Skocz do zawartości
IGNORED

Rega Elex-R - trzask


wojtek_o

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z Was używa tytułowego wzmacniacza? Odsłuchiwałem go ostatnio w salonie audio i zagrał z moimi kolumnami doskonale. Nie zwróciłem jednak uwagi na to o czym piszą w tej recenzji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- wzmacniacz jest pozbawiony funkcji "miękkiego startu", więc przy włączaniu słychać z głośników wyraźny trzask. Nie zwróciłem na to uwagi przy odsłuchu. Ciekaw jestem czy

- jest to bardzo irytujące?

- czy głośność trzasku zależy od ustawienia potencjometru? czy można go uniknąć włączająć "mute" lub ściszając do zera?

- czy może to być niebezpieczne dla głośników?

 

A poza tym ciekaw jestem ogólnych opinii o tej marce i tym konkretnym modelu - od osób, które są w posiadaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Elex - r i potwierdzam, że brzmieniowo to świetny wzmacniacz. U mnie nie było żadnego trzasku a delikutaśne "pyk" i tyle. Bardziej martwiło to, że pierwszego dnia po podłączeniu trafo wręcz wyło a nie brumiło. Po około 2 godzinach brum ustał i dalej już wszystko było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

ja miałem regę brio- r myślę, że zdecydowanie zależy to od ustawień potencjometru. Nie przejmuj się tym. Rega to bardzo dobra firma, jedna z niewielu gdzie produkcja odbywa się w UK.

 

na wyspach jest to szanowana firma ciesząca się uznaniem melomanów. Ja ze swojego wzmacniacza byłem zadowolony, a daca regi sobie zostawiłem i nie mam zamiaru pozbywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcji "miękkiego startu"

Ten wzmacniacz nie ma opóźnionego załączania głośników, miękkiego startu nie potrzebuje. Miękki start to zabezpieczenie przed wybijaniem bezpieczników w instalacji elektrycznej podczas włączenia urządzeń z dużą pojemnością w zasilaczu (wzmacniacze, zasilacze impulsowe dużej mocy).

 

- czy głośność trzasku zależy od ustawienia potencjometru? czy można go uniknąć włączająć "mute" lub ściszając do zera?

- czy może to być niebezpieczne dla głośników?

 

Wydaje się że lepiej jest zostawiać wzmacniacz bliżej minimalnej głośności przy wyłączaniu niż na godzinie np. 12 na skali.

Sam trzask wydaje się nie jest groźny o ile nie jest jakiś bardzo głośny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

ja miałem regę brio- r myślę, że zdecydowanie zależy to od ustawień potencjometru. Nie przejmuj się tym. Rega to bardzo dobra firma, jedna z niewielu gdzie produkcja odbywa się w UK.

 

na wyspach jest to szanowana firma ciesząca się uznaniem melomanów. Ja ze swojego wzmacniacza byłem zadowolony, a daca regi sobie zostawiłem i nie mam zamiaru pozbywać.

 

Jak gra ten DAC? Mozesz cos napisac o jego brzmieniu. Sory za OT, ale chyba nie ma sensu zakladac nowego tematu.

 

Dla mnie to raczej pykniecie niz trzask i na dodatek nie brzmi groznie lub niebezpiecznie. Mysle, ze Rega nie wypusci na rynek czegos co moze uzytkownikom uszkodzic inne elementy systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie masz się czym przejmować. Tego typu trzaski pojawiają się przy użytkowaniu wielu wzmacniaczy czy końcówek mocy bardzo dobrych, uznanych marek. Często znacznie droższych niż ta Rega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony to ciekawe dlaczego tak robia. Nie sadze ze uklad miekkiego startu znaczaco zmienilby cene wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie masz się czym przejmować. Tego typu trzaski pojawiają się przy użytkowaniu wielu wzmacniaczy czy końcówek mocy bardzo dobrych, uznanych marek. Często znacznie droższych niż ta Rega.

Tak ale tylko tych w których producent postanowił zaoszczędzić powiedzmy 5 USD.

