Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc z "dobasowaniem" pomieszczenia


Dawid Szumilas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem subwoofera SVS SB 12 nsd. Zakupiłem go między innymi dzięki pomocy tutaj na forum. Gra on w zestawie z Vardusami 300 i Onkyo tx-sr606. Kombinuje już tydzień z poprawnym jego ustawieniem ale wciąż nie mogę znaleźć tego czego mi brakuje. Bas jest wyraźniejszy w porównaniu z moim starym subwooferem ale nie jest taki jakiego się spodziewałem. Kombinowałem z ustawieniem subwoofera jak najdalej od ściany albo odwrotnie jak najbliżej. Bas jest ale brakuje mi w nim głębi i takiego uderzenia. Przyznam się, że testowałem go tylko z muzyką bo obejrzeć filmu nie miałem czasu. Jak go zakupiłem to w zestawie w ogóle brakowało nóżek ale to powystawowy więc skombinowalem sobie z innego subwoofera. Zaznaczę, że nigdzie w pokoju nie ma takiego punktu, w którym bas byłby taki jakiego szukam. Załamałem się w ogóle bo byłem u kolegi, który ma logitech Z5500 i u niego bas był podobny do tego jakiego poszukuje u siebie.przy głośnym słuchaniu lampka od limitera w subwooferze mi mruga w rytm muzyki ale bas jakby mi gdzies uciekał do kuchni. W rogach pokoju jest za to trochę meczacy (na szczęście nie tak jak przy starym sprzęcie). Muzyka jaką słucham to ogolnopojety EDM, pomieszczenie 20m kw. I teraz mam kilka pytań:

 

Jest coś co mogę jeszcze pokombinować w kwestii ustawienia jego położenia?

 

Może jakieś ustawienia w amplitunerze (robiłem kalibracje i po niej było lepiej, bo po wyłączeniu audyssey to już w ogóle robi się płaski dźwięk. Muzyki słuchałem w trybie stereo, dolby, all Channel set. DynamicEQ włączony)?

 

Czy dokupienie drugiego subwoofera(innego, na taki sam mnie nie stać) uratuje sytuację? Jeśli tak to póki co znalazłem takie:

Acoustics Energy ae 12-08 sub

Pure Acoustics rb1200

Mission e3as

Heco spirit sub 25a

Elax sub 111.2 se

Jak widać na to subwoofery do 450 zł.

 

Przepraszam za trochę chaotyczną wypowiedź

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki ustaw go na początku na połowę skali, odetnij go na 55hz, w ampli ustaw frontowe kolumny na małe, włącz dynamic eq

Zobaczymy czy pomoże :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się frontów na small (full band albo 200hz i niżej). Dynamic eq już był włączony. Jest ustawiony na godz. 11. Przy 55hz nie ma zauważalnej różnicy bo i tak ampli ucina go na 80. Dziękuje za odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ampli jest tylko 2eq. Dynamic eq jest of początku "on". 120 Hz dać na syna czy na fronty?

 

Co za odpowiedź... Juz poprawiam, u mnie nie ma multieq 32 tylko jest gorsza wersja audyssey 2eq. Dynamo eq jest od początku "on". 120hz dać na subwoofer czy na fronty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tyłu subwoofera jest ustawione na disabled, a na amplitunerze lfe jest ustawione na 80hz. Pytalem o to czy mam zmienić to ustawienie na 120 dla frontów czy dla subwoofera? Ale raczej dla frontów. Także zmieniłem ze 150 jakie mi ustawiła automatyczna kalibracja na 120 i efektów w sumie brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem wyraźnie sub 120hz.

 

No to dobry jesteś ucinasz pasmo ustawiając dla suba granie do 80hz a fronty ustawiajac na 120 mają grać od 120hz to co gra OD 80-120hz?

 

Spróbuj fronty 80hz, sub 120hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty napisałeś wyraźnie ale poprzednik bipo juz nie, a chciałem się dopytać, także się nie gorączkuj. Niby teoretycznie między 80-120 gra centralny (w trybie "all Channel set", został tak ustawiony przez audyssey). Spróbuję w ten sposób. Ustawiłem suba do 80 bo tak jest w większości porad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wiadomo. Niedawno byłem u klienta, siedziałem na kanapie, był włączony jakiś kanał muzyczny w tv i grało to przez jakieś kino domowe sony z jakimś małym subwooferem yamaha. Bas był miękki ale nie rozlazly. Bardziej go było nawet czuć niż słychać. A system był ustawiony dość cicho. I coś takiego mniej więcej chciałbym uzyskać. Oglądałem wczoraj wieczorem film i momenty gdzie był wybuch czy coś spadały brzmiały super, gorzej jak były sceny w których bas rozbrzmiewal dłużej, wtedy słychać było dość męczące buczenie mimo, że skręciłem jeszcze subwoofer na godzinę 10.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz i pomału:

- do odsluchu muzyki w stereo są inne ustawienia a do kina inne.

W kinie na subie ustawiasz:

- odcięcie na max/tryb direct

- vol na godz.10-11

Na ampli:

- Sub 120hz

- wszystkie kolumny na small

- wszystkie kolumny na 80hz

- sprawdź czy kalibracja nie ucieła ci np.suba nigdzie na -12 bo oznacza to że dałeś za głośno. Jeśli jest ok to zobacz czy w kinie jest dobrze jeśli nie podbj w ampli o kilka db dla suba i jeszcze raz testuj.

 

Ustawienie dla muzyki są dwa:

1. System 2.1 fronty i sub

2.system 2.0 bez suba

Ustawienie dla stereo bez suba 2.0

 

Ampli:

- fronty duże

- muliEq- on

- eq dynamic on

- tryb L/P bypass

Dla systemu 2.1

A) robi się trudniej bo możesz go ustawić na kilka sposobów:

- w ampli: fronty małe

- wlaczone funkcje jak wyżej

Na subie odcinasz na max czyli tryb 120hz/tryb direct

B) trudniejsze rozwiązanie ale za to efekt może być lepszy

- ustawiasz fronty na małe i odcina suba w ampli na częstotliwość na której sobie juz one nie radzą dobrze z basem np 40-60hz

- Sub na powiedzmy 50-80hz i dopasowujesz głosność tak aby go było mocniej czuć niż słychać. Im będziesz na subie niżej obcinał tym bardziej będziesz bas czuł niż słyszał kwestia dopasowanie głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie rady:

-wbijaj ze swoim subem gdzieś do kumpla i tam podłącz i zobacz czy to wogóle gra na innym ampli....bo może sub uwalony albo Twój ampli....

-niech kumpel wbija do Ciebie ze swoim subem i podłącz pod swój ampli...

 

Wszystko po to aby wyeliminować chorobę Twojego ampli lub suba....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.