Skocz do zawartości
IGNORED

Bluesound Node 2i?


wojtek_o

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Dzięki, już powoli ogarniam. Co do DSD to z tego co wyczytałem, hat digione obsługuje rozdzielczość do 24 bitów i 192 kilohercow, także nie ogarnie DSD. Z tidalem masters też chyba kiepsko, bo nie dekoduje mqa. Trochę dla mnie słabo, bo moja biblioteka plików jest dosyć skromna, chciałem głównie grac z tidala. 

Właśnie ja tez gram z głównie z dysku i tidala i mqa choć mówią że to ściema nie wiem  nie znam tej klimy do końca ale jest troche lepiej nawet w odsłuchu a  na pewno próbkowanie jest wyższe bo widze na wyświetlaczu hd25 pliki mqa  są od 88-96 na hi-fi 44

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, freju napisał:

Właśnie ja tez gram z głównie z dysku i tidala i mqa choć mówią że to ściema nie wiem  nie znam tej klimy do końca ale jest troche lepiej nawet w odsłuchu a  na pewno próbkowanie jest wyższe bo widze na wyświetlaczu hd25 pliki mqa  są od 88-96 na hi-fi 44

Chyba Twój dac dekoduje mqa, a nie malina, ale pewności nie mam. Może ktoś mądrzejszy zabierze głos. Z tymi plikami masters mqa w tidalu moim zdaniem jest nieźle, nie wiem czy ściema, dla mnie gra to lepiej niż hifi. Też pewnie zależy od konkretnej płyty czy realizacji, są lepsze i gorsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Chyba Twój dac dekoduje mqa, a nie malina, ale pewności nie mam. Może ktoś mądrzejszy zabierze głos. Z tymi plikami masters mqa w tidalu moim zdaniem jest nieźle, nie wiem czy ściema, dla mnie gra to lepiej niż hifi. Też pewnie zależy od konkretnej płyty czy realizacji, są lepsze i gorsze. 

Nie dac tylko stremer node2i , napisałem że jest słyszalnie lepiej na masters , czytaj ze zrozumieniem a pisze o tym w nawiązaniu do tematu wątku bo tez rozważałem kupno maliny , ale trzeba wiedzieć że  aby ta malina zagrała to cza ją dopieścić zasilaczami liniowymi idefenderem najlepiej z osobnym zsilaniem aby pominąć zasilanie z usb , i moim zdaniem tomanek ulps mini to jest za słąbo a ten tranzystorowy co robi tomanek za 800pln jest juz git ,tylko wtedy z tej maliny "taniej " wychodzi koszt stremera node2 czy node2i no i dalej nie masz mqa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tu nawet nie wspominam o aplikacji bluos bo apka  sama w sobie jest genialna moim zdaniem prosta i intuicyjna i co ważne bo nie którzy mogą nie wiedzieć jest w PL języku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2(i) to świetne urządzenia, BluOS to bardzo dobrze zaprojektowany, wszystkomający system. Jest wsparcie dla MQA, Roon-a, gęstych plików. Jest dobra aplikacja, stabilna i rozwijana. Sam DAC w tych urządzeniach jest jednak kiepski i raczej omijałbym go w torze. Dobry DAC ma NAD c658, to takie rozwiniecie Node 2 do normalnego rozmiaru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 godzin temu, freju napisał:

Właśnie ja tez gram z głównie z dysku i tidala i mqa choć mówią że to ściema nie wiem  nie znam tej klimy do końca ale jest troche lepiej nawet w odsłuchu a  na pewno próbkowanie jest wyższe bo widze na wyświetlaczu hd25 pliki mqa  są od 88-96 na hi-fi 44

Też mam hegla hd 25 i niestety on nie obsługuje plików dsd, a tym bardziej mqa wszystko to konwersja. Przy plikach DSD uzyskasz maksymalnie 24/192 i to przy połączeniu usb . ( Ty masz coaxialne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poniżej masz rzut z daca dsd Aune X1s

image.thumb.png.a0daecc6a2156bbb15d8bc2b4a045a07.png

Tu masz wyjaśnione mqa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po zdekodowaniu pierwszej warstwy softwarowo masz max 24/96

image.thumb.png.50b90bcb31b3400a1a3cfd526206c4da.png

 