 

A z drugiej strony to ciekawe dlaczego tak robia. Nie sadze ze uklad miekkiego startu znaczaco zmienilby cene wzmacniacza.

Możliwe że wcale by ceny nie zmienił ale zakładając że producent ustalił że wzmacniacz X będzie kosztował daną kwotę każdy zaoszczędzony dolar to czysty zysk pomnożony przez ilość wyprodukowanych sztuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tylko tych w których producent postanowił zaoszczędzić powiedzmy 5 USD.

Choćby ATC.

Prawdę powiedziawszy to "pyknięcie czy trzask" w niczym mi nie przeszkadzają. Kompletnie. Ten typ tak ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym przejmować. W NAIM'ach też nie ma miękkiego startu i występują trzaski w głośnikach przy włączaniu jak i przy wyłączaniu wzmacniacza. Normalna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra ten DAC? Mozesz cos napisac o jego brzmieniu. Sory za OT, ale chyba nie ma sensu zakladac nowego tematu.

 

Na takie proste pytana odpowiada się najtrudniej. Może powiem tylko, że przerobiłem kilkanaście daców kierując się ciekawością (co za strata czasu) i doszedłem do wniosku, który powiedział mi już dano mój kolega ,,nie usłyszysz znaczącej różnicy". To prawda, różnica w dacach jest dla mnie minimalna. Ta rega podoba mi się ze względu na to, że ma przyjemną analogową barwę (nie jest analityczna), do tego ma jedyną rzecz, która w techniczny sposób może różnicować barwę czyli filtry (99% daców tego nie ma). Jest wykonana przez brytyjczyków, w ładnej fabryczce, pracownicy są uczciwie opłacani (trochę mi szkoda tych pracowników z Azji), może to naiwne ale jak widzę w jakich warunkach coś jest robione i przez kogo to do mnie bardziej przemawia, poza tym bardzo ładnie zaplanowany układ oraz generalnie mam zaufanie do firmy. Lubię uk audio, creeka, regę, harbetha, to dojrzały rynek audio, oni bardzo cenią swoją rodzimą markę. A ja, nie mam już czasu i ochoty przerabiać kolejnych daców może to jest powód zasadniczy;) Mój dac nie ma asynchronicznego usb, ale ja nie używam usb tylko wejść cyfrowych. generalnie polecam.

 

może ktoś ma do sprzedania tuner cyrusa?;)

 

 

włącznikiem się nie przejmuj, moja rega też tak miała. Wogóle na to nie zwracałem uwagi. Wzmacniacz wytypowałeś fajny, jak będziesz chciał go odsprzedać w przyszłości na pewno ktoś się na nim pozna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra ten DAC? Mozesz cos napisac o jego brzmieniu. Sory za OT, ale chyba nie ma sensu zakladac nowego tematu.

 

Na takie proste pytana odpowiada się najtrudniej. Może powiem tylko, że przerobiłem kilkanaście daców kierując się ciekawością (co za strata czasu) i doszedłem do wniosku, który powiedział mi już dano mój kolega ,,nie usłyszysz znaczącej różnicy". To prawda, różnica w dacach jest dla mnie minimalna. Ta rega podoba mi się ze względu na to, że ma przyjemną analogową barwę (nie jest analityczna), do tego ma jedyną rzecz, która w techniczny sposób może różnicować barwę czyli filtry (99% daców tego nie ma). Jest wykonana przez brytyjczyków, w ładnej fabryczce, pracownicy są uczciwie opłacani (trochę mi szkoda tych pracowników z Azji), może to naiwne ale jak widzę w jakich warunkach coś jest robione i przez kogo to do mnie bardziej przemawia, poza tym bardzo ładnie zaplanowany układ oraz generalnie mam zaufanie do firmy. Lubię uk audio, creeka, regę, harbetha, to dojrzały rynek audio, oni bardzo cenią swoją rodzimą markę. A ja, nie mam już czasu i ochoty przerabiać kolejnych daców może to jest powód zasadniczy;) Mój dac nie ma asynchronicznego usb, ale ja nie używam usb tylko wejść cyfrowych. generalnie polecam.

