Skocz do zawartości
IGNORED

Bluesound Node 2i?


wojtek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Kasz76 napisał:

Node2i + mod + zasilacz Sbooster to już jest przyzwoite granie? Oczywiście nie mam tu na myśli porównania do bardzo drogich urządzeń dostępnych na rynku ale powiedzmy takich do 5 tys

Bardzo przyzwoite granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Juz nawet ten bedzie lepszy od tomanka , wystarczy spojrzeć na bebechy

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kasz76 napisał:

Node2i + mod + zasilacz Sbooster to już jest przyzwoite granie? Oczywiście nie mam tu na myśli porównania do bardzo drogich urządzeń dostępnych na rynku ale powiedzmy takich do 5 tys

To już bardzo przyzwoite granie. Ten zasilacz jest oceniany bardzo wysoko przez jego użytkowników.
Jak ktoś chce mimo to jeszcze trochę zaoszczędzić to bardzo dobrze oceniany jest także Allo Shanti 5V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muzaman napisał:

Bardzo przyzwoite granie.

Ok

Wiem że pytanie zadałem dość mało precyzyjnie ale chodziło mi tylko o to czy w kwocie ok 4 tys. jaka trzeba przeznaczyć na Node 2i po modzie zasilania + Sbooster mógłbym kupić w salonie audio inne gotowe urządzenia o porównywalnej obsłudze i porównywalnej jakości dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie znam zasilaczy Tomanka także nie wypowiem się. Od razu kupiłem Sboostera. Dostępne od ręki.
Tomanka mam jescze ze trzy szt , tez kupowałem je bo myślałem ze nie ma lepszej alternatywy jakosc cena, ale się myliłem, bo można taniej i lepiej , chiczykow mam ze 5szt i tez takie po 120w Volty można sobie samemu prką w srodku regulować, wyglad wykonanie miodzio miom zdaniem i przedwszystkim muzyka gra zdecydowanie bardziej otwarcie z detalem i punktowym kontrolowanym basem 5c565f868b681eec9a2dd5074db37cd2.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ok
Wiem że pytanie zadałem dość mało precyzyjnie ale chodziło mi tylko o to czy w kwocie ok 4 tys. jaka trzeba przeznaczyć na Node 2i po modzie zasilania + Sbooster mógłbym kupić w salonie audio inne gotowe urządzenia o porównywalnej obsłudze i porównywalnej jakości dźwięku?
Tez sobie to pytanie zadawałem zadaje i właśnie dzisiaj kupilem usbridge signature z volumio na pokładzie z opowieści moich znajomych użytkowników tego ustrojstwa wynika ze dopiero dcs za 20tys ma lekką przewagę, ale wiadomo sam USBridge nie wystarczy ale ja reszte mam,wiec sie zobaczy czy to taki kozak jest hee

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, freju napisał:

Tomanka mam jescze ze trzy szt , tez kupowałem je bo myślałem ze nie ma lepszej alternatywy jakosc cena, ale się myliłem, bo można taniej i lepiej , chiczykow mam ze 5szt i tez takie po 120w Volty można sobie samemu prką w srodku regulować, wyglad wykonanie miodzio miom zdaniem i przedwszystkim muzyka gra zdecydowanie bardziej otwarcie z detalem i punktowym kontrolowanym basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tez sobie to pytanie zadawałem zadaje i właśnie dzisiaj kupilem usbridge signature z volumio na pokładzie z opowieści moich znajomych użytkowników tego ustrojstwa wynika ze dopiero dcs za 20tys ma lekką przewagę, ale wiadomo sam USBridge nie wystarczy ale ja reszte mam,wiec sie zobaczy czy to taki kozak jest hee

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Ja nie mam bardzo wysokich wymagań co do gry z plików.

Obecnie gram albo z płyt na SA8005 albo wykorzystując dac w cd za pomocą audio pro link 1. Jest to taki większy Chromecast grający jednak słabiej niż jego protoplasta.

W przypadku gry z neta (Tidal HiFi) jest kiepsko, wyraźnie gorzej niż z cd.

Zależy mi na poprawie funkcjonalności systemu oraz jakości dźwięku tak żeby zbliżyć się do tego co mam cd.

