Skocz do zawartości
IGNORED

Bluesound Node 2i?


wojtek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, mario_64 napisał:

No i cały mój misterny plan poszedł w p....u :). 

Spokojnie ? Nie sądzę by był to jakiś problem by Nostromo zrobił zasilacz 5,25V. Zresztą są na rynku liniówki do audio z regulacją +/- 0,5V.

Tomanek ULPS Mini ma regulację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Najpierw podziekowania dla k4mil3k za trud jaki sobie zadal i pelen podziw dla wiedzy tajemnej ? Nastepnie mam pytanie dla obeznanych w temacie BT. Posiadam Node2 bez "i", jak wiadomo dopiero w wersji z "i" wprowadzono dwukierunkowy modul BT. Co musze dokupic do mojej wersji, aby otrzymac te sama funkcjonalnosc i czy w ogole jest mozliwe aby przy pomocy zewnetrznego modulu BT, mozna bylo uzyskac efekt "multiroomu" po podlaczeniu glosnikow z funkcja BT. Rozumiem, ze sluchawki BT, bylyby zadnym problemem, czy sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiając się pod wątek jako posiadacz Node2. Czy ktoś porównywał może do Nad C658? Czy jakoś dźwięku w tym drugim jest lepsza czy to tylko Node z przedwzmacniaczem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mario_64 napisał:

 Zasilacz liniowy można nabyć na naszym portalu aukcyjnym za cenę 380 zł.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Czy 1,5 ampera wystarczy do zasilania Node? Jeżeli nie wystarczy, to trzeba poszukać innego zasilacza.

4 godziny temu, k4mil3k napisał:

Node nie wystartuje poprawnie jeśli nie dostanie napięcia 5,2V - 5,25V

Taki zasilacz bez problemu można sobie sporządzić. 
Lub skorygować jakiś fabryczny zasilacz, trzeba tylko wiedzieć na jakich stabilizatorach jest oparty. Trochę reverse engineering, i da się zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, McGyver napisał:

Czy 1,5 ampera wystarczy do zasilania Node? Jeżeli nie wystarczy, to trzeba poszukać innego zasilacza.

Producent podaje pobór maksymalny urządzenia 15W, biorąc pod uwagę sprawność oryginalnego zasilacza będzie to nieco mniej ale i tak 1,5A może być za mało bo to daje 7,5W.

Tomanek ULPS Mini ma 3A, kosztuje 400pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebujemy tutaj zasilacza 3 amperowego. Będzie droższy, chyba że ... sporządzony samodzielnie. Co - jak już wcześniej wspomniałem - problemu nie stanowi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Czyli potrzebujemy tutaj zasilacza 3 amperowego. Będzie droższy, chyba że ... sporządzony samodzielnie. Co - jak już wcześniej wspomniałem - problemu nie stanowi. 

Tomanek ULPS Mini, znajdą się też inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Witek.K napisał:

Najpierw podziekowania dla k4mil3k za trud jaki sobie zadal i pelen podziw dla wiedzy tajemnej ? Nastepnie mam pytanie dla obeznanych w temacie BT. Posiadam Node2 bez "i", jak wiadomo dopiero w wersji z "i" wprowadzono dwukierunkowy modul BT. Co musze dokupic do mojej wersji, aby otrzymac te sama funkcjonalnosc i czy w ogole jest mozliwe aby przy pomocy zewnetrznego modulu BT.

Bluetooth w Node 2i owszem jest dwukierunkowy i wspiera aptX HD, ale zasięg technologii BT jest na tyle mały że raczej nie posłuży do Multiroom'u a maks do słuchawek żeby nie być uwiązanym na kablu. Do Multiroom'u raczej tylko WFi. Sam moduł BT wizualnie nie różni się pomiędzy 2/2i ale nie wiem czy soft ma obsługę dwukierunkową.

5 minut temu, MrSalieri napisał:

Przetestuj na ucho i daj znać czy jest poprawa. 

Raczej nie spodziewajcie się wyników w tym roku, mam za nieco ponad tydzień zaplanowany zabieg operacyjny, a zanim dojdę do siebie to zostanie mi mało czasu do świąt na ogarnięcie wszystkiego tak jak trzeba. A "drutu" nie chcę robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, k4mil3k napisał:

za nieco ponad tydzień zaplanowany zabieg operacyjny

zdrowia!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 5maniek napisał:

zdrowia!!!

Dziękuję.

W dniu 10.11.2019 o 04:13, freju napisał:

To ja czekam na produkt finalny  jak by co ??

