Skocz do zawartości
IGNORED

Co się dzieje z cenami Oppo UDP-205 - rynek oszalał!


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Dodaj jeszcze dwa słowa: Twoim zdaniem. Ktoś inny napisze, że idiotyzmem jest wydawanie takich absurdalnych kwot na posłuchanie płyty CD.

oczywiście że moim zadaniem, chociaż nie jestem wyjątkiem w tej kwestii. Tak jak podkreślałem wypowiadam się o pomieszczeniach domowych, powiedzmy do 30m2, jeśli ktoś ma dedykowaną salę do audio to inny temat.

Nie jestem kinomanem, ale mam większą frajdę z oglądania filmu na moim stereo niż w sali kinowej typu Helios czy Cinema 3D, z zerową (w porównaniu do mojego stereo) precyzją pozycjonowania efektów dźwiękowych, szczególnie jak się nie ma tego najlepszego miejsca na widowni, o naturalności brzmienia nie wspomnę.

 

Moje próby z kinem w warunkach domowych zaliczam do największej wpadki w rozwoju prywatnego audio i stracony czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że przez pierwsze jakieś 13 lat tego stulecia próbowałem znaleźć kompromis pomiędzy kinem i stereo w ... jednym systemie. Kombinowałem, nosiłem, przestawiałem, zamieniałem ... fajna zabawa była. I wreszcie kiedys doszedłem do konkluzji: NIE DA SIĘ. Od tego czasu mam dwa oddzielne, całkowicie odseparowane od siebie systemy w jednym pomieszczeniu. Żaden klocek nie jest wspólny. Jeden system do stereo, drugi do kina. Pomieszczenie jest zaadaptowane pod system i umiejscowienie do stereo, system do kina jest obrócony o 90 stopni i akustyka pomieszczenia jest wynikowa, z która musi sobie radzić system kalibracji w procesorze AV. I sobie radzi. Mam 4K UHD z Dolby Atmos i DTS X na TV i na projektorze. Do tego dwa systemy do stereo i jeden słuchawkowy. Wszystko w "o mnie".

 

I tak jak napisałeś. Od mniej więcej roku, po czterech latach składania swojego hi-endu w stereo, kupowania, noszenia, przestawiania, modyfikacji, kablowaniu itp. ... SŁUCHAM ulubionej muzyki. A króliczek zabity, zjedzony i zapomniany. I słucham ze źródła z jakiego mam akurat ochotę, a nie z jakiego muszę. Podobnie oglądam.

 

I tego wszystkim życze ... oddawania się pasji, a nie bycia jej niewolnikiem.

 

Pozdro

 

 

 

Kino z dwóch głośników? A co to za kino. To jak słuchanie stereo z Grundiga z lat 80-ych. Prawie robi różnicę.

 

 

 

Dodaj jeszcze dwa słowa: Twoim zdaniem. Ktoś inny napisze, że idiotyzmem jest wydawanie takich absurdalnych kwot na posłuchanie płyty CD.

 

Kino domowe i stereo to są niezależne systemy i oba muszą kosztować. To jest oczywiste. A że Twoim zdaniem inwestycja w kino jest absolutnie nieopłacalna? No cóż, każdy ma swoje zdanie. Moim zdaniem w moim systemie warta każdej wydanej złotówki. Zarówno w tym do kina i w tym do stereo.

 

