Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy sprzęt do pokoju - co wybrać?


Jan_72262

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, chcę wymienić sprzęt audio w moim pokoju. Szukam kogoś kto mi trochę w tym pomoże. Naczytałem się trochę na temat stereo i akustyce, chociaż nadal jestem amatorem i trudno mi jest wybierać spośród tylu ofert z jakimi można sie napotkać w sklepach. Mój pokój ma powierzchnie 12m2. Chcę maksymalnie wykorzystać możliwości sprzętu, przestrzegano mnie przed zakupem zbyt mocnego, czytałem też trochę o rozstawieniu sprzętu w pokoju dlatego narysowałem jego plan, żebyście mogli się lepiej zorientować w temacie. Głośniki głównie będą służyć do utworów typu rock, zależy mi żeby bas był odpowiednio stonowany, nie zagłuszał wysokich częstotliwości, żeby to wszystko razem wspólnie dobrze grało. Do tej pory miałem dwie duże kolumny ze starym wzmacniaczem Technics SU V570, teraz czas na coś nowego. Nie mam pojęcia czy jest sens wrzucać tu kolumny podłogowe, chciałbym je tam wstawić ale spotykam sie z opiniami że do pokoju 12m2 nie ma sensu dawać kolumn podlogowych. Nie wiem co by się tutaj nadawało najlepiej, ale jak już wspominałem chcę porządnie nagłośnić ten pokój. Zależy mi na wysokiej jakości sprzętu, wiem że jeśli chce najlepszy to i 20000 może nie wystarczyć, ale interesuje mnie najlepszy w danej cenie. Chcę wydać w granicach do 2500-3000, rozważę też tańsze czy trochę droższe propozycje, jeśli faktycznie będzie warto się nimi zainteresować. Nie chcę kupić byle jakiego sprzętu który ma opinię że jest super, wydać 4000 tysiące, wstawić byle jak do pokoju i cieszyć sie że mam super kolumny za 4 tysiące. Jeśli już mam wydać tyle, chcę żeby to miało jakiś sens i logikę, żeby sprzęt faktycznie nadawał sie do tego pokoju, bo czytałem że to właśnie od pokoju sporo zależy.

 

Oto plan pokoju: ściany 3m na 5m, po prawej stronie wyjście na balkon a po lewej drzwi wejściowe. Dwie kolumny wraz ze wzmacniaczem stały wcześniej przed łóżkiem skierowane w strone biurka i telewizora. Chciałbym maksymalnie wykorzystać opcje akustyczne żeby jakość i wrażenia były lepsze.

6yAGGKj.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmakow posluchalbym cos od Dayens (Ampino/Menuetto), z monitorkow Dynie Emit m10, Excite X14, Studio16Hz Canto One New. Oczywiscie swietnych monitorow w cenie ww jest sporo, za to dla mnie Dayens w swoich cenach nie ma konkurencji, takiego Menuetto stawiam obok dwukrotnie drozszego mojego Cyrusa. Swietny wzmacniacz. Zachecam do posluchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od ustawienia i akustyki. To temat dosyć trudny i jest praktycznie niemożliwe doradzanie Ci konkretnego ustawienia na podstawie szkicu. Nie ma oznaczonego miejsca gdzie jest kanapa lub fotel na którym siedzisz podczas słuchania muzyki. Chyba że muzyki słuchasz siedząc na łóżku, wtedy najlepiej postaeić kolumny naprzeciwko łóżka - na prawo od wyjścia na balkon.

Przechodząc do zestawu, na pewno lepszym rozwiązaniem w Twoim salonie będą kolumny podstawkowe. Jeśli podłogówki, to najmniejsze modele. Przechodząc do konkretów, zastosowałbym wzmacniacz NAD C326 BEE do którego podlaczylbym kolumny Focal Chorus 706 lub świetne Dynaudio Emit M20. Ciekawą alternatywą dla wzmacniacza NAD jest francuska integra Advance Acoustics X-i75 lub bardzo energetyczny Cyrus One. Te wzmacniacze połączylbym także z Dybaudio lub Kef Q350. Kef będzie spokojniejszy, bardziej plastyczny, wypełniony, ale takzecdelikatniejszy z basem.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 na 12m2 chcecie pchac Emit m20? Przeciez samo Dynaudio do malych pomieszczen przewidzialo M10? Ma dudnic, buczec? I to jescze z burczybasem NADem? Nie lepiej doradzic wlasnie cos bezpiecznego do 12m2 jak Emit m10, RLS Callisto 4, Canto One New, Usher S520 itp.? To w koncu ma grac muzyka w tej kanciapce czy wszystko ma zdusic burczybas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie bałbym się w 12 m2 Emit M20, proszę spróbować. Zresztą ze szkicu wynika, że pomieszczenie jest trochę większe - około 15-16 m2 jeśli zachowana jest skala i proporcje.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F140 bym się w 15 m2 (3 x 5) raczej obawiał, to są kolumny spokojnie nawet na 30 m2. F110 wystarczają i w 18 m2. Gorzej z ustawieniem, bo te kolumny potrzebują trochę miejsca z tyłu i boków, a w tym pokoju jakoś nie bardzo to widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canto One New

 

Mówisz że Dynaudio jest niebezpieczne a Canto One juz tak?