Więcej z hegla nie wyciągniesz, czy to maliną czy Blusound Node

Wszystkie rzuty z maliny z zainstalowanym moode z roon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rucia1 napisał:

Też mam hegla hd 25 i niestety on nie obsługuje plików dsd, a tym bardziej mqa wszystko to konwersja. Przy plikach DSD uzyskasz maksymalnie 24/192 i to przy połączeniu usb . ( Ty masz coaxialne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poniżej masz rzut z daca dsd Aune X1s

image.thumb.png.a0daecc6a2156bbb15d8bc2b4a045a07.png

Tu masz wyjaśnione mqa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Po zdekodowaniu pierwszej warstwy softwarowo masz max 24/96

image.thumb.png.50b90bcb31b3400a1a3cfd526206c4da.png

 

Więcej z hegla nie wyciągniesz, czy to maliną czy Blusound Node

Wszystkie rzuty z maliny z zainstalowanym moode z roon.

Czyli w skrócie aby uzyskać pełne mqa" dac musi posiadać mqa ? i sam np node2i który jak ja to myślałem rozpakowuje dekoduje pliki mqa i wysyła już rozpakowane dane do hd25 to jest robota że tak powiem na pół gwizdka ;)) i dlatego max jaki mogę osiągnąć z tidala masters to 24/96 a nie 24/192 ?  dobrze ja to interpretuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freju napisał:

dlatego max jaki mogę osiągnąć z tidala masters to 24/96 a nie 24/192 ?  dobrze ja to interpretuje ?

Nie. Z MQA nie uzyskasz NIGDY 24/192 ani 24/96, ba, nawet 24/48 jest nie do uzyskania bo MQA to kodowanie STRATNE którego rzeczywista rozdzielczość wynosi od 15 bitów z kawałkiem do max 17 w porywach, i to jest fakt, przyznają to również jego twórcy. Tak więc w przypadku DSD może i jest o co walczyć, lecz IMHO nie ma za bardzo sensu zawracać sobie gitary MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czyli w skrócie aby uzyskać pełne mqa" dac musi posiadać mqa ? i sam np node2i który jak ja to myślałem rozpakowuje dekoduje pliki mqa i wysyła już rozpakowane dane do hd25 to jest robota że tak powiem na pół gwizdka ;)) i dlatego max jaki mogę osiągnąć z tidala masters to 24/96 a nie 24/192 ?  dobrze ja to interpretuje ?
Tak dobrze rozumiesz node czy malina zdekoduje tylko pierwsza warstwę systemowo. Resztę musi zrobić dac z obsługą MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, McGyver napisał:

Nie. Z MQA nie uzyskasz NIGDY 24/192 ani 24/96, ba, nawet 24/48 jest nie do uzyskania bo MQA to kodowanie STRATNE którego rzeczywista rozdzielczość wynosi od 15 bitów z kawałkiem do max 17 w porywach, i to jest fakt, przyznają to również jego twórcy. Tak więc w przypadku DSD może i jest o co walczyć, lecz IMHO nie ma za bardzo sensu zawracać sobie gitary MQA.

Sa to fakty niezaprzeczalne,  ale roznica między jakością z plików (normalnych tzn jakości CD) a MQA jest odczuwalnie lepsza. Mówię  oczywiscie o moim systemie i Tidal Hi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
4 minuty temu, Witek.K napisał:

Sa to fakty niezaprzeczalne,  ale roznica między jakością z plików (normalnych tzn jakości CD) a MQA jest odczuwalnie lepsza. Mówię  oczywiscie o moim systemie i Tidal Hi-fi.

Masz rację słychać różnice ale nie pisz, że na Blusound masz MQA, a na raspberry nie ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 minuty temu, Witek.K napisał:

Chyba mnie z kimś pomyliłaś....?

