Skocz do zawartości
IGNORED

Bluesound Node 2i?


wojtek_o

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Rucia1 napisał:

Ja przerobiłam na raspberry różne systemy dlan roon jako punktu końcowego. Każdy z tych systemów brzmiał inaczej: DietPi  lekkie, zwiewne mało basu, ropieee techniczne, cyfrowe, płytkie, volumio fajny wielobarwny bas ale cofnięta średnica, najlepiej wypadł moode i snakeoil.

A co te systemy takiego robią, że brzmienie takie różne wychodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Witek.K napisał:

Uzywam Node2 prawie od momentu jak sie pojawil na rynku i nie wiem co jeszcze moze byc bardziej stabilne... na pewno nie streamery oparte na Upnp/Dlna.

PS. Nasuwa sie rowniez pytanie, jak dlugo uzywales Node, ze mozesz sobie pozwolic na takie stwierdzenia?

Podpisuję się pod tym jako użytkownik node2i od 3miesięcy , przerabiałem  j-feng mx-1 chinski stremer za 500$ obsługa interface pożal się boże nerwy i wieczna piana na mordzie ?  i cieszyłem się  jak wziąłem swoje pieniądze za to , mam też system na mini pc dell z 2x idefender 2xtomanek zasilacz tranzystorowy do zasilania dysku i odcięcia zasilania z usb do tego konwerter singxer su-1 po modyfikacji  wym kondów i zegara , kabel usb albedo i gra to również bardzo dobrze , ale skupiłem się wczoraj na info od chyba ushera " k4mil3k odnośnie programowania pilota w samej apce bluos i znowu odkrycie ,genialnie proste programowanie  pilota logitech z poziomu apki zajęło mi to dosłownie 5min i sobie pstrykam teraz kawałki na leżącej :)) co do brzmienia node2i to fakt z wyjść rca i dzwięku z wbudowanego dac no nie jest to hi-end ale prosze mi uwierzyć gra to w tych pieniądzach już bardzo przyzwoicie , po wyjściu coax na dac hegla hd25 to śmiało to określam na pełny hi-end , co do charakterystyki brzmienia node2i jest minimlnie ocieplone  ale w dzwięku jest głębia oddech separacja detal ,dzwięk jest gładki dojrzały nic się tu nie wyrywa przed szereg pasma grają równo , polecam bo ten streamer to przede wszystkim spokój stabilność równowaga .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk BS po RCA w moim odczuciu był mocno ocieplony, a bas w średnim zakresie podbity i bułowaty. Od basu oczekuję szybkości, dokładności i sprężystości, natomiast idealny wokal dla mnie to ten naturalny ? Oczywiście to moje odczucia i tak zagrało to z moim sprzętem. Yamaha WXC-50 którą miałem grała według mnie bardziej naturalnie pod każdym względem, jednak brakowało jej wypełnienia, tu akurat BS sobie lepiej poradził.

Nie mówię że to zły streamer, ale nie wpisał się w mój gust muzyczny. Po rozmaitych testach które można znaleźć w sieci oczekiwałem czegoś z goła innego i niestety zawiodłem się na nim. Przejście z Yamahy WXC-50 na BS Node 2i było dla mnie skokiem w bok.

Jeden dzień testowałem BS. Tyle mi wystarczyło w zupełności. Co do stabilności być może to kwestia egzemplarza, testowany przeze mnie BS miał z nią problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek.K Jeden dzień testowałem BS. Tyle mi wystarczyło w zupełności. Co do stabilności być może to kwestia egzemplarza, testowany przeze mnie BS miał z nią problemy. Irytujesz się bo krytykuję, czy też otwarcie piszę o wadach sprzętu, który posiadasz. Wiadomo, że BS niewygrzany etc etc i zapewne do tego można by się przyczepić, ale wygrzewanie nie zmieni diametralnie charakterystyki brzmienia urządzenia. Zmiany są zazwyczaj subtelne. Przewaliłem trochę różnych klocków, dlatego nie chciałem trzymać BS. Wiedziałem bowiem, że ciepłego grania i podbitego średniego basu nie przeskoczę, a borykałem się z tym już we wcześniejszych systemach. Ja nie twierdzę z kolei, że malina to jest mistrzostwo świata i teraz wszyscy muszą padać na kolana i się kłaniać bo oto nadszedł król. Ma swoje wady i zalety, jak każde jedno urządzenie. Po prostu to ciekawa alternatywa dla lubiących się pobawić w DIY. Ideałów nie ma, nawet wśród najwyższych możliwych półek, bo chociażby w ich przypadku główną wadą jest cena ? 

