Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe i połączeniowe


wojtek_o

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem Waszych opinii na temat kwestii okablowania. A konkretnie - jak duże znaczenie ma jakość zastosowanych przewodów na dźwięk i gdzie jest granica zdrowego rozsądku jeśli chodzi o cenę :)

Interesują mnie Wasze testy porównawcze.

Załóżmy, że dysponujemy sprzętem (głośniki, wzmacniacz i cd player), którego przedział cenowy to 10-20tys zł.

Czy kable dobiera się do sprzętu? Czy raczej jest to zakup uniwersalny i produkty różnią się wyłącznie jakością/ceną?

Słyszałem kiedyś, że na kable powinno się wydawać 10% wartości sprzętu. No ale cena i rzeczywista wartość to dwie różne rzeczy. Co możecie polecić w kategorii:

1. kable głośnikowe

interkonekty:

2. RCA stereo

3. coaxial spdif

4. optyczny toslink

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było sporo identycznych wątków. Każdy kończył się bijatyką.

W przypadku kabli, jak i innych elementów toru audio, najlepiej sprawdzać samemu.

Ludzie zaczną w Twoim wątku znowu się zabijać a może okazać się, że w Twoim przypadku (Ty sam, sprzęt, etc.), wpływ okablowania jest pomijalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat wzbudza negatywne emocje, a nie wniesie nic nowego merytorycznie, to oczywiscie mozna go zamknac. Chodzilo mi glownie o rekomendacje konkretnych produktow i wytyczne - czym sie przy wyborze kierowac :) ale jak widze, tematyka jest bardzo kontrowersyjna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wystarczy trochę inaczej postawić pytanie. Napisz do jakiego sprzętu chcesz dobrać okablowanie, jakie cechy brzmienia podkreślić a jakie wycofać/stłumić. Ewentualnie czy okablowanie nie ma niczego zmieniać. Dlaczego? Bo nie ma kabli uniwersalnych i powinny być dobrane do konkretnej elektroniki i konkretnych głośników. No i co istotne, w jakim budżecie chcesz się zamknąć. Oczywiście także i w takim przypadku uaktywnią się "pewni forumowicze" ale jest spora szansa, że uzyskasz też kilka konkretnych, wartościowych odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie do tego przedziału cenowego żeby nie psuć jego naturalnych cech polecę klasykę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a co do szczegółów polecam strony producenta np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a wiadomo, że zawsze można lepiej ...

Cyfrowe, a szczególnie optyk mają niewielkie znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem Waszych opinii na temat kwestii okablowania. A konkretnie - jak duże znaczenie ma jakość zastosowanych przewodów na dźwięk i gdzie jest granica zdrowego rozsądku jeśli chodzi o cenę :)

Z kablami można naprawdę popłynąć, oczywiście finansowo. Wysokiej jakości kable, dobrze dopasowane swoją sygnaturą brzmieniową do danego systemu to pełnoprawny element toru.

 

Załóżmy, że dysponujemy sprzętem (głośniki, wzmacniacz i cd player), którego przedział cenowy to 10-20tys zł.

Nie wiem czy przedział odnosi sie do pojedynczego elementu czy całego zestawu. Jednak bez względu na odpowiedz, stosowanie kabli jakościowych zawsze ma sens. Tu należałoby jedynie doprecyzować górną granicę ceny kabli powyżej, której nie warto już w kable inwestować - brak poprawy jakości/wzrost ceny. Jednak (przykład). Wyśmienity IC za 3,00 tys PLN będzie nieporównywalnie lepszym wyborem w takim segmencie niż zastosowanie IC za powiedzmy 500 zł.

 

Czy kable dobiera się do sprzętu? Czy raczej jest to zakup uniwersalny i produkty różnią się wyłącznie jakością/ceną?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od cech brzmieniowych kablli jak i systemu. Oczywiście, są kable, które z łatwością można łączyć z wieloma systemami, a są takie, które ten aspekt znacząco zawężają.

 

Słyszałem kiedyś, że na kable powinno się wydawać 10% wartości sprzętu. No ale cena i rzeczywista wartość to dwie różne rzeczy. Co możecie polecić w kategorii:
Pominąłbym ten mit. Może przy mega budżetowym sprzęcie ma to jakiś sens, bo ani ten sprzęt ani kable "nie grają". Jednak przy wyższych kwotach np CD za 10 -15 tyś PLN. Kabel może, nie musi kosztować, np 5-6 tyś PLN.

 

Konkretnie do tego przedziału cenowego żeby nie psuć jego naturalnych cech polecę klasykę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja byłbym ostrożny z ta powyższą "Ukrytą SPRZEDAŻĄ" Nie wiemy o jakim sprzęcie mowa, a nawet w jakich cenach (set czy pojedyncze urządzenie).