Jeśli Node 2i + mod + zasilacz mi to zapewnia to przynajmniej na teraz nie będę miał większych wymagań

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Kasz76 napisał:

Ok

Wiem że pytanie zadałem dość mało precyzyjnie ale chodziło mi tylko o to czy w kwocie ok 4 tys. jaka trzeba przeznaczyć na Node 2i po modzie zasilania + Sbooster mógłbym kupić w salonie audio inne gotowe urządzenia o porównywalnej obsłudze i porównywalnej jakości dźwięku?

Jeśli chodzi o kompletne i gotowe urządzenie do streamingu i obsługi serwisów streamingowych to śmiem twierdzić że w tej cenie będzie bardzo trudno znaleźć coś co tak zagra i jednocześnie będzie tak wygodne w obsłudze.

Jeśli ktoś szuka wszystko mającego wygodnego w obsłudze gotowca to trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz. Bluesound nie zostawia swoich klientów "na pastwę losu". W przeciwieństwie do innych niektórych producentów takich urządzeń (jak np CA, które wraz z wejściem do sprzedaży kolejnej wersji urządzenia ogłosiło koniec sprzedaży poprzedniej wersji wraz z ogłoszeniem końca wsparcia dla poprzedniej praktycznie z dnia na dzień! Klienci którzy kupili poprzednią wersję praktycznie pod koniec okresu sprzedaży można powiedzieć że zostali nieco na lodzie) ma ciągłe wsparcie nawet dla starszych sprzętów, pojawiają się ciągle aktualizacje oprogramowania i obsługa nowych serwisów streamingowych (BlueOS w tej chwili obsługuje ich ponad 20). To też wypada rozważyć.
 

@Kasz76 Myśle że podoła wymaganiom i jeszcze zaskoczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mówiąc to co wyżej nie bazuje na swoich doświadczeniach gdyż są one raczej nie wielkie (nie jestem zwolennikiem ciągłego zmieniania sprzętu i pogoni za króliczkiem) lecz w oparciu o doświadczenia klientów którzy zainstalowali te moduły. A wysyłałem już je na prawdę w różne miejsca świata, począwszy od Europy, a skończywszy na USA, dalekiej Rosji czy nawet Indonezji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, k4mil3k napisał:

Jeśli chodzi o kompletne i gotowe urządzenie do streamingu i obsługi serwisów streamingowych to śmiem twierdzić że w tej cenie będzie bardzo trudno znaleźć coś co tak zagra i jednocześnie będzie tak wygodne w obsłudze.

Zgadzam się w 200%

Słowa kompletne i gotowe są tu kluczowe. Mnie nosiło na raspberry pi plus zasilanie od LucArto itd. ale... dostaję twór stworzony do muzyki i tyle. Owszem da się dołożyć BT itd. ale to już gimnastyka nie na moje nerwy. Z BSN2 , siadam na kanapie i nie zastanawiam się czy zadziała. Odpalasz i jest! Jeśli coś szwankuje to tylko jak net niedomaga i serwer Tidal jest zawalony. I do tego... Łączę tel. z BSN2 po BT bo mam ochotę posłuchać coś z YT proszę bardzo. Film z Netflixa do BSN2 mam podłączonego optyka z TV i ciach. Wszystko obsługuje jedna apk. w tel. Funkcjonalność BSN2 to wg. mnie to klasa sama w sobie, poprawione i wyżyłowane walory dźwiękowe przez płytkę kamila to wisienka na torcie. Czy da się lepiej? Zawsze da się lepiej, pytanie za ile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, k4mil3k napisał:

I mówiąc to co wyżej nie bazuje na swoich doświadczeniach gdyż są one raczej nie wielkie (nie jestem zwolennikiem ciągłego zmieniania sprzętu i pogoni za króliczkiem) lecz w oparciu o doświadczenia klientów którzy zainstalowali te moduły. A wysyłałem już je na prawdę w różne miejsca świata, począwszy od Europy, a skończywszy na USA, dalekiej Rosji czy nawet Indonezji.

Stary to kiedy zasilacze liniowe?? ? 
oraz zdjęcie z fabryki K4mil3k Sound? ?

