Skocz do zawartości
IGNORED

Bluesound Node 2i?


wojtek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Marcin16 napisał:

Jak z polaryzacją? nie wiem czy to ma znaczenie, ale w instrukcji jest że "+" ma być na pinie wtyku GX-16 oznaczonym jako "1" (prawy) a pod próbnikiem świecą mi obydwa ?

pytanie, czy na gniazdku 230V w zasilaczu "+" ma być na górnym czy dolnym pinie ?

 

Na gniazdku 230 V jest prąd zmienny, nie ma określonej polaryzacji.

Polaryzacja wtyku GX16 - opisuje wtyk (nie gniazdo w zasilaczu). Jak spojrzysz bliżej na wtyczkę GX16 kabla - to piny są numerowane na plastikowej osłonce. Gniazdo GX16 w obudowie będzie więc odbiciem lustrzanym tej polaryzacji. Polaryzację tej wtyczki mierzymy także wyłącznie pomiędzy pinami wtyczki, a nie kołnierzem/osłonką. Kołnierz/osłonka GX16 jest połączona z potencjałem uziemienia (przewód ochronny PE).

Po podłączeniu wszystkiego polaryzacja dodatnia napięcia 5V DC powinna być na pinie wewnętrznym wtyczki DC 5.5/2.1mm, a masa napięcia DC na pinie zewnętrznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia są na pewno dobre, ale trudne do jednoznacznego zdefiniowania, bo człowiek bardzo łatwo i szybko przyzwyczaja się do lepszego .

Musiałbym zrobić testy A B i przełączać zasilacze, ale szczerze mówiąc nie chce mi się ?

Po pierwsze dźwięk zyskał na spójności i coś co nazywam analogowością, wszystko brzmi jakby bardziej naturalnie i spokojnie (nie oznacza to jednak wcale gorszej dynamiki).  Po drugie źródła są lepiej zdefiniowane w przestrzeni, nie to że scena się jakoś poszerzyła ale jakby stała się głębsza i bardziej 3D. Zrobiłem test "szczekającego psa" na pierwszym kawałku "Amused to Death" Rogera Watersa. Wcześniej szczekał z lewej, poza linią kolumn ale wyraźnie przede mną, teraz bydle zaszczekało mi wprost z lewej strony, jakby był tam głośnik surround z systemu kina domowego ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bydlątko szczeka wyraźnie po lewej, ale w oddali, na 2-3 planie, z pięknym pogłosem od lewej do środka- bazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ogarnąć z zaległymi wysyłkami, ostatnia została dziś dostarczona do odbiorcy. Oczekujących nadal najmocniej przepraszam, lecz zostały mi ostatnie dwa zasilacze, oraz ostatnie dwa moduły wewnętrzne. W związku z tym dostępne wyłącznie jako komplet.

Kolejna partia modułów będzie dostępna od 01.02.2021, a zasilacze w większej ilości będą dostępne od 05.03.2021.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.01.2021 o 22:50, Marcin16 napisał:

Pierwsze wrażenia są na pewno dobre, ale trudne do jednoznacznego zdefiniowania, bo człowiek bardzo łatwo i szybko przyzwyczaja się do lepszego .

Musiałbym zrobić testy A B i przełączać zasilacze, ale szczerze mówiąc nie chce mi się ?

Po pierwsze dźwięk zyskał na spójności i coś co nazywam analogowością, wszystko brzmi jakby bardziej naturalnie i spokojnie (nie oznacza to jednak wcale gorszej dynamiki).  Po drugie źródła są lepiej zdefiniowane w przestrzeni, nie to że scena się jakoś poszerzyła ale jakby stała się głębsza i bardziej 3D. Zrobiłem test "szczekającego psa" na pierwszym kawałku "Amused to Death" Rogera Watersa. Wcześniej szczekał z lewej, poza linią kolumn ale wyraźnie przede mną, teraz bydle zaszczekało mi wprost z lewej strony, jakby był tam głośnik surround z systemu kina domowego ?

 

Na początek podziekowania dla Pawła za błyskawiczna realizację wymiany płytki  plus zasilacz. Osobne słowo o zasilaczu bo to widać ?. Estetyczna i solidna czarna skrzyneczka zapakowaną zgodnie ze sztuką. Profeska już na początku działalności!

Noda.. Po wymianie zasilanie. Charakter dźwięku ten sam. Tak jak powyżej napisano ten streamer ma swój charakter (w życiu nie myślałem że napiszę coś takiego o źródle sygnału cyfrowego ?). Tak więc duży dźwięk po upgradzie wydaje mi się że jeszcze większy z bogatą średnicą i solidnym basem. O dziwo górne rejestry nadążaja i dają bardzo szczegółowy obraz. Wydaje mi się najważniejsze cechy Node z zasilaniem liniowym to pełniejszy jakby analogowy dźwięk plus podkręcona dynamika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam taki ciekawy aspekt techniczny. Mój Node ma raptem miesiąc ale już od początku borykał się  z moja siecią domowa WiFi (nie ma możliwości podpiąć go po kablu do routera). Zdarzały mu się ułamki sekund zawieszki w streamingu z Tidala. Po wymianę i zasilania już nie pamiętam ale jak przyjechał to jeszcze kiedy grał zupełnie nie wygrzany zdarzyło się to kilka razy. Od wczoraj i dzisiaj już tej przypadłości niema. Żadnej przerwy w odtwarzaniu co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu że podjąłem dobra decyzję. W sumie nic odkrywczego już od dłuższego czasu słyszę wyraźnie wypływ zasilania na jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777 Może po prostu stoi w innym miejscu ?