 

Wszystko od akustyki zależy, nawet mocno basowe kolumny maja problem z niskimi tonami. Zalecam wypożyczenie lub odsłuch kolumna za nim zaczniesz szukać tych właściwych. Może potrzebuejsz czegoś w stronę np Alev GT 302, lub Fyne Audio F500?

 

Co do elektroniki - NAD "burczybas"? Owszem jest basowy ale jak na tą kwotę gra świetnie. Na Marantz PM6006 patrzyłeś ?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam Panowie, czy jak wzmacniacz NAD ma lichej jakości bas ale NAD jest tani to już ten bas robi się bardzo dobry?

I czy tak ciężko docenić brzmienie o wiele bardziej udanych brzmieniowo konstrukcji w tej samej cenie co NAD, gdy nie ma się ich u siebie w sprzedaży? Patrz chociażby Dayens.

I czy już do końca świata branża na AS mająca u siebie NAD-a będzie go lansowała jako jakiś niedościgniony ideał w swojej cenie? Za to już jak rozmawia się branżą prywatnie to "jadą" te NADy - C326, C 356 aż do przesady za liche brzmienie i liche potencjometry - zabawne prawda?

I dalej uważam, że w 12m2 lepiej zagra mały monitor na piętnastce niż Dynaudio Emit m20 (które wyjątkowo mocno "kochają" bliskość ścian...). Samo łączenie Emit M20 z NAD-em C326, C356 to poroniony pomysł, chyba, że zależy nam na tym aby jeszcze bardziej uwydatnić słabe strony Emit-ów, wtedy NAD będzie niedoścignionym wyborem w swojej cenie...

A co do Canto One i Emit M20 - to już pomijając fakt, że Canto od S16Hz raczej powinno się porównywać brzmieniowo z droższymi seriami Dynek bo Emit-y nie są dla nich ŻADNĄ konkurencją - wybór do 12 m2 zdecydowanie bezpieczniejszy "akustycznie" po stronie mniejszych Canto One New.

Ostatnie pytanie do branży - który z niżej wymienionych zestawów wybralibyście prywatnie do swojego 12m2 pokoiku:

1. Dynaudio Emit M20 + NAD C326 (przypominam, że to Wasz wcześniejszy typ)

2. Dayens Ampino + Usher S520

3. Dayens Menuetto + Canto One New

Oczywiście proszę traktować mój wpis na luzie - tak jak powinniśmy traktować nasze hobby ale też nie zapominając o tej odrobince obiektywności, nawet jak kłóci się to z naszymi interesami. Pozdrawiam moją ulubioną branżę S4Home i Q2 -, piszę to bez ironii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudniejszą sprawą jest tu posadowienie, dlatego opcja z monitorami wcale nie jest tak oczywista.

Gdybym miał słuchać, a nie konsumować dźwięki jako tło, pewnie wybrał bym miejsce obok TV.

To właśnie powoduje, że nieduże podłogówki np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

też mogły by stanąć obok, a monitory, choćby:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

też wymagają podstawek, co nie zmienia zajmowanego miejsca a i kosztuje.

Co do gratów elektronicznych to w budżecie nawet komplet:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tyle, że nie wiadomo, czy ma zdalne ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo nowszy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio Emit M20 + NAD C326 (przypominam, że to Wasz wcześniejszy typ)

 

Ja tu niczego takiego nie łączyłem. Wiesz no w zasadzie każdy ma tam swoje indiwidualne wymagania wiesz jak jest.

 

Ogólnie to NAD C326 to dobry wzmak jakość-cena. Wiesz co budżet nie jest piorunujący więc też nie ma co oczekiwac zbyt wiele.

Najbezpieczniej jest zawsze odsłuchać. Niekiedy klienci nawet nie wiedzą co sami chcą, albo czego oczekują.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 na 12m2 chcecie pchac Emit m20?

 

Co się dziwisz? To sklep, polecają to co chcą wypchnąć, a nie to co najlepsze w danym przypadku. Już pomijam, że swymi komercyjnymi ofertami na Forum notorycznie naruszają Regulamin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.