 

Skoro temat wzbudza negatywne emocje, a nie wniesie nic nowego merytorycznie, to oczywiscie mozna go zamknac. Chodzilo mi glownie o rekomendacje konkretnych produktow i wytyczne - czym sie przy wyborze kierowac :) ale jak widze, tematyka jest bardzo kontrowersyjna

 

Tematyka nie jest kontrowersyjna. Jest mega rozległa. To trochę tak jak z próbnikiem farb do malowania ścian w domu. Jest tam ponad 1000 kolorów. Każdy z nich może znaleźć swojego amatora. Z kablami jest bardzo podobnie - nie oczekuj jednoznacznej podpowiedzi, szczególnie kiedy nic nam nie podpowiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek_o

Wypożycz kilka np. interkonektów o różnej konstrukcji (cena? - te, na które Cię stać), posłuchaj i porównaj. Różnice potrafią być spore. Ale czy dla Ciebie to my nie wiemy.

 

Ps. Nie żebym się czepiał ale siedem lat czekałeś by powtórzyć te pytania enty raz na forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku niewinnie na pozór pyta:

"czym się przy wyborze kierować"

jakby powinny istnieć inne istotne kryteria poza tradycyjnie: uchem i portfelem ..;-)))

Z drugiej strony jest tu zapewne kilku osobników, którzy kupują po recenzjach czy to branży,

czy jeszcze gorzej - forumowiczów, od których dopiero na końcu ( też nie zawsze ) dowiadujemy się,

że ani metoda ani użyte graty nie mają z obiektywizmem "recenzji" absolutnie nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś, że na kable powinno się wydawać 10% wartości sprzętu.

 

Powinno? Bzdura do kwadratu.

Ktoś sobie tak wymyślił i puścił w eter. Przecież trzeba z czegoś żyć.

A dlaczego akurat 10% a nie 5, 2 albo 20???

 

Czy do laptopa za 10.000 zł dokupiłbyś myszkę za 1000 zł czy za 100?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kable dobiera się do sprzętu?

TAK

 

Słyszałem kiedyś, że na kable powinno się wydawać 10% wartości sprzętu.

NIE

 

No ale cena i rzeczywista wartość to dwie różne rzeczy. Co możecie polecić w kategorii:

1. kable głośnikowe

interkonekty:

2. RCA stereo

3. coaxial spdif

4. optyczny toslink

SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ i JESZCZE RAZ SŁUCHAĆ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo nie ma kabli uniwersalnych i powinny być dobrane do konkretnej elektroniki i konkretnych głośników.

 

możesz to rozwinąć ?

 

jak to rozumiec ?

 

Czy kabel A z kolumnami A doda basu

A ten sam kabel A z kolumnami B , basu juz nie doda , ale doda średnicy ?

 

tak to mam rozumiec ? :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do laptopa za 10.000 zł dokupiłbyś myszkę za 1000 zł czy za 100?

 

To akurat kiepskie porwnanie, wydajesz tyle ile uważąsz za słuszne. Niektórym pasuje kabel za 100 innym za 500. Do zestawu za 10k klienci kupują niekiedy okablowanie za 500 zł a innym razem 2500. W przypadku zakupu okablowania nie ma czegoś takiego jak górna granica, zatrzymujesz się w momencie w którym uważasz za słuszny.

 

możesz to rozwinąć ?

 

jak to rozumiec ?

 

Czy kabel A z kolumnami A doda basu

A ten sam kabel A z kolumnami B , basu juz nie doda , ale doda średnicy ?

 

tak to mam rozumiec ? :>

 

Kable dobiera się do konkretnych podzespołów, nie zawsze wszystkie wpasują się w dany zestaw. Tu taka zasada nie koniecznie droższy znaczy lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable dobiera się do konkretnych podzespołów, nie zawsze wszystkie wpasują się w dany zestaw

 

Na podstawie czego?

Parametrów (elektrycznych) kabli? Przykłady (mierzalne) proszę.

Parametrów łączonych komponentów? Przykłady j.w. proszę.

 

...na ucho? :))) Tu przykładów nie trzeba.

Subiektywnych, podnieconych oczekiwaniem i spełnieniem lub jego brakiem, opartych o własne widzimisię opisów aż nadto mamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat kiepskie porwnanie, wydajesz tyle ile uważąsz za słuszne. Niektórym pasuje kabel za 100 innym za 500. Do zestawu za 10k klienci kupują niekiedy okablowanie za 500 zł a innym razem 2500. W przypadku zakupu okablowania nie ma czegoś takiego jak górna granica, zatrzymujesz się w momencie w którym uważasz za słuszny.

