Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre stereo z amplitunera kina domowego NAD T 758v3


Zantus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy temat na forum. Po remoncie nie mam już miejsca na dwa systemy stereo-NAD C350 -kino Yamaha RX-V661?. Chciałbym połączyć to w jedno urządzenie. Stąd pytanie czy NAD T 758v3 to dobry wybór?Może lepiej w tej cenie Yamaha Rx-A1070? Pokój 17 M2, fronty B&W 602(na chwilę obecną) reszta Eltax(5.1 i wystarczy).No i już starczy podłączenia kablowego komórki z Tidala. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na amplituner Anthem MRX-520, to moim zdaniem najlepsze urządzenie pod względem połączenia dobrego kina domowego i stereo, zresztą świetnie sprawdzi się z B&W. Zapraszam na odsłuchy i test we własnym systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Trochę za drogi dla mnie. I jak piszą o nim w "Audio"-na tle konkurencji jest propozycją specyficzna....szokująca(na dzisiejsze czasy),jest "nowoczesny inaczej". Może coś tańszego? Yamaha RX-A 1070? Chcę mieć i stereo (w miarę przyzwoite)i kino domowe. Dlatego zastanawiam się czy NAD lub Yamaha.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zapomnij kolego o dobrym stereo z amplitunera. Tym bardziej jak masz głośniki bowersa,one lubią mocne wzmacniacze. Spróbuj może kupić tańszy amplituner ale taki byś mógł podłączyć końcówkę mocy. Sam mam bowersy i wiem o czym mówię,dla przykładu cm1 S2 są połączone z końcówką Nuforca sta100 a 683s2 ( wkrótce 702)z dwoma primare a34.2. Nigdy sam amplituner, miałem kiedyś to podłączone do Yamahy advetage 2020 ale musiałem dokupić Yamahę 2000 bo z amplitunera nie dało się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura do przeczytania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to jest za jakaś bzdura z tym nieradzeniem ? Jaki amp średniej klasy pułapu 5000-7000zł sobie z czymś nie radzi ? Stereo to jest podstawowa funkcja domyślna każdego amplitunera, bajki wymyślone przez dzbanów dla dzbanów XD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tle konkurencj Anthem świetnie buduje przestrzeń w stereo oraz dysponuje dobrą selektywnością dźwięków. B&W 602 - łączony z 520 powinno dobrze zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówkę ktora ma ze 150 watt

Tyle w stereo daje wspomniana Yamaha. Zresztą 100 czy 200 to znikoma różnica, nie ma się czym fascynować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Trochę za drogi dla mnie. I jak piszą o nim w "Audio"-na tle konkurencji jest propozycją specyficzna....szokująca(na dzisiejsze czasy),jest "nowoczesny inaczej". Może coś tańszego? Yamaha RX-A 1070? Chcę mieć i stereo (w miarę przyzwoite)i kino domowe. Dlatego zastanawiam się czy NAD lub Yamaha.

Nawet Yamaha RX-A3050 w stereo nie zagra dobrze słuchałem porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to jest za jakaś bzdura z tym nieradzeniem ? Jaki amp średniej klasy pułapu 5000-7000zł sobie z czymś nie radzi ? Stereo to jest podstawowa funkcja domyślna każdego amplitunera, bajki wymyślone przez dzbanów dla dzbanów XD

Jeżeli masz na myśli fakt, że zagra w stereo to oczywiście masz rację zagra , mój budzik też zagra, choć radio jest tylko dodatkiem. Pytanie zasadnicze to jak ,w porównaniu ze wzmacniaczem stereo.

Nawet Yamaha RX-A3050 w stereo nie zagra dobrze słuchałem porażka.

Mam RX-A3030 a więc flagowy sprzed kilku lat , fronty podłączone pod MX-1000 i pod tą samą MX-1000 przedwzmacniacz CX-1000 z Malinką. Wielokrotnie robiłem test puszczając np. tą samą stację z radia internetowego, czy utwór ze Spotify jednocześnie z amp.KD i z Maliny / podłączenie coaxial/ . Mam taki zewnętrzny przełącznik źródeł , więc łatwo porównać dźwięk tego samego utworu zmieniając źródła : amp.KD , system stereo. Różnica jest kolosalna , obojętnie, czy A3030 jest w Pure Direct ,czy z polepszaczami gra to po prostu słabo.