Pozdro

Jest sporo prawdy w tym co piszesz .. To wszystko zależy również od własnych aspiracji , od tego czy sprzęt ma grać dobrze dla nas czy forowego audytorium . Jest wiele czynników decydujących czy jesteśmy usatysfakcjonowani . Jedni nie odlepią oczu od logotypu na obudowie , drudzy słuchają przez filtr ile to kosztowało i gdzieś zapewne są osoby myślę mojego pokroju że we wszystkim trzeba zachować rozsądek . na audio Show chodzę od kilku lat , tam można się przekonac jak każdy ma inny gust dźwiekowy , jak nie zawsze cena znaczy jakość .Ja starałem się akustykę pomieszczenia wypośrodkować aby dobrze było w kinie i nie za głucho w stereo. Długi czas satysfakcjonował mnie dwuczęściowy procesor , od dwóch lat dostawiłem fajną lampę .Leżą tylko dwie pary kabli do frontów . Mówisz że odzieliłeś , można . Ja nie widziałem takiej potrzeby , czasami a mam sporą kolekcje SACD wielokanałowych fajnie posłuchac przez procesor. Nie ze jestem zwolennikiem ale dla urozmaicenia wrażeń od czasu do czasu lubię . I jeszcze odniosę sie to końcówki twojej wypowiedzi , szukać można całe życie ale chyba fajniej jest go smakować a nie nieustannie być niezadowolonym . I bardzo śmieszą mnie wypowiedzi że urządzenie powiedzmy A połknęło na śniadanie urządzenie powiedzmy B , może dla tej osoby ale dla innej akurat będzie odwrotnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo śmieszą mnie wypowiedzi że urządzenie powiedzmy A połknęło na śniadanie urządzenie powiedzmy B , może dla tej osoby ale dla innej akurat będzie odwrotnie

 

Tu zawsze trzeba dodawać: moim zdaniem albo w moim systemie :).

 

Nie jestem kinomanem, ale mam większą frajdę z oglądania filmu na moim stereo niż w sali kinowej typu Helios czy Cinema 3D, z zerową (w porównaniu do mojego stereo) precyzją pozycjonowania efektów dźwiękowych, szczególnie jak się nie ma tego najlepszego miejsca na widowni, o naturalności brzmienia nie wspomnę.

 

 

Jak rozumiem precyzja w Twoim systemie stereo jest większa niż w kinie czy w systemie kina domowego?

A jak z precyzją oddania sceny w The Pattriot, gdzie toporek leci od prawego tyłu do głośnika centralnego i ... system 5.1 w Dolby Digital oddaje to znakomicie. Słychac świst i przemieszczanie sie lecącego toporka.

BTW ta scena w nowym mixie z Dolby Atmos na BD-UHD została całkowicie skopana w stosunku do oryginału 5.1.

 

JAK WYOBRAŻASZ SOBIE ODDANIE TEGO EFEKTU W SYSTEMIE STEREO I ODDANIE DOKŁADNEJ PRECYZJI TEJ SCENY ???

 

Napisze krótko ... NIEMOŻLIWE !!!

 

Systemy kina domowego budowane są po to, żeby jak najwierniej oddać przestrzenne efekty dźwiękowe ścieżek wielokanałowych, a nie smaczki czy ten toporek brzmiał bardziej metalicznie czy bardziej ciepło.

Uzasadnienie zwolenników stereo w muzyce, że ...przecież muzycy siedzą na scenie, a słuchacz ma scenę przed sobą ... w systemach kina domowego nie ma żadnego uzasadnienia. W kinie ścieżki dźwiękowe są realizowane tak aby następowała spójność dźwięku z obrazem i żeby widz czuł się w środku akcji. I żaden system stereo tego nie odda i basta.

 

Pozdro

 

Moje próby z kinem w warunkach domowych zaliczam do największej wpadki w rozwoju prywatnego audio i stracony czas.

 

Tylko pogratulować przyznania tego faktu. Znam wielu, którzy brną i twierdzą, że jest znakomicie ... choć słychać że nie jest :). Jak napisałeś potrzeba "drugie tyle" kasy co na system stereo. Łatwo policzyć. Potrzeba 11 monofonicznych końcówek, czyli 5,5 szt końcówki stereo klasy powiedzmy MBL, Krell czy Pass. Do tego procesor, 11 głosników, dwa aktywne subwoofery, projektor i ekran. Źródło i trochę kabelków. Ale jaka frajda.

;)

 

Niestety nie każdy ma warunki i wyrozumiałych domowników czy sąsiadów aby zbudować system 11.2 z ekranem i z projektorem. Moja małżonka jest tego chlubnym zaprzeczeniem.

 

:)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

To spróbujmy policzyć ile ten system marzen do kina może kosztować.

 

Procesor AV Trinov: 90 tys zł.

6 stereofonicznych końcówek mocy: policzę uzywane po ok. 8 tys/szt = 50 tys zł.