 

Tak, należy wydać tyle, ile uważa się za słuszne. A do tego chyba nie potrzeba grona doradców, "kolegów" z forum, internetowych wzmacniaczy produktu i całej bandy naganiaczy.

Wystarczą własne uszy, chyba że klient jest głuchy...to bardzo dobry klient...

Jak ktoś ma ochotę przeznaczać na kable 10% wartości zestawu - jego sprawa. Ale powiedzmy sobie szczerze, że na 10 tys. to w salonie można sobie kupić zwykły, tandetny shit, a nie zestaw stereo - taka prawda.

I żadnymi kablami nawet za 200% ceny zestawu nigdy tego nie naprawisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodam swoje spostrzeżenia po ostatnich testach interkonektów około 15 szt. w różnych sprzętach. W jednym zestawie dany kabel zmienia jedno, a w drugim ten sam kabel coś innego. Tylko odsłuch coś wyjaśni na swoich klockach nie da się z forum na 100 czegoś polecić, ale ! z tych 15 interkonektów 1 szt . w każdej konfiguracji wypadała jednakowo pozytywnie neutralnie tak jak by ukulturalniała brzmienie nie dodając nie odejmując. Polecam do sprawdzenia Tara Labs rsc prime m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kabli, jak i innych elementów toru audio, najlepiej sprawdzać samemu.

Dokładnie, najlepiej sprawdzić samemu w ślepym teście porównawczym bez sugerowania się obcymi opiniami.

 

Skoro temat wzbudza negatywne emocje, a nie wniesie nic nowego merytorycznie,

Argumenty merytoryczne w przypadku kabli mają ograniczony zakres, większe dyskusje pojawiają się tylko wtedy kiedy nie używa się merytorycznych argumentów a zaczyna operować w obszarach voodoo i nie zbadanych przez naukę zjawisk, które mogą występować w domenie słuchu. Na forum były dwa merytoryczne posty przytaczane w różnych wątkach. Warto je przeczytać przed rozpoczęciem kolejnej dyskusji o kablach. Potem można dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym zestawie dany kabel zmienia jedno, a w drugim ten sam kabel coś innego

 

to ciakawostka godna pałeczek Akiko, i żarówek wpływających na dzwięk

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ i JESZCZE RAZ SŁUCHAĆ

Dokładnie, ale nie kabli tylko muzyki ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ciakawostka godna pałeczek Akiko, i żarówek wpływających na dzwięk

Właśnie takie wpisy miałem na myśli, sugerując zakończenie tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie takie wpisy miałem na myśli, sugerując zakończenie tematu.

To było bardziej niż pewne że zaraz się zacznie polskie piekiełko kabelkowe hehe

Ja już na to nie zwracam uwagi tzn. nikogo do niczego nie zamierzam przekonywać. Każdy ma swój rozumek i potrafi decydować za siebie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było bardziej niż pewne że zaraz się zacznie polskie piekiełko kabelkowe hehe

Dlaczego piekiełko? Zamieściłem dwa linki do merytorycznych, opartych w technice tekstów na temat kabli. Nie lepiej jest dyskutować na takiej płaszczyźnie? Operowanie poezją zawsze będzie budzić polemikę często okraszoną sarkazmem ;-), ale oczywiście też tak można dyskutować.

Każdy ma swój rozumek i potrafi decydować za siebie

To najrozsądniejsze działanie. Tylko trzeba poznać tajniki tej decyzyjności w dziedzinie np. porównań kabli, czyli jak powinno się porównywać żeby wynik miał szansę być możliwie obiektywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby ktoś miał możliwość wykonania aż tak precyzyjnych testów i porównań. Ja np. we wpływ kabli zasilających wierzę bo usłyszałem na własne uszy ale cena tego kabla to dla mnie kosmos i nie kupię bo tak jak pisałem każdy ma swój rozum i portfel żeby nim dysponować. Gdybym zarabiał 10x tyle co teraz to bym kupił i szczerze nie obchodziło by mnie to czy on działa czy to ja chcę to słyszeć bo by było mnie na niego stać tak i odczuł bym ten zakup tak jakbym teraz kupił kabelek za 100zł.

To tak jak przy wyborze auta, na papierze może być to samo ale lepiej podoba mi się i jeździ X a nie Y.

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable dobiera się do konkretnych podzespołów, nie zawsze wszystkie wpasują się w dany zestaw. Tu taka zasada nie koniecznie droższy znaczy lepszy.

 

Kabel dobiera się wizualnie, na podstawie wyglądu. Tak przynajmniej działają audiofile, choć nie zdają sobie z tego sprawy. Natomiast sprzedawcy o tym wiedzą i dodatkowo podsycają żądzę stosownie do klienta dobranymi legendami.