Chyba z Freju :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie że żeby zrobić choć pierwszy unfold na Malinie trzeba kupić Core Roon'a: 119 dolców rocznie lub 499 dolców jednorazowo.
Czytam i czytam i podzielę się swoimi doświadczeniami, od jakiegoś czasu szuka także streamera głównie pod Tidal'a. W ciągu ostatniego tygodnia przeszedłem następujące etapy:

- Onkyo NS-6130 - kupiłem i oddałem. Grał fajnie, przestrzennie, niestety poziom aplikacji do sterowania jest bardzo słaby. Jako minus odebrałem także to że po COAX sprzęt nie dekoduje nawet pierwszego unfoldu MQA.

- Malina i Roon - to chyba najlepszy frontend muzyczny na rynku. Zainstalowałem Roon Core na domowym NAS, kupiłem HifiBerry i zacząłem mieć wątpliwości. Policzyłem wszystkie koszty, tj: sama licencja Roon, Malina + Hifiberry Digi+ pro, obudowa, jakieś porządne zasilanie do maliny, a w przyszłości dedykowany NUC i okazało się że to wcale nie wychodzi tanio. Trial się jeszcze nie skończył nawet i decyduje się zakończyć swoją przygodę z Maliną i Roon.

- Bluesound NODE 2i - to urządzenie polecono mi zanim w ogóle zacząłem poszukiwać, i jak na ironię dopiero po innych próbach zdecydowałem się je dziś kupić. To jest rozwiązanie "out of the box" które działa, ma bardzo dopracowaną apkę i jest stabilne, a dodatkowo ma wszystko co może mi się przydać:

 - aptX HD pod słuchawki

- pełne MQA na portach RCA

- konfigurowalne MQA na COAX - pierwszy unfold lub passthru do DAC

- fajna apka, gapless, głośność

- multiroom

- playlisty składane z każdego rodzaju mediów/źródeł, np mieszanie Spotify, Tidal, pliki FLAC

- możliwość zaprogramowania zewnętrznych pilotów na podczerwień

- możliwość wywołania dowolnej funkcji czy wystartowania playlisty jednym przyciśnięciem na pilocie (mam pilota od wzmacniacza Yamahy który ma również klawisze cyfrowe pod obsługę napędów CD i mogę sobie zaprogramować playlisty pod tymi klawiszami)

- i pewnie inne rzeczy o których jeszcze nie wiem że mi się przydadzą

Ps: jestem człowiekiem z branży IT, malin się wiele u mnie wala, znam je dobrze włącznie z ich słabymi stronami, a mimo to nie zdecydowałem się na ich użycie. I ta decyzja nie wynikała wcale z braku wiedzy, etc... a z prostego rachunku czego oczekuje od streamera i jaki jest jego stosunek funkcji/jakości - do jego ceny. I sorry, ale tu wydaje mi się że BS Node 2i jest bezkonkurencyjny do poziomu funkcji i jakości jakie prezentuje Malina i nakładów jakie trzeba jej zapewnić, tj zasilanie, jakiś lepsza nakładka z COAX lub nawet .nakładka z względnie dobrym DAC.

Podsumowując ? Bluesound Node 2i jest bardzo dobrym wyborem dla tych którzy oczekują stabilnego działania, fajnej apki do sterowania, mnóstwa dodatkowych funkcji które niby nie mają krzykliwych nazw marketingowych ale mega ułatwiają codzienne użytkowanie streamera, chcą mieć zapewnione długie wsparcie i aktualizacje, a przy tym ich głównym medium jest Tidal HiFi czy inne serwisy strumieniujące.

