Skocz do zawartości
IGNORED

Bluesound Node 2i?


wojtek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, k4mil3k napisał:

yep, tylko ja Kołobrzeg ?

żaden problem oraz dla mnie blisko ? , bo też z północnej Polski

@k4mil3k

Zostawiłem wiadomość Tobie na priv. Odpisz jeśli możesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, k4mil3k napisał:

yep, tylko ja Kołobrzeg ?

Cześć Kołobrzeg! Tu Szczecinek więc my somsiody zza miedzy prawie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie porównanie dwóch źródeł z tym samym utworem nagrane "pralką" ?
Jedno to Node 2i z zasilaniem zewnętrznym, a drugie to stacja SmartTV. Oba podłączone cyfrowo do wzmacniacza. Na selektorze wejść "godzina 12" to Node 2i z zewnętrznym zasilaczem, a "godzina 11" to stacja SmartTV.
 

Żeby usłyszeć lepszy dźwięk z Node trzeba się nieco przysłuchać, ale to co rzuca się od razu na tym nagraniu w uszy to natychmiastowa degradacja po przełączeniu na stację SmartTV - praktycznie od razu wokale wybrzmiewają jak by ktoś był zamknięty w "pudle", a w wyższych tonach giną detale. Na żywo to czuć bardzo. Dodam że wcześniej różnica pomiędzy obydwoma źródłami była ledwo zauważalna.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, k4mil3k napisał:

No więc tak.

Zła wiadomość: płytka PCB jest do zmiany. Trzeba dołożyć dodatkowy tranzystor do sterowania drugim napięciem. Przy okazji poprawię parę detali które mnie irytowały podczas lutowania.

Dobra wiadomość: swojego Node uruchomiłem z ominięciem sterowania - na zasilaczu typowo elektronicznym który mam (widać go na wcześniejszych zdjęciach). Wrażenia ? po krótkiej chwili jak najbardziej pozytywne. Odsłuchałem kilka utworów Philla Collinsa, Leny Krawitz, Podsiadło.

Wcześniej muzyka była "płaska", a teraz zyskała znacznie na "blasku" i detalach, w średnicy dało się odczuć więcej detali wokół instrumentów, pojawił się znacznie lepiej kontrolowany bas w głośnikach a nie jak dotąd było czuć że pochodzi on głównie z subwoofera.
Nie wiem jak mam Wam to opisać, ale ogólnie: pomimo tragicznej akustyki w moim salonie (nie jest do w pełni wykończony) poczułem się tak jak bym znów słuchał moich kolumn w salonie audio gdzie wybierałem sprzęt, i nie tylko jak siedziałem idealnie w środku pomiędzy nimi a także poza punktem odsłuchu było czuć to co opisałem wyżej. Muzyka oderwała się od ściany ? Dodatkowa przestrzeń ? Nie wiem jak Wam to nazwać ? To na pewno wyższy poziom, jutro zrobię sobie dłuższą i głośniejszą sesję bo teraz na to nie pora. 

 

@freju Wystarczy mi spokojnie. Nie mam podłączonego dysku do Node tylko NAS przez sieć. Mój Node pobiera 0,6A podczas słuchania muzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Skoro już pracy włożono to dopracujcie jeszcze to gniazdo ja bym zostawił oryginalną 8-kę,ta dziura nieco szpeci.A tak to ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fan64 napisał:

Skoro już pracy włożono to dopracujcie jeszcze to gniazdo ja bym zostawił oryginalną 8-kę,ta dziura nieco szpeci.A tak to ok.

Nie zrobię tego. Już widzę oczyma wyobraźni jak ktoś podłącza pod to 230V....

Mogę maks zaprojektować i wydrukować odpowiednią zaślepkę na drukarce 3D. Choć z drugiej strony może to utrudnić wykorzystanie jakiś większych wtyków lepszej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, k4mil3k napisał:

Krótkie porównanie dwóch źródeł z tym samym utworem nagrane "pralką" ?
Jedno to Node 2i z zasilaniem zewnętrznym, a drugie to stacja SmartTV. Oba podłączone cyfrowo do wzmacniacza. Na selektorze wejść "godzina 12" to Node 2i z zewnętrznym zasilaczem, a "godzina 11" to stacja SmartTV.
 

Żeby usłyszeć lepszy dźwięk z Node trzeba się nieco przysłuchać, ale to co rzuca się od razu na tym nagraniu w uszy to natychmiastowa degradacja po przełączeniu na stację SmartTV - praktycznie od razu wokale wybrzmiewają jak by ktoś był zamknięty w "pudle", a w wyższych tonach giną detale. Na żywo to czuć bardzo. Dodam że wcześniej różnica pomiędzy obydwoma źródłami była ledwo zauważalna.

 

Tu i tu sieczka hee :)) youtobe nie odda tego ale coś tam słychać ?

Godzinę temu, k4mil3k napisał:

Nie zrobię tego. Już widzę oczyma wyobraźni jak ktoś podłącza pod to 230V....

