Skocz do zawartości
IGNORED

Potrzebuje pomocy w budowie swojego pierwszego zestawu stereo - kino, plan na później. Zestaw na lata.


Grzegorz_72253

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nazywam się Grzesiek i zdecydowałem się na inwestowanie w małe centrum rozrywki na lata przy założeniu , że pokój będzie nie większy niż 25 - 30 m2

 

Poczytałem troszkę i uznałem, że zabawę chciałbym zacząć od zestawu stereo z późniejszym dokupieniem amplitunera z wejściem pre-out, co powoli pozwoliłoby mi w przyszłości na budowę małego domowego kina.

 

Po pierwsze, czy uważacie, że taki kierunek rozbudowy jaki chcę obrać jest słuszny ? Czy może powinienem zainwestować w porządny klasy średniej amplituner >5k, czy może zostać przy stereo i cieszyć się z poprawy dźwięku względem soundbara czy też głośników w telewizorze ? Jest to pierwszy dylemat i myślę, że jak jego nie przeskoczę to nici z przyjemności ;)

 

Ale, żeby sobie i wam pomóc w tym wszystkim rozumiem, że powinienem powiedzieć coś więcej. Zrobię to od podpunktów:

 

a) ma być to zestaw stereo ( później 5.1, 7.1 ) na najbliższe lata, może całe życie ( choć wiadomo, z czasem poznaje się więcej i chce się zmian na lepsze), dlatego też cena nie gra aż tak roli, ponieważ będę robił zakupy w dalszej kolejności, pewnie również przez lata... Rozumiem przez to, że nie muszę mieć w tym samym momencie tego, tego, tego i jeszcze tego, a może być na początek sam wzmacniacz, później same kolumny. Powiedzmy do 10 tysięcy całość, do 4 tys. zestaw stereo ? Nie musi być to sprzęt nowy, będę szukał najkorzystniejszych cen.

 

b) do czego mi to wszystko ma służyć ? Przede wszystkim do słuchania muzyki i do konsoli, w późniejszym etapie kiedy już zakupie amplituner do oglądania filmów. ( jeżeli go zakupie)

 

c) jakiej muzyki słucham ? - brzmienie. Wychowałem się na klasycznym rocku, heavy metalu, thrashu, co przerodziło się, poszerzyło w kierunku muzyki filmowej, jazzu, bluesa czy też hip hopu jak i muzyki elektronicznej. Chciałbym, żeby z jednej strony odczuwał przyjemność, ze słuchania takich wykonawców jak: Anderson Paak , 20syl, Run the Jewels , Chidlish gambino, sofar sounds, koncertów z instrumentami ;) jak i odsłuchanie Iron Maiden czy Anthraxu, choć jestem w stanie zrozumieć, że będzie ciężko te brzmienie pogodzić to jednak bliżej mi ostatnio do grupy I czyli do basu, trąbek itp,

 

d) tutaj trzeba byłoby od razu wyjść, że jestem maniakiem filmów, oglądam dużo i od starszych produkcji bo nowe, nieangielskojęzyczne, nie zawsze w dobrej jakości, choć tutaj podejście moje się zmieniło w ostatnich latach, ponieważ jest tak dużo filmów,że nie ma czasu więc jestem w stanie teraz poczekać na dobrą jakość i obejrzeć po premierze. Dodatkowo, chodzę do kina więc na samym początku podałem w wątpliwość czy budowanie kina ma sens ? - czy da mi to taką różnicę względem przejścia z stereo, że przestanę chodzić do kina, lub mocno ograniczę.

 

I tutaj przychodzicie wy, starsi koledzy z doświadczeniem. Osłuchani na wygrzanych kolumnach, testujący przeróżne wzmacniacze. Oczywiście wszystkie przetoczone od was przykłady będę analizował i również bez testu danego sprzętu się nie obejdzie i tu kolejne pytanie :

 

Najlepszy sklep ze sprzętem w okolicach Poznania, Szczecina wg was oczywiście, gdzie takie kolumny można wypożyczyć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe życie to możesz co najwyżej poskładac solidne stereo.

