nie być twoje, tylko należą do producenta. Podobnie w audio - Mark Levinson sprzedał firmę razem z nazwiskiem, wziął za to kasę, a pożniej się procesował o własne nazwisko, które przecież sprzedał... i oczywiście przerżnął sprawę.

Można się tego domyślić, z tym że dla końcowego odbiorcy to jest bez znaczenia i na nic nie ma wpływu w temacie jakości wyrobu końcowego. Po prostu dalej będą wytwarzane produkcje wybitne technicznie, pewnie przez pasjonatów dysponujących odpowiednim zapleczem i te słabsze na rynek masowy. Ja już straciłem nadzieję że wszyscy zaczną pod naciskiem wymagających fanów produkować nagrania wybitne technicznie, ale należy podkreślić że ci co nie wpadli zbyt mocno w "loudness war" starają się i nagrania jednak są lepsze pod względem techniki niż kiedyś. Takie jest przynajmniej moje odczucie.  

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Loudness War istnieje, ponieważ 'życie' jest o wiele głośniejsze. Tak się teraz nagrywa masowe rzeczy. A dla fanów audiofilskiego brzmienia pozostaje szereg wytwórni czy też producentów lub artystów, którzy o te rzeczy dbają. Poza tym, jazz lub klasyka, to są rzeczy przeważnie akustyczne lub pół-akustyczne - brak syntetycznych dżwięków oraz jakiegoś oszałamiącego wzmocnienia lub nagłośniena, więc i podejście jest zupełnie inne. Generalnie gra się ciszej, to i z 'loudness war' nie ma problemów.

• Like 2

Parker's Mood

W dniu 22.05.2020 o 10:41, purple2 napisał:

Harley bardziej się ceni?

Tak, choć cena zakupu dla mnie miała drugorzędne znaczenie. Ale tak, zwykle jest drozszy. Za logo, bo innych powodów nie ma. 

2 godziny temu, Therion napisał:

cena zakupu dla mnie miała drugorzędne znaczenie.

japońska solidność i wiatr we włosach

W dniu 23.05.2020 o 14:53, Lech36 napisał:

straciłem nadzieję że wszyscy zaczną pod naciskiem wymagających fanów produkować nagrania wybitne technicznie

Nie kupuj.

Póki pamiętasz barwę w realu.

4 godziny temu, xetras napisał:

Nie kupuj.

Na szczęście można są tacy co umieją zrobić nagrania dobrze i bardzo dobrze, te wybieram jako pierwsze. Tych gorszych też nie unikam bo jest wśród nich dużo wartościowej muzyki, tak że jakoś można się przystosować/przyzwyczaić.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

2 godziny temu, Lech36 napisał:

Na szczęście

polecam top 5 wszechczasów polskiego rocka <niemen enigmatic>  <budka suflera cień wielkiej góry> <maanam 1981> <perfect 1981> <de mono stop> nawet chronologicznie

Edited by purple2

I na tym - "Stop" 🙂

A jednak - nie. Madziarowi wg mnie udały się 2 pierwsze płyty Oddziału Zamkniętego.

PS. Liczę, że wreszcie po paru dniach u @Pasqual 'a złożymy i podepniemy grajka.

Oby.

14 godzin temu, xetras napisał:

I na tym - "Stop" 🙂

A jednak - nie. Madziarowi wg mnie udały się 2 pierwsze płyty Oddziału Zamkniętego.

PS. Liczę, że wreszcie po paru dniach u @Pasqual 'a złożymy i podepniemy grajka.

Oby.

Pożyjemy ?, zobaczymy ... Niestety ja muszę być realistą, a to co się ze mną dzieje wróży  z każdym dniem gorsze rozpoznanie. Czyli pewnie trup za pół roku. AUDIOFILE przybywajcie - za te mniej niż pół roku możliwość posłuchania naprawdę bardzo dobrych płyt na dostrojonym do takiej  muzyki sprzęcie może się skończyć...  Gospodarz póki co żywy, wesoły, radosny,  śmieje się ciągle - xetras może to poświadczyć (lepiej na prv, nie lubię publicznych pochwał) . Jak odejdę z Forum na wieczne odsłuchy zrobię to taktownie i dyskretnie bez obciążania kogokolwiek jakąkolwiek winą - umrzeć przecież kiedyś trzeba, a im lepiej się na to przygotuję tym łatwiej przyjmę i ewentualnie sam przeprowadzę ostateczne rozwiązanie mojej sprawy. Może zresztą nie będzie tak źle - ale to szczerze mówiąc jawi mi się jako coraz mniej prawdopodobne rozwiązanie, jest jednak ono cały czas możliwe.  Mój awatar mówi, gdzie spodziewam się trafić...😀

PS polecam kantatę BWV82 Jana Sebastiana Bacha - w sam raz dla mnie, może przyda się komuś w podobnym położeniu

Edited by Pasqual
  • Like 1