Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo za 5 - 6 tys


tomakl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Powoli zabieram się za kupno stereo do salonu. Budżet 5 tyś, mogę ewentualnie dojść do nieprzekraczalnej granicy 6 tyś. Warunki do grania bardzo kiepskie, jak na zdjęciach. Pomieszczenie ma około 35 m2, jest otwarte na kuchnię i hol. Kolumny mają być umieszczone po bokach TV (czyli właściwie przed szafką umieszczoną pod TV). Jeśli podstawkowe, to będą na szafce. Nie chodzi by super nagłośnić całe pomieszczenie, słuchać będziemy z kanapy naprzeciwko TV. Raczej słuchamy z umiarkowaną głośnością, choć dobrze by miało rezerwę mocy. Zestaw ma być podpięty pod TV (do wyboru hdmi lub optyk, więc pewnie optykiem), z którego będzie oglądany głównie Netflix czy HBO. Muzyka to Sting, Collins, Ray Wilson, ogólnie rock i pop. Muzyka ze Spotify (tak, tak, wiem, ale nie planuję żadnego CD). Mimo wszystko zależy mi na tym, żeby dobrze grało. Coś do bluetootha mogę dokupić (nie wliczone do budżetu na stereo, ale max 600 zł). Ważne, żeby można było podłączyć i TV i bluetootha - i tu widzę, że może być problem, bo jestem na pewno ograniczony wyjściem z TV - tylko optyk lub hdmi.

 

Na razie chcę ograniczyć listę sprzętu do ewentualnego wypożyczenia i odsłuchu.

Zastanawiałem się nad:

Nad 326/356

CA CXA60

 

oraz:

Dali Zensor 3 (małe podstawki, ale może dałyby radę?)

Dali Zensor 7 (mam wrażenie, że nieco za duże)

Heco aurora 700

 

Mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć? Bo jak na razie to chyba przekraczam budżet i słabo to wygląda.2ff3bdd7c571827c1b04e9018086f0a1.jpgc8e20c413084cbd67b9c17ce7a3e6f89.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

No tak... słabo to wygląda akustycznie.

Wg mnie dobrym rozwiązaniem byłby amplituner stereo (np. Onkyo TX-8270) i do tego solidne monitory (mogą być nawet Canto Grand) lub mniejsze ale "podparte" subwooferem.

Do kina i muzyki jaką słuchasz będzie jak najbardziej ok, bo akustyki nie zmienisz i ładowanie się w coś poważniejszego to źle wydane pieniądze.

Stawianie kolumn przed szafką to też pomysł (delikatnie mówiąc) "taki sobie" ;-) - uzgodniłeś to z żoną? :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino jako takie chciałem oprzeć o 2 glosniki w systmie stereo, nie ampli z kinem domowym. Żona w tej kwestii jest gotowa na daleko idące ustępstwa. Sam jestem nieco w szoku. Czekam jaki będzie haczyk, ale póki co zgoda jest ;)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Akustycznie rzeczywiście bez rewelacji.

Zacznę od elektroniki - tak naprawdę masz do wyboru dwa rozwiązania - pierwszym jest zakup dobrego amplitunera sieciowego. W tym przypadku brałbym pod uwagę trzy urządzenia - Yamaha R-N602, Yamaha R-N803D oraz Onkyo TX-8270. Dźwiękowo na pewno wyróżni się wyższy model amplitunera Yamaha, który został zbudowany na bazie klasycznego, dobrego wzmacniacza A-S701. Dodatkowo urządzenie posiada system automatycznej kalibracji akustyki pomieszczenia, co może się przydać w Twoim salonie. Onkyo natomiast ma wejścia i wyjścia HDMI, co w dużym stopniu ułatwia podłączenie wszystkich urządzeń audio-video - podłączamy je złączami HDMI do amplitunera i jednym kablem HDMI łączymy amplituner z telewizorem. Drugim rozwiązaniem, lepszym dźwiękowo, będzie klasyczny wzmacniacz oraz zewnętrzny odtwarzacz strumieniowy. Dobrze, jeśli wzmacniacz posiadałby wejścia cyfrowe i dobry przetwornik. Moim zdaniem świetnie sprawdzi się najnowszy wzmacniacz Audiolab 6000A (dostępny będzie w Polsce w najbliższych dniach). To spójne, szybkie, dokładne granie. Alternatywą może być Cambridge Audio CXA60 lub NAD C356 BEE (tutaj nie mamy niestety wbudowanych przetworników). Jako odtwarzacz strumieniowy możemy zastosować np. Yamaha WXAD-10.