Poza tym w każdej chwili mogę podłączyć zewnętrzny DAC nawet bez obsługi MQA i zachować przynajmniej pierwszy unfold bo zrobi to właśnie Node - i raczej taki mam plan na przyszłość - zainwestować w zewnętrzny DAC w którym będę mógł wpływać na brzmienie poprzez wymianę elementów w torze analogowym....tu jest bardzo duże pole do popisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 31.10.2019 o 22:49, k4mil3k napisał:

Nie zapominajcie że żeby zrobić choć pierwszy unfold na Malinie trzeba kupić Core Roon'a: 119 dolców rocznie lub 499 dolców jednorazowo.
Czytam i czytam i podzielę się swoimi doświadczeniami, od jakiegoś czasu szuka także streamera głównie pod Tidal'a. W ciągu ostatniego tygodnia przeszedłem następujące etapy:

- Onkyo NS-6130 - kupiłem i oddałem. Grał fajnie, przestrzennie, niestety poziom aplikacji do sterowania jest bardzo słaby. Jako minus odebrałem także to że po COAX sprzęt nie dekoduje nawet pierwszego unfoldu MQA.

- Malina i Roon - to chyba najlepszy frontend muzyczny na rynku. Zainstalowałem Roon Core na domowym NAS, kupiłem HifiBerry i zacząłem mieć wątpliwości. Policzyłem wszystkie koszty, tj: sama licencja Roon, Malina + Hifiberry Digi+ pro, obudowa, jakieś porządne zasilanie do maliny, a w przyszłości dedykowany NUC i okazało się że to wcale nie wychodzi tanio. Trial się jeszcze nie skończył nawet i decyduje się zakończyć swoją przygodę z Maliną i Roon.

Nie wprowadzaj ludziw bład.  Żeby grać z maliny nie musisz koniecznie instalować roon i wykupować licencji. Można grać z moode lub volumio, to są bezpłatne systemy. Jeśli chcesz roon musisz wykupić licencję.  Bluesound przy rejestracji w roon jest bezpłatny ?

Bluesound  to chyba punkt końcowy. Roon core musi mieć mocny procek żeby działał, na NAS czy NUC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trial Roon Core na Synology 218+ z dodatkowym rozszerzeniem RAM  i śmiga wystarczająco do Tidala HIFI i biblioteki FLAC.

BS Node 2 jest całkowitym samodzielnym urządzeniem/systemem do obsługi mediów elektronicznych i strumieniowych. Ma wsparcie Roon'a, ale nie musi w ogóle działać w tym systemie. Daje sobie radę całkowicie sam, i ma na prawdę fajny i przejrzysty własny system i aplikację.

Z Roon'a rezygnuje i zostaje tylko przy BS Node 2i.

 

Co do grania na malinie - owszem - Roon nie jest wymagany. Co do grania MQA na malinie to już za free nie da się tego zrobić i Roon to w tej chwili najlepsze rozwiązanie do tego. Oczywiście zapewne pojawi się zaraz propozycja jakiejś dziwnej kombinacji odpalenia oryginalnego playera czy Audirvany, która to umożliwi chociaż pierwszy unfold przesyłając to poprzez jakieś dodatkowe aplikacje, zdalne pulpity, tablety, etc.....i inne cuda....., ale czy ten temat nie dotyczył właśnie Node 2 ? Rozwiązania prostego i działającego "out of the box" ?

Ja rozumiem że są osoby których pociąga budowanie własnego sprzętu na malinie i lubią takie dłubanie ? Też lubię. Ale są też osoby które poszukują prostych skutecznych rozwiązań, i nie ukrywam że tego też szukałem ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
13 minut temu, k4mil3k napisał:

Mam trial Roon Core na Synology 218+ z dodatkowym rozszerzeniem RAM  i śmiga wystarczająco do Tidala HIFI i biblioteki FLAC.

Trial się skończy po 30 dniach i musisz też zapłacić 119 lub 499 USD.

15 minut temu, k4mil3k napisał:

Co do grania na malinie - owszem - Roon nie jest wymagany. Co do grania MQA na malinie to już za free nie da się tego zrobić i Roon to w tej chwili najlepsze rozwiązanie do tego.

Volumio rozkodowuje pierwszą warstwę MQA do 24/96.

Więc ja tu nie widzę przewagi Bluesound.  A jeśli to ma być tylko transport wpięty do zewnętrznego dac to  jednak drogi transport.