Patrzmy na swój sprzęt subiektywnym okiem, a nie wychwalajmy go w niebo głosy na zasadzie "ja mam, a to co mam jest najlepsze i pozbawione wszelkich wad". ? 

Subiektywnie z mojej strony podsumowałbym BS Node 2i tak: Fajny streamer w rozsądnej cenie, gra po RCA charakteryzuje się ocieploną barwą. Bas nie jest super precyzyjny, lekko zaokrąglony, podbity w średnim zakresie. Ładne wypełnienie i szczegółowość . Przyjazna oku apka, na początku może wydawać się nieco zawiła, ale po jakimś czasie zabawy spokojnie do ogarnięcia. Jak BS gra jako transport - nie wiem, nie testowałem, nie będę się wypowiadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, jackobtone napisał:

@Witek.K Jeden dzień testowałem BS. Tyle mi wystarczyło w zupełności. Co do stabilności być może to kwestia egzemplarza, testowany przeze mnie BS miał z nią problemy. Irytujesz się bo krytykuję, czy też otwarcie piszę o wadach sprzętu, który posiadasz. Wiadomo, że BS niewygrzany etc etc i zapewne do tego można by się przyczepić, ale wygrzewanie nie zmieni diametralnie charakterystyki brzmienia urządzenia. Zmiany są zazwyczaj subtelne. Przewaliłem trochę różnych klocków, dlatego nie chciałem trzymać BS. Wiedziałem bowiem, że ciepłego grania i podbitego średniego basu nie przeskoczę, a borykałem się z tym już we wcześniejszych systemach. Ja nie twierdzę z kolei, że malina to jest mistrzostwo świata i teraz wszyscy muszą padać na kolana i się kłaniać bo oto nadszedł król. Ma swoje wady i zalety, jak każde jedno urządzenie. Po prostu to ciekawa alternatywa dla lubiących się pobawić w DIY. Ideałów nie ma, nawet wśród najwyższych możliwych półek, bo chociażby w ich przypadku główną wadą jest cena ? 

Patrzmy na swój sprzęt subiektywnym okiem, a nie wychwalajmy go w niebo głosy na zasadzie "ja mam, a to co mam jest najlepsze i pozbawione wszelkich wad". ? 

Subiektywnie z mojej strony podsumowałbym BS Node 2i tak: Fajny streamer w rozsądnej cenie, gra po RCA charakteryzuje się ocieploną barwą. Bas nie jest super precyzyjny, lekko zaokrąglony, podbity w średnim zakresie. Ładne wypełnienie i szczegółowość . Przyjazna oku apka, na początku może wydawać się nieco zawiła, ale po jakimś czasie zabawy spokojnie do ogarnięcia. Jak BS gra jako transport - nie wiem, nie testowałem, nie będę się wypowiadał.

Przewalić można dużo sprzętów i dalej nie wiele wiedzieć ? jak sie przewala klocki budżetowe i tak można w nieskończoność a podbicia średniego basu nie miałem  nawet po rca w Node2i i jestem pewny że nie on jest temu winien ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, freju napisał:

Przewalić można dużo sprzętów i dalej nie wiele wiedzieć ? jak sie przewala klocki budżetowe i tak można w nieskończoność a podbicia średniego basu nie miałem  nawet po rca w Node2i i jestem pewny że nie on jest temu winien ?

Nie no pewnie, masz rację ? Jednak budżetowych klocków nie przewalałem ? Wiem tyle ile napisałem, wiem czego oczekuję od brzmienia i do tego brzmienia konsekwentnie dążę. Moim zdaniem to niemało i wręcz nazwałbym to przeciwieństwem „niewiedzy”. To sugerujesz, że co jest winne w moim systemie za podbijanie basu (co więcej za każdym razem wtedy kiedy w tenże system wpięty był BS)? I czemu teraz z innym źródłem nie zauważam podbicia basu? Dlaczego też nie widziałem go z urządzeniami dajmy na to Yamahy? I nie mówię tu o streamerach, podpinałem też niejednokrotnie pod sprzęt z sygnatury niżej Yamahę CD-S2000 z drugiego systemu. No kurcze, spójrzmy prawdzie w oczy ? 