Głosniki Teufel 11.2: 40 tys zł (tu nie szalałem za bardzo wybrałem producenta, którego znam i mam, uważanego za top w kinie od lat)

OPPO 203: 5 tys zł

Ekran: 10 tys zł

Projektor, wysoki model JVC lub SONY: 150 tys zł.

Kabelki: powiedzmy 10 tys zł, absolutnie bez szaleństw.

 

RAZEM: ok. 350 tys zł.

 

Mozna taniej, można drożej. Jak stryjenka sobie życzy.

Do tego koszt pomieszczenia albo adaptacji akustycznej i wizualnej pomieszczenia, projektu, doradztwa: powiedzmy ok. 50-100 tys zł.

 

I wtedy będzie kino domowe, hi-end audio video całą gębą.

 

:)

 

PS. przy okazji policzyłem mój system, w cenie klocków używanych. Wyszło tylko ok. 70 tys. Znaczy mój system jest do doopy. Obejrzałem właśnie trylogię Matrix z BD-UHD. Po prostu bajka. Nie chodze ostatnio prawie w ogóle do kina. Projektory są za ciemne. Nic nie widać. Brak 4K, szerokiej palety barw i HDR. Słabo jest.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK WYOBRAŻASZ SOBIE ODDANIE TEGO EFEKTU W SYSTEMIE STEREO I ODDANIE DOKŁADNEJ PRECYZJI TEJ SCENY ???

 

a mogę mieć ten efekt w doopie? :) Najważniejsze że toporek dolatuje i robi to co trzeba ;)

 

... i jeszcze jedno, jest coś takiego jak dynamika, bardzo ważna sprawa w audio ale też w audio-video.

oczywiście można instalować 7 końcówek mocy, ale wtedy koszty nie razy 2 tylko razy 3. ... spróbuj wyciągnąć porównywalną dynamikę do dwóch monobloków w stereo na amplitunerze 7.1... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę mieć ten efekt w doopie? :) Najważniejsze że toporek dolatuje i robi to co trzeba ;)

 

... i jeszcze jedno, jest coś takiego jak dynamika, bardzo ważna sprawa w audio ale też w audio-video.

oczywiście można instalować 7 końcówek mocy, ale wtedy koszty nie razy 2 tylko razy 3. ... spróbuj wyciągnąć porównywalną dynamikę do dwóch monobloków w stereo na amplitunerze 7.1... :)

 

Alez oczywiście, że możesz. Mamy wolny kraj. Tylko jest to TO co robi różnicę w dźwięku w kinie domowym. Tak jak w stereo robi barwa dźwieku i mozliwość oddania sceny oraz nagranych szczegółów.

 

Nie 7 monofonicznych końcówek mocy tylko 11 proszę Pana. Mamy koniec drugiej dekady nowego wieku i teraz rządzą systemy 11.2, a nie archaiczne 5.1 czy 7.1.

Dlatego mam 5 monobloków i 3 potężne stereofoniczne końcówki JBL MPA.

Mnie o gównianych amplitunerach 7.1 z końcówkami w klasie D nie musisz pisać. Tępię to na każdym kroku.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kłócicie sie o wyzszosc swiat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Zarówno stereo jak i dobre kino jest tak samo ok. Niemniej Oppo w kategorii CD jest średniakiem i tego nic nie zmieni. I ich wielkim błędem bylo to, ze nowa serie wypatroszyli z Tidala, bo właśnie to mnie wstrzymało od jego zakupu. To tak jakby w sportowym samochodzie nie zalozyc radia. Minimalnej liczbie ludzi to nie bedzie przeszkadzalo, ale wiekszosci stanowiacej o oplacalnosc produkcji juz tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłócimy się? Raczej wyrażamy.

Mam identyczne zdanie jak Ty.