W dniu 31.10.2019 o 22:49, k4mil3k napisał:

- pełne MQA na portach RCA

Nie ma pełnego MQA, daj rzut ekranu z roon jak to wygląda pełne mqa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na malinie max 24/96 z MQA, czyli z rozkodowaną pierwszą warstwą MQA. Używam moode/snakeoil i aplikacji mconnect do sterowania. Mój Dac nie jest MQA ready, ale niespecjalnie mnie to martwi:)

Ciekaw jestem, czy podpinając malinę do daca z MQA będzie wtedy pełne MQA, czy nie.

Natomiast granie z Node2i po analogu wiąże się wg mnie z dużym kompromisem w brzmieniu,  ze względu na jakość daca w tym streamerze i nawet pełne MQA tego nie zrekompensuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rucia1 napisał:

Trial się skończy po 30 dniach i musisz też zapłacić 119 lub 499 USD.

Volumio rozkodowuje pierwszą warstwę MQA do 24/96.

Więc ja tu nie widzę przewagi Bluesound.  A jeśli to ma być tylko transport wpięty do zewnętrznego dac to  jednak drogi transport.

Nie ma pełnego MQA, daj rzut ekranu z roon jak to wygląda pełne mqa.

 

Rucia1, czytaj do końca. Rezygnuje z Roon'a całkowicie na korzyść BS Node 2i i żadnych dolarów nie będę musiał im zapłacić. BS sam z siebie zapewnia mi pełne MQA na analogu, a na coax jest tylko pierwszy unfold i to bez Roon'a. Jest systemem całkowicie "standalone", jedno pudełko, jeden kabel, żadnych HPC, czy komputerów, czy tabletów wpiętych do kabloteki w salonie, gdzie biegają 3 małe larwy a ich ciekawość nie zna granic ?

 

2 godziny temu, ciszyn11 napisał:

U mnie na malinie max 24/96 z MQA, czyli z rozkodowaną pierwszą warstwą MQA. Używam moode/snakeoil i aplikacji mconnect do sterowania. Mój Dac nie jest MQA ready, ale niespecjalnie mnie to martwi:)

Ciekaw jestem, czy podpinając malinę do daca z MQA będzie wtedy pełne MQA, czy nie.

Natomiast granie z Node2i po analogu wiąże się wg mnie z dużym kompromisem w brzmieniu,  ze względu na jakość daca w tym streamerze i nawet pełne MQA tego nie zrekompensuje. 

Ciszyn11: teoretycznie powinno być pełne, ale znów albumów które mają 24/192 nie ma wiele, więc póki co bym się tym nie przejmował.

Rucia1, Cyszyn11: i właśnie porównując malinę do BS, mam na myśli porównanie gotowego wszystkomającego pudełka jakim jest BS, do kombinacji opisanej przez ciszyn11. Nie każdy chce się bawić w manufakturę i zdobywanie nowych "doktoratów". Choć znam bardzo dobrze malinę i architekturę systemów Linux, to nie uważam że jest mi potrzebny nowy "doktorat" pod tytułem: Malina/Audio i moode, snakeoil, volumio, czy jeszcze coś innego. Zwyczajnie nie mam na to czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Też czytaj do końca co sam napisałeś piszesz ze za roon na malinie trzeba zapłacić a na BS nie. Roon generalnie jest płatny i tyle. Podobnie MQA masz niby pełne na BS, a to też nie jest prawdą. Wybrałeś BS i super, każdy wybiera pod siebie ale piszmy prawdę, a nie branżową reklamę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega szuka widzę urządzenia all in one (transport z dac) z pełnym MQA i ten warunek Node spełnia jak najbardziej. Ja poszedłem w zewnętrzny dac+transport, bez zawracania sobie głowy MQA. Miałem Node, teraz mam malinę i sobie chwalę. Dzwiękowo jest duży progres. Kosztowo podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rucia1 napisał:

Też czytaj do końca co sam napisałeś piszesz ze za roon na malinie trzeba zapłacić a na BS nie.

No właśnie pisałem wyłącznie o Roon w kontekście maliny.  Dla BS nie potrzebuje w ogóle Roon'a. W ani jednej chwili nie napisałem że zamierzam BS obsługiwać Roon'em. To że BS jest zgodny z RAAT nie oznacza wcale że zamierzam go używać.

