Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch RP-8000F vs RP-280F


Maraudio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawiła się nowa seria kolumn Klipsch - tj. RP-4000F, RP-5000F, RP-6000F oraz RP-8000F. Osobiście zaciekawił mnie model RP-8000F w kontekście poprzedniego modelu jakim jest RP-280F. Model RP-280F miałem okazję posłuchać. I tu w porównaniu do jeszcze starszego modelu RF-82 - grał najogólniej mówiąc spokojniej górą. Na stronie producenta próżno szukać technicznych różnic między RP-280F a RP-8000F (specyfikacja na papierze wygląda identycznie). Tak samo ciężko znaleźć opinie dotyczące różnic dźwiękowych. I tu moje pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy w/w modelami pod względem oferowanego dźwięku? Zaraz ktoś mi napisze, żebym pojechał do jakiegoś salonu audio i je sam porównał. Pewnie tak się skończy, ale póki co może by ktoś z branży się wypowiedział...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej podjechać i posłuchać, natomast w praktyce przy bezpośrednim porównaniu nowa seria jest minimalnie spokojniejsza w gorze pasma, czuć także wyraźnie lepsze wypełnienie środka, dociąźenie plastyczność. Ogólnie brzmienie wydaje się bardziej dojrzałe.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym pojechał do jakiegoś salonu audio i je sam porównał.

 

Heh, no niestety tak powinieneś zrobić. Do czego te kolumny potrzebujesz ?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

najlepiej samemu porównać, jednak faktycznie muszę zgodzić się z przedmówcą - nowa seria wydaje się odrobinę spokojniejsza u góry (jak na Klipscha oczywiście) oraz ma ciut lepszą średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no niestety tak powinieneś zrobić. Do czego te kolumny potrzebujesz ?

 

Pozdrawiam.

 

 

Przymierzam się się do wymiany Klipscha RF-52 mk 1 na coś, również z Klipscha tyle tylko, że trochę większego (z większą podstawą basową). Zastanawiam się pomiędzy RF-82 mk II, RP-280F oraz RP-8000F. Trzy pierwsze miałem okazję posłuchać, natomiast ostatniego póki co nie. Kolumny będą podpięte pod wzmacniacz onkyo A-9000R oraz odtwarzacz onkyo NS-6170. Lubię mocny i wyraźny sopran ale widzę, że co nowa seria kolumn Klipsch to jest go coraz mniej (coraz łagodniejsze brzmienie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba jest większa co powinno całe pasmo przesunąć delikatnie w dół. Nie byłem na stornie producenta. Ale dziwne że parametry są identyczne. Bo właśnie mieli delikatnie "uzupełnić" średnice.

Jakby jej nie uzupełniono to różnica w cenie praktycznie dwukrotna. RP-280 spokojnie da się dostać za 4000 zł a widzę parę i za 3400 a RP-8000F za 6000 zł. Może firma wraz z numeracją dąży do zrównania ceny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się się do wymiany Klipscha RF-52 mk 1 na coś, również z Klipscha tyle tylko, że trochę większego (z większą podstawą basową). Zastanawiam się pomiędzy RF-82 mk II, RP-280F oraz RP-8000F. Trzy pierwsze miałem okazję posłuchać, natomiast ostatniego póki co nie. Kolumny będą podpięte pod wzmacniacz onkyo A-9000R oraz odtwarzacz onkyo NS-6170. Lubię mocny i wyraźny sopran ale widzę, że co nowa seria kolumn Klipsch to jest go coraz mniej (coraz łagodniejsze brzmienie).

 

Onkyo z Klipschem to mocny wyraźny dźwięk, szczególnie wysokich tonów, oraz obszernej podstawy basowej. Nie męczy Cię te brzmienie po dłuższym odsłuchu? Nowe seria tak jak wyżej pisali jest lekko spokojniejsza co za tym idzie lepiej słychać średnice, lecz te zmiany nie zą za duże.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tą chwilę nie mamy w ofercie Klipsch'a, lecz jeśli potrzebujesz jakiejś porady z checią pomoge :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiciel Klipscha na targach CES, gdzie była premiera nowych modeli, twierdził że RP poza drobnymi zmianami tweetera to ta sama konstrukcja. W 'zwykłej' Reference było chyba więcej zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch robi fajne kolumny, dobre na początek audiofilstwa ale nie ma się co jarać tymi głośnikami. Sam miałem trzy pary klipscha. Z sentymentem wspominam ale już nigdy bym nie kupił. Lepiej poszukać czegoś "na wyższym poziomie" i nie mówię o cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Klipsch robi fajne kolumny, dobre na początek audiofilstwa ale nie ma się co jarać tymi głośnikami. Sam miałem trzy pary klipscha. Z sentymentem wspominam ale już nigdy bym nie kupił. Lepiej poszukać czegoś "na wyższym poziomie" i nie mówię o cenie.
Na czym teraz jedziesz Krzysiu ;-)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? No i jak porównanie tych kolumn do tannoya?

To część ludzi z tej firmy otworzyła nowa.

Porównywalne, lepsze, gorsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? No i jak porównanie tych kolumn do tannoya?

To część ludzi z tej firmy otworzyła nowa.