I to "na całe życie" też bym brał z solidną rezerwą na zasadzie "w miarę jedzenia..."

 

Jeśli kochasz efekty dźwiękowe i koncerty - kino to niezbędna rzecz, przy czym żywotność technologiczna amplitunera okrojona jest znacznie i raczej przyjmuję sie, że po 6-7 latach taki amplituner spełnia określone wymogi, ale nie uwzględnia najnowszych technologii.

Przy czym nie sądzę by w najbliższym czasie pojawiały się masowo koncerty w Atmos czy w konkurencyjnym DTS-X

Tutaj raczej spodziewałbym się bardziej korzystania z juz sprawdzonego DTS-HD MA. A na dziś praktycznie każdy amplituner spełni swoją rolę.

 

Inwestując w dobrej klasy wielokanałowy amplituner kina domowego możesz spodziewać się dobrego stereo, które w większości przypadków powinno wystarczyć.

Nie, nie będzie to wybitne stereo, ale przy świetnym amplitunerze kina będzie to całkiem dobre granie stereo, które możesz dodatkowo polepszyć niejako sięgając po lepsze fronty.

 

Soundbar to taka imitacja kina i w wiekszości listwy jakie sa na rynku można sobie wykorzystać do podpierania ściany.

Dobrej klasy soundbary kosztują sporo i zazwyczaj mają fizyczne tylne głosniki. Bo cała emulacja dźwięku wielokanałowego to pic na wodę.

 

Wracając do amplitunera k.d. obecnie wiekszość produktów powyżej 5-6K zagra bardzo solidnie w stereo posiadając przy tym swego rodzaju uniwersalność uzytkową.

 

Sam swego czasu miałem dylemat bo...wiem jak brzmi porzadne K.D. i jaką frajde dają koncerty, jednak w przypadku małej ilości miejsca człowiek szuka kompromisów.

A kompromisy zawsze rodzą pewne wykluczenia i braki.

 

Jeśli Twoim światem jest stereo, a filmy i kono stanowią jedynie dodatek - wystarczy świetny zestaw od Sony HT-RT4.

Sprawdzony w boju i gra całkiem przyjemnie w przypadku filmów (spisuję się na miarę kina do 2.5K), do koncertów słabo, bardzo słabo.

 

Moje zdanie jest takie - jeśli kochasz muzykę - idź bezwzględnie w stereo - bo to jest na całe życie.

Kino powoli buduj by z czasem poskładać coś sensownego pod siebie.

 

Jeśli jesteś kinomanem - idź w amoli k.d. powyżej 5-6K za sam amplituner.

Powinno dac to przedsmak całkiem solidnego stereo i odwdzięczyć się z nawiązką rewelacyjnym brzmieniem koncertów.

Ale nie licz na sprzęt na całe życie w tym przypadku. Zapewne po 10 latach zabraknie Ci nowych standardów wejść czy braku obsługi pewnych kodeków dźwięku.

Chyba, że jesteś minimalistą, wtedy być moze i taki amplituner starczy na dłużej.

 

Pozdr.

 

Najlepszy sklep ze sprzętem w okolicach Poznania, Szczecina wg was oczywiście, gdzie takie kolumny można wypożyczyć ;)

 

Poszukaj w sieci. Co do sprzętu - nie ma znaczenia czy z wąłsnej okolicy czy z dalszych rejonów PL.

Sprzęt czy jedzie 20 km czy 200 km i tak dojedzie. Liczy się podejście firmy do tematu, cena produktu i otwartość na Twoje potrzeby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz , apetyt rośnie w miarę jedzenia .

 

Dzięki za opinię.

 

No a czy amplituner tańszy yamaha r-n803d da rade sobie przy stereo ? Choć brakuje tutaj portów HDMI co nie stanowi większego problemu , ale już teraz to nie powinnien być standard ?

 

No i najważniejsza kwestia , czy nie lepiej na początek pójść w stereo, które będzie można puścić przez wzmacniacz podłączony w przyszłości do amplitunera na końcówce mocy ?