Takie ślepe zapieranie się do niczego nie dąży. Ofensywne i nieuprzejme docinki także. ? 

Podoba Ci się gra BS w Twoim systemie - zupełnie nie mam nic do tego. Wręcz cieszę się Twoim szczęściem ? Mi jednak po RCA nie przypadło do gustu i subiektywnie (jako że BS już nie posiadam) dzielę się wyłącznie własnymi spostrzeżeniami.

Zdaje się poza tym, że o ile się nie mylę używasz BS jako transportu po optycznym. Tak jak napisałem wcześniej, grałem wyłącznie po RCA i tylko i wyłącznie w kontekście takiego połączenia się wypowiadam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
54 minuty temu, jackobtone napisał:

Irytujesz się bo krytykuję, czy też otwarcie piszę o wadach sprzętu, który posiadasz.

Nie irytuje się,  jedynie stwierdzam, że wypisujesz farmazony, bo akurat stabilność działania Node2 jest już prawie legendarna. Inne tzw. wady, to kwestia gustu. Nikt nie każe używać Node2 po analogu, w jednym systemie się sprawdzi w innym nie, w końcu to nawet nie średnia półka,  ale jako transport zaspokoi nawet wyzsze wymagania, kto twierdzi inaczej jest w błędzie i najprawdopodobniej nie ma pojęcia o tym urządzeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Witek.K napisał:

Nie irytuje się,  jedynie stwierdzam, że wypisujesz farmazony, bo akurat stabilność działania Node2 jest już prawie legendarna. Inne tzw. wady, to kwestia gustu. Nikt nie każe używać Node2 po analogu, w jednym systemie się sprawdzi w innym nie, w końcu to nawet nie średnia półka,  ale jako transport zaspokoi nawet wyzsze wymagania, kto twierdzi inaczej jest w błędzie i najprawdopodobniej nie ma pojęcia o tym urządzeniu. 

Tak jak napisałem już kilkukrotnie, nie podważam tego, że BS jako transport może grać wybitnie w swojej półce cenowej. Odnoszę się wyłącznie do  brzmienia Node po RCA, bo słuchałem po RCA. Nie mam DACa więc nie mogłem  sprawdzić jego walorów brzmieniowych jako transportu. Ja piszę jak gra po RCA, Wy zapieracie się że jest inaczej, a używacie go w roli transportu. No gdzie tu sens, gdzie logika?

Nie wypisuję żadnych farmazonów. ? W przypadku egzemplarza który dostałem legendarna stabilność nie znalazła odzwierciedlenia w świecie rzeczywistym. Może dostałem wadliwą sztukę, albo nie spodobało jej się coś w infrastrukturze mojej sieci domowej. Temat Node był wielokrotnie poruszany też w innych wątkach na forum (które przed zamówieniem prześledziłem) i nikt o tej „legendarnej stabilności” nie wspomniał. 

Bijecie teraz pianę po nic. ? 

Co chciałem napisać napisałem. Idę delektować się muzyką, czego i Wam życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Witek.K napisał:

Ogarnij się...

Merytoryczna wypowiedź, brawo ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Chłopaki dajcie spokój to jak rozmowa głuchego ze ślepym. To nie ma sensu i szkoda nerwów. Każdy z nas dokonał jakiegoś wyboru, jedni poszli w stronę jakości dźwięku inni wygody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którzy to ci co poszli w jakość dźwięku a nie wygodę, jak już Rucia tak orzekłaś? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przeczytaj cały wątek to sobie odpowiesz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jackobtone napisał:

Nie no pewnie, masz rację ? Jednak budżetowych klocków nie przewalałem ? Wiem tyle ile napisałem, wiem czego oczekuję od brzmienia i do tego brzmienia konsekwentnie dążę. Moim zdaniem to niemało i wręcz nazwałbym to przeciwieństwem „niewiedzy”. To sugerujesz, że co jest winne w moim systemie za podbijanie basu (co więcej za każdym razem wtedy kiedy w tenże system wpięty był BS)? I czemu teraz z innym źródłem nie zauważam podbicia basu? Dlaczego też nie widziałem go z urządzeniami dajmy na to Yamahy? I nie mówię tu o streamerach, podpinałem też niejednokrotnie pod sprzęt z sygnatury niżej Yamahę CD-S2000 z drugiego systemu. No kurcze, spójrzmy prawdzie w oczy ? 

