Skocz do zawartości
IGNORED

Projekt: Kino Domowe - adaptacja piwnicy


Papcio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

A rysowac tez potrafie nawet fajniejsze zygzaki  i podpisac odpowiednio :))))

Ciebie po prostu kreci majsterokowanie a nie suby jako wytwornie basu. Tu brązowy ulepisz , tu szary i plaski tam jeszcze cos innego jak szczeline znajdziesz pod wersalką itp itd pomysłowy dobromir a nie basshead jesteś. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje cofnąć się do pierwszej strony i przeczytać uważnie budżet na sprzęt 20tys gdzie sam projektor ktory autor chce kupić  to epson 9400 za 10400zł.

Pozostało na kolumny łącznie z subami 9600zl. Doliczyć do tego okablowanie pozostaje 9tys na kolumny.

Chcąc zrobić podstawowy set 7.1.4 zostaje na styk. Radzę przeanalizować autorowi koszt kupna zestawu kolumn jaki chce u siebie a to co zostanie przeznaczyć na suba. Jeśli nie starczy na suba od razu radzę się wstrzymać miesiąc czy dwa i kupić pozniej jeden i dobry a później w razie potrzeby dokupić taki sam. Ale w pierwszej kolejności zrobić dźwięk dookulny i obraz aby cieszyć się już kinem. Jeśli na suby braknie to dać pełne pasmo na fronty i przez jakiś czas spokojnie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jednak nie tak ciezko w tym kraju o logike ( @Bipo)

A tak całkiem poważnie to pomieszczenie jest , ekran też będzie wypas no i kanapa czy fotele to może okrasić to jakimś soundbarem i mieć wywalone co ludzie pomyślą i nie marnować czasu na szukanie sprzętu i klejenie skrzynek różnych nie zawsze logicznych kształtów:)))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diy to dobra sprawa dla tych, którzy ogarniają temat. Po pierwsze możemy kształt obudowy dopasować do jakiejś wnęki jeśli mamy mało miejsca i go ukryć. Po drugie stosując lepsze głośniki jak np.scan speaka z membraną biegną zaoszczędzić na pojemności obudowy co ma kluczowy wpływ na rozmiary. Mi osobiście podoba się jak widać jak najmniej a efekt jest. Nie jest filozofią kupic 3 czy 4 suby wielkie jak stodoła i będą zabieraly dużą część pokoju jak to wyglada. Svs dobra firma ale ich suby są wielkie a robiąc samemy możemy zrobić je np. płytsze i szersze przez co nie będą wystawały na pół pokoju. Można zrobić fajną maskownicę i nie będzie widać wogóle, że są tam suby. Za cenę klipscha 115 możemy zrobić już super suba z wzmakiem z dsp i będzie na pewno lepiej dźwiękowo i z ustawieniem.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cięty język to jedyne ostre narzędzie, które nie tępi się mimo ciągłego używania", spoko przy piątku aż miło poczytać.

Plan na suba jest następujący, zrobię z głośnika mivoc 12'', dlaczego? jest kilka powodów, nawet kilka przytoczonych wyżej między innymi nie mam doświadczenia w budowie subów, w razie niepowodzenia to stracę  500zł(koszt  2 głośników) obudowy nie liczę bo płytę mam gartis,gdybym miał pojęcie kupiłbym odrazu ultimaxa 15'' ale tu w razie niepowodzenia x3. Podliczyłem koszty jakie obecnie wydałem-wydam na sprzęt(bez suba)  i jest ponad 22tys dlatego nawet na sklepowego suba kasy brak(miały być 2svs, kasa przesunięta na projektor). 

Jak ten plan nie wypali to będę zbierał na firmowe suby, a jak wypali to zbuduje większe.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup crowna xti1000 lub 2000 i zrób te suby a zobaczysz, że będziesz zadowolony, jak będzie wolna gotówkę to zrobisz 2 kolejne na lepszych głośnikach i po temacie a crownem pobawisz się ustawieniem bo trochę tego jest :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, zibii napisał:

Diy to dobra sprawa dla tych, którzy ogarniają temat. Po pierwsze możemy kształt obudowy dopasować do jakiejś wnęki jeśli mamy mało miejsca i go ukryć. Po drugie stosując lepsze głośniki jak np.scan speaka z membraną biegną zaoszczędzić na pojemności obudowy co ma kluczowy wpływ na rozmiary. Mi osobiście podoba się jak widać jak najmniej a efekt jest. Nie jest filozofią kupic 3 czy 4 suby wielkie jak stodoła i będą zabieraly dużą część pokoju jak to wyglada. Svs dobra firma ale ich suby są wielkie a robiąc samemy możemy zrobić je np. płytsze i szersze przez co nie będą wystawały na pół pokoju. Można zrobić fajną maskownicę i nie będzie widać wogóle, że są tam suby. Za cenę klipscha 115 możemy zrobić już super suba z wzmakiem z dsp i będzie na pewno lepiej dźwiękowo i z ustawieniem.

