Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch R-26F v/s Magnat Quantum 1005 - czy warto?


PietrekBM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy.

Mam możliwość zamiany swoich Klipschy na ok. 10 letnie w/w Magnaty z dopłatą (ok. 800 PLN).

Magnaty grałyby z moim Pioneer A-777 na 15 m/2, z CD i również flac przez DAC Nostromo Wolf.

Słuchałem tych Magnatów ale z lampowcem i wyższej klasy CD Cambridge Audio.

Wrażenie pozytywne.

Muza to tylko metal.

Pytania: 1. Czy gra warta świeczki? 2. Czy "przesiadka" znacząca? 3. Czy A-777 podoła wyzwaniu (na razie nie zamierzam zmieniać)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz "wrażenie pozytywne" ale to ocena która mówi tyle, że "były sprawne - działały" ;-)

Przy tej różnicy ( 800 zł ) ja bym się nie zastanawiał i zamieniał; to inna liga, szybkość,

zróżnicowany bas i brak agresji przy głośniejszym słuchaniu, bo muza której słuchasz sama

w sobie jest wystarczająco agresywna.

A o tym, że były trzykrotnie droższe od Klipscha już nie wspomnę...;-)))

Co do wykończenia czy designu frontów też trudno porównywać, choć - co kto lubi.

Ale to ma się Tobie podobać barwa, dynamika, czy design, a nie mnie ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie "wrażenie pozytywne" to zbyt ogólnikowy opis.

W zestawieniu jakie opisałem wyżej podobała mi się ich barwa i dynamika, przede wszystkim dynamika.

Chociaż koncertowa "krzykliwość" Klipschy też mi bardzo odpowiada.

Myślę, że jak zwykle najlepszym sposobem będzie odsłuchanie Magnatów w moim zestawieniu.

Design nie jest aż tak bardzo znaczący, jeśli oczywiście nie są różowo-zielone :))

Chociaż zgodzę się oczywiście, że różnica w wykonaniu jest bardzo widoczna.

Bardziej zależy mi na opinii, czy 10 letnie kolumny z tej klasy nie będą już trochę "zmęczone".

Znam kolumny i właściciela i wiem, że nie były "katowane".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PietrekBM

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował bym ich posłuchać na swoich gratach, porównując bezpośrednio z Klipschem.

Inaczej traci to trochę sens, choć aż takiej różnicy pomiędzy dwoma wzmacniaczami,

jak pomiędzy różnymi kolumnami jakoś nie zauważyłem ..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1005 nie odskoczyly zbyt daleko od poprzednich 905.

Warto kręcić się w kółko? Może lepiej spróbować gdzieś dalej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1005 nie odskoczyly zbyt daleko od poprzednich 905.

Warto kręcić się w kółko? Może lepiej spróbować gdzieś dalej?

Rafał słuchałeś czy czytałeś ? Jak słuchałeś to z jakim wzmacniaczem ?

Ja jestem innego zdania na temat 1005, jak zasilisz naprawdę dobrym wzmacniaczem to się można zdziwić jak gra. Podobnie jak lukag72 podpisuje się pod tym co napisał, że spokojnie rywalizuje z kolumnami z przedziału 20.000-30.000 zł

 

Koledzy.

Mam możliwość zamiany swoich Klipschy na ok. 10 letnie w/w Magnaty z dopłatą (ok. 800 PLN).

Magnaty grałyby z moim Pioneer A-777 na 15 m/2, z CD i również flac przez DAC Nostromo Wolf.

Słuchałem tych Magnatów ale z lampowcem i wyższej klasy CD Cambridge Audio.

Wrażenie pozytywne.

Muza to tylko metal.

Pytania: 1. Czy gra warta świeczki? 2. Czy "przesiadka" znacząca? 3. Czy A-777 podoła wyzwaniu (na razie nie zamierzam zmieniać)?

Bierz nawet się nie zastanawiaj, twój wzmacniacz niestety za dużo z nich nie wyciągnie, ale z czasem zawsze możesz go zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem długo model 905 jak i kilka innych Quantumow. Dobre na początek i nic więcej. Dobre wykonanie, wygląd ale dźwięk przeciętny jak to w większości marketowki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem długo model 905 jak i kilka innych Quantumow. Dobre na początek i nic więcej. Dobre wykonanie, wygląd ale dźwięk przeciętny jak to w większości marketowki.

Słuchałeś 1005 ? Bo troszkę uciekasz od tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LukRin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marketówka - 9 000 kpl Quantum 1005 - czyli wszystko do tej granicy to shit niewart nawet obejrzenia,

bo o odsłuchach nawet nie wspomnę ... ja aż takiego samopoczucia nie mam.