No prawie ... z mojego punktu widzenia Tidal jest psu na budę ;). I nie sądzę aby z powodu braku Tidala OPPO wstrzymało produkcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal jest psu na budę

Zgadzam się, że Tidal jest psu na budę, w przypadku jeśli ktoś nie chce (lub co zdarza się częściej) nie potrafi grać plikami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kłócicie sie o wyzszosc swiat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Zarówno stereo jak i dobre kino jest tak samo ok. Niemniej Oppo w kategorii CD jest średniakiem i tego nic nie zmieni. I ich wielkim błędem bylo to, ze nowa serie wypatroszyli z Tidala, bo właśnie to mnie wstrzymało od jego zakupu. To tak jakby w sportowym samochodzie nie zalozyc radia. Minimalnej liczbie ludzi to nie bedzie przeszkadzalo, ale wiekszosci stanowiacej o oplacalnosc produkcji juz tak.

 

mysle, ze zrobili strategiczny ruch - CD prędzej czy pózniej „ucieknie” w sieć, wystarczy przejrzeć statystyki i trendy. Juz dzisiaj duzy procent oglada filmy przy użyciu platform. Tidal, Spotofy i inne wbudowane w hardware dostajemy praktycznie za friko.

Dla mnie Oppo 105D to był ich najlepszy produkt, ponadczasowy i swietny kombajn b. dobrej jakosci.

 

Tylko old schoolowcy bedą bawić sie w ołtarze Hi endowe za pare dekad i oczywiscie sektor dóbr luksusowych zawsze ma sie dobrze :)

Poza tym da Oppo jako firmy to był ułamek biznesu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce już wyprzedano chyba Oppo...

Czekamy co będzie dalej.

 

A co ma być. Pozostanie szrot na rynku. Bo jakoś nie widzę odtwarzacza Blu - Ray który może konkurować z OPPO BDP 105D / OPPO UDP 205.

 

: )

 

Dla mnie Oppo 105D to był ich najlepszy produkt, ponadczasowy i swietny kombajn b. dobrej jakosci.

 

Bardzo fajny.

 

Jako że posiadam OPPO BDP 105D / OPPO UDP 205 ... Bazgrolę że pod względem multimedialnym filmy / muzyka, z internetu nie korzystam, leszy jest nowszy brat OPPO UDP 205.

 

Mam na myśli, że nie podpinam OPPO pod TIDAL czy cuś takiego : )

 

A tak na marginesie to powiem ci ze hi-end tak naprawdę powstaje w głowie , jesli nie polubimy tego co mamy , to całe życie będziemy gonić króliczka .Wiele osób to zrozumiało , jak nieustannie szukali i topili coraz większą kasę , niektórzy z tej choroby niestety wyjść nie potrafią .

 

Tak jak piszesz. Dopóki ludzik nie będzie zadowolony, dopóty będzie topił kasę i końca tego nie będzie. Dokładnie to widać na przykładzie początkujących, lub lekko już obczajonych w temacie melomanów.

Idzie do sklepu i przebiera w kolumnach. Wzmacniacz już kupił : )

No fajnie grają kolumny Proszę Pana. Jednak coś mi brakuje. A ma Pan jakieś inne ?. Panie ale te kolumny chyba za mocne bo coś cicho grają. I skończył się potencjometr : ) Te wcześniej głośniej grały, ale gorzej.

Panie tu za mało basu. Panie te kolumny fajne, ale za drogie. I tak końca nie ma ... : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz. Dopóki ludzik nie będzie zadowolony, dopóty będzie topił kasę i końca tego nie będzie. Dokładnie to widać na przykładzie początkujących, lub lekko już obczajonych w temacie melomanów.

Idzie do sklepu i przebiera w kolumnach. Wzmacniacz już kupił : )

No fajnie grają kolumny Proszę Pana. Jednak coś mi brakuje. A ma Pan jakieś inne ?. Panie ale te kolumny chyba za mocne bo coś cicho grają. I skończył się potencjometr : ) Te wcześniej głośniej grały, ale gorzej.

Panie tu za mało basu. Panie te kolumny fajne, ale za drogie. I tak końca nie ma ... : )

 

Każdy kiedyś był początkującym, nie ma się z czego śmiać, choć to co przedstawiasz to i tak duże przejaskrawienie. Od tego są salony żeby także takich klientów dobrze obsłużyć. Nawet doświadczeni audiofile chodzą na odsłuchy do salonów, nie każdy musi robić u "magika w garażu" sprzęt, którego nie da się później nawet odprzedać. Nie każdy też chce kupować sprzęt używany, choć wydaję się być to najrozsądniejszym ekonomicznie rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sądzicie o Pionku LX-800 ? Przymierzam się do zakupu jakiegoś dobrego odtwarzacza kinowego i wpadł mi w oko ;-). Ma ktoś może tę zabawkę w domu i może się podzielić opinią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym.