 

Jeżeli o stereo chodzi , to jaki wzmacniacz do kolumn od melodiki bl30 40 czy może bardziej dali zensor 7 ?

 

Z chęcią wyslucham propozycji co o tych kolumnach sądzicie ?

 

Jeśli Twoim światem jest stereo, a filmy i kono stanowią jedynie dodatek - wystarczy świetny zestaw od Sony HT-RT4.

Sprawdzony w boju i gra całkiem przyjemnie w przypadku filmów (spisuję się na miarę kina do 2.5K), do koncertów słabo, bardzo słabo.

 

 

Nie chciałbym kupować soundbaru, choć cena niewielka i nawet jeżeli jest warte swojej ceny, to wolałbym zostać przy kolumnach podłogowych i wzmacniaczu. Myślę, że zagrają lepiej w stereo niż taki zestawik, a kino przyjdzie z czasem. Stad było moje pytanie o połączenie 2 kolumn do wzmacniacza i połączenie wzmacniacza w przyszłości do amplitunera . Lub od razu zainwestowanie w amplituner, i tutaj moje pytanie czy sprzęt za 3000 zł da sobie radę zarówno w stereo jak i do rozbudowy kiedyś pod kino?

 

Ale tutaj mamy znowu sytuację, że okaże się, że za parę lat będziemy mieli do czynienia z innym standardami i amplituner będzie nie na czas ;)

 

Moje zdanie jest takie - jeśli kochasz muzykę - idź bezwzględnie w stereo - bo to jest na całe życie.

Kino powoli buduj by z czasem poskładać coś sensownego pod siebie.

 

A stereo to jednak stereo, efektu kina nie da, ale dobry dźwięk przy słuchaniu muzyki na pewno a kiedyś w przyszłości połączenie z amplitunerem do budowy kina.

 

Czy na początek kolumny, o które pytałem wyżej plus jakiś wzmacniacz do nich, da przedsmak zestawu

Hi-Fi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł wpierw w stereo, tym bardziej w obecnej dobie wchodzenia nowych standardów (za rogiem HDMI 2.1).

 

Możesz ogarnąc temat jeszcze inaczej -dobry amplituner k.d. jako pre i do końcówki mocy jakiejś sensownej do stereo.

I to ma sens.

 

 

Co do wyboru konkretnych marek i modeli - pozostawiam to Tobie. Uwierz mi, najlepsze jest subiektywne odbieranie poszczególnych elementów.

Na marginesie - do muzyki i kina rewelacyjn ie spisują się amplitunery K.D Arcam'a. Na dodatek otwierają drogę do końcówek mocy podłączanych przez pre-out do stereo.

W 90% takie amplitunery jak w/w firmy wystarczają nawet do stereo gwarantując bardzo dobrej jakości brzmienie 2 kanałowe.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie - do muzyki i kina rewelacyjn ie spisują się amplitunery K.D Arcam'a.

 

Tutaj mamy do czynienia ze sprzętem w granicach 10 tysięcy złotych , Będę miał to na uwadzę w przypadku późniejszego budowania kina domowego, ale na ten moment rozejrzę się za wzmacniaczem stereo . Amplituner stereo firmy, którą podałeś cena wynosi na szybko około 19 tysięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy do czynienia ze sprzętem w granicach 10 tysięcy złotych , Będę miał to na uwadzę w przypadku późniejszego budowania kina domowego, ale na ten moment rozejrzę się za wzmacniaczem stereo . Amplituner stereo firmy, którą podałeś cena wynosi na szybko około 19 tysięcy.

 

Czasem mozna złapac uzywane na gwarancji

Cena jest znacznie niższa niż się wydaje.

 

Skoro wybrałes kierunek "stereo" - pozostaje dobierac pod siebie klocki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć brakuje tutaj portów HDMI co nie stanowi większego problemu , ale już teraz to nie powinnien być standard ?