Widocznie jestem inny target.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałeś 1005 ? Bo troszkę uciekasz od tematu.

Napisałem jak wół ze 905 nie są wiele gorsze od 1005,a 905 miałem bardzo długo jak i kilka innych magnatow. Mniejsza z tym, szkoda mojego czasu.

 

Marketówka - 9 000 kpl Quantum 1005 - czyli wszystko do tej granicy to shit niewart nawet obejrzenia,

bo o odsłuchach nawet nie wspomnę ... ja aż takiego samopoczucia nie mam.

Widocznie jestem inny target.

I to jest najśmieszniejsze. Przeciętne granie za 9 patoli, ale tak to już jest jak sugerujemy się ceną, wyglądem i recenzjami prasowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak wół ze 905 nie są wiele gorsze od 1005,a 905 miałem bardzo długo jak i kilka innych magnatow. Mniejsza z tym, szkoda mojego czasu.

 

 

I to jest najśmieszniejsze. Przeciętne granie za 9 patoli, ale tak to już jest jak sugerujemy się ceną, wyglądem i recenzjami prasowymi.

 

Chłopie po co się wypowiadasz jak w życiu nie słuchałeś 1005 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem ich jak miałem 905. Jeszcze nie wiedziałeś o ich istnieniu. Ale już napisałem właśnie dla ciebie - szkoda mojego czasu na jałowa dyskusje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem ich jak miałem 905. Jeszcze nie wiedziałeś o ich istnieniu. Ale już napisałem właśnie dla ciebie - szkoda mojego czasu na jałowa dyskusje.

Co ty mi powiesz jeszcze ciekawego bajkopisarzu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LukRin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się, bo zaraz jajo zniesiesz. Złap niedzielny luz. Nie przejmuj się, kiedyś byłem taki sam. Przejdzie ci, tylko trzeba sobie trochę pomóc i czasem wyjrzec trochę dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem quantum, ale 1009, ale w towarzystwie drogiegi zestawu Gryphona, oraz drugiego Primare. Więc tor nie był kulawy.Oczywiście można powiedzieć, że oczekiwania były być może inne, czy że coś mogło by być inaczej, ( na każdym piecu było inaczej), ale serii 1009 nie nazwałbym słabą, czy mającą uchybienia, grały świetnie. Wiem, że z odpowiednim wzmacniaczem Klipsch też może fajnie zagrać, czy są fani marki, ale seria quatum 1009 to inny poziom jakości muzyki, a także wykonania. Z obecnym Pionierem może trochę zagrać ciemniej, mniej koncertowo i ostro w gõrze od klipscha, niemniej dla mnie to zmiana warta więcej niż te 800zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki wszystkim za opinie, sporo się już dowiedziałem.

Tematu proponuję jeszcze nie zamykać, chętnie poznam jeszcze więcej ciekawych opini "słuchaczy" tych Magnatów i ogólnie znawców tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PietrekBM

Harman/Kardon HK980 - Magnat Quantum 1005 - Yamaha CDX-590 - DAC Nostromo Wolf + Nostromo 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się, bo zaraz jajo zniesiesz. Złap niedzielny luz. Nie przejmuj się, kiedyś byłem taki sam. Przejdzie ci, tylko trzeba sobie trochę pomóc i czasem wyjrzec trochę dalej.

Dobre dawno tak się nie uśmiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto.

R26G to zwykła kolumna do kina.

Z kolei Quantum 1005 i poprawiona 1009s to zdecydowanie lepsze kolumny. Przy dobrej elektronice te kolumny pokazują klasę i grają jak dużo droższe konstrukcje. Moim zdaniem zdecydowanie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinaj się, bo zaraz jajo zniesiesz. Złap niedzielny luz. Nie przejmuj się, kiedyś byłem taki sam. Przejdzie ci, tylko trzeba sobie trochę pomóc i czasem wyjrzec trochę dalej.

Swoją drogą jak wejdziesz na mój poziom w audio to pogadamy, a teraz zapraszam cie do piaskownicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mocno cię cos gryzie bracie.

Na twoim poziomie byłem dobrych parę lat temu. Czasem jak wyjrzysz dalej jak czubek swojego noska to zobaczysz więcej.

