Skocz do zawartości
IGNORED

zakup wkladki do gramofonu


Jerzy RPM

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim witam Wszystkich, jestem tu nowy i ciesze sie, ze będę mógl uczestniczyć w rozmowach o słuchaniu muzyki, bo przecież o to tak naprawdę w audiofilstwie chodzi :) Od razu mam pytanie, jaką wkładke polecacie do taniego gramofony Thorens TD 240-2? Gra przez wzmacniacz lampowy Amplifon W40 i głosniki Dali MK6. Rzadko słucham analogów, ale mam ich troche i chciałbym do nich wrócić, a z Thorensem dołozył producent jakąś słabo grającą igłe, prosze o radę, pozdrawiam Wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego uważasz że AT95E słabo gra. Wbrew pozorom to całkiem dobra budżetowa wkładka, sam jej używam w moim Teac na zmianę z AT VM520EB i powiem tyle że nowo wydane płyty lepiej grają na AT95E więc na spokojnie posłuchaj jej trochę nim podejmiesz decyzję o zmianie. Zrób dobrą kalibrację i poświęć trochę czasu na tą wkładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam linna k9 , to też jakby mocno podrasowana 95-tka i pomimo ostrego szlifu , gra gorzej od reda na lampach

 

spróbuj ortofona red / bule lub wyżej.

taniej to stanton 500 , ewentualnie shure m75 lub v15 .Wszystkie te wkładki mają mniej - więcej taką samą wysokość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.