 

16 minut temu, ciszyn11 napisał:

Kolega szuka widzę urządzenia all in one (transport z dac) z pełnym MQA i ten warunek Node spełnia jak najbardziej. Ja poszedłem w zewnętrzny dac+transport, bez zawracania sobie głowy MQA. Miałem Node, teraz mam malinę i sobie chwalę. Dzwiękowo jest duży progres. Kosztowo podobnie.

No właśnie nie zawracam sobie głowy 24/192 bo jest tego mało. Już 24/96 wnosi dla mnie wystarczającą poprawę i dla tego szukałem sprzętu który da mi pierwszy unfold na wyjściu Coax, gdyż i tak planowałem zewnętrzny DAC i raczej będzie to DAC bez MQA. Sróbowałem Roon i dźwiękowo gra to fajnie pomimo że sprzętowo u mnie się nic nie zmieniło, ale wygoda i "gotowiec" wygrały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Roon jakoś gorzej brzmiał. Miałem dwa razy na okres próbny, ale nie zdecydowałem się go kupić. Być może miałem go nieoptymalnie skonfigurowanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ciszyn11 napisał:

U mnie Roon jakoś gorzej brzmiał

Po pierwszym włączeniu Roon oczywiście było wow, ale obecnie mam wrażenie że Roon kreuje przestrzeń nieco sztucznie, instrumenty rozchodzą się nawet w miejscach gdzie zupełnie człowiek się ich nie spodziewa. Jak by miał w Core jakiś procesor DSP który ta przestrzeń próbuje nieco na siłę próbuje kreować pomimo że w ustawieniach mam to wszystko wyłączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
45 minut temu, k4mil3k napisał:

Po pierwszym włączeniu Roon oczywiście było wow, ale obecnie mam wrażenie że Roon kreuje przestrzeń nieco sztucznie, instrumenty rozchodzą się nawet w miejscach gdzie zupełnie człowiek się ich nie spodziewa. Jak by miał w Core jakiś procesor DSP który ta przestrzeń próbuje nieco na siłę próbuje kreować pomimo że w ustawieniach mam to wszystko wyłączone.

Może  Bluesound dodaje coś od siebie do brzmienia. Ja przerobiłam na raspberry różne systemy dlan roon jako punktu końcowego. Każdy z tych systemów brzmiał inaczej: DietPi  lekkie, zwiewne mało basu, ropieee techniczne, cyfrowe, płytkie, volumio fajny wielobarwny bas ale cofnięta średnica, najlepiej wypadł moode i snakeoil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2018 o 11:13, wojtek_o napisał:

Ktoś używa tego urządzenia? Specyfikacja wygląda imponująco, recenzja na WhatHiFi bardzo pozytywna - ale ciekaw jestem opinii samych użytkowników.

Na pewno urządzenie jest warte swojej ceny. Osobiście za te pieniądze nie znalazłem lepszego, a za swój zapłaciłem ciut ponad 2000 zł. Świetna aplikacja, stabilna, nieprzeładowana. Urządzenie jest niewielkie i jednocześnie bardzo dobrze wykonane, dyskretne i eleganckie. Przyjazna obsługa, dobry dźwięk, świetna funkcjonalność. Pakując się w malinę, jest dużo więcej "motania", dodatkowe bibeloty, kabelki, nakładki, zasilanie, oprogramowanie, laptop/komp. Nie każdy tego chce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rucia1 napisał:

Może  Bluesound dodaje coś od siebie do brzmienia. 

Opisuje swoje wrażenia wyłącznie o Room. BS jeszcze nie jest podlaczony do mojego systemu.

4 minuty temu, tomek11 napisał:

Urządzenie jest niewielkie i jednocześnie bardzo dobrze wykonane, dyskretne i eleganckie. (............) Pakując się w malinę, jest dużo więcej "motania", dodatkowe bibeloty, kabelki, nakładki, zasilanie, oprogramowanie, laptop/komp. Nie każdy tego chce. 