Nie powinien i mam nadzieję, że nie będzie w sprzęcie audio .Jak się nieco zastanowić (choć nawet nie trzeba) to hdmi przesyła także obraz . Po co ma to "wpadać"do klocków stereo-audio ? Jak chcesz przesłać muzykę cyfrowo, nawet z jakiegoś lichego nieszczęsnego DVD to zwykle ( wiem nie zawsze) ma wyjście coaxial, optyk. Jak ma tylko hdmi, a nagłaśniasz koncert z dvd to wiadomo kablem hdmi do TV, a z niego sygnał audio optykiem do wzmacniacza, lub amplitunera.

 

Nie chciałbym kupować soundbaru, choć cena niewielka i nawet jeżeli jest warte swojej ceny, to wolałbym zostać przy kolumnach podłogowych i wzmacniaczu. Myślę, że zagrają lepiej w stereo niż taki zestawik, a kino przyjdzie z czasem.

Soundbar to nie jest, jak dla mnie, nawet alternatywa dla kina domowego i to nawet takiego tańszego z pod znaku plastikowych głośniczków :) To jest alternatywa dla lepszego dźwięku z TV i nic więcej. Do plastikowego kina domowego ma daleko, do takiego z prawdziwego zdarzenia to już lata świetlne...a do odtwarzania muzyki to już nadaje się równie źle co włożony w bęben pralki boombox.

Za kilkanaście tys może złożyć bardzo ciekawie grający, mocny i pasujący słuchaczowi zestaw stereo, trzeba się jednak postarać, bo kierując się samymi radami typu "weź to" można mieć kaca przy zestawie tak za 6-7 tys jak i za 16tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z niego sygnał audio optykiem do wzmacniacza, lub amplitunera.

 

I jak chcesz via optyk przepuścić sygnał wysokiej rozdzielczości audio dla wieku kanałów? Poprzez optyk nie poleci DTS HD MA więc koncerty mozna sobie co najwyżej w DD 5.1 posłuchac i pooglądac.

Dla purystów jest dedykowane wyjście HDMI z odtwarzaczy DVD/BD dla osobnego toru audio.

Dla niesłyszących różnic - i tak lepiej stosować HDMI jako sygnał toru AV bo zyskują dzięki temu ściezki wielokanałowego dźwięku w wersjach 24/192 (DTS HD MA lub Dolby)

 

Za kilkanaście tys może złożyć bardzo ciekawie grający, mocny i pasujący słuchaczowi zestaw stereo

Tak jak mozna złozyć bardzo ciekawie grający zestaw za 5K i też będzie mocny, pasujący słuchaczowi.

Kwestią nie jest kwota wydana, a zdrowy rozsądek i potrzeby wynikające z preferencji sonicznych.

Dla kupującego sprzęt najlepsza rada z mozliwych... nie słuchaj doradców w skelpach słucha swojego rozsądku i słuchaj uszami.

Na dodatek najlepiej sprawdzać wszystko w swoim domowym zaciszu, gdzie docelowo ma grac sprzęt audio.

 

Nie istnieje przedział kwoty gdzie dostajemy "już dobrze" grające systemy. Dobrze złozony sprzęt może kosztować kilka K i może kosztować kilkanaście K, a może jak w np. moim - kilkadziesiąt K i nadal czekam na kilka istotnych szlifów dla mojego systemu (2 końcówka i wyższy model kolumn).

 

Co do soundbara - pełna zgoda. Z małym "ale" - zapraszam do siebie niedowiarków, że w przeciętnym filmie HT-RT4 gra bardzo dobrze (jak na zestawik za takie pieniądze).

Oczywiście do koncertów odpadaja całkowicie te głosniki i tego bym wrogowi nie polecił :) dlatego moja ponowna tęsknota za AVR850 i plany zakupu już nowego modelu z HDMI 2.1

 

Ale faktycznie do muzyki... słabo - jak napisałeś - kicha jakich mało.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tak: do muzyki stereo, a do filmów KD. Na kolumnach stereo stoją sobie makeńkie satelitki. Dlaczego tak? Bo najbardziej zależy mi na stereo. A gdybym miał do KD dokupić trzy głośniki adekwatnej jakości do frontowych, do tego sub i wznacniacz, to nie wyrobiłbym z kasą.