 

Wątpie żeby ktoś miał możliwość wykonania aż tak precyzyjnych testów i porównań. Ja np. we wpływ kabli zasilających wierzę bo usłyszałem na własne uszy ale cena tego kabla to dla mnie kosmos i nie kupię bo tak jak pisałem każdy ma swój rozum i portfel żeby nim dysponować. Gdybym zarabiał 10x tyle co teraz to bym kupił i szczerze nie obchodziło by mnie to czy on działa czy to ja chcę to słyszeć bo by było mnie na niego stać tak i odczuł bym ten zakup tak jakbym teraz kupił kabelek za 100zł.

To tak jak przy wyborze auta, na papierze może być to samo ale lepiej podoba mi się i jeździ X a nie Y.

Pozdro!

 

Wiara czyni cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kierując się marketingiem i opiniami znawców tematu z których najgłośniej zwykle wypowiadają się ci,

co różnic nie słyszą; mam już od wielu lat swojego faworyta - YTDY 0,5.

 

Spełnia wszystkie rozsądne kryteria czyli:

1. jakość dźwięku traktowana jako niepsucie niczego w barwie i szybkości

2. cena do przyjęcia dla każdego zaszczepionego przeciwko marketingowi

3. uniwersalność - czyli możliwość stosowania zarówno jako IC, jak głośnikowy

Nie pasuje do każdego systemu, bo tak uniwersalnych kabli zwyczajnie - nikt nie produkuje ;-)

Kable cyfrowe mają IMHO dużo mniejsze znaczenie, więc co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kierując się marketingiem i opiniami znawców tematu z których najgłośniej zwykle wypowiadają się ci,

co różnic nie słyszą; mam już od wielu lat swojego faworyta - YTDY 0,5. Ja jakiś czas temu zrobiłem sobie taki kabelek z ciekawości i zagościł w moim systemie na stałe. Faktycznie jest bezlitosny dla niektórych, moim zdaniem źle zrealizowanych nagrań ale ilość detali holografia i pozorne źródła są na ty domofonowym drucie nie do przecenienia. Ale wiadomo, co kto lubi.

 

Spełnia wszystkie rozsądne kryteria czyli:

1. jakość dźwięku traktowana jako niepsucie niczego w barwie i szybkości

2. cena do przyjęcia dla każdego zaszczepionego przeciwko marketingowi

3. uniwersalność - czyli możliwość stosowania zarówno jako IC, jak głośnikowy

Nie pasuje do każdego systemu, bo tak uniwersalnych kabli zwyczajnie - nikt nie produkuje ;-)

Kable cyfrowe mają IMHO dużo mniejsze znaczenie, więc co kto lubi.

 

Nie kierując się marketingiem i opiniami znawców tematu z których najgłośniej zwykle wypowiadają się ci,

co różnic nie słyszą; mam już od wielu lat swojego faworyta - YTDY 0,5. Ja jakiś czas temu zrobiłem sobie taki kabelek z ciekawości i zagościł w moim systemie na stałe. Faktycznie jest bezlitosny dla niektórych, moim zdaniem źle zrealizowanych nagrań ale ilość detali holografia i pozorne źródła są na ty domofonowym drucie nie do przecenienia. Ale wiadomo, co kto lubi.

 

Spełnia wszystkie rozsądne kryteria czyli:

1. jakość dźwięku traktowana jako niepsucie niczego w barwie i szybkości

2. cena do przyjęcia dla każdego zaszczepionego przeciwko marketingowi

3. uniwersalność - czyli możliwość stosowania zarówno jako IC, jak głośnikowy

Nie pasuje do każdego systemu, bo tak uniwersalnych kabli zwyczajnie - nikt nie produkuje ;-)

Kable cyfrowe mają IMHO dużo mniejsze znaczenie, więc co kto lubi.

 

Sorry, coś z edycją na telefonie, moja wypowiedź wkleiła się w połowie cytowanego tekstu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje do każdego systemu, bo tak uniwersalnych kabli zwyczajnie - nikt nie produkuje ;-)

A już myślałem że ktoś ma proste cudowne rozwiązanie dla wszystkich.

 

Człowiek który struga całkiem fajne kolumny stosuje takie oto proste kable chociaż wcale nie takie tanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wydaje się że jest to dość dobry przewód (Jantzen Audio) ale w praktyce utrzymanie geometrii podczas splatania okazało się przynajmniej dla mnie dosyć problematyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś umie lutować można sobie zrobić taki oto kabel RCA.

 

 

Sam przewód jest tani 30-40 PLN za metr niestety trudno znaleźć do niego niedrogie dobre wtyki które przyjmą kabel o średnicy 8.5mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.