Takie ślepe zapieranie się do niczego nie dąży. Ofensywne i nieuprzejme docinki także. ? 

Podoba Ci się gra BS w Twoim systemie - zupełnie nie mam nic do tego. Wręcz cieszę się Twoim szczęściem ? Mi jednak po RCA nie przypadło do gustu i subiektywnie (jako że BS już nie posiadam) dzielę się wyłącznie własnymi spostrzeżeniami.

Zdaje się poza tym, że o ile się nie mylę używasz BS jako transportu po optycznym. Tak jak napisałem wcześniej, grałem wyłącznie po RCA i tylko i wyłącznie w kontekście takiego połączenia się wypowiadam. 

Dobrze już dobrze spokojnie już wszystko zrozumiałem ?  chciałem ci dać  tylko takie minimum info o twoim problemie z buła na basie bo sam kiedyś walczyłem z tym zjawiskiem i powodów tego może być dużo bo i zmiennych dużo w systemie ale stawiam na akustykę pomieszczenia ale i nie tylko , node2i może  ci tylko uwydatnił problem który już miałeś to sie nazywa  po tzw audiofilsku ? ,, wąskie gardło "

ps; nie używam po optyku tylko po coax , i tak node2i jest u mnie w roli transportu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2(i) jest świetnym transportem. Jest mały, zgrabny, działa na Linuxie, ma dobry hardware. Wspiera MQA i Roona, tego ostatniego dużo lepiej niż wspominane rpi.  Wszystkie problemy związane z nim wynikają ze słabej implementacji urządzenia w systemach. Ludzie często maja najtańsze przekaźniki wifi, niepoprawnie skonfigurowane accesspionty, nie rozumieją jak działają protokoły udostępniania plików w sieci, nie czytają lub nie rozumieją logów, które BS udostępnia. To rodzi problemy i frustracje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Paweł C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Paweł C napisał:

Node 2(i) jest świetnym transportem. Jest mały, zgrabny, działa na Linuxie, ma dobry hardware. Wspiera MQA i Roona, tego ostatniego dużo lepiej niż wspominane rpi.  Wszystkie problemy związane z nim wynikają ze słabej implementacji urządzenia w systemach. Ludzie często maja najtańsze przekaźniki wifi, niepoprawnie skonfigurowane accesspionty, nie rozumieją jak działają protokoły udostępniania plików w sieci, nie czytają lub nie rozumieją logów, które BS udostępnia. To rodzi problemy i frustracje.

Dokładnie to samo mozna napisać o rpi, mały, zgrabny, działa na linuxie itp, itd. Dobry router to podstawa przy streamerze czy to Rpi czy BS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rucia1 napisał:

Dokładnie to samo mozna napisać o rpi, mały, zgrabny, działa na linuxie itp, itd. Dobry router to podstawa przy streamerze czy to Rpi czy BS.

Ok to jaki to jest dobry router , bo jestem troche zmuszony do urzadzeń z upc i tak udao mi sie rozdzielić tzw kombajn horizon i teraz mam osobno dekoder na tv i osobno router tzw connect box taki biały chyba jak dobrze czytałem to compal go robi ,i własnie nie znam dobrze tego tematu czytałem tylko że warto postawić switch osobno ale jaki jest dobry ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, freju napisał:

Ok to jaki to jest dobry router , bo jestem troche zmuszony do urzadzeń z upc i tak udao mi sie rozdzielić tzw kombajn horizon i teraz mam osobno dekoder na tv i osobno router tzw connect box taki biały chyba jak dobrze czytałem to compal go robi ,i własnie nie znam dobrze tego tematu czytałem tylko że warto postawić switch osobno ale jaki jest dobry ? ?