Mogę maks zaprojektować i wydrukować odpowiednią zaślepkę na drukarce 3D. Choć z drugiej strony może to utrudnić wykorzystanie jakiś większych wtyków lepszej jakości.

Lepiej pomyśl może jak to samo gniazdo lepiej sztywniej zamocować ? bo na moje oko to pierwsze co to gniazdo poleci do środka przy obsłudze tzw laika? :))

A wygląd rzecz drugorzędna jakość trwałość na tym sie skupmy a nie diodki niebieska czy czerwona ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, freju napisał:

Tu i tu sieczka hee :)) youtobe nie odda tego ale coś tam słychać ?

Dla tego napisałem że nagrywane "pralką" ?

Gniazdo nie wleci. Jest przewlekane w 3 punktach i ma grube nóżki 3mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, freju napisał:

jak to samo gniazdo lepiej sztywniej zamocować ?

Wstawić zaślepkę i do niej takie gniazdko mocowane do obudowy: 
spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wymiarów tego złącza ale od razu uprzedzam że z oryginalnego zasilacza trzeba przełożyć wzmocnienie gniazda 230V. Nie wiem czy nie będzie ono przeszkadzać temu gniazdu. Metalowe wzmocnienie stanowi usztywnienie płytki i jednocześnie jest punktem montażowym tylnej listwy na której są gniazda. 

Z drugiej strony, jak ktoś chce się pobawić w coś takiego to nic nie stoi na przeszkodzie aby zamiast gniazda DC wlutował sobie takie gniazdo na kabelkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, płytka przeprojektowana i dziś wysyłam zlecenie na produkcje. Co do rozmów o gnieździe...cofnąłem je tyle ile mogłem w kierunku tylnej ścianki. Zaślepką zajmę się później. Zlecam ponownie płytki prototypowe tym razem w wykonaniu "express".


Przy okazji:
- wywaliłem elementy SMD 0603 na rzecz 1206
- poprawiłem otwory mocujące + dodałem otwór ustalający na bolec który jest w obudowie
- zrobiłem bardziej uniwersalne otwory pod kondensatory filtrujące gdyby ktoś zapragnął upychać wewnątrz jakieś 9000uF a jednocześnie da się zamontować tam standardowe 2 x 2200uF nawet w większych wymiarach (w pozycji leżącej), ot takie ułatwienie pod zasilacze impulsowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Co to jest U5?

Dodatkowy regulator napięcia - zasila wyłącznie przyciski i kontrolki LED na obudowie Node, a także służy do sterowania napięciem właściwym w zasilaczu Node przez samą elektronikę Node.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, McGyver napisał:

Dzięki.

Spoko, trochę jest wprawdzie przewymiarowany w stosunku co do potrzeb prądowych, ale trudno było znaleźć odpowiedni niskoszumny regulator LDO o odpowiednim napięciu odcięcia i w obudowie SOT. Ale dzięki temu też nie będzie mu "ciężko". ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, k4mil3k napisał:

Nie zrobię tego. Już widzę oczyma wyobraźni jak ktoś podłącza pod to 230V....

Mogę maks zaprojektować i wydrukować odpowiednią zaślepkę na drukarce 3D. Choć z drugiej strony może to utrudnić wykorzystanie jakiś większych wtyków lepszej jakości.

Uważam że skoro tyle pracy już włożono to warto dopracować taki detal jak gniazdo zasilania,tym bardziej że jest dostęp do drukarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fan64 napisał:

Uważam że skoro tyle pracy już włożono to warto dopracować taki detal jak gniazdo zasilania,tym bardziej że jest dostęp do drukarki.

Spoko. Tak jak napisałem dalej, podejmę się wykonania zaślepki pod gniazdo DC w miejsce oryginalnej "ósemki". Tym bardziej że drukarkę 3D i czarne tworzywo mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj pierwszy raz Node 2i i po RCA nie mam dociążenia, bardzo lekkie, jasne granie, nie podoba mi się. Podłączam Node 2i w roli transportu po coaxialu na DAC Cyrusa 8.2 i nagle pojawiają się niskie tony, jest dociążenie, dźwięk dostaje soczystości i w sumie zaczynam mieć duże wątpliwości czy zostawić sobie CA 851n czy jednak pójść w tańszego Node zwłaszcza, że nie potrzebuję przedwzmacniacza z CA, z jego DACa raczej też korzystał nie będę. No ciekawie się zrobiło, gdy Node "leci" jako transport. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Adam 38 napisał:

Podłączyłem dzisiaj pierwszy raz Node 2i i po RCA nie mam dociążenia, bardzo lekkie, jasne granie, nie podoba mi się. Podłączam Node 2i w roli transportu po coaxialu na DAC Cyrusa 8.2 i nagle pojawiają się niskie tony, jest dociążenie, dźwięk dostaje soczystości i w sumie zaczynam mieć duże wątpliwości czy zostawić sobie CA 851n czy jednak pójść w tańszego Node zwłaszcza, że nie potrzebuję przedwzmacniacza z CA, z jego DACa raczej też korzystał nie będę. No ciekawie się zrobiło, gdy Node "leci" jako transport. 