1 godzinę temu, Kasz76 napisał:

Ok

Wiem że pytanie zadałem dość mało precyzyjnie ale chodziło mi tylko o to czy w kwocie ok 4 tys. jaka trzeba przeznaczyć na Node 2i po modzie zasilania + Sbooster mógłbym kupić w salonie audio inne gotowe urządzenia o porównywalnej obsłudze i porównywalnej jakości dźwięku?

Według mnie to raczej nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tajniakos napisał:

 Czy da się lepiej? Zawsze da się lepiej, pytanie za ile?

Da się, mam opracowany aktywny filtr który zmieścił by się jeszcze na płytkę, lecz rynek wydaje mi się że jest już tym nasycony i nie jestem pewien czy modyfikacja i nowy projekt PCB miałby swój ekonomiczny sens. W tej chwili i tak jestem pół na pół pomiędzy zakończeniem produkcji po 50 sztukach które jeszcze mam, a kontynuowaniu jej na kolejną partię.


@muzaman Projekt jest już prawie skończony. W lato pochłonięty byłem zakończeniem budowy domu/garażu i wykończeniami, więc wrócę do tego od października.
@muzaman To raczej hobby, pewne wyzwania które człowiek sam przed sobą stawia, a nie sposób na życie i zawodową pracę. Oczywiście podchodzę do tego najbardziej profesjonalnie jak mogę, ale żyje z czego innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

 Projekt jest już prawie skończony. W lato pochłonięty byłem zakończeniem budowy domu/garażu i wykończeniami, więc wrócę do tego od października.

Super ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, muzaman napisał:

Super ?

Wyobraź sobie że wszystko leży u mnie na biurku od 3 miesięcy i czeka na końcowe testy, tylko czas, czas, czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, k4mil3k napisał:

Wyobraź sobie że wszystko leży u mnie na biurku od 3 miesięcy i czeka na końcowe testy, tylko czas, czas, czas...

A możesz troszeczkę zdradzić coś na temat Twojego liniowca? Czy będzie możliwość wyboru napięcia? Jak wizualnie ma wyglądać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, muzaman napisał:

A możesz troszeczkę zdradzić coś na temat Twojego liniowca? Czy będzie możliwość wyboru napięcia? Jak wizualnie ma wyglądać?

Uniwersalny projekt płytki na napięcia od 5 do 18V. Byćmoże maks 24V. A co będzie mieć:

  1. Aktywny filtr na wejściu regulatora - tzw mnożnik pojemności kondensatorów, symulujący pojemność nawet 1F, ale to jeszcze zależy od miejsca w obudowie i możliwości odprowadzenia ciepła.
  2. Aktywny filtr na wyjściu z regulatora.
  3. Trafo od 40 do 80VA, zobaczymy czy uda się wcisnąć więcej ale to zależy od ciepła i miejsca wewnątrz obudowy.

Zmiana napięcia np z 5 na 12V możliwa jedynie poprzez wymianę trafa i kilku drobniutkich elementów (filtr jest dopasowywany do konkretnego napięcia wyjściowego w celu jak największej skuteczności). Nie celuje w jakieś ekstremalne poziomy szumów typu -140 czy -160dB (nie mam sprzętu z taką czułością więc po co oszukiwać siebie i innych :P) , ale na pewno szumy będą poniżej -120dB bo do -130dB spokojnie mogę zrobić pomiary. Główna składowa sieci, a więc 50/100Hz z harmonicznymi jest obecnie poniżej -100dB, a jeszcze nie włączyłem mnożnika pojemności na wejściu do regulatora.

Samego regulatora jeszcze nie wybrałem. Mam 3 różne i po testach zdecyduje który użyje i to od tego zależy zakres napięć w ofercie. Wizualnie - obudowy aluminiowe "Proma" oraz "Hammond" z dodatkową grawerką laserową (może być indywidualna).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, k4mil3k napisał:

Uniwersalny projekt płytki na napięcia od 5 do 18V. Byćmoże maks 24V. A co będzie mieć:

  1. Aktywny filtr na wejściu regulatora - tzw mnożnik pojemności kondensatorów, symulujący pojemność nawet 1F, ale to jeszcze zależy od miejsca w obudowie i możliwości odprowadzenia ciepła.
  2. Aktywny filtr na wyjściu z regulatora.
  3. Trafo od 40 do 80VA, zobaczymy czy uda się wcisnąć więcej ale to zależy od ciepła i miejsca wewnątrz obudowy.