 

 

 

 

Nie zapomnij  @zibii że w idealnym świecie małe suby w ogóle nie były by produkowane tzn w takim świecie gdzie nikt nie dba o ich wielkość bo ma duży salon,dom ,pokój kinowy . To konsumenci wymusili na producentach budowę protez wielkości 30x30x30 i dwiema lub trzema biernymi membranami dla spotegowania efektu jeżeli mieszkania i domy się kurczą  , to samo z kolumnami. Tak samo daj wolną rękę producentom i tylko jeden wymóg- zróbcie mi mocny i bdb sub. Myślisz że efekt ich pracy będzie wyglądał jak ww przykład? Producent svs robi po prostu dobre suby , to samo PSA czy Rythmik, HSU itp i żaden ich flagowiec nie ma tak zniewiescialych wymiarów bo każdy wie że fizyki się nie da oszukać ilością membran. Ukłonem w stronę klienta są wersje zamkniete , mniejsze prawie o połowę od wersji bas refleks ale coś za coś,  do kina już nie nadają się tak jak br. Skoro więc autor ma miejsce to po co ma zawracać sobie głowę budową małych ale jakościowych subów na scanach i z biernymi membranami . 

Miejsce jest a z dobrym rozłożeniem budżetu - Sky is the limit!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, subfan napisał:

 klejenie skrzynek różnych nie zawsze logicznych kształtów:)))

Co to sa nie logiczne ksztalty?

Ktore ksztalty sa logiczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
26 minut temu, xajas napisał:

Co to sa nie logiczne ksztalty?

Ktore ksztalty sa logiczne?

 Takie które podpowiada producent głośnika niskotonowego a nie domowy majsterkowicz , bo mu tak pasuje w szczelinę pomiędzy wyrem a regałem czy ścianą.

Plus dodany uśmieszek nawiązujący do Twojego projektu . A że gra i książki spadają to pisałeś więc się nie powtarzaj chociaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem i nie neguję subów svs czy innych są różne pokoje a tym bardziej w stanach gdzie ludzie posiadają olbrzymie sale i tam właśnie potrzebna jest duża powierzchnia niskich tonów nie koniecznie na 2,3,4 subach 15" tylko np.10 lub wiecej subach 10". Widziałem kiedyś zrobione kino w salce na jachcie gdzie było chyba z 20 subów lub więcej właśnie na peerlessach 10". Ja planuje zrobić z przodu 2x15" a na tył 2x12" z membranami i zobaczę jak to zagra. zastanawiam się cały czas nad centralnym bo pasowało by mi aby był pionowy czyli od góry wysoki średni i niski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest membrana bierna lub kilka to tylko zaleta i stroi bardzo nisko układ rezonansowy  zobacz, że svs próbuje zrobić podobnie za pomocą reflexu stosując bardzo długie tunele jakby były by krótsze to obudowa musiała by być jeszcze większą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Żaden flagowy sub od paradigm przez jl po svs, PSA, rythmik, hsu, ......................nie ma membrany biernej . Wynalazki typu rel t7,9 mają i ... nic to nie zmienia , a topowe modele rela już nie , dlaczego ?????

Mowa o subach nawet za 30k. 

Myślę że konstruktorzy tak zacnych konstrukcji spędzili trochę więcej czasu nad projektowaniem ich niż ty nad tą rozkminką geniuszu i doszli do wniosków takich a nie innych . Dobry sub musi być wielgachny czego nie oszukasz biernymi. 

Trzeba wspomnieć że w tej zakładce piszemy o subach do kina a nie stereo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subfan napisał:

 Takie które podpowiada producent głośnika niskotonowego a nie domowy majsterkowicz , bo mu tak pasuje w szczelinę pomiędzy wyrem a regałem czy ścianą.

Parametry ktore podpowiada producent glosnika to parametry Thiele Small, nie majace nic wspolnego z forma/ksztaltem obudowy ;-) Decydujacym parametrem jest pojemnosc a nie forma/proporcje obudowy

Jak sie zajmiesz programami do obliczania/symulacji obodowy glosnikowej, to zrozumiesz jak to dziala. 

