Skocz do zawartości
IGNORED

Bluesound Node 2i?


wojtek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, muzaman napisał:

Według brytoli Node 2i na lepszym zasilaniu to inna klasa grania.

18 minut temu, muzaman napisał:

 

Bzdura,bzdura potwierdzona przez osobę która w elektronice grzebie od prawie 40-u lat,z tego 25 lat w wojsku,serwis RTV, teraz elektronika samochodowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fan64 napisał:

Bzdura,bzdura potwierdzona przez osobę która w elektronice grzebie od prawie 40-u lat,z tego 25 lat w wojsku,serwis RTV, teraz elektronika samochodowa.

Gratuluje, podziwiam i pozdrawiam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fan64 napisał:

Bzdura,bzdura potwierdzona przez osobę która w elektronice grzebie od prawie 40-u lat,z tego 25 lat w wojsku,serwis RTV, teraz elektronika samochodowa.

Masz na myśli że bzdurą jest teoria że zmiana zasilania na zewnętrzne w Node 2i nie wynosi urządzenia na lepsze "tory brzmienia" ? Dyskusje są fajne, ale dopóki jest to wyłącznie słowo wobec słowa to trudno odsiać prawdę od fałszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szczypior88 napisał:

Chyba że robimy jakiegoś grupowca na Node 2i?

W sensie na tą płytkę , ta reszta wersji poniżej to jest to samo tylko dodają zasilacze lepsze tak ? bo sma ta płytka co sie implementuje do node2i jest wszędzie taka sama ? to ja jak by co się pisze na zbiorowy zakup ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem BS Node2 bez "i" i też miałem fazę na "lepsze zasilanie" zostałem z tego wyleczony,ale nikomu niczego nie zabraniam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fan64 napisał:

Miałem BS Node2 bez "i" i też miałem fazę na "lepsze zasilanie" zostałem z tego wyleczony,ale nikomu niczego nie zabraniam.

Miałeś tylko faze  czy miałeś  fizycznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, freju napisał:

Miałeś tylko faze  czy miałeś  fizycznie ?

Proszę to zabrać pod pachę i pokazać elektronikowi,niech śię wypowie ja zdałem śię na opinie osoby mającej większą wiedzę niż moja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, fan64 napisał:

Bzdura,bzdura potwierdzona przez osobę która w elektronice grzebie od prawie 40-u lat,z tego 25 lat w wojsku,serwis RTV, teraz elektronika samochodowa.

To może niech on dalej serwisuje te czołgi i radiostacje i podłącza te katiusze :)))))))

Wpływ zasilania liniowego jest nie zaprzeczalny tym bardziej w tak czułej elektronice jakim jest audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście elektronik powie że kable nie mają wpływu na dźwięk i że filtry i kondycjonery też nic nie dają na brzmienie. Jako elektronik też tak uważałem póki nie poszedłem na studia i nie miałem laboratoriów ze zniekształceń i zakłóceń. Jesscze pamiętam jak wykładowca podpowiedzial że warto zadbać o dobry zasilacz i dodatkowe bajery w postaci filtrów. Nie zaszkodzą a mogą zdziałać czasami bardzo dużo. 

Freju ja miałem na myśli samego Node 2i. Rozważam jego zakup?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szczypior88 napisał:

Oczywiście elektronik powie że kable nie mają wpływu na dźwięk i że filtry i kondycjonery też nic nie dają na brzmienie. Jako elektronik też tak uważałem póki nie poszedłem na studia i nie miałem laboratoriów ze zniekształceń i zakłóceń. Jesscze pamiętam jak wykładowca podpowiedzial że warto zadbać o dobry zasilacz i dodatkowe bajery w postaci filtrów. Nie zaszkodzą a mogą zdziałać czasami bardzo dużo. 

Freju ja miałem na myśli samego Node 2i. Rozważam jego zakup?

Dokładnie tez mam kolege co 30 lat prowadził serwis rtv i dalej mi naprawia różne graty i jest w tym naprawdę kozak , ale w klimy audiofilskie z nim nie wchodzę bo się od razu śmieje ? ale on nigdy sie nie bawił grubo w dobre audio wystarczał mu sharp stojący na półce  ze 20lat ? ale z pewnymi zgadnieniami sie zgadza ze mną a z pewnymi nie ,ale to dlatego że tak naprawdę tego do końca nie liznął nausznie , u niego maja być parametry zgodne i ma działać reszta go nie interesuje i to wcale mu nie przeszkadza być nadal dobrym w swoim fachu , z resztą gdzieś czytałem że np dobry producent twórca np zasilania zasilaczy itp.. nigdy nie powinien stroić swoich urządzeń na ucho i podstawa jest jego zrobić to na dobrych komponentach i zgodnie ze sztuką a reszta wyjdzie sama .

ps; A no tak zakup samego node 2i możesz negocjować sam myslę że 2100zł spokojnie możesz uzyskać ,ja swój kupiłem 3 miesiące temu używany 3-miesięczny z fakturą na 2100zł czyli ten ktoś go kupił z rabatem ? tylko że on jest znany w branży ;))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, szczypior88 napisał:

Oczywiście elektronik powie że kable nie mają wpływu na dźwięk i że filtry i kondycjonery też nic nie dają na brzmienie. Jako elektronik też tak uważałem póki nie poszedłem na studia i nie miałem laboratoriów ze zniekształceń i zakłóceń. Jesscze pamiętam jak wykładowca podpowiedzial że warto zadbać o dobry zasilacz i dodatkowe bajery w postaci filtrów. Nie zaszkodzą a mogą zdziałać czasami bardzo dużo. 