Zmiana napięcia np z 5 na 12V możliwa jedynie poprzez wymianę trafa i kilku drobniutkich elementów (filtr jest dopasowywany do konkretnego napięcia wyjściowego w celu jak największej skuteczności). Nie celuje w jakieś ekstremalne poziomy szumów typu -140 czy -160dB (nie mam sprzętu z taką czułością więc po co oszukiwać siebie i innych :P) , ale na pewno szumy będą poniżej -120dB bo do -130dB spokojnie mogę zrobić pomiary. Główna składowa sieci, a więc 50/100Hz z harmonicznymi jest obecnie poniżej -100dB, a jeszcze nie włączyłem mnożnika pojemności na wejściu do regulatora.

Samego regulatora jeszcze nie wybrałem. Mam 3 różne i po testach zdecyduje który użyje i to od tego zależy zakres napięć w ofercie. Wizualnie - obudowy aluminiowe "Proma" oraz "Hammond" z dodatkową grawerką laserową (może być indywidualna).

Ok to czekam na produkt finalny ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, k4mil3k napisał:

Uniwersalny projekt płytki na napięcia od 5 do 18V. Byćmoże maks 24V. A co będzie mieć:

  1. Aktywny filtr na wejściu regulatora - tzw mnożnik pojemności kondensatorów, symulujący pojemność nawet 1F, ale to jeszcze zależy od miejsca w obudowie i możliwości odprowadzenia ciepła.
  2. Aktywny filtr na wyjściu z regulatora.
  3. Trafo od 40 do 80VA, zobaczymy czy uda się wcisnąć więcej ale to zależy od ciepła i miejsca wewnątrz obudowy.

Zmiana napięcia np z 5 na 12V możliwa jedynie poprzez wymianę trafa i kilku drobniutkich elementów (filtr jest dopasowywany do konkretnego napięcia wyjściowego w celu jak największej skuteczności). Nie celuje w jakieś ekstremalne poziomy szumów typu -140 czy -160dB (nie mam sprzętu z taką czułością więc po co oszukiwać siebie i innych :P) , ale na pewno szumy będą poniżej -120dB bo do -130dB spokojnie mogę zrobić pomiary. Główna składowa sieci, a więc 50/100Hz z harmonicznymi jest obecnie poniżej -100dB, a jeszcze nie włączyłem mnożnika pojemności na wejściu do regulatora.

Samego regulatora jeszcze nie wybrałem. Mam 3 różne i po testach zdecyduje który użyje i to od tego zależy zakres napięć w ofercie. Wizualnie - obudowy aluminiowe "Proma" oraz "Hammond" z dodatkową grawerką laserową (może być indywidualna).

No to dajesz dajesz k4mil3k @ bo ja na wczoraj dobrą linióweczke potrzebuję 5v 3A do tego usbridge ? A będzie można np za dopłatą zażyczyć sobie np kondy mundorfa i gniazdo furutecha ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, freju napisał:

No to dajesz dajesz k4mil3k @ bo ja na wczoraj dobrą linióweczke potrzebuję 5v 3A do tego usbridge ? A będzie można np za dopłatą zażyczyć sobie np kondy mundorfa i gniazdo furutecha ?

O ile gniazdo jest możliwe do zmiany, o tyle kondy muszą być dobrane z uwagą, a przede wszystkim testami bo w aktywnych układach mogą rezonować. Zresztą nie wiem dla czego wszyscy palą się na "złote" kondy typu "audio grade" w układach zasilania, miałem niedawno pytanie od klienta "a dla czego te kondensatory takie słabe są ?" i musiałem to uzasadnić.