Jak zrobię prototyp to podzielę się opiniami ? Na razie mam duży problem znaleźć regulator napięcia LDO z odpowiednią wydajnością prądową i jednocześnie z niskim poziomem szumów vRMS.
Do świąt chciałbym mieć zrobiony prototyp do testów.

W dniu 6.11.2019 o 10:40, szczypior88 napisał:

?Ja wolę tematy filtracji ? w tym się mocniej czuje. Koniec dywagacji? zasmiecamy wątek 

Czy dodatkowy filtr LC za regulatorem napięcia oparty na koraliku ferrytowym i kondensatorach będzie ok ? Coś możesz podpowiedzieć ? Jakie pojemności kondensatorów polecasz użyć przed i za ferrytem, zakładając że spodziewamy się obciążenia przez ten regulator na poziomie 0,3 do 0,5A. Wszystkie elementy poza regulatorem, których chcę użyć będą przewlekane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, k4mil3k napisał:

Dziękuję.

Jak zrobię prototyp to podzielę się opiniami ? Na razie mam duży problem znaleźć regulator napięcia LDO z odpowiednią wydajnością prądową i jednocześnie z niskim poziomem szumów vRMS.
Do świąt chciałbym mieć zrobiony prototyp do testów.

Czy dodatkowy filtr LC za regulatorem napięcia oparty na koraliku ferrytowym i kondensatorach będzie ok ? Coś możesz podpowiedzieć ? Jakie pojemności kondensatorów polecasz użyć przed i za ferrytem, zakładając że spodziewamy się obciążenia przez ten regulator na poziomie 0,3 do 0,5A. Wszystkie elementy poza regulatorem, których chcę użyć będą przewlekane.

Ja bym filtr dał na wejściu. Rdzeń toroidalny ferrytowy, kilka obrotów wokół. Przed ferrytem 100nF. Przewody zasilające silnie skręcone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szczypior88 napisał:

Ja bym filtr dał na wejściu. Rdzeń toroidalny ferrytowy, kilka obrotów wokół. Przed ferrytem 100nF. Przewody zasilające silnie skręcone.

Wewnątrz nie mamy zbyt wiele miejsca. Punkty montażowe płytki to prostokąt 32mm x 118mm. Maksymalna wysokość elementów to około 20mm. Potrzebuje dwóch napięć. Jedno idzie bezpośrednio z zewnętrznego zasilacza liniowego audio który zakładamy że jest Low Noise, a drugie musimy właśnie ustalić regulatorem. Jest sens wszystko pierwotnie filtrować na wejściu, skoro zakładamy że jedno jest czyste, a na drugim właśnie regulator wprowadzi jakieś niewielkie szumy ?
Rdzeń toroidalny jak ktoś bardzo chcę można owinąć na kablu z zasilacza do Node.


Muszę też zmieścić przekaźnik, chciałbym też zmieścić zabezpieczenie przepięciowe na bezpieczniku SMD czy PPTC i na diodzie zenera/transil. Zastanawiam się czy zabezpieczać się także przed odwrotnym zasilaniem, czy zakładamy że mamy duże zaufanie do zasilaczy ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, k4mil3k napisał:

Wewnątrz nie mamy zbyt wiele miejsca. Punkty montażowe płytki to prostokąt 32mm x 118mm. Maksymalna wysokość elementów to około 20mm. Potrzebuje dwóch napięć. Jedno idzie bezpośrednio z zewnętrznego zasilacza liniowego audio który zakładamy że jest Low Noise, a drugie musimy właśnie ustalić regulatorem. Jest sens wszystko pierwotnie filtrować na wejściu, skoro zakładamy że jedno jest czyste, a na drugim właśnie regulator wprowadzi jakieś niewielkie szumy ?
Rdzeń toroidalny jak ktoś bardzo chcę można owinąć na kablu z zasilacza do Node.


Muszę też zmieścić przekaźnik, chciałbym też zmieścić zabezpieczenie przepięciowe na bezpieczniku SMD czy PPTC i na diodzie zenera/transil. Zastanawiam się czy zabezpieczać się także przed odwrotnym zasilaniem, czy zakładamy że mamy duże zaufanie do zasilaczy ? ?

Moim zdaniem warto. Filtrujesz śmieci które dochodzą do zasilacza. Wszystko pracuje wtedy na optymalnych warunkach, stabilnych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, szczypior88 napisał:

Moim zdaniem warto. Filtrujesz śmieci które dochodzą do zasilacza. Wszystko pracuje wtedy na optymalnych warunkach, stabilnych.