Moj chodzi od nowosci po Wifi i czasem mialem problem ze tidal przerywal sygnal ...tak jakby buforowal dane. Po którejś aktualizacji zakończyły się problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 13:12, ptaszek2007 napisał:

u mnie bydlątko szczeka wyraźnie po lewej, ale w oddali, na 2-3 planie, z pięknym pogłosem od lewej do środka- bazy.

Dziwny ten pies ? , u mnie szczeka bardziej pośrodku i to zarówno na kolumnach jak i na słuchawkach. 

Myślę, że pozycję psa bardziej określa akustyka pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. U mnie ten słynny pies przenosi się pomiędzy lewa a prawa stroą w zależności od odległości kolumn od tylnej ściany:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, na słuchawkach gadzinę słychać po środku.

Na głośnikach - po lewej.

nawet przepiąłem głośniki - zamieniłem odwrotnie, czy aby jedna kolumna coś nie domaga,

ale psina szczeka tak samo.

Rzeczywiście, przyczyną może być niesymetryczne warunki akustyczne pomieszczenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ptaszek2007 napisał:

Rzeczywiście, na słuchawkach gadzinę słychać po środku.

Na głośnikach - po lewej.

nawet przepiąłem głośniki - zamieniłem odwrotnie, czy aby jedna kolumna coś nie domaga,

ale psina szczeka tak samo.

Rzeczywiście, przyczyną może być niesymetryczne warunki akustyczne pomieszczenia.

 

No, niestety z problemami akustyki walka jest najtrudniejsza ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z ustawieniem głośników pół nocy, i uzyskałem połowiczny sukces:

- na samym początku utworu, gdy psa słychać cichutko, to szczeka po PRAWEJ stronie !!!                 

- natomiast gdy jest " drugie wejście" szczekania, to bestię słychać idealnie w środku 

Na słuchawkach oczywiście - zawsze na środku.

No takie rzeczy, to nawet fizjonomom się nie śniły.

Ale chyba zaśmiecamy wątek. Koniec już ze szczekaniem, bo nas forumowicze zagryzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na Node nie mam żadnej regulacji, posyłam sygnał na zewnętrzny DAC, ale mam drugi urządzenie Pulse Flex, stoi w kuchni i żona wymusiła poprawę dźwięku: sopran +6, bas -6dB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, jus6 napisał:

Jak macie ustawioną regulację tonów w swoich nodach. Ja ma wyłączoną i wg mnie gra to najlepiej.

 

Zdecydowanie wylaczona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ptaszek2007 napisał:

regulację zdecydowanie wyłączyć !!!

Regulacja to dodatek, który oczywiście należy wyłączyć, ale zgadzając się, że Node gra bardzo dobrze, to drugą rzeczą, która mnie do niego przekonuje, to możliwość użycia pilota. Użycia dowolnego pilota do którego można podpiąć najważniejsze funkcje Noda, jak: regulacja głośności, pauzowanie, przeskakiwanie na liście do przodu i do tyłu oraz możliwość przyporządkowania 10 stacji radiowych do guzików pilota jest genialna. Żadnych specjalnych programowalnych pilotów. Ja u siebie mam pilota, który obsługuje wzmacniacz i CD - którego nie mam, zatem guziki CD obsługują Noda.

Czy korzystacie z tej funkcji Bluesound?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2021 o 16:17, mojave napisał:

Dziwny ten pies ? , u mnie szczeka bardziej pośrodku i to zarówno na kolumnach jak i na słuchawkach. 

Myślę, że pozycję psa bardziej określa akustyka pomieszczenia.

Ludzie co Wy z tym psem.. to nie ma znaczenia gdzie szczeka czy z lewej czy z prawej... Ważne że w ogóle pies szczeka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jus6 napisał:

Co myślicie o toppingu d90 mqa.

Że niby killer? Że za niecałe 4 tys zjada wszystkie inne przetworniki z dCS włącznie jak to jest uparcie lansowane na tym forum? Kup i sam sobie wyrób zdanie. A jak go już sprzedasz ze stratą po 1-2 miesiącach kup Denafripsa Aresa II. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Node2 zestawiłem z Gustardem A22. Nie żałuję, a przetestowałem kilka przetworników do pary.

Odsłuchanie czegokolwiek we własnym systemie musi być obowiązkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bartoszek32 napisał:

Czy ten Node będzie lepszy niż np. Malinka z nakładka +zasilanie liniowe? Dac zewnętrzny. 