Zapamiętaj jeszcze jedno. Że pieniążki nie grają i to że twoje magnaty kosztowały nowe 9tys całkowicie nic nie znaczy. Dla mnie to dźwięk za maks 3tys zł i to tylko ze względu na super wykonanie i wygląd bo pod tym względem magnat zawsze dawał radę. Największy problem to zawsze te ich przetworniki i słabe elementy na zwrotce. A teraz zrelaksuj się przy piwku przy swoim sprzęcie jak ja. Odrazu lepiej się poczujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mocno cię cos gryzie bracie.

Na twoim poziomie byłem dobrych parę lat temu. Czasem jak wyjrzysz dalej jak czubek swojego noska to zobaczysz więcej.

Zapamiętaj jeszcze jedno. Że pieniążki nie grają i to że twoje magnaty kosztowały nowe 9tys całkowicie nic nie znaczy. Dla mnie to dźwięk za maks 3tys zł i to tylko ze względu na super wykonanie i wygląd bo pod tym względem magnat zawsze dawał radę. Największy problem to zawsze te ich przetworniki i słabe elementy na zwrotce. A teraz zrelaksuj się przy piwku przy swoim sprzęcie jak ja. Odrazu lepiej się poczujesz.

Chcesz pogadać zapraszam na priv nie zaśmiecajmy tego wątku. No niestety muszę cie zmartwić do mojego poziomu jeszcze nie dobiłeś, ale to na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na co ciagniesz ta rozmowę? Nie mam zamiaru rozmawiać z toba na priv ani na piv ani nigdzie. Patrząc po twoim tonie wypowiedzi to jeszcze długa droga przed tobą. Jak juz zejdzie z ciebie powietrze to napisz (niestety może to zająć kilka lat).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch to cała seria od Hartrige, Forte, Lascal , Klipsch -Horn, i oczywiście piękne i dobre Palladium . Reszta to lekko ujmując śmietnik . Co do Magnatów 1005 i 1009 oraz nowej wersji S lub signatur. 1005 - gra jak na swój przedział cenowy wybornie nie boi się masować basem pleców nawet na dużej kanapie zachowując konturowy i wielobarwny przekaz niskich częstoliwośći . kopułka wysoko tonowa do 70tyś hz . Kolumna zdobyła wiele nagród , i to nie tylko w Niemczech . Wykonanie Magnatów również stoi na wysokim poziomie . Jedno trzeba pamiętać kolumny lubią dobrą elektronikę . Z tańszymi wzmacniaczami jak i resztą toru grają budżetowo jako rasowe hifi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszysz te 70tys Hz? :)

Oczywiście że nie, dokładnie 14800 mierzyłem ze starości już i tak przygłuchłem, kiedyś zainteresowałem się tym dokładniej , dlaczego tak wysokie częstotliwości stosuje się np SACD czy innych urządzeniach, poszukaj, poczytaj , to wymysł inżynierów. oczywiście nie piszę tego z przekąsem czy złośliwie . I nie twierdze że Magnat to najlepsza kolumna Swiata, ale w swoim przedziale cenowym potrafi naprawdę wiele. A cały zestaw w k/d to kiler

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś robiłem test jeszcze na Quantum 905 i mi wyszło prawie 22tys Hz, ale był to tak cienki pisk że i tak nie słyszalny w normlanej muzyce. Jak już kończysz na 14800 to dość przeciętnie :) Ile masz lat? 15tys Hz to dość głośny i wyraźny syk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 . z tym 22 to ciebie poniosło to słuch absolutny dzieci do 6 roku życia mają takie uszy . Pogratulować choć to mocno naciągane z twojej strony , no ale cóż sprawdzić tego nie mam zamiaru jeszcze jedno im wyższe pasmo tym większe możliwości , ale to oddzielnny temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test robiłem dobre lata temu, w 2010, byłem jeszcze młodszy :) Teraz to nie wiem i w sumie malo mnie to obchodzi, od lat nie patrze na dane techniczne, bo nic one nie dają. A u Magnata to w ogole, zawsze przesadzali ze wszystkim na papierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo słyszysz fakt. 22 to na prawdę dzieci i to te zdrowsze.

Co do wypowiedzi na temat Quantum to się zgadzam. Słuchałem i w salonie i w domowych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test robiłem dobre lata temu, w 2010, byłem jeszcze młodszy :) Teraz to nie wiem i w sumie malo mnie to obchodzi, od lat nie patrze na dane techniczne, bo nic one nie dają. A u Magnata to w ogole, zawsze przesadzali ze wszystkim na papierze.

Co do parametrów na papierze magnat nie jest osamotniony, podobne praktyki stosuje heco (wiadomo ten sam właściciel co magnat) czy np. canton. Jak się mocniej zagłębimy to takich firm niestety znajdziemy więcej. Papier przyjmie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.