One w cale nie muszą być lepsze niż te dedykowane do pracy z tętnieniami w układach zasilających. Przykładowo "zwykły" Panasonic FC/FR które stosuje mają dwukrotnie większe dopuszczalne prądy tętnień rms niż Nichicon Fine Gold, pomijam już żywotność gdy zastosujemy kondensator który nie jest dedykowany do pracy z wysokimi tętnieniami do układów zasilania. Więc mam tam wsadzać kondy Audio Grade, ale po co ? po to żeby się ktoś lepiej poczuł ? Bo na pewno nie po to żeby układ zasilania lepiej działał, a na żywotność już nie patrzy raczej nikt, a ja niestety robiąc jakiś układ niestety muszę, a w zasadzie bardziej chcę bo zależy mi na tym aby układ zachował swoje parametry pracy przez długi czas ?
Używajcie kondy do tego do czego zostały stworzone, bo nie wszystko co "złote" będzie lepsze i nadaje się do wszystkiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedys pisałem do końca technicznie nie znam tematu ale widziałem mundorfy w chyba dwóch firm między innymi lucArto je stosuje wiec mniemam że to było przemyślane przez konstruktorów ?;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, freju napisał:

Już kiedys pisałem do końca technicznie nie znam tematu ale widziałem mundorfy w chyba dwóch firm między innymi lucArto je stosuje wiec mniemam że to było przemyślane przez konstruktorów ?;))

No Mundorf ma akurat serię dedykowaną do linii zasilania. Jak ktoś się uprze to wsadzić można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, k4mil3k napisał:

I mówiąc to co wyżej nie bazuje na swoich doświadczeniach gdyż są one raczej nie wielkie (nie jestem zwolennikiem ciągłego zmieniania sprzętu i pogoni za króliczkiem) lecz w oparciu o doświadczenia klientów którzy zainstalowali te moduły. A wysyłałem już je na prawdę w różne miejsca świata, począwszy od Europy, a skończywszy na USA, dalekiej Rosji czy nawet Indonezji.

Tak teraz pomyślałem że jak wysyłałeś to do np Indonezji to być może już właśnie zrobili clona i rzezbią pod swoim logo , kolega mi opowiadał ostatnio producent kolumn że jak im na czymś zależy w sensie Chinczyką itp,, to potrafią podesłać opłaconego gościa jako normalnego klienta który też to normalnie kupuję ale chcę to bezpośrednio od producenta wziąść żeby się mógł jak najwięcej dowiedzieć i poznać szczegóły tajniki oprócz już wiadomo samej elektroniki bo to już w tym momencie mają ,i walą klony jota w jotę pod swoim logo ? i mówię tu o niszowych firmach małych nie znanych tak szeroko na świecie gdzie wiadomo najłatwiej bo w takich prawie nikt patentu nie robi ?

28 minut temu, k4mil3k napisał:

No Mundorf ma akurat serię dedykowaną do linii zasilania. Jak ktoś się uprze to wsadzić można.

No to ja jestem pierwszy na liście tych upartych ,marzy mi się taki zasilaczyk na bogato bez kompromisów ,ale też i nie za pierdylion Pln-a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotnie spotkałem się z opinią że Node 2i ma bardzo słaby dac. Najpewniej będzie słabszy niż ten wbudowany w moim sa8005. Czy wykorzystując go w roli transportu również odczuje lepszą jakość dźwięku po zrobieniu moda zasilania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kasz76 napisał:

Kilkukrotnie spotkałem się z opinią że Node 2i ma bardzo słaby dac. Najpewniej będzie słabszy niż ten wbudowany w moim sa8005. Czy wykorzystując go w roli transportu również odczuje lepszą jakość dźwięku po zrobieniu moda zasilania?

Tak. Ja wykorzystywałem Node 2i jako transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kasz76 napisał:

Kilkukrotnie spotkałem się z opinią że Node 2i ma bardzo słaby dac. Najpewniej będzie słabszy niż ten wbudowany w moim sa8005. Czy wykorzystując go w roli transportu również odczuje lepszą jakość dźwięku po zrobieniu moda zasilania?

Tak. Ja wykorzystywałem długo Node jako transport+DAC, a zewnętrzny DAC dołożyłem stosunkowo niedawno, i żaden z zewnętrznych DAC do kwoty 2700 pln które testowałem nie zrobił jakiegoś "wow" względem wewnętrznego DAC po modzie. Grałem tym Node na wzmacniaczu za 1500 pln i na takim za 12000 pln i na obu były słyszalne zmiany. Stockowy Node jest nieco "kluchowaty" tak jakby siedział pod jakimś kocykiem, po zmianie zasilania ten "kocyk" ginie, muzyka wychodzi do słuchacza. Zmiany są słyszalne na obu wyjściach.