 

Po prostu nie stać mnie na jeden bezkompromisowy zestaw, więc mam dwa kompromisowe. Ale dobierając stereo nie musiałem brać pod uwagę ewentualnego pogorszenia KD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

Zdecydowałem się,że pójdę w kierunku stereo ze wzmacniaczem , a o kinie pomyśli się w domowym zaciszu za jakiś czas .

 

Tak czy inaczej będę celował w kolumny , nazwijmy to wiekowe. Wiem ,że ciężko dostać bo ludzie szanują ich granie przez kupę lat ale idzie coś znaleźć i z tego co się zorientowałem potrafią grać bardzo dobrze.

 

Jakieś dobre kolumny warte uwagi z lat 90 czy tam początku 2000 ?

 

Pytanie laika :

Czy jeżeli tvika podłącze optykiem (niestety nie chce bawić się w przetwornik anolgowo cyfrowe ) i do tvika podłącze sprzęty pod HDMI to nie stracę na jakości dźwięku ? Gorzej chyba by było jeżeli chcialbym puścić odtwarzacz obsługujący najnowsze kodeki przez TV , czego tvik by nie miał ?

 

Odpowiem sobie sam : nie ma to znaczenia , poprawcie mnie jeżeli się mylę

 

Generalnie będę kierował się odsłuchem, bo faktycznie sprzedawcy są różni i różne pierdoly wciskają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz, lub kupisz zestaw kina domowego, to zapomnij o dobrym stereo,

to bedzie grało w wersji japońskiej - czyli "jako tako "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się,że pójdę w kierunku stereo ze wzmacniaczem , a o kinie pomyśli się w domowym zaciszu za jakiś czas

Technologicznie przetwarzanie dźwięku w sprzęcie KD jest ze 20 lat do przodu w porównaniu z rynkiem stereo. Masz czas ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zacząć od stereo to proponuję Ci mój zestaw idealnie zgrany.

Pro-Ac Response 1SC + Copland CSA-14.

Cena za komplet bardzo atrakcyjna :-)

Jeżeli stwierdzisz że potrzebujesz więcej basu w kinie to dokupisz subwoofer i po sprawie.

 

Zapraszam na odsłuch.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz, lub kupisz zestaw kina domowego, to zapomnij o dobrym stereo,

to bedzie grało w wersji japońskiej - czyli "jako tako "

 

Myślę, że przy odpowiedniej akustyce i materiale korzystającym z obecnych technologii i sprzęcie wysokiej klasy to jest dobry kierunek. Tak czy inaczej zamierzam pójść w stereo ;)

 

Technologicznie przetwarzanie dźwięku w sprzęcie KD jest ze 20 lat do przodu w porównaniu z rynkiem stereo. Masz czas ;)

 

Tak jak wyżej, jestem tego świadom, kiedyś przy dobrych warunkach na pewno to będzie sensowny kierunek;) Na ten moment, nie ma warunków na KD. Jesteś w stanie zaproponować coś odpowiadającego zestawu stereo, który grałby do 5K na podobnym poziomie plus wszystkie ulepszenia i wiadomo, kino lepsze ;) ?

 

Jeżeli chcesz zacząć od stereo to proponuję Ci mój zestaw idealnie zgrany.

Pro-Ac Response 1SC + Copland CSA-14.

Cena za komplet bardzo atrakcyjna :-)

Jeżeli stwierdzisz że potrzebujesz więcej basu w kinie to dokupisz subwoofer i po sprawie.

 

Zapraszam na odsłuch.

Pozdro.

 

Z chęcią na taki osłuch bym przyszedł ;) Jakie miasto? W jakiej cenie taki zestaw można zbudować ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie zaproponować coś odpowiadającego zestawu stereo

Chodzi Ci o sprzęt z 2 głośnikami, czy sprzęt, który ma w nazwie stereo? Bo amplituner KD obsługuje konfigurację stereo bez problemu. Jeżeli jednak chodzi Ci o nazwę, to nowoczesne technologie DSP zawierają przykładowo takie urządzenia: Paradigm PW AMP, Pioneer SX-S30, Yamaha R-N803D. IMHO Yamaha jest atrakcyjna, ale wolał normalny amplituner KD, np. Yamaha RX-A870, RX-A1070, Denon AVR-X3400h. Albo tańsze Yamahy RX-V683 czy 685.