Ale mozesz smialo podac przyklady gdzie producent przetwornika definiuje forme obudowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Naprawdę szczerze mnie to nie interesuje i nie będę wchodził z Tobą w jakieś przepychanki bo nic z tego nie wyniknie poza tym że będziesz próbował pokazać swoją wyższość w wiedzy teoretycznej bo ileś tam już subów zrobiłeś . Obudowy bas refleks wymagają odpowiedniej długości portu i już tak nie poszalejesz z kształtami.  Chodzi też o prezencję,  jasne że lepiej wygląda sub o regularnych kształtach niż jakiś naleśnik choć obu pojemność się zgadza . Chcesz pogadać i polemizować pisz do mnie na priv , chyba że ta wersja widoczna dla wszystkich Cię rajcuje.  Czekam na priv ,ciekawe czy ci odpisze .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dyskusja była na temat jak dobrze odczytasz właśnie ostatnie dwie strony , autor też co nieco z niej wyciągnął.  Nikt nie będzie Cię pytał o czym może pisać żebyś był zadowolony , oczywiście że zeszło na suby skoro sam autor skierował tam dyskusję więc z puentą " żeś se " nie trafił ,jakbyś ty to ujął  @Marcinos89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosują membrany biernej bo generują dodatkowe koszty gdzie do scana kosztuje ponad połowę ceny głośnika a zysk ciśnienia na pewno jest znacznie mniejszy niż przy zastosowaniu 2 głośnika. Nie trzeba być geniuszem aby to zrozumieć. Suby są najlepsze jak ich nie widać:-) a grają. Jak ktoś ma zdolności manualne to może sam zrobić i będzie miał satysfakcje z tego jeśli nie pójdzie do sklepu i kupi. Nie ma co udowadniać wyższości jednego nad drugim bo diy zawsze będzie bardziej atrakcyjne cenowo i tyle. Svs też stosuje głośnik scan speaka np. w sb2000 i pb2000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Więc sam widzisz geniuszu że bardziej opłacalne wydajnosciowo jak i cenowo jest drugi pełno wymiarowy driver,  więc gdzie jest ten ich fenomen ? Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie i kończysz uszczypliwoscią hahaha nie rozumiem Cię @zibii

To w końcu dyskusja wchodzi na scan speak ? Nie wiem czy i jakich głośników użyli do swoich subów i mnie to nie interesuje szczerze mówiąc,  liczy się całokształt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, subfan napisał:

Naprawdę szczerze mnie to nie interesuje i nie będę wchodził z Tobą w jakieś przepychanki  Chcesz pogadać i polemizować pisz do mnie na priv , chyba że ta wersja widoczna dla wszystkich Cię rajcuje.  Czekam na priv ,ciekawe czy ci odpisze .

Co mnie rajcuje to kwestionowanie pewnych bardzo podejrzanych teoriji i stwierdzen, ktore tutaj, bez jakichkolwiek racjonalnych i technicznie uzasadnionych argumentow rozpowszechniasz. Pisanie na priva mnie nie interesuje. Twoje zdanie i poziom wiedzy juz poznalem i nie odczuwam potrzeby i powolania cos w nim zmieniac. Matomiast otwarta krytyczna dyskusja daje innym forumowiczom mozliwosc rozpoznania na ile te rozpowszechniane teorie „maja pokrycie“, czy rzeczywiscie sa poparte jakimikolwiek przykladami, pomiarami albo czy sa po prostu sloganami, slowami rzucanymi na wiatr, ktorych jedynym celem jest zdyskredytowanie innych rozwiazan, ktore nie sa po twojej mysli i nie potwierdzaja twojego konceptu jako jedynego slusznego.

 

pamietaj, wiele drog prowadzi do Rzymu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dalej nie rozumiesz jak zastosujesz 2 suby głosnik+ membrana będzie lepiej niż 2x2 głośniki i w mniejszych obudowach i niżej strojone układy. Interesując się firmą svs powinieneś wiedzieć, że stosują scany no ale wychodzi na to, że kupujesz graty oczami i mocą i ceną droższe musi być lepsze, mając pokój 20 pare metrów tym bardziej bym walczył o wymiary a nie takie kobyły na pół pokoju przecież to nawet nie wygląda, proporcje do reszty kolumn są bardzo mocno zachwiane. Za cenę mniejszą niż za pb13ultra mam 4 suby na scanach plus membrany bierne i zagra to o niebo lepiej niż 1 svs. Zbuduj kilka subów to sam będziesz wiedział o co chodzi. I nie muszę być geniuszem żeby to wiedzieć. Dla mnie te wszystkie paradigmy, rele, klipsche i inne firmy to czysty marketing wolę sam zbudować na głośnikach, których znam parametry a nie jakieś opiski z broszury, które czasami nic nie mają wspólnego z rzeczywistością. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@zibii nie będziesz mi mówił jakiej wielkości suby powinienem mieć w moim salonie. O jakich proporcjach do reszty kolumn mówisz też nie mam pojęcia, jeżeli nawet to co Cię tak naprawdę w tym boli? Ergonomia mojego salonu czy zazdrość Cię zżera co do subów i argumentując już to w ten sposób " braku miejsca czy braku zgrania z kolumnami !  Tyle co wiem to to że dyskusja zeszła na temat - DIY  vs  " sklepowe " , i tu większy sens miało by polemizowanie z hq150 który to naprawdę stworzył konkretny sub a nie z wami tworzącymi wątpliwe konstrukcje i czekajacymi tylko na potknięcie w teorii żeby znowu mieć pole do triumfu.  

