Skocz do zawartości
IGNORED

test kondensatorów i rezystorów


bart-azazel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ale przy niektorych porownaniach trzeba bylo być gluchym zeby roznicy nie zauważyć bez przełacznikow nawet my akurat kupilismy szybkozlaczki kolega w przeciągu chwili podmienial elementy muzyka urywek w kolko ten sam. Schematy dzwikowe ktore opisuja ludzie ktorzy sie bawia w ten sposob sa bardzo podobne także jak znowu ktos zacznie wyklady na temat ze brednie to powinni bananowac bo wszystkie watki schodza na drugi plan klutnie tak czy nie i nic nie nic nie wnosząc w ten sposób

Bawcie się dalej, tylko nie nazywajcie tego testem bo znaczenie tego słowa jest znacznie poważniejsze niż Wam się wydaje.

Udzielam sobie bana na ten wątek więc bez odbioru ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A proces wymiany kondensatora to myślisz że nic nie wnosi?

Sprawny przełącznik nie wnosi niczego co mogłoby być odkryte w domenie słuchu.

 

Niestety czesto przełączniki są marnej jakości, w zwiazku z tym taki test uważam za mało wiarygodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A proces wymiany kondensatora to myślisz że nic nie wnosi?

Sprawny przełącznik nie wnosi niczego co mogłoby być odkryte w domenie słuchu.

Oczywiście, dla tego jak wspomniałem robiłem takie przełączniki samemu na bazie kupnych. Właściwie to wykorzystywałem ich sprawne elementy mechaniczne bo reszta się do tego nie nadawała. Jeśli testuje my rzekomą jakość przewodzenia przewodnikiem z żelaza lub stali to bądźmy konsekwentni. Róbmy to dokładnie i precyzyjnie Testy to poważna rzecz ;)

 

Bawcie się dalej, tylko nie nazywajcie tego testem bo znaczenie tego słowa jest znacznie poważniejsze niż Wam się wydaje.

Udzielam sobie bana na ten wątek więc bez odbioru ;-).

Nie ma się co boczyć. Też tak uważam. A może uważałem kiedyś..Tak czy inaczej mnie po kilku?(może..;)) latach tego testowania się odechciało, nie można dać się zwariować gdzie czas na muzykę?

 

ps

tak czy siak ostatecznie wszystko rozbija się o subiektywizm..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale przy niektorych porownaniach trzeba bylo być gluchym zeby roznicy nie zauważyć bez przełacznikow nawet my akurat kupilismy szybkozlaczki kolega w przeciągu chwili podmienial elementy muzyka urywek w kolko ten sam. Schematy dzwikowe ktore opisuja ludzie ktorzy sie bawia w ten sposob sa bardzo podobne także jak znowu ktos zacznie wyklady na temat ze brednie to powinni bananowac bo wszystkie watki schodza na drugi plan klutnie tak czy nie i nic nie nic nie wnosząc w ten sposób

 

nawet mi sie nie chce zaczynac rozmowy nad metodologia testu, jesli zmiany sa tak bardzo slyszalne i zmienia to dzwiek tak bardzo mysle ze nie mial by zaden z tutaj piszacych problemu z rozrosnieniem kondow, to nie sa zmiany kabli a i tutaj potrafia byc spore roznice, to jak by inny klocek podlaczyc, nie wiem czy ludzie ktorzy nigdy sie tym nie bawili sa w stanie zrozumiec.

Z reszta nie wazne, podzielilem sie moimi spostrzezeniami, jak ktos chce z tej wiedzy skorzystac to bardzo prosze, z reszta to nie jedyne kondy bo bylo ich wiadro i kosztowalo to z 15tys zeby to wszystko przesluchac i sprawdzic organoleptycznie. Chcesz wykorzystac prosze bardzo nie mam zamiary sie klucic na ten temat z kim kolwiek!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.10.2018 o 15:34, bart-azazel napisał:

Testy odsłuchowe kondensatorów i rezystorów zakończone.

 

Wzięliśmy na tapetę wiadro elementów z najwyższej półki światowej jak i tych dostępnych za mniejsze pieniądze a oto wyniki:

 

Baza testowa to wzmacniacz autorskiej konstrukcji monobloki tranzystorowe wtórnik niesymetryczny zbalansowany + lampowe pre i tranzystorowe pre.

 

Reszta toru to dac + strumieniowiec + okablowanie neotech + kolumny magnepan 1,6 (bardzo trudne do napędzenia elektrostaty które jednak są bardzo szczegółowe i nic się w nich nie ukryje.

 

 

 

Kondensatory w teście:

 

jupiter cu wax, mundorf ZN, mundorf supreme evo SG, miflex kpcu, miflex kfpm, obligado gold, wima czerwone, audyn true copper, rifa x2, duelund aleksander, jantzen superier Z-cap

 

 

 

Najlepiej w tescie wypadły:

 

 

 

Pre lampowe - miflex KFPM, Naturalnosc, przestrzen, barwa, bas, kontrola, srednica. ma to wszystko.