O to to, właśnie to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tomek11 napisał:

Pakując się w malinę, jest dużo więcej "motania", dodatkowe bibeloty, kabelki, nakładki, zasilanie, oprogramowanie, laptop/komp. Nie każdy tego chce. 

W malinę nikt się nie "pakuje" bo wpakować to się można w nie powiem co ? Jednak jest w tym co napisałeś trochę prawdy. Malina to nie gotowe urządzenie, tylko płytka o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Dlatego każdy kto się na nią decyduje musi być świadom kolejnych wyborów w kwestii optymalizacji maliny i dostosowania jej do własnych potrzeb. Co więcej malinka to rozwojowa sprawa. Gdy coś nie odpowiada w brzmieniu wystarczy zmienić nakładkę, wgrać inne oprogramowanie, a gdy ma się obudowę własnej roboty można też popracować nad bebechami. W przypadku zarówno BS, jak i innych streamerów gdy brzmienie nie pasuje/znudziło się pozostaje tylko sprzedaż lub pogodzenie się z niedogodnościami gdy żal wyłożonej kasy. Apka apką, używałem przed maliną przez bardzo długi czas streamerów z MusicCast na pokładzie (Yamaha WXAD-10, CD-NT670 czy też WXC-50), który moim zdaniem jest fenomenalnie ogarniętym systemem streamingu bezprzewodowego. Apka bardziej przejrzysta i intuicyjna od BlueOS, a także stabilniejsza. Mimo to nie odczuwam jej braku po przesiadce na RPi, Moode robi bardzo dobra robotę w moim przypadku. Jeden skrót z przeglądarki na ekranie głównym telefonu gwarantuje dostęp do wszystkich zasobów maliny, a także pozwala na jej konfigurację/zmianę ustawień. Użytkuję malinę już przeszło miesiąc czasu i do tej pory ani jednej zwiechy, wpadki czy czegokolwiek ? O stabilność nie ma co się martwić.

Może i trzeba włożyć więcej pracy w malinę, ale im więcej jej włożymy, tym bardziej malina się nam odwdzięcza oferowanym brzmieniem. Nie trzeba wydawać na nią grubych tysięcy. Rozbudowałem swoją dosyć przyzwoicie i wciąż to wszystko kosztowało mnie mniej od nowego BS Node 2i, a co więcej w 100% zaspokoiła moje potrzeby i jedynie wzbudziła wyłącznie ciekawość co by było, gdybym wymienił nakładkę DAC na coś z wyżej półki ? 

Oczywiście co kto woli. Jeśli ktoś chce gotowy streamer, który wystarczy podłączyć i gra jak fabryka dała to rynek jest w nie bogaty. Jeśli natomiast oferta rynkowa nie zadawala, a chce się możliwie najniższym kosztem uzyskać brzmienie klocków kosztujących kilka ładnych tysięcy, to wtedy sugeruję skierować swój wzrok właśnie na malinkę.

Tak wygląda od frontu zbudowany przeze mnie streamer w oparciu o malinkę: (zdjęcie poniżej). Zainteresowanych zapraszam do wątku głównego o malince, wkrótce udostępnię tam więcej zdjęć streamera i wzbogacę zdjęcia o opis bebechów użytych do jego zbudowania. Jest jeszcze w fazie wykańczania, pod koniec tygodnia gdy dojdą pozostałe brakujące części pocykam foty. Całość kosztowała mnie niecałe 1500zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, jackobtone napisał:

Apka bardziej przejrzysta i intuicyjna od BlueOS, a także stabilniejsza.

Uzywam Node2 prawie od momentu jak sie pojawil na rynku i nie wiem co jeszcze moze byc bardziej stabilne... na pewno nie streamery oparte na Upnp/Dlna.

PS. Nasuwa sie rowniez pytanie, jak dlugo uzywales Node, ze mozesz sobie pozwolic na takie stwierdzenia?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie stare i prawdziwe powiedzenie.... Z gustami jest jak z dupą, każdy ma swoją. Więc rozumiem całkowicie że nie wszystkim musi się podobać to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.