Freju ja miałem na myśli samego Node 2i. Rozważam jego zakup?

No to mamy cie haa ty zrobisz sam taką płytke i pewnie jescze lepiej z lepszych komponentów ?

Ostatnio gdzieś widziałem promke na ceneo chyba właśnie 2100pln mówię o node2i 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, freju napisał:

No to mamy cie haa ty zrobisz sam taką płytke i pewnie jescze lepiej z lepszych komponentów ?

Ostatnio gdzieś widziałem promke na ceneo chyba właśnie 2100pln mówię o node2i 

Nic nie będę robił ?

Ja wolę tematy filtracji ? w tym się mocniej czuje. Koniec dywagacji? zasmiecamy wątek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szczypior88 napisał:

Nic nie będę robił ?

Ja wolę tematy filtracji ? w tym się mocniej czuje. Koniec dywagacji? zasmiecamy wątek 

To nazwiemy to "filtrem dla Node 2i" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, muzaman napisał:

To nazwiemy to "filtrem dla Node 2i" ?

Damy  logo the "The filtr the night by szczypior " ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdkę teraz, jak was czytam to zmieniam zdanie gorzej niż kobieta w ciąży. Już miałem w koszyku ten interfejs PCB z podstawowym SMPS i jestem w kropce. Zmieniam zdanie....interfejs, DAC, interfejs, DAC, interfejs, DAC...

Na PLN wyjdzie 870 pln z przesyłką, a za to można już kupić jakiś używany przyzwoity DAC... Lecz w teorii, gdybym to kupił, to zrobienie samych płytek nie jest żadnym problemem. Pod ręką mam elektronika, same PCB już projektowałem, zlecałem produkcję niskoseryjną z galwanizacją otworów, soldermaską, etc...

Ile było by chętnych osób na sam interfejs gdyby chcieć wykonać jego kopie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, muzaman napisał:

Nie znalazłem w PL.

To w Top-hifi go nie ma czy chodzi o jakąś specjalną wersję z innym zasialniem?

Godzinę temu, fan64 napisał:

Proszę to zabrać pod pachę i pokazać elektronikowi,niech śię wypowie ja zdałem śię na opinie osoby mającej większą wiedzę niż moja.

Wiedza i przekonania 1 osoby? To wszystko? A jeśli ma uprzedzenia lub wiedzę w teorii bez cech istotnych w audio lub po prostu się myli? Bez urazy, nie miałem BS, ale przy kilku innych podobnych zabawkach zasialnie miało u mnie duże znaczenie..., ja tam ufam swoim uszom, świat widział już setki obalonych teorii, które miały być święte, teorie w audio wsadzam w kieszeń...na tyłku ?. Rozumiem, że ten ktoś słuchał go z i bez lepszego zasilania, byłeś świadkiem i nie było różnicy w dobrym torze?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szczypior88 napisał:

Marketing się rozdmucha i w świat. Będziecie mnie oglądać w czasopismach obok Pacuły xD

Jestem za ?

5 minut temu, Pawło napisał:

To w Top-hifi go nie ma czy chodzi o jakąś specjalną wersję z innym zasialniem?

 

Chodzi o moduł zasilania do Node 2i. Sam Node 2i to jest tego na pęczki ?

9 minut temu, k4mil3k napisał:

Ile było by chętnych osób na sam interfejs gdyby chcieć wykonać jego kopie ?

Ja się piszę na to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, k4mil3k napisał:

No to mam zagwozdkę teraz, jak was czytam to zmieniam zdanie gorzej niż kobieta w ciąży. Już miałem w koszyku ten interfejs PCB z podstawowym SMPS i jestem w kropce. Zmieniam zdanie....interfejs, DAC, interfejs, DAC, interfejs, DAC...

Na PLN wyjdzie 870 pln z przesyłką, a za to można już kupić jakiś używany przyzwoity DAC... Lecz w teorii, gdybym to kupił, to zrobienie samych płytek nie jest żadnym problemem. Pod ręką mam elektronika, same PCB już projektowałem, zlecałem produkcję niskoseryjną z galwanizacją otworów, soldermaską, etc...

Ile było by chętnych osób na sam interfejs gdyby chcieć wykonać jego kopie ?

OOoo dobrze myślisz bravo nalać mu wódki !!! , chyba zaraz zmienimy logo :)))

Oczywiście ja jestem pierwszy na liście bez dwóch zdań ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freju napisał:

Oczywiście ja jestem pierwszy na liście bez dwóch zdań ?

To też się zapiszę na listę ?