Uruchomiłeś na standardowych kablach? Zmień zasilający jeszcze, bo czuły jest Node na okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Podłączyłem dzisiaj pierwszy raz Node 2i i po RCA nie mam dociążenia, bardzo lekkie, jasne granie, nie podoba mi się. Podłączam Node 2i w roli transportu po coaxialu na DAC Cyrusa 8.2 i nagle pojawiają się niskie tony, jest dociążenie, dźwięk dostaje soczystości i w sumie zaczynam mieć duże wątpliwości czy zostawić sobie CA 851n czy jednak pójść w tańszego Node zwłaszcza, że nie potrzebuję przedwzmacniacza z CA, z jego DACa raczej też korzystał nie będę. No ciekawie się zrobiło, gdy Node "leci" jako transport. 

DAC wbudowany w Node to trochę porażka, ma też slabą dynamikę. Po cyfrze dynamika jest wyższa i wg mnie też jest lepiej. Na liniowym jest jeszcze lepiej. Lepszych kabli 230V nie próbowałem, lepszy kabel pojawi się u mnie razem z zasilaczem dopiero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Tak, na standardowych. Ja wpływ przewodów neguję heh.

Błąd tu masz fajna okazje uwierzyć w ducha :)) super progressu nie bedzie ale ale na tym node2i powinieneś warunek dobry kabel na porządnych wtykach ,taki najtańszy hi-end proponuje firmę viborg made in china , już mam troche gratów z tej marki i można się zdziwić ?

ps; node2i na dac wbudowanym to  tak jest  że nie  jest zbyt wyszukanym graniem i kablem tego też nie wyleczysz :))

Teraz, freju napisał:

Błąd tu masz fajna okazje uwierzyć w ducha :)) super progressu nie bedzie ale ale na tym node2i powinieneś warunek dobry kabel na porządnych wtykach ,taki najtańszy hi-end proponuje firmę viborg made in china , już mam troche gratów z tej marki i można się zdziwić ?

ps; node2i na dac wbudowanym to  tak jest  że nie  jest zbyt wyszukanym graniem i kablem tego też nie wyleczysz :))

Ale aleee no właśnie robimy moda zasilania po to żeby juz było granie w zakresie jak to angole mówią 1500 Funtów co wtedy niebezpiecznie się zbliża do najtańszego lumina :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, freju napisał:

Błąd 

Podłączyłem przez mój coaxial:)

No nie wiem czy ja głuchy jak pień ale lecąc po DACu Cyrusa nie słyszę różnicy do tego co mam z Azur 851n. Dawid (Node) wygra z Goliatem (851n) ? Tak to mi wygląda na teraz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Podłączyłem przez mój coaxial:)

No nie wiem czy ja głuchy jak pień ale lecąc po DACu Cyrusa nie słyszę różnicy do tego co mam z Azur 851n. Dawid (Node) wygra z Goliatem (851n) ? Tak to mi wygląda na teraz. 

Po świętach możemy do tego porównania dodać Node na zasilaniu liniowym ? Daleko nie mam, a posłuchał bym co taki przerobiony Node potrafi na lepszych klockach niż ja mam ? 

Będę też szczery co do oryginalnego zasilacza z Node. Po za płytka PCB z logo NAD nie ma w nim nic markowego....nawet trudno znaleźć producentów elementów użytych do jego skonstruowania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, k4mil3k napisał:

Będę też szczery co do oryginalnego zasilacza z Node. Po za płytka PCB z logo NAD nie ma w nim nic markowego....nawet trudno znaleźć producentów elementów użytych do jego skonstruowania....

Mały koszt produkcji - jak najmniejszy. Za to jak największy zysk. Kapytalyzm.... ? Tym bardziej, że to produkt przeznaczony dla mas a korporacja musi zarabiać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muzaman napisał:

Mały koszt produkcji - jak najmniejszy. Za to jak największy zysk. Kapytalyzm.... ? Tym bardziej, że to produkt przeznaczony dla mas a korporacja musi zarabiać ?

Generalnie...widzę że ten trend wzmacnia się w strefie HiFi. Jedyne do czego mogę moja teorie porównać to ową płytka do Node:

1. Brytole zrobili płytkę za 800 PLN na której prawie nic nie ma, przekaźnik, zwykły regulator napięcia, dwa kondensatory wygładzające, rezystory. Do tego w komplecie jest zasilacz impulsowy.

2. Skonstruowałem płytkę z dodatkowymi zabezpieczeniami, z regulatorem niskoszumnym, z dodatkowym filtrem dolnoprzepustowym, kontrolki stanu, na droższych markowych elementach dyskretnych i jej rynkową wartość wyceniam znacznie poniżej połowy tego co chcą Brytole.

Kapitalizm kapitalizmem, ale krojenie pasjonatów....trochę nie smaczne jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.