Kolumny - jeśli zależy Ci na równym, plastycznym, dobrze wypełnionym dźwięku, dobrą opcją w super cenie będzie Monitor Audio MR6. Ciekawą alternatywą jest Heco Aurora 700 oraz polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25. Teraz w atrakcyjnych pakietach są także Dali Zensor 7, które także mogą Ci się spodobać dźwiękowo.

Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Na razie chcę ograniczyć listę sprzętu do ewentualnego wypożyczenia i odsłuchu.

Zastanawiałem się nad:

Nad 326/356

CA CXA60

 

oraz:

Dali Zensor 3 (małe podstawki, ale może dałyby radę?)

Dali Zensor 7 (mam wrażenie, że nieco za duże)

Heco aurora 700

 

Bardzo dobry trop obrałeś "wzmacniacz" mniej funkcjonalny ale na pewno jakościowo lepszy. Co do głośników sprawdzi Znesor i Aurore oby dwie ciekawe propozycje. Aurora to ciepły liniowy głośnik z dobra poddstawą basową, Zensor lekko podbija środek i górę. Jesto to dość wyraźna góra. NAD świetnie zgrywa się z Aurorą. Widze że potrzebujesz BT i wejśc cyfrowych. Dobierz DAC do wzmacniacza np Arcam iR DAC II. Posiada BT i wejścia cyfrowe. Arcam fajnie zgrywa się też z NAD dodaje mu powietrza oraz dobrze selekcjonuje instrumenty. By rozszerzyć zestaw o funkcję sieciowe spójrz na iEAST M30. Innym rozwiązaniem jest Yamaha WXAD-10.

Akustyka nie jest rewelacyjna lecz na pewno da się dość do warianu który zagra w miarę dobrze :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z żoną. Zapomniałem o jednym warunku: kolumny muszą być białe, lub czarne - ale wtedy fronty mają być na tzw wysoki połysk. To mi trochę komplikuje plany. Chyba tylko Heco Aurora 700 ma wersję białą z proponowanych głośników.

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 700 - jest matowa

Zensor 7 - ma przód coś na wzór połysku.

Mogł byś popatrzyć na Heco Aleva GT 602 jest cały biały lakierowany lecz brzmienie jest mocno szczegółowe trzeba by było wzmaka ciepłego do tego. Inną propozycją jest Tannoy XT 6F, Monitor Audio Silver 200, też cały w białym lakierze.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały połysk masz w Dali Zensor 7 oraz bardzo eleganckie Pylon Audio Sapphire 25 w białym piano. Ta druga kolumna wygląda wyśmienicie, lakier jest perfekcyjnie położony, jest to także całość w lakierze.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzę sobie propozycje. Tylko Panowie, niektóre pozycje są w oderwaniu od budżetu. Budżet jest łącznie na głośniki i elektronikę. I nie jest z gumy ;)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dopadły Cię sklepy - u nich wszystko gra "równym, plastycznym, dobrze wypełnionym dźwiękiem", trzeba uważać, poczytaj ich inne posty. Radziłbym poczekać na niekomercyjne porady "zwykłych" Forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie jak widzę powyżej to sens wstawiania czegoś droższego jest zerowa.

Zabrzmi to dziwnie... ale próbowałeś jakiś bardzo dobrej klasy soundbar z woofer'em?

Oczywiście nie chodzi o soundbar za 2K.