Z tego co podejrzewam oryginalny zasilacz daje napięcie 5 oraz 3.3V. Patrząc wyłącznie na zdjęcia wstępnie określiłem "fanty" potrzebne na 1 szt interfejsu PCB, wraz z wykonaniem samego PCB na koszt około 70 pln. Teraz biorąc pod uwagę że trzeba rzygnąć 800 pln na wzorzec, który też musi gdzieś zostać ujęty w kosztach myślę że sprawiedliwa cena przy zapotrzebowaniu 8 do 10 szt powinna wynosić około 180 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, k4mil3k napisał:

To też się zapiszę na listę ?

Z tego co podejrzewam oryginalny zasilacz daje napięcie 5 oraz 3.3V. Patrząc wyłącznie na zdjęcia wstępnie określiłem "fanty" potrzebne na 1 szt interfejsu PCB, wraz z wykonaniem samego PCB na koszt około 70 pln. Teraz biorąc pod uwagę że trzeba rzygnąć 800 pln na wzorzec, który też musi gdzieś zostać ujęty w kosztach myślę że sprawiedliwa cena przy zapotrzebowaniu 8 do 10 szt powinna wynosić około 180 pln.

Rozumiem że ścieżki że srebra będą ? Inaczej to ja nie biorę. Za duża degradacja dzwięku hahha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek się zrobił. Jak uda się już poskładać wszystko w całość podzielcie się proszę wrażeniami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szczypior88 napisał:

Rozumiem że ścieżki że srebra będą ? Inaczej to ja nie biorę. Za duża degradacja dzwięku hahha

To wersja "budget" ?, a tak poważnie: PCB z galwanizacją i soldermaską, konektor XHP,  kilka kondesatorów, rezystorów, diody, gniazdo zasilające, regulator napięcia, przetwornica DC/DC - i gdy to wszystko kupować po kilka sztuk to nie ma co marzyć o cenach hurtowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, k4mil3k napisał:

To wersja "budget" ?, a tak poważnie: PCB z galwanizacją i soldermaską, konektor XHP,  kilka kondesatorów, rezystorów, diody, gniazdo zasilające, regulator napięcia, przetwornica DC/DC - i gdy to wszystko kupować po kilka sztuk to nie ma co marzyć o cenach hurtowych.

To lepiej zacząć produkcję masową i sprzedawać w konkurencyjnej cenie względem „oryginału” ? Jeśli nie opatentowali tego to problemu z prawem nie powinno być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, Freju:  ja na razie nie kupię tego na wzór, ledwo początek miesiąca a już mam zadyszkę ?

Mogę się poświęcić, otworzyć swojego nowego Node, i pomierzyć Wam napięcia na wtyczce XH z oryginalnego zasilacza. Może znajdzie się ktoś kto to wykona schemat od od podstaw ? Dalej, tj PCB, i złożenie części w całość mogę zrobić. Wyszło by na pewno taniej i opłacalnie nawet dla 2 czy 3 osób, bo nie trzeba by ujmować w kosztorysie pierwszego wzorca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie co ? że ja mam kupić ten od angoli za 155 funtów jako wzorzec ? czy chodzi o zasilacz tomanka ? bo nie kumam ? ?

To chyba zrzuta była by najlepsza na org wersję i wtedy jakoś to podzielić na wszystkich ilu jest chętnych ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k4mil3k -Najlepiej jak by było nas trochę więcej i wtedy wiadomo ty też musisz coś z tego mieć ,i np wzorzec byś miał od nas za free  ,ale żeby to było opłacalne nie wiem nie znam się ktoś by to musiał ogarnąć logistycznie ?

Napisz jak ty to widzisz ?

Ja proponuję że zrzutę robią ci z najmniejszym stażem na AS haaa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, freju napisał:

k4mil3k -Najlepiej jak by było nas trochę więcej i wtedy wiadomo ty też musisz coś z tego mieć ,i np wzorzec byś miał od nas za free  ,ale żeby to było opłacalne nie wiem nie znam się ktoś by to musiał ogarnąć logistycznie ?

Napisz jak ty to widzisz ?

Ja w tym miesiącu wyszastałem się już trochę z "paszy" więc wolałbym osobiście nie kupować tego jako wzorca. Zresztą jak sam powiedziałeś - jest nas jeszcze za mało by opłacało się to dłubać jako kopię.

Ale zamiast tego mogę się poświęcić i zmierzyć dokładnie napięcia które dostaje Node od oryginalnego zasilacza i zamiast kopiować, można by zrobić coś swojego od podstaw. To by było znacznie bardziej opłacalne przy naszej trójce zainteresowanych. Biorę na siebie wykonanie PCB i składanie gotowego komponentu, ale wolałbym aby ktoś bardziej doświadczony w elektronice niż ja - zrobił sam schemat ideowy zakładając że najprościej jest to zasilić zewnętrznym zasilaczem 5V i znając napięcia jakie trzeba dostarczyć już na samą płytkę Node. Ja go przeniosę na PCB i wykonam prototyp, nie chcę nic mieć za free, a jedynie mieć to taniej niż ten zestaw z UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.