Jeden robi suby dopasowując ich obudowy do ogólnego krajobrazu pokoju a drugi już sam nie wie czy membrany bierne są dobre czy lepsze czy w ogóle najlepsze może nawet od drugiego głośnika:))))))

Widać po waszych wpisach " zbuduj,  ile sam zbudowałeś" itp że was to rajcuje i ich tworzenie lub samo budowanie uważacie za wyznacznik udzielania się nawet w temacie o subach ale naprawdę nie trzeba mieć łap umazanych klejem czy farbą żeby logiczne wnioski wyciągać czy wiedzieć to czy owo na temat subów na podstawie tego co się słyszało. 

Lepcie i drutujcie sobie dalej na tych pół darmowych glosnikach i oszukujcie sami siebie że parametrami zjadacie suby do 50k , czy dokladajcie kolejne membrany bierne ... wolnoć Tomku. 

Ja nie chciałbym nawet spojrzeć na projekty słabsze niż ww 18" ,no może na 15 " jeszcze by dał radę.  Temat DIY jest prosty - grzebią ci którym brakuje kasy . Wasze zaangażowanie w dyskusję to potwierdza , chcecie udowodnić że przy zastosowaniu badziewnych podzespołów można wyjść z twarzą bo się to coś samemu kleiło,lepiło  - oj nie i długo długo nie. To jest po prostu alternatywa która jak najbardziej się sprawdza w tym temacie gdzie to autor zmaga się z budżetem.  Czego radził bym się trzymać a nie rozwijać temat na porównania i opowieści dziwnej treści o zastosowanych glosnikach w svs itp( co mnie to obchodzi tak naprawdę- czy posiadacz ferrari musi wiedzieć z jakiego odlewu jest wykonany blok jego silnika ?) 

Może nie potoczyło by się w tą stronę gdybym nie zażartował z projektów @xajas bo widać że tak naprawdę gówno burza wtedy zaskoczyła ale świadczy to tylko o kompleksach jakie ma z powodu swoich wąsko- szczelinowych projektów ala zapchaj- dziura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor zmaga się z budżetem więc temat zszedł na diy aby max wykorzystać środki a nie płacić firmą. A ty zamiast przyznać rację to cały czas negujesz i próbujesz wykazać wyższość svs czy innej firmie nad diy. Proste jak autor da radę zrobić samemu to zrobi jak nie to kupi. A to dopiero była by checa jakby taki połdarmowy głośnik zagrał o kilka razy drozszego suba. Jeśli chodzi o svs to uważam, że to b.dobre i tak jak była ostatmio promocja to nawet nie chciało by mi się robić diy aby troszkę oszczędzić. Ale jesli by mi nie pasował gabarytowo to już bym sam robił bo po co mam kupować coś co mi się gdzieś nie zmieści. Nie miałem zamiaru krytykować Twojego seta ale nie lubię jak ktoś mi wyskakuje z geniuszami nie wszystko wiem i człowiek ciągle się uczy ale zaraz, żeby negować rozwiazania typu membrany itd. Świat schodzi na psy i wszędzie oszczędzają na produkcji a ceny idą w górę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@subfan

 

Primo

zastanawiam sie, jak ktos, kto ma tak malo pojecia i doswiadczenia w budowie zestawow glosnikowych, kto jeszcze nigdy nie widzial takiego multi-sub systemu (juz abstrachuje od tego, ze jeszcze nigdy czegos takiego nie slyszal) moze pozwolic sobie na ocene/krytyke takich rozwiazan. Toz to jak dyskusja z slepym o kolorach

 