 

Mam u siebie porównanie Bluesound Node (po coaxial) z bardzo dobrym wejściem bezpośrednio z komputera USB na ten sam DAC. Trudno usłyszeć jakiekolwiek różnice. 

Jeżeli myślisz o Malinie to zajrzyj na forum maliny. Raczej ciągłe problemy, restarty i grzebanie w sofcie. Jak działa to działa, ale jak nie działa to nie działa ? Jeżeli lubisz sobie dodawać problemów, to malina może być dobrym rozwiązanie, ale jeśli wolisz urządzenie, które działa niezawodnie i ma świetny soft to wybierz Noda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mojave napisał:

Mam u siebie porównanie Bluesound Node (po coaxial) z bardzo dobrym wejściem bezpośrednio z komputera USB na ten sam DAC. Trudno usłyszeć jakiekolwiek różnice. 

Jeżeli myślisz o Malinie to zajrzyj na forum maliny. Raczej ciągłe problemy, restarty i grzebanie w sofcie. Jak działa to działa, ale jak nie działa to nie działa ? Jeżeli lubisz sobie dodawać problemów, to malina może być dobrym rozwiązanie, ale jeśli wolisz urządzenie, które działa niezawodnie i ma świetny soft to wybierz Noda.

Problemy mają tylko Ci co szkłem dupe wycierają bo szkoda im kasy na porządny zasilacz i kartę SD. Jak zaczynają kombinować to malina się buntuje ?

Humory miewa każdy streamer. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, szczypior88 napisał:

Problemy mają tylko Ci co szkłem dupe wycierają bo szkoda im kasy na porządny zasilacz i kartę SD. Jak zaczynają kombinować to malina się buntuje ?

Humory miewa każdy streamer. 

Aż tak się zafiksowaleś tymi zasilaczami? Znasz moje zdanie na ten temat, jak słyszę o cudownym zasilaczu który jest kilka razy droższy o urządzenia pod które jest podłączony , to mnie brzuch ze śmiechu boli. 

A co do maliny, to ona jest raczej dla hobbistów. Nie na próżno w pcaudio jest już w sumie ok. 600 stron poświęconych temu urządzeniu. Wątpię czy tam w ogóle ktoś słucha muzyki. Software, hardware, zasilacze i Bóg wie co jeszcze. A czasu na słuchanie brak. Podzielam zdanie kolegi @mojave. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, paul klacska napisał:

Aż tak się zafiksowaleś tymi zasilaczami? Znasz moje zdanie na ten temat, jak słyszę o cudownym zasilaczu który jest kilka razy droższy o urządzenia pod które jest podłączony , to mnie brzuch ze śmiechu boli. 

A co do maliny, to ona jest raczej dla hobbistów. Nie na próżno w pcaudio jest już w sumie ok. 600 stron poświęconych temu urządzeniu. Wątpię czy tam w ogóle ktoś słucha muzyki. Software, hardware, zasilacze i Bóg wie co jeszcze. A czasu na słuchanie brak. Podzielam zdanie kolegi @mojave. Pozdrawiam

 

Pomijam kwestie brzmienia Paul. Tutaj skrajne emocje to budzi. 

Ja problemów z maliną większych nie miałem. Częściej wysypywał się soft w gotowych streamerach których też miałem kilka z różnego przedziału cenowego. Mówimy tutaj o kwestii awaryjności i niezawodności. Jak czytam że jest wielkie larum bo rpi3 można było zasilić ładowarka do telefonu a teraz trzeba wydac 32 zł na dedykowanego impulsiaka do rpi4 i jest płacz to sorry ale... Jak mam reagować? Malina się sprawdza jak się zgodnie z danymi znamionowymi dobiera sprzęt towarzyszący i nie kombinuje. Zawsze jak zaczynają się kombinacje i oszczędności to każdy streamer się wysypie. 

Nie o brzmienie mi chodzi i ganianie z zasilaczami jednymi i drugimi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, szczypior88 napisał:

Pomijam kwestie brzmienia Paul. Tutaj skrajne emocje to budzi. 

Ja problemów z maliną większych nie miałem. Częściej wysypywał się soft w gotowych streamerach których też miałem kilka z różnego przedziału cenowego. Mówimy tutaj o kwestii awaryjności i niezawodności. Jak czytam że jest wielkie larum bo rpi3 można było zasilić ładowarka do telefonu a teraz trzeba wydac 32 zł na dedykowanego impulsiaka do rpi4 i jest płacz to sorry ale... Jak mam reagować? Malina się sprawdza jak się zgodnie z danymi znamionowymi dobiera sprzęt towarzyszący i nie kombinuje. Zawsze jak zaczynają się kombinacje i oszczędności to każdy streamer się wysypie. 

Nie o brzmienie mi chodzi i ganianie z zasilaczami jednymi i drugimi. 

Mi w trybie ciągłym działają 4 maliny na zasilaczach od telefonu i nic się nie dzieje od kilku lat. Oczywiście nie o audio tu chodzi. Sotma włączyłem rok temu na zasilaczu od zestawu i chodzi do dziś. Tak więc ja patrzę na to wszystko trochę inaczej. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.