10 godzin temu, freju napisał:

Tak teraz pomyślałem że jak wysyłałeś to do np Indonezji to być może już właśnie zrobili clona i rzezbią pod swoim logo [...]

No to ja jestem pierwszy na liście tych upartych ,marzy mi się taki zasilaczyk na bogato bez kompromisów ,ale też i nie za pierdylion Pln-a ?

Nie stresował bym się, rynek się już tym nasycił. W maju gdy ktoś pierwszy kupił przez ebay i wystawił pierwszą opinię zrobił się szał i przez chwilę musiałem zbierać "preordery", ale teraz mam komponenty jeszcze na 50 szt i zastanawiam się czy po tym nie zakończyć.

Jeśli podniesienie ceny o niemal 200 pln za wymianę 3-4 kondensatorów jest uzasadnione, to proszę...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, k4mil3k napisał:

Tak. Ja wykorzystywałem długo Node jako transport+DAC, a zewnętrzny DAC dołożyłem stosunkowo niedawno, i żaden z zewnętrznych DAC do kwoty 2700 pln które testowałem nie zrobił jakiegoś "wow" względem wewnętrznego DAC po modzie. Grałem tym Node na wzmacniaczu za 1500 pln i na takim za 12000 pln i na obu były słyszalne zmiany. Stockowy Node jest nieco "kluchowaty" tak jakby siedział pod jakimś kocykiem, po zmianie zasilania ten "kocyk" ginie, muzyka wychodzi do słuchacza. Zmiany są słyszalne na obu wyjściach.

Nie stresował bym się, rynek się już tym nasycił. W maju gdy ktoś pierwszy kupił przez ebay i wystawił pierwszą opinię zrobił się szał i przez chwilę musiałem zbierać "preordery", ale teraz mam komponenty jeszcze na 50 szt i zastanawiam się czy po tym nie zakończyć.

Jeśli podniesienie ceny o niemal 200 pln za wymianę 3-4 kondensatorów jest uzasadnione, to proszę...:)

Mówisz juz sie bum skończyło w sumie nikt lepiej jak ty tego wiedzieć nie będzie ,po za tym chyba nawet chiny by miały kłopot przebić twoją cenę :))

Co do kondów zdania nie zmieniam i dołożę te 200pln i 70pln gniazdo furutech wersja gold , tylko fajnie by było wiedzieć jaki jest start ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, freju napisał:

Mówisz juz sie bum skończyło w sumie nikt lepiej jak ty tego wiedzieć nie będzie ,po za tym chyba nawet chiny by miały kłopot przebić twoją cenę :))

Co do kondów zdania nie zmieniam i dołożę te 200pln i 70pln gniazdo furutech wersja gold , tylko fajnie by było wiedzieć jaki jest start ? ?

Chiny to przebiją. Dadzą tańsze komponenty, albo podróbki, czy pominą zabezpieczenia i już po sprawie ? Nie zapominaj że to "fabryka świata", a ja komponenty kupuje w europejskiej hurtowni, płytki pcb robię w polskiej firmie. A już miałem sytuacje że ktoś z klientów w roztargnieniu podłączył Node pod zły zasilacz...I Node i moduł  zostały ocalone. Po wymianie bezpiecznika żyją nadal ?

Start pytasz ? Paaaanie, tanio, tanio ? A tak poważnie, chciałbym się uplasować gdzieś w okolicach 600pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój moduł do node 2i od paru miesięcy leży na półce i się kurzy.. Właśnie miałem szukać jakiś zasilacz liniowy , ale chyba się wstrzymam i poczekam na zasilacz od  k4mil3k , ale raczej w wersji standardowej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Kasz76 napisał:

Jaki kabel typu coaxial polecacie do Node 2i?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W odróżnieniu od większości "ałdjofilskich" kabli, ten spełnia podstawowe kryterium dla transmisji sygnału poprzez złącze S/PDIF - czyli 75 Ohm. A i relacja cenowa w stosunku do Node jest bardzo korzystna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.