 

może ktoś ma do sprzedania tuner cyrusa?;)

 

 

włącznikiem się nie przejmuj, moja rega też tak miała. Wogóle na to nie zwracałem uwagi. Wzmacniacz wytypowałeś fajny, jak będziesz chciał go odsprzedać w przyszłości na pewno ktoś się na nim pozna.

 

Dzieki za odpowiedz.

Jest do sprzedania Cyrus 7 FM i Cyrus 7.5 FM. Gosciu sprzedaje 7 FM za 100euro a 7.5 FM za 230 euro. 7 jest szary a 7.5 czarny. Sprzet jest w Irlandii wiec trzeba doliczyc koszty przesylki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kogoś interesuje, dostałem wyjaśnienie z fabryki. Rega twierdzi, że zastosowanie soft startu powoduje degradację dźwięku.

 

A w tym artykule -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - dodatkowo znalazłem taki opis:

Skąd biorą się trzaski przy włączaniu urządzenia? Napięcie sieciowe (230 V) wędruje z gniazda wprost do mechanicznego włącznika (na przedniej ściance), a potem wprost do transformatora. Wyraźny klik kilka chwil po włączeniu pochodzi jednak nie od zabezpieczeń wyjść, ale z sekcji przedwzmacniacza (załączane są wejścia). Końcówki mocy podłączono do zacisków głośnikowych (i zasilania) "po męsku" - bez przekaźników. Miękki start jest dla mięczaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kogoś interesuje, dostałem wyjaśnienie z fabryki. Rega twierdzi, że zastosowanie soft startu powoduje degradację dźwięku.

 

A w tym artykule -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - dodatkowo znalazłem taki opis:

Skąd biorą się trzaski przy włączaniu urządzenia? Napięcie sieciowe (230 V) wędruje z gniazda wprost do mechanicznego włącznika (na przedniej ściance), a potem wprost do transformatora. Wyraźny klik kilka chwil po włączeniu pochodzi jednak nie od zabezpieczeń wyjść, ale z sekcji przedwzmacniacza (załączane są wejścia). Końcówki mocy podłączono do zacisków głośnikowych (i zasilania) "po męsku" - bez przekaźników. Miękki start jest dla mięczaków.

 

No i wszystko jasne. Nie ma sie wiec czym przejmowac.

Tak jak pisalem, Rega to zbyt powazna firma zeby pozwolic sobie na wtope tego typu zeby wzmacniacz uszkodzil kolumny podczas zalaczania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miękki start jest dla mięczaków.

 

HA ha.

Ja mam po dłuższym obcowaniu z Naim'em w drugą stronę. Teraz jak porównuje jakiś inny wzmacniacz co nie strzela w głośnikach przy włączaniu to pierwsze odczuczie - ej coś nie tak, dlaczego nie "grzmotnęło" ;) hehe

 

Rozkoszuj się dźwiękiem i nie przejmuj się ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak buduje swoje sprzęty to jest to dla mnie minus, który mogę ostatecznie akceptować, bo to moje rękodzielnictwo. Ale jeśli ktoś produkuje seryjne urządzenie i żąda za nie większych pieniędzy, to jest to IMO duża skucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak buduje swoje sprzęty to jest to dla mnie minus, który mogę ostatecznie akceptować, bo to moje rękodzielnictwo. Ale jeśli ktoś produkuje seryjne urządzenie i żąda za nie większych pieniędzy, to jest to IMO duża skucha.

 

 

Ale dlaczego? Przeciez w niczym to nie przeszkadza. No i nie degraduje dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi polemizować z fachowcami od elektroniki, może faktycznie jest w tym ziarno prawdy... ale fajnie rozwiązany soft start ma np. Musical Fidelity M3si. Włączenie uaktywnia "mute" na dwie sekundy - i po problemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? Przeciez w niczym to nie przeszkadza.