 

No właśnie żebyśmy się zrozumieli. Ja nie buduję zasilacza, tylko moduł umożliwiający podłączenie zewnętrznego zasilacza liniowego ULPS do naszego odtwarzacza sieciowego.

Zakładam że: napięcie 230V przejdzie przez filtr EMI/RMI, a sam zasilacz ULPS będzie też już odpowiednio wyfiltrowany po stronie napięcia DC, i da nam już na wejściu do odtwarzacza odpowiednio czyste napięcie 5,25V. Z tego wejścia puszczam to napięcie przez przekaźnik bezpośrednio na obwody odtwarzacza, ale też z tego 5,25V muszę jeszcze ustalić jeszcze mniejsze napięcie przez dodatkowy regulator i też puścić je na obwody odtwarzacza. Odtwarzacz z tego dodatkowego napięcia zwróci mi napięcie sterujące którym dopiero włączę wymieniony wcześniej przekaźnik.

Tak działa oryginalny zasilacz impulsowy który jest w urządzeniu, i chodzi tylko o to żeby zrobić moduł który zachowa się tak samo po podłączeniu zewnętrznego zasilacza ULPS. Pierwotne pytanie dotyczyło właśnie wyfiltrowania tego dodatkowego napięcia już za regulatorem, bo jak na razie znalazłem odpowiedni regulator z poziomem szumów 100uVRMS, albo 40uVRMS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: freju, Witek.K, szczypior88, muzaman: w tym tygodniu zamawiam fanty na wersję prototypową. Proszę o potwierdzenie że jesteście zainteresowani to zamówię sobie od razu fanty na kilka sztuk gotowych układów.

Mam już wszystko opracowane i moduł będzie działać tak jak oryginalny zasilacz - sterowany przez samego Node. Dodatkowo będzie zabezpieczony przeciwzwarciowo - tak aby ochronić Node w przypadku usterki czy zbyt dużego napięcia z zasilacza. Nikt z Was się nie wypowiedział na moje wcześniejsze pytanie, dotyczące odwrotnego napięcia więc nie zakładam takiego zabezpieczenia ? Jeśli tak też ma być to proszę o jasną informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, k4mil3k napisał:

Panowie: freju, Witek.K, szczypior88, muzaman: w tym tygodniu zamawiam fanty na wersję prototypową. Proszę o potwierdzenie że jesteście zainteresowani to zamówię sobie od razu fanty na kilka sztuk gotowych układów.

Moduł będzie działać tak jak oryginalny zasilacz - sterowany przez samego Node. Dodatkowo będzie zabezpieczony przeciwzwarciowo - tak aby ochronić Node w przypadku usterki czy zbyt dużego napięcia z zasilacza. Nikt z Was się nie wypowiedział na moje wcześniejsze pytanie, dotyczące odwrotnego napięcia więc nie zakładam takiego zabezpieczenia ? Jeśli tak też ma być to proszę o jasną informację.

Ja się piszę i czekam na rozkazy ? z tym napięciem odwrotnym to rób jak ty uważasz że będzie najlepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, freju napisał:

 z tym napięciem odwrotnym

Dioda zabezpieczająca przed podłączeniem zasilacza z odwrotną biegunowością "zeżre" od 0,3 do nawet 1V napięcia, więc wymagany będzie zasilacz zewnętrzny dający 5,7-6,4V. Trzeba to brać pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego nie biorę pod uwagę zwykłego zabezpieczenia przez diodę w szeregu bo o to bym nawet nie pytał gdybym miał odpowiedni "zapas" na napięciu zasilacza.

Generalnie - sytuacje z odwrotnym zasileniem są raczej błędami ludzkimi, dla tego zakładając że użytkownicy są świadomi i nie grzebią niczego w kablach taka sytuacja nie powinna się zdarzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, k4mil3k napisał:

Panowie: freju, Witek.K, szczypior88, muzaman: w tym tygodniu zamawiam fanty na wersję prototypową. Proszę o potwierdzenie że jesteście zainteresowani to zamówię sobie od razu fanty na kilka sztuk gotowych układów.

Mam już wszystko opracowane i moduł będzie działać tak jak oryginalny zasilacz - sterowany przez samego Node. Dodatkowo będzie zabezpieczony przeciwzwarciowo - tak aby ochronić Node w przypadku usterki czy zbyt dużego napięcia z zasilacza. Nikt z Was się nie wypowiedział na moje wcześniejsze pytanie, dotyczące odwrotnego napięcia więc nie zakładam takiego zabezpieczenia ? Jeśli tak też ma być to proszę o jasną informację.