Widziałem już kilkanaście tego typu pomieszczeń i niestety nie pamiętam by się w czymś takim i do tego z tak wciśniętym w róg miejscem na odsłuch - sprawdziło się coś w postaci klasycznego zestawu stereo.

 

Oczywiście nie zakładam, że musi to być tylko i wyłącznie soundbar dobrej klasy... ale czy akurat "klasyczne" stereo ma tutaj rację bytu?

Ja zadałbym sobie takie pytanie, następnie na próbę zamówił sobie s+w.

Słuchałem ostatnio PANORAMA 2 Bowers & Wilkins w bardzo podobnym jak Twój układzie. I brzmiało to bardzo dobrze.

Na marginesie... widziałem gdzieś promocję na dobre soundbary, w tym w/w.

Może to jest odpowiedź na Twoje problemy? A może nie - jednak warto to sprawdzić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mozliwosc podpięcia tv po optyku DAC na pokładzie ,możliwość dokupienia modułu bluetooth,wejście na subwoofer.Test w sieci z dedykowanym CD.

Więcej na PM,no i na żywo fajnie wygląda na + dla kobiet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ma być podpięty pod TV

Dobrym rozwiązaniem jest zakup amplitunera kina domowego. Sprzęt KD to taka sama elektronika jak stereo, ale ma wiele zalet i nowoczesnych technik, które na rynku stereo są rzadkością. Przykładowo:

- Amplituner łączysz z TV kablem HDMI z obsługą ARC. W takim połączeniu amplituner włącza się automatycznie przy włączeniu TV i obsługuje dźwięk, pilot od TV steruje głośnością amplitunera a jak wyłączysz amplituner, to TV automatycznie przełączy się na wbudowane głośniki.

- Amplituner KD obsługuje muzykę wielokanałową nawet, jeżeli podłączysz do niego tylko 2 głośniki stereo. Np. możesz sterować głośnością dialogów.

- Możesz poprawnie zintegrować subwoofer z głośnikami, bo amplituner KD posiada do tego aktywne zwrotnice. Konfiguracja z subwooferem pozwala na większą elastyczność wyboru kolumn, np. w układzie 2.1 możesz wybrać tańsze/lepsze kolumny podstawkowe na fronty i nadal mieć niskie basy.

- Amplituner KD koryguje charakterystyki głośników dzięki pomiarom elektroakustycznym. To jest ogólnie pozytywna funkcja, szczególnie przy niesymetrycznym rozmieszczeniu kolumn w pomieszczeniu. Bardziej zaawansowane amplitunery korygują także niektóre problemy akustyki pomieszczenia, np. odbicia czy rezonanse.

- Ciekawostka: sprzęt KD jest tańszy niż analogiczne produkty stereo, mimo że KD ma więcej elektroniki i technologii w środku.

 

IMHO warte zainteresowania są amplitunery z lepszymi systemami korekty akustyki, np. Yamaha RX-V683 albo Denon AVR-X3400H. Te modele również posiadają cyfrowy loudness, który jest świetnym rozwiązaniem do cichego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Pierwsza sprawa - wiem co to jest amplituner KD (mam aktualnie jeszcze staruszka Technicsa SA-AX7) i nie chcę takiego rozwiązania, a w szczególności opartego o subwoofer. Tym bardziej nie chcę soundbara.

 

Po drugie widzę, że nie obędzie się bez wypożyczenia jakiegoś zestawu i przesłuchania, czy faktycznie będzie dramat. Myk jest w tym, że choć żona ma perfekcyjny słuch ;) to nie ma przy tym niestworzonych wymagań względem dźwięku. Ja mam z kolei lekki niedosłuch i część częstotliwości jest mi obca. Przy czym przy wyższych głośnościach nie toleruję nadmiaru wysokich dźwięków (to mnie zwyczajnie boli). Nie znaczy to, że jak będzie dudnić, to będę w siódmym niebie. Reasumując, to co dla większości z Was będzie grało przeciętnie/akceptowalnie - dla nas może okazać się pełnią szczęścia :) Nie pozostaje mi nic innego, jak udać się najpierw do sklepu aby wstępnie posłuchać, a następnie będę musiał pożyczyć sprzęt do domu.