Porównywałeś najwyższego Panasonica pod względem obrazu??

 

Nie. Nie porównywałem. Jakoś nie ciągnie mnie do odtwarzaczy Samsung / Panasonic. Tych najwyższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie. Nie porównywałem. Jakoś nie ciągnie mnie do odtwarzaczy Samsung / Panasonic. Tych najwyższych modeli.

 

Myślę że Pioneer UDP LX500 i LX800 może konkurować z OPPO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale "myślisz", czy miałeś z LX 800 jakąś bezpośrednią styczność :-) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaczniecie porównywać OPPO 203/205 do konkurencji to sprawdźcie tam cztery moim zdaniem podstawowe funkcjonalności:

- czy czytają materiał po sieci LAN w NFS i SMB?

- czy czytają obrazy (struktury) płyt BD 3D?

- czy czytają obrazy (struktury) płyt BD i BD-UHD (4K)?

- czy czytają napisy SRT do plików oraz do obrazów (struktur) BD i BD-UHD (4K) z USB albo po LAN?

Dziękuję.

Nie mam więcej pytań :).

 

PS. szczególnie ta ostatnia funkcjonalność jest niebanalna w dobie płyt BD-UHD w Polsce po ok. 150 zł, a np. w UK po 50 zł. Nadmieniam, że mnóstwo z dostępnych ponad 500-set tytułów na BD-UHD (4K) nie ma polskich napisów.

 

PS2. O hardware'owej funkcjonalności "region free" dla dysków DVD i BD z szacunku już nawet nie wspominałem :).

 

Pozdro

 

 

PODSUMOWANIE:

nie ma lepszego multikombajnu do kina domowego niż OPPO 203, albo jak ktoś ma za duzo kasy OPPO 205.

Natomiast stereo z płyt CD i z plików graja przeciętnie. Nawet 205-ka z tym superdooper Sabre na pokłądzie. Nawet jak wymieniłem w 203-e moduł zasilania na liniowe. Niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zaczniecie porównywać OPPO 203/205 do konkurencji to sprawdźcie tam cztery moim zdaniem podstawowe funkcjonalności:

- czy czytają materiał po sieci LAN w NFS i SMB?

- czy czytają obrazy (struktury) płyt BD 3D?

- czy czytają obrazy (struktury) płyt BD i BD-UHD (4K)?

- czy czytają napisy SRT do plików oraz do obrazów (struktur) BD i BD-UHD (4K) z USB albo po LAN?

Dziękuję.

Nie mam więcej pytań :).

 

PS. szczególnie ta ostatnia funkcjonalność jest niebanalna w dobie płyt BD-UHD w Polsce po ok. 150 zł, a np. w UK po 50 zł. Nadmieniam, że mnóstwo z dostępnych ponad 500-set tytułów na BD-UHD (4K) nie ma polskich napisów.

 

PS2. O hardware'owej funkcjonalności "region free" dla dysków DVD i BD z szacunku już nawet nie wspominałem :).

 

Pozdro

 

 

PODSUMOWANIE:

nie ma lepszego multikombajnu do kina domowego niż OPPO 203, albo jak ktoś ma za duzo kasy OPPO 205.

Natomiast stereo z płyt CD i z plików graja przeciętnie. Nawet 205-ka z tym superdooper Sabre na pokłądzie. Nawet jak wymieniłem w 203-e moduł zasilania na liniowe. Niestety.

Eee tam narzekania starego pirata:))))

Widziałem, że z ceny 149 zaczęli już schodzić poniżej stówki. Będzie tak samo jak z BD 3d.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic dp-ub9000 ?

 

 

Specyfikację ma bardzo dobrą. Nie miałem, nie bawiłem się.