Secundo

“waskoszczelinowe“ subwoofery to nie jedyne ktore buduje. Buduje takze „szerokoszczelinowe“ na 18-kach, ktore tak dzialaja, ze wszystkie te przez ciebie faworyzowane referencje to po prostu „zabawki“ :-) Nawet nie sniles o tym, jak dwa takie subwoofery w dobrym pomieszczeniu funkcjonuja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

9B8EC26B-CF9F-47C7-BF96-2ABCC6B35E3D.thumb.jpeg.f699b9cfce102e4493d830df8e8298d7.jpeg

 

 

Moim zdaniem, dobrze pasuja do ogolnego krajobrazu mojego pokoju

 

DD206CA5-5012-45DD-8105-20650C7C4135.thumb.jpeg.d91d15553894a9ed6c423aa6578f5736.jpeg

 

Tertio

W ten sposob zdobyte  teoretyczne i praktyczne doswiadczenia pozwalaja mi ocenic jak takie „tandetne badziewie“ brzmi i na ile moze konkurowac z doroslymi systemami

 

Ponownie proponuje spojrzec poza (bardzo waskie) krawedzie swojego talerza ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, subfan napisał:

zazdrość C zżera co do subów i argumentując już to w ten sposób

Jeśli myślisz, że zazdroszczę Ci subów to się bardzo pomyliłeś mam tyle głośników, że mógłbym zbudować co najmniej 10 subów.

 

11 godzin temu, subfan napisał:

Jeden robi suby dopasowując ich obudowy do ogólnego krajobrazu pokoju a drugi już sam nie wie czy membrany bierne są dobre czy lepsze czy w ogóle najlepsze może nawet od drugiego głośnika

I chwała mu za to, że potrafi to zrobić a inni mogą pomarzyć. Membrany są bardzo dobre tylko trzeba się liczyć z niemałym kosztem, lepiej dla firm jest włożenie kawałka rury za 10$ i po sprawie.

 

11 godzin temu, subfan napisał:

Temat DIY jest prosty

To czemu nie robisz?

 

11 godzin temu, subfan napisał:

Wasze zaangażowanie w dyskusję to potwierdza

Potwierdza jedynie, że można zrobić taniej i lepiej i zostanie kasa autorowi na np.lepsze kolumny.

11 godzin temu, subfan napisał:

czy posiadacz ferrari musi wiedzieć z jakiego odlewu jest wykonany blok jego silnika ?

Wypadało by wiedzieć czym się jeździ i jakie ma parametry i z jakich materiałów jest zrobiony, no chyba, że ktoś ma kasę i kupuję aby się pokazać:-). Prawdziwy fan ferrari wie o nim wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w 18m2 można zrobić kino nic nie stoji na przeszkodzie wszystko pochowane nic nie wala się pod nogami suby zamocowane na stelażu. W takich instalacjach położony jest nacisk na zgranie systemu, a nie rodzaj wykończenia połysk czy mat. Mi osobiście podoba się taki rodzaj montażu typu in wall czysto gładko nic nie zaburza brzmienia i nie rozprasza wzroku, jesteśmy tylko skupieni na oglądaniu a dźwięk nas otacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 02:06, subfan napisał:

Temat DIY jest prosty

Przecież ty człowieku nie masz pojęcia o kalibracji takiego głupiego systemu jak audyssey już to widzę jak ogarniasz temat DIY i kalibracji sub skoro niedawno jeszcze nie widziałeś jak pokrętłami w swoim svs kręcić.

hahahah 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, bl4ck napisał:

Przecież ty człowieku nie masz pojęcia o kalibracji takiego głupiego systemu jak audyssey już to widzę jak ogarniasz temat DIY i kalibracji sub skoro niedawno jeszcze nie widziałeś jak pokrętłami w swoim svs kręcić.

hahahah 

Nie w svs nie wiedziałem jak kręcić tylko w ustawieniach w ampli pomieszałem. W subie nie kręcisz pod kino tylko wpinasz kabel i ustawisz gain,  reszte robi ampli hahaha i hahaha a najlepsze hahaha jest wtedy kiedy cytujesz kogoś kto nie umie przeczytać ze zrozumieniem tego co napisałem i powstają takie kwiatki na koniec zabawy w głuchy telefon . Oryginał brzmi - temat DIY jest prosty , grzebią ci którym brakuje kasy .

(atak personalny, wypowiedzi prowokacyjne)

 

Raptem kilka wpisów wyżej a różnica diametralna...

Ps. Masz serduszko bo pewnie na to liczyłeś od moich " przeciwnikow " próbując mi dogryżć .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @subfan idzie na zasłużony urlop. Prosiłbym nie wchodzić z nim w dalszą polemikę, gdyż nie może on odpowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.