 

A tak ogólnie, to elektronika ma znaczenie drugorzędne. Zacznij od wyboru kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie, to elektronika ma znaczenie drugorzędne. Zacznij od wyboru kolumn.

 

 

Myślałem nad Dali 450 na początek. Jakieś doświadczenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a z moich doświadczeń to dobre kolumny i bezpieczny wybór do każdej muzyki poza bardzo szybkimi

kawałkami gdzie mogą się gubić. Popatrz na uwagi o metrażu ...żeby nie w 12 m2 ;-)

widziałem oferty poniżej 1 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozumiem ,że wzmacniacz jest dużo lepszym wyborem od amplitunera .

Ale czy do dali 450 , które mogę mieć w dobrej cenie , pasowałby i opłacał

 

Yamaha rxv 340 rds dwd s540 350zl

Harman kardon avr155 dvd 600

Denon avr 2113 800zl

Denom dra 500ae 500zl

Yamaha rxv 765 700zl

Sony str db2000 300zl

Pioneer vsx 516 300zl

Denon dra 455 300zl

Yamaha rx v675 800zl

 

Czy raczej dać sobie spokój i poszukać wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości dźwięku, to chyba Denony 455 lub 500 - to modele stereo więc do muzyki jak najbardziej,

ciekawe tylko, czy mają zdalne jak tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Modele wielokanałowe czyli pozostałe z listy - do kina - mają zwykle gorszą przejrzystość,

choć mocy im też czasem nie brakuje ...

Jak masz inne poważne wydatki, to rozsądnym wyborem za psie pieniądze jest też np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a jaki budżet sobie stawiasz, bo do tego należy wyjść. Ja ostatnio pomagam dwóm osobom wybrać zestawy do kina domowego, i coś tam poskładaliśmy. Z kolumn możesz sobie pójść na osłuch Pylon Audio Sapphire 31 (negatywnie do nich podchodziłem, ale graja w swojej cenie całkiem dobrze w porównaniu do nowych konkurencji w tym zakresie cenowym), Tannoy Revolution XT 6F. Rozczarowały nie trochę Zensory 7, mnie np. nie przekonują, z Dali seria Opticon gra dużo lepiej. Możesz poszukać używanych Kef XQ40, fajne granie. Uniwersalne granie możesz mieć też z Tannoy Revolutions DC6 T SE. Niestety każda z kolumn ma swoisty charakter. Odnośnie wzmacniacza to poleciłbym Ci kupić używanego Roksan Caspian MK2, cenowo nie jest strasznie, da się go za około 2tys. zł kupić, a gra naprawdę dobrze. Jeżeli chcesz w przyszłości rozbudować system do kina domowego, to kupuj prawdziwy wzmacniacz stereo a nie amplituner stereo, bo w takim przypadku to lepiej od razu kupić amplituner kina domowego np. jak kolega wyżej pisał Denon AVR X3400H, lub X4300H. Ale i tak najpierw skoncentruj się na kolumnach bo to one decydują o 60-70% jakości grania, oczywiście jeżeli nie mówimy o sprzęcie powyżej 20 tys. zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ;) nie ma sensu iść od razu w amplituner wielokanałowy . Kupno kolumn i dobrego wzmacniacza stawiam jako priorytet . Dobry amplituner kina domowego swoje kosztuje ;) a wtedy automatycznie kolumny muszą być lepsze ;)

 

Zacznę od małego eksperymentu i powoli ;)

Dziękuję wszystkim za pomoc i temat można zamknąć ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry amplituner kina domowego swoje kosztuje ;)

Tanie nie są. Ale niektórzy producenci biorą taki amplituner, wyrzucają 70% elementów, rezygnują z licencji na oprogramowanie DSP i sprzedają rezultat jako amplituner stereo. Bynajmniej nie taniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.