Porównywalne, lepsze, gorsze?

Tannoya xt6f i xt8f odsłuchiwałem wielokrotnie. Zawsze mi te tannoye fajnie grały ale wkurzał mnie w nich bas. Był zbyt spokojny. Dire Straits można było posłuchać ale nic ciężkiego... moje zdanie jak by to kogoś zabolało to stwierdzenie. Zwłaszcza na xt6f słabo zarysowana stopa perkusji zniechęcała do Tannoya. Soprany w xt8f też były trochę nazbyt podkręcone ale to do zaakceptowania. Za to środek robił wrażenie. A słuchałem tych głośników z Arcamami, Primare, Naimem, Roksanem.

 

Z Fyne Audio nie miałem do czynienia z większym modelem, bo w sprzedaży pojawił się jakoś pare dni temu. Z F501 jest o tyle lepiej, że siedzą w nich standardowe 6,5 calowe głośniki. Te w Tannoy xt6f są ewidentnie mniejsze. Jest też dużo podobieństw jeśli chodzi o wygląd. Tannoy jak i Fyne Audio mają w takim samym stylu zrobioną podstawę, identyczne kolce z pierścieniami, identyczne terminale, nawet wylot tuby gwizdka jest podzielony na tunele. Fyne Audio przypomina mi też Tannoy Precision postawioną bokiem.

 

Ale dźwiękowo. Fyne Audio jest poprostu dużo szybszy niż tannoy. Ma większego kopa. Bas ma to czego Tannoyowi brakowało. Jest wyraźnie zarysowana stopa, jest kop, precyzja i szybkość. Jest gdzieś idealnie po środku pomiędzy punktowością, a gęstością. Metalu można spokojnie słuchać na tych kolumnach. Nie zamulą się basem. Sopran w tych kolumnach jest bardziej przyciszony w stosunku do tego co daje Tannoy. Wyrazistość tych głośników to średnica. Jest mocno podawana i skupiona. Dociążona, a jednocześnie wyostrzona. Średnica wiedzie prym w tych głośnikach. Mam je już prawie trzy miesiące i jak dla mnie to Fyne Audio bardzo namieszali Tannoyowi.

 

Z tego co mi facet z salonu mówił to załodze i inżynierom nie spodobało się przejęcie Tannoya przez Behringera i założyli własną firmę. Z tego co patrzyłem na zdjęciach na fejsie to jakiś facet przyleciał z Fyne Audio do Polski na premierę tych głośników i był z wizytą w tym salonie co kupiłem moje Fyne Audio wiec raczej właściciel salonu audio miał wiedzę na ten temat z samego źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oni je teraz dobrze promują. A technologia dawnych Tannoy jest mi dobrze znana. Dzięki za odpowiedź. Z ciekawości odsłucham ich przy najbliższej okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.10.2018 o 19:54, Krzysiek B napisał:

Klipsch robi fajne kolumny, dobre na początek audiofilstwa ale nie ma się co jarać tymi głośnikami. Sam miałem trzy pary klipscha. Z sentymentem wspominam ale już nigdy bym nie kupił. Lepiej poszukać czegoś "na wyższym poziomie" i nie mówię o cenie.

Co byś w takim razie polecił za kwotę  4-6 tyś. Chciałem kupić Klipsch-e ale boję się tej agresywnej góry. Szukam kolumn takich "akustycznie przeźroczystych" co w studio to i w domu. Moje preferencje to coś jak SMOOTH JAZZ..ale generalnie słucham wszystkiego oprócz rapu i  metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam rp-280f, zamieżam dokupić teraz woofer R-12sw oraz amplituner Marantz SR5013, lub NADt748 lub Yamaha RX-V685, podobna cena, ale moc inna i wyposażenie w HDMI itp, który kupić???? zależy mi, żeby mocy starczyło na wszystko, i brzmienie było ok, odsłuch nie zabardzo nie wchodzi w grę, za daleko do sklepu muzyka to róznie od koncertów po rap house ..., mam salon 90m2, w przyszłości dodatkowo 2 kolumny podobne do rp-280f

dzięki za podpowiedź

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam rp-280f, zamieżam dokupić teraz woofer R-12sw oraz amplituner Marantz SR5013, lub NADt748 lub Yamaha RX-V685, podobna cena, ale moc inna i wyposażenie w HDMI itp, który kupić???? zależy mi, żeby mocy starczyło na wszystko, i brzmienie było ok, odsłuch nie zabardzo nie wchodzi w grę, za daleko do sklepu muzyka to róznie od koncertów po rap house ..., mam salon 90m2, w przyszłości dodatkowo 2 kolumny podobne do rp-280f

dzięki za podpowiedź

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

WItam, Wracając do tematu czy warto dopłacać 2000 zł do kolumn klipsch 8000  ktore moge kupic z drugiej reki za 4200 zl ( kupione w styczniu 2019 r. )względem 3000 zł za nowe powystawowe klipsch 280f?czy tez za 2450 zl nowe powystawowe klipsch 260f - ktore maja troche mniejsza moc wzgledem dwoch pierwszych, pokoj ok. 30 m2...chodzi mi o różnicę cenową...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.