 

na 2gim miejscu jupiter cu wax Naturalnosc, przestrzen, srednica, delikatnie mniej basu nazwal bym ten bas filigranowym ;)

 

3cie miejsce dyskusyjnie mundorf supreme evo SG (dlatego ze ma najlepsze parametry mierzalne jak i odsluchowe ale nie jest do konca naturalny) taka dopalona wyscigówka robiaca wrazenie monumentalny bas, ogromna przestrzen, wszystkiego duzo!! ale po namysle wybieramy polskiego miflexa bez zastanowienia.

 

 

 

Pre tranzystorowe

 

Mundorf supreme evo SG tutaj parametry wygrały z naturalnoscia miflexa i podpowiedziało to nan zeby szykac jeszcze zmian w ukladzie, inny fet na wejsciu zasilany z osobnego transformatorka (duzo by gadac, jest pracy na nast tydzien moze 2 zeby wszystko sprawdzic i pobawic sie jeszcze układem)

 

 

 

 

 

Test rezystorów jeszcze nie dobiegł do końca, dalej czekamy na kilka paczek ze świata aż dotrą na miejsce.

 

Na razie wlutowany caddock w sprzężeniu zwrotnym pozamiatał system i tam już został. Nie do wiary ile mogą zmienić 2 rezystory w prostym układzie.

 

Przede wszystkim dodało basu i wypełniło średnice, góra wysubtelniała i nabrała lepszej przestrzeni i to o 2 klasy do góry, a myśleliśmy że już się nic nie da poprawić ;)

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich którzy nie wysiedzą w miejscu i mają ciągłą potrzebę szukania bo w końcu z uporem można jeszcze wiele odkryć!

 

 

 

#testy #testyaudio #ciercleaudio #kondensatory #kondensatoryaudio #hiend #audio #stereo #rezystortest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chcialem sie upewnic, gdzie te kondensatory byly testowane. Sprzegajace w pre? Moglbys wrzucic schemat urzadzen i wskazac je na nich ?

Myslisz, ze w pre klonie Lamma by sie KFPM sprawdzily?

Szacun za podjecie sie tak, jak dla mnie, tytanicznego zdania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomuś napisał:

Szacun za podjecie sie tak, jak dla mnie, tytanicznego zdania!

Nie musi być tytaniczne jak zastosuje się metodę analizy różnicowej. Jeden test i wszystko jasne. Niżej zasada porównania różnicowego :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 15:34, bart-azazel napisał:

Na razie wlutowany caddock w sprzężeniu zwrotnym pozamiatał system i tam już został. Nie do wiary ile mogą zmienić 2 rezystory w prostym układzie.

A jaki caddock jest ich kilka typów - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i w sprzężeniu zwrotnym pre lampowego czy tranzystorowego?

konstruktor moje pre mi proponował Kiwame

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Czy jakieś "muzykalne" rezystory z dużą ilością "powietrza" ktoś mógłby polecić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Seyv napisał:

Czy jakieś "muzykalne" rezystory z dużą ilością "powietrza" ktoś mógłby polecić? 

Mundorf supreme.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, rambo54 napisał:

Grafity i inne węglówki.

Węglówki służą do kastrowania dźwięku, dają coś fajnego, ale zarazem z czegoś fajnego okradają :-) choć trzeba przyznać, że jest to jakiś sposób na inne bolączki systemu, jednak lepiej problem rozwiązywać u źródła bo wcześniej czy później i tak dojdziemy do wniosku, że trzeba się z tym zmierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sprawdzają się u mnie grafitowe srebrne Duelundy. Taki ogień i woda. Może się to podobać.

Nie mniej, też wole Mundorf M resist Supreme nad którym skończyłem poszukiwania rezystorów.

Przynajmniej w filtrze szeregowym do głośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrze Rambo i nie dowierzam pierwszy raz widzę więcej polubień postów niż samych postów 

Thug Life ( :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie dodałem, że rezystory powinny mieć moc 1-3W wiec raczej małe. Oczywiście myślałem o Allen Bradley ale może coś innego ciekawego by było. Co do węglówek i grafitowych to się zgodzę, że zabierają coś co można nazwać subtelnym wykończeniem dźwięku i trochę matują górę ale w tym przypadku to raczej nie jest najistotniejsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat Alan Bradley to też węglowy i to warstwowy czyli kawał grafitu tak jak ołówki grafitowe i duelundy węglowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To wiem ale jak napisałem ma to drugorzędne znaczenie w tym momencie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te Aleny w lampie. Nic  o nich nie napiszę, bo nie porównywałem ich z niczym. Grają. Jakie zmiany uzyskam po wymianie na metalizowane lub jeszcze inne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Mam te Aleny w lampie. Nic  o nich nie napiszę, bo nie porównywałem ich z niczym. Grają. Jakie zmiany uzyskam po wymianie na metalizowane lub jeszcze inne?

Co to znaczy na lampie?  Lampa ma rezystory anodowe ,katodowe ,siatkowe ,grid stopery ,rezystory w w nfb . Praktycznie w każdym z tych miejsc powinien być inny rezystor a węglowy max w 2 miejscach . AB nie powinien być praktycznie w żadny z tych miejsc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich tych miejscach jest AB.

Jedynie w katodzie lampy mocy jest drutowy dużej mocy 20w.

Właściwie nie ma ich dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie o tych kondensatorach? Czy to dobra alternatywa dla ceramików npo?http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7621099693

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.