Liczyles mniej więcej ile wyniesie koszt gratow i Twojej roboty? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szczypior88 napisał:

Liczyles mniej więcej ile wyniesie koszt gratow i Twojej roboty? 

Gwarantuje że na gotowo na pewno nie przekroczy ustalonej wcześniej kwoty - tj 200 pln przy użyciu markowych komponentów z pewnego źródła a nie z alleokazji (tme, farnell). Dla Waszej pierwszej "czwórki" mogę dodatkowo zejść z kosztów do minimum.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja zakłada:
- sterowanie modułem przez płytę główną w sposób analogiczny jak oryginalnym zasilaczem

- zabezpieczenie zwarciowe

- zabezpieczenie przed odwrotnym zasilaniem też - w sumie nie zmieni to jakoś znacząco kosztów

- dodatkowy filtr na kondensatorach ESR

- widoczną kontrolkę poprawności działania modułu - dwie diody led (jedna sygnalizuje poprawne napięcie z zasilacza, druga sygnalizuje poprawne wysterowanie modułu przez Node)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k4mil3k

Czyli taki LPSU Keces P8 będzie gites?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
P8 2x4A Dual PS (5/7V 9/12V)

Output Voltage - 5V

Over Voltage Protection - 5.5V

Under Voltage Protection - 4.5V

Over Current Protection - 4.2A

Over Temperature Protection - 80℃

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, muzaman napisał:

@k4mil3k

Czyli taki LPSU Keces P8 będzie gites?

 

Grubo... na prawdę potrzebujesz zasilacz za 3tyś ? Jak już wolisz tą markę to Keces P3 także wystarczy i także jest w wersji dual - a niemal połowę taniej. Jednak nie wiem czy ma jakąkolwiek minimalną regulację na wyjściu. Trzeba o to zapytać producenta/dystrybutora.
Olbrzymi plus za to że wyjścia są przełączalne przełącznikiem i tak na prawdę masz jeden uniwersalny zasilacz do wszystkiego. Wewnątrz obudowy widzę na wyjściu potencjometry precyzyjne więc jest szansa że posiada regulację. Dopytaj dystrybutora/producenta. Potrzeba 5,25V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, muzaman napisał:

Czyli taki LPSU Keces P8 będzie gites?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
P8 2x4A Dual PS (5/7V 9/12V)

Output Voltage - 5V

Jak już wspomniano wcześniej, Node potrzebuje ok. 5,35V zatem ten zasilacz może nie pasować jeżeli nie ma regulacji napięcia wyjściowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, k4mil3k napisał:

Grubo... na prawdę potrzebujesz zasilacz za 3tyś ? Jak już wolisz tą markę to Keces P3 także wystarczy i także jest w wersji dual - a niemal połowę taniej. Jednak nie wiem czy ma jakąkolwiek minimalną regulację na wyjściu. Trzeba o to zapytać producenta/dystrybutora.
Olbrzymi plus za to że wyjścia są przełączalne przełącznikiem i tak na prawdę masz jeden uniwersalny zasilacz do wszystkiego. Wewnątrz obudowy widzę na wyjściu potencjometry precyzyjne więc jest szansa że posiada regulację. Dopytaj dystrybutora/producenta. Potrzeba 5,25V.

 

11 minut temu, McGyver napisał:

Jak już wspomniano wcześniej, Node potrzebuje ok. 5,35V zatem ten zasilacz może nie pasować jeżeli nie ma regulacji napięcia wyjściowego.

Dzięki chłopy za odpowiedź. Podpytam dystrybutora. A chcę Kecesa bo nie tylko Noda będę zasilał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, muzaman napisał:

 

Dzięki chłopy za odpowiedź. Podpytam dystrybutora. A chcę Kecesa bo nie tylko Noda będę zasilał.

Miałem kupić Tomanka....ale chyba mnie przekonałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy źle rozumuję ale skoro Keces na stronie podaje Over Voltage Protection - 5.5V no to można podłączać urządzenia co pobierają maksymalnie do 5,5V. Dobrze to obczajam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muzaman napisał:

Nie wiem czy źle rozumuję ale skoro Keces na stronie podaje Over Voltage Protection - 5.5V no to można podłączać urządzenia co pobierają maksymalnie do 5,5V. Dobrze to obczajam?

Nie. Zasilacz podaje z góry ustalone napięcie, i nie ma tak, że odbiornik sobie "pobierze" wyższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie wie ile chce urządzenie napięcia. Zasilacz jedynie może dać prądu ile chce urządzenie, a napięcie wyjściowe jest definiowane w zasilaczu.

To co podałeś to zasilacz ma wewnętrzne zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.