A spróbujcie podłączyć gramofon pod amp. KD , to dopiero jest porażka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj byłem w salonie Top HiFi posłuchać kina domowego z nastawieniem na dobre stereo. Nie jestem audiofilem przez duże A,ale trochę w sprzęcie siedzę i muzyce od ładnych parę lat.I jestem Wam wdzięczny że dzięki forum zdecydowałem się na odsłuch sprzętu przed zakupem. Najpierw w salonie audio a późnie w domu.I stwierdziłem jedno- nie ma co patrzeć na parametry na papierze,na artykuły w branżowych pismach,wypociny dziennikarzy. To w większości pisane pod dyktando dystrybutorów. Należy słuchać tylko siebie,swojego gustu. Forum jest pomocne,czyjeś doświadczenie też ale to tylko sugestie. Tak że dzięki Wam odsluchalem wczoraj Yamahy RX A 1080 i NAD T758v3. Yamaha dobrze wyposażona,wodotryski itp. Nad bez radia i wejścia LAN.Ale to właśnie on opuścił salon i teraz testuje go w domu. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,to fakt.Czasem sam mam z niektórymi sformułowaniami problemy. Z drugiej strony część ludzi na forum zna się od lat.Wiec piszecie do siebie w tzw.zargonie audio, skrótami myślowymi. Może dlatego ktoś nowy na forum i w temacie ma problemy.A tak w temacie to NAD zagrał lepiej w stereo niż mój wcześniejszy NAD C 350. Te same przewody ,kolumny. Mnie się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad bez radia i wejścia LAN.Ale to właśnie on opuścił salon i teraz testuje go w domu.

Gratuluje zakupu. Im więcej bajerów / części/ nie mających związku z dźwiękiem tym jest on gorszy , Yamaha ma tego full i sprawdza się w tym do czego została zaprojektowana ,czyli dźwięk wielokanałowy do stereo służą urządzenia stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc łatwo porównać dźwięk tego samego utworu zmieniając źródła

Wydaje się łatwe, ale tak nie jest. Pierwszy krok w takim teście, to weryfikacja czy głośność i charakterystyka przenoszenia obu torów są zgodne z dokładnością lepszą niż 0.3dB. Bez przyrządów pomiarowych tego nie da się zweryfikować. A bez weryfikacji to nie jest test tylko zabawa. Drugi krok, to wykluczenie uprzedzeń słuchacza, trzeci to wykluczenie przypadku itd. Widać jak rodzą się mity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi krok, to wykluczenie uprzedzeń słuchacza, trzeci to wykluczenie przypadku itd. Widać jak rodzą się mity.

Popej błagam, czy myślisz, że inwestowałbym 9k. we wzmacniacz stereo + kable , gdybym uzyskiwał taki sam dźwięk z amp.KD ? Aż taki rozrzutny nie jestem ! Pierwszy wzmacniacz który zagrał lepiej niż mój amp.KD kosztował 800 zł. Kupiłem ten amp. ,bo niestety uległem płomiennym recenzjom jaki to jest świetny w stereo. I uwierz mi , nawet podniesienie głośności podczas testu na amp. KD nie powoduje ,że ten zagra nawet porównywalnie ze wzmacniaczem , mimo YPAO i innych bajerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uwierz mi , nawet podniesienie głośności podczas testu

Nadal piszesz o nieprawidłowych testach. Racjonalny test to taki, gdzie jest tylko jeden czynnik niezależny, np. typ wzmacniacza. Pozostałe czynniki, o których wiadomo, że mają istotny wpływ na wynik, powinny być wykluczone. W tym 3, o których napisałem i dodatkowo: kręcenie gałkami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam dobrze mówi :)

 

A , ja jestem ciekaw jak się ma ten Nad 758 v3 do Anthem mrx 510 z bardzo dobrą kalibracją .

 

Ktoś miał możliwość porównania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , ja jestem ciekaw jak się ma ten Nad 758 v3 do Anthem mrx 510 z bardzo dobrą kalibracją .

 

Ktoś miał możliwość porównania ?

 

Tak naprawdę wszelkie dywagacje na temat porównań grania w stereo amplitunerów KD. nie powinny mieć miejsca ,/ jak sam się przekonałem/ kupujemy dokładnie to co jest w nazwie , a więc AMPLITUNER KINA DOMOWEGO i można tylko skupić się na wadach i zaletach poszczególnych modeli w zakresie reprodukcji dźwięku wielokanałowego. A z jakiś niewyjaśnionych przyczyn największe emocje wzbudza " jak grają w stereo" natomiast o DTS , Dolby Digital , czy innych Atmosach jest jakby cisza i nikt niczego nie porównuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby na pytanie o telefon z dobrym aparatem pisać że tylko Lustrzanka Nikona XD

No , mówiłem już , że mój budzik też gra w stereo, a na AVS ,czy w salonach audio takich nie widziałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.