Z punktu widzenia kinomaniaka obsługuje DV, HDR10/HDR10+, HLG. Ma tez funkcje sieciowe tylko nie wiadomo czy tylko DNLA czy także z SMB i NFS. I nie wiadomo co odtwarza. Ma wi-fi w standardzie ac.

Tak więc na papierze wygląda OK.

W środku ładnie choc jak zwykle brak zasilania liniowego.

Panasonic zawsze słynął ze znakomitej jakości obrazu.

 

To jest już w sprzedaży? Ile kosztuje?

 

PS. wg. specyfikacji nie czyta SACD i DVD-Audio. Brak także wejścia HDMI, z którego ja np. korzystam. Tak więc jak widać specyfikacje ma ciut gorszą od OPPO 205. Upps, OPPO nie czyta HDR10+ ale na dzisiaj nikt nie widział materiału w tym formacie metadanych, to jedyna różnica na minus którą znalazłem.

Jesli komuś zależy na dźwieku stereo to nalezy porównac samemu i pamiętać o SACD i DVD-A.

 

OPPO jest też urządzeniem, które mozna łatwo modyfikować.

Do OPPO mozna dokupić moduł zasilania liniowego.

Do OPPO jest także karta z wyjściem I2S.

Są też moduły z zegarem OCXO.

W Panasonicu konstrukcja zamknięta.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE:

nie ma lepszego multikombajnu do kina domowego niż OPPO 203, albo jak ktoś ma za duzo kasy OPPO 205.

Natomiast stereo z płyt CD i z plików graja przeciętnie. Nawet 205-ka z tym superdooper Sabre na pokłądzie.

 

Zgadzam się z Tobą : ) Jedynie nie mogę zgodzić się z Tobą pmcomp : ) że OPPO gra przeciętnie z plików. Gra znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą : ) Jedynie nie mogę zgodzić się z Tobą pmcomp : ) że OPPO gra przeciętnie z plików. Gra znakomicie.

 

W takim razie nie słyszałeś jeszcze znakomitego grania z plików ;).

Jesli w skali 1-5 oceniać to: AV w kinie domowym na 5, dźwiek w stereo na wyjściach analogowych na 3. No, może z plusikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ( choć to oczywiście zależy od podejścia do całej sprawy ), że traktowanie takie kombajnu jak OPPO, czy jemu podobnych w wątku wymienionych, jako podstawowego źródła do odtwarzania muzyki nieco mija się z celem. Umówmy się, że nie jest to dedykowany odtwarzacz audio, ale głównie player video z możliwością (!) odsłuchiwania muzyki. Podobnie jak na zwykłym playerze DVD odtworzę płytę CD. Można? No można, ale kto poważnie myślący o audio traktuje DVD, jako swojego głównego grajka muzyki w poważniejszym systemie ?. Wiem, wiem. Są pojedyńcze modele DVD lepiej płynące z muzą niż 99% przeciętnej rynkowej z ich segmentu, ale to nie zmienia postaci rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Całe szczęście że kupując OPPO do kina domowego tknęło mnie i samemu przetestowałem 203 i 205. Powszechnie spotykałem się z opinią że w przypadku wykorzystania odtwarzacza wyłącznie po HDMI nie ma sensu kupować droższego modelu. Nie jest to prawda, po HDMI obraz a przede wszystkim dźwięk jest znacznie lepszy z 205. Wielka szkoda że przestali je produkować, poza wszystkimi zaletami nikt tu nie napomknął o rzeczy która dla mnie była najważniejsza przy podjęciu decyzji o zakupie. Oppo ma dwa wyjścia HDMI - jedno tylko do audio, dla osób którzy jak ja kupili nowy projektor 4K a nie zamierzali zmieniać procesora audio jest to jedyne rozwiązanie - jednym wyjściem można wysłać sygnał video 4K a drugim samo audio do procesora - rewelacja.

 

eSqkvG.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie spotykałem się z opinią że w przypadku wykorzystania odtwarzacza wyłącznie po HDMI nie ma sensu kupować droższego modelu. Nie jest to prawda, po HDMI obraz a przede wszystkim dźwięk jest znacznie lepszy z 205.

 

 

To nie jest prawda, obraz z 203 i 205 jest identyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.