 

Czyli z kolumn na razie zostaje mi:

Heco Aurora 700

Pylon Audio Spphire 25

Ewentualnie Dali Zensor 7 (na pograniczu budżetu w zależności od wzmacniacza).

 

Jeśli faktycznie zagra kiepsko, wtedy będę się zastanawiał dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stojąc przed podobnym dylematem kupiłem Onkyo TX8150 i Klipsch RP260f.

To było bardzo fajne zestawienie- miałem je kilka lat.

Wiem ze już się pojawili następcy. Może warto ich odsłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa - wiem co to jest amplituner KD (mam aktualnie jeszcze staruszka Technicsa SA-AX7) i nie chcę takiego rozwiązania, a w szczególności opartego o subwoofer.

Ale zdajesz sobie sprawę, że żadna z wymienionych przeze mnie cech współczesnego amplitunera KD nie jest obecna w staruszku? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba Ci się NAD odsłuchaj także modele cyfrowe. Nawet najniższy model C338 może się sprawdzić całkiem dobrze. Stosunkowo niska moc nie jest problemem w klasie D a przynajmniej nie takim jak w klasie AB. Do tego dojdzie niższe zużycie energii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jak ma się ten hybrydowy Nad 338 do takiego powiedzmy Nad 356 BEE. Oczywiście pomijając różnice w mocy. Czy bliżej mu do wzmacniacza stereo czy raczej do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o końcówkę mocy w C338 NAD zastosował moduły Hypex'a które są całkiem dobre, dobre na tyle że wykonane w tej technologii końcówki stosuje np. Marantz we wzmacniaczu PM 10 i PM Ki Ruby. Nie zakładałbym że jest to jakość amplitunera jako taka. Nie słuchem Nad 356 ani 338 ale mam dwa wzmacniacze cyfrowe 2*20W i 2*350W (i Marantza w klasie AB), D to jest inna klasa cechująca się dużo lepszą kontrolą kolumn. Nawet ten 20W wzmacniacz za 200PLN jest w stanie pełnym pasmem zagrać na kolumnach podłogowych Pylon Audio Diamond 25. (Wzmacniacz ten jako chiński produkt ma swoje wady ale to już inna sprawa, służy mi do głośników komputerowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się jak ma się ten hybrydowy Nad 338 do takiego powiedzmy Nad 356 BEE. Oczywiście pomijając różnice w mocy. Czy bliżej mu do wzmacniacza stereo czy raczej do amplitunera.

 

Tak pomiędzy, lecz jednak brakuje 338 trochę do C356.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C368 a nie 338!

 

I jednemu i drugiemu brakuje i będzie brakować. Gdybys posłuchał pierwsze 338 lub 368 to powiesz że gra "ok". Później posłuchasz 356 i stwierdzisz że jest nie co inny, nie można ocenić że gorszy, "inny!". Nie gra jak amplituner, lecz brzmienie jest lekko spłaszczone w stosunku co do starszego NAD, z głębią podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednemu i drugiemu brakuje i będzie brakować. Gdybys posłuchał pierwsze 338 lub 368 to powiesz że gra "ok". Później posłuchasz 356 i stwierdzisz że jest nie co inny, nie można ocenić że gorszy, "inny!". Nie gra jak amplituner, lecz brzmienie jest lekko spłaszczone w stosunku co do starszego NAD, z głębią podobne.

Sam słucham Hegla 360,ale zestaw jak opisałem,kupił syn i jest B.przyzwoicie

 

Porównywanie wzmacniacza z funkcjami sieciowymi do amplitunera,to nieporozumienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam słucham Hegla 360,ale zestaw jak opisałem,kupił syn i jest B.przyzwoicie

 

To że coś gra w jakiś konkretny sposób nie oznacze że jets źle. Każdy szuka swojego upodobanego charakteru brzmienia.

 

Powiedz mi na czym w końcu u Ciebie stanęło, nad czym teraz sie zastanawiasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.