Skocz do zawartości
IGNORED

TV i wzmacniacz Pioneer A-616 - dziwny jeden kanał?


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dręczy mnie jeden problem który jest dość niespotykany.

Mam tv Panasonic plazmę i ps3. Głośniki Quadral ac3150. Przedtem wzmacniacz Onkyo 8420. Obecnie mam Pioneer A-616 (Onkyo nie dorównuje do pięt). Podłączenie to: PS3 za pomocą HDMI do tv. Z racji braku sterowania vol mam podłączone wyjście słuchawkowe do wzmacniacza i stamtąd na głośniki. Dzięki temu głośność mogę ustawić pilotem do tv. Działa bez problemu. Problem jaki występował w poprzednim wzmacniaczu i niekiedy objawia się w tym teraz jest dziwny. Obstawiam coś z tv, ale jak podłącze np telefon kablem jack do wzmacniacza bezpośrednio (gdy taka sytuacja nastąpi) to też gra tak samo jak opiszę poniżej.

 

Otóż zdarza się, że grając na ps3 czy oglądając tv - gra tylko jeden głośnik by po 5 minutach wszystko wróciło do normy. Jednak najczęściej to jednak 1-2 godziny lub po kręceniu gałką (jakąkolwiek, sic!) na wzmacniaczu lub wyłączeniem tv lub ps3. Tzn drugi kanał też gra, ale bardzo cicho. Tak jakby jeden głośnik grał na 100% a drugi na 40%. Niestety jest to wyczuwalne i dość okropne.

 

Raczej wiem, że zdalnie nie da się tego sprawdzić, ale gdzie można szukać przyczyny? Może jest jakieś urządzenie które możemy wstawić między tv/telefon a wzmacniacz i problem zniknie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobno.

Zauważyłem, że jak przekręcam potencjometr z tunner na cd to muszę gałkę obrócić jeszcze z 1,5 mm do innej pozycji by cd "wszedło" i cofnąć znów obrót na pozycję CD. Inaczej grają ciszej głośniki. Może na potencjometrze jest błąd. Trochę Pioneera nie chciałbym rozkręcać. Tylko jak taki potencjometr naprawić? Trzeba psiknąć jakimś specyfikiem typu "wd" który przewodzi prąd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.