A choćby z tego powodu, że oznacza brak zabezpieczenia przed DC. Czyli producent wzmacniacza ma w 4 literach to czy w razie awarii wzmacniacza kolumny przeżyją czy też nie. To jest najbardziej podstawowe zabezpieczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste, taka Rega, Naim, Cyrus powinni sie uczyc od naszych elektronikow jak sie buduje wzmacniacze, brytyjskie beztalencia, bez szkoly i doswiadczenia heh, dziaaady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od naszych elektroników cały świat powinien brać przykład a nie tylko firmy brytyjskie z kilkudziesięcioma latami doświadczenia w projektowaniu autorskich urządzeń.

W końcu logiczne, że jak ktoś wie lepiej to się od niego uczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A choćby z tego powodu, że oznacza brak zabezpieczenia przed DC. Czyli producent wzmacniacza ma w 4 literach to czy w razie awarii wzmacniacza kolumny przeżyją czy też nie. To jest najbardziej podstawowe zabezpieczenie.

 

 

Wyglada na to, ze ma pewnosc ze do awarii nie dojdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste, taka Rega, Naim, Cyrus powinni sie uczyc od naszych elektronikow jak sie buduje wzmacniacze, brytyjskie beztalencia, bez szkoly i doswiadczenia heh, dziaaady!

Co by nie było np. Unitra Diora WSH303 (swoją drogą całkiem fajny wzmacniacz jeżeli chodzi o wynalazki z lat 80-tych) miał na wyjściu bezpiecznik topikowy.

 

Trudno mi polemizować z fachowcami od elektroniki, może faktycznie jest w tym ziarno prawdy... ale fajnie rozwiązany soft start ma np. Musical Fidelity M3si. Włączenie uaktywnia "mute" na dwie sekundy - i po problemie.

Dodatkowe styki na pewno brzmienia nie poprawiają ale niekoniecznie go od razu psują. Wzmacniacz nie ma także wyjścia słuchawkowego więc obwód z przekaźnikiem odłączający głośniki tym bardziej jest zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Elex - r i potwierdzam, że brzmieniowo to świetny wzmacniacz. U mnie nie było żadnego trzasku a delikutaśne "pyk" i tyle. Bardziej martwiło to, że pierwszego dnia po podłączeniu trafo wręcz wyło a nie brumiło. Po około 2 godzinach brum ustał i dalej już wszystko było ok.

 

Wycie i brumienie transformatora we wzmacniaczu za ponad 5tys zł... nie brzmi to zachecajaco :)

Ten defekt wystepuje w kazdej nowej Redze? To jest jakas znana, szerzej spotykana anomalia? Z czego to moze wynikac? Problem znika samoistnie?

Zastanawiam sie, bo planuje odebrac nowy sprzet w sobote. Czy jesli testujac wzmacniacz w sklepie zauwaze takie buczenie, to powinienem to zignorowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Rega była podobno nówka, wyjąłem z kartonu, odczekałem aż złapie temp. pokojową i jak wieczorem podłączyłem pod prąd to przez pierwsze 2 godziny trafo pulsacyjnie brumiło wybitnie głośno, potem nastała cisza i już przez następne dni jak u mnie była ani razu nie słyszałem brumienia, nawet z bliska - wiadomo, że po takim wstępie pilnowałem tej niespodzianki.

A gra to urządzenie wyjątkowo ciekawie i dobrze co sam słyszałeś, nigdy nic się w brzmieniu nie zlewa, skleja, rozmywa ale też środek nie jest suchy. I mój egz. miał świetnej jakości bas, było go może a nawet na pewno trochę mniej niż, że tak to nazwę dla mnie - neutralnie - ale jakość tego dołu - wyborna. Byłem zaskoczony brzmieniem Elex-a bo spodziewałem ciepłego kluska jakim jest Brio -r z jej lichej jakości dołem a tu petarda a nie zamulas przyjechał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by Ci dźwiękowo podszedł to lepiej wziąć np. Marantza PM 8006, nie będzie żadnego brumienia ani trzasków w głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.