Freju: jestem człowiekiem z branży IT i osobiście zalewa mnie śmiech jak czytam o Hi-endowych routerach, switchach, czy widzę wypowiedzi w stylu że ktoś wymienia kabel sieciowy na Cat.7 i liczy na poprawę dźwięku. Najważniejsze to korzystać z usług sieciowych działających w oparciu o protokół TCP/IP a nie UDP. TCP w przeciwieństwie do tego drugiego posiada zaimplementowaną kontrolę poprawności danych i retransmisję i jesli urzadzenie odtwarzające posiada bufor to nie ma co obawiać się o zniekształcenia. Routery operatorskie to wcale nie są tanie tandetki, gorsze syfy to tanie TP-Linki czy D-Linki które większość ma w domach i jeśli chcesz sprawdzić swój router najprostszą drogą to wystarczą do tego proste polecenia systemu windows, a konkretnie "ping", np:
 

to standardowe polecenie które sprawdzi czasy odpowiedzi oraz procent strat w transmisji przy pakiecie danych wielkości 32 bajty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


to natomiast polecenie które sprawdzi te dane dla pakietu 1000 bajtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli nie masz strat, czy odpowiedzi nadchodzą stabilnie i w tym samym czasie to nie widzę powodu do zmiany.

Możesz jeszcze sprawdzić swój router - jak duże pakiety danych obsługuje (zmieniaj liczbę '1000' na większą aż transmisja nie padnie):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2 godziny temu, Rucia1 napisał:

Dokładnie to samo mozna napisać o rpi, mały, zgrabny, działa na linuxie itp, itd. Dobry router to podstawa przy streamerze czy to Rpi czy BS.

Podstawa w każdej komunikacji sieciowej TCP/IP czy UDP to stabilność oraz brak strat pakietów. Idąc tą drogą można by sobie powiedzieć że blok na ulicy "Xińskiego 99" ma w piwnicy ch...wy switch czy konwerter światłowodowy (bo nikt nie wlutował do niego super ekstra zajebistego kondensatora i nie nazwał go HiFi) i wszyscy jego mieszkańcy mają przez to chu..wy streaming. Zapamiętajcie: transmisja TCP/IP nie zmienia barwy dźwięku!!

 

Podsumuje to tak: kilka postów wcześniej wbiłem kij w mrowisko i widzę że wywiązała się regularna wojenka zwolenników i przeciwników. Jest jeszcze jedna rzecz o której zapominacie, cytuje:

Cytat

"...czasem odrobina niedogodności potrafi zabić pasję..."

W moim domu z audio korzystają także inni: żona, pewnie niedługo także syn i nie wyobrażam sobie że muszę teraz wszystkich instruować że aby włączyć muzykę "włącz to, a potem to, poczekaj aż się połączy, a jak nie gra to zrestartuj to i to i włącz jeszcze raz ten program, a potem ten plugin poczekaj i potem tamten program....O NIE, nie było w nocy prądu, kernel w malinie się wywalił!!". NIE!! W kontekście powyższego cytatu, audio ma działać i dawać przyjemność w jak najprostszy do osiągnięcia ergonomiczny sposób, bo właśnie te "ergonomiczne niedogodności" zabijają pasję. To tak samo jak byście chcieli wyjechać sobie na krótką niedzielną przejażdżkę rowerem, ale za każdym razem musicie najpierw wystawić z garażu auto, stos innych rzeczy, napompować koła, schować wyciągnięte rzeczy, auto, etc....a po przejażdżce wykonać to w odwrotnej kolejności.

I tą ergonomiczną wygodę zapewnia właśnie BS Node 2i, nawet przez głupią funkcjonalność doprogramowania do jego obsługi dowolnego pilota, czy dwukierunkowy BT aptX HD żeby sobie polatać w salonie czy kuchni w słuchawkach i nie słyszeć jazgotu dzieci. Te wszystkie i inne udogodnienia BS daje nam po wyciągnięciu z pudełka. Malina nigdy nie wygra z tą ergonomią.

A co do jakości dźwięku...to kwestia sporna bo jak pisałem wyżej - z gustem jak z dupą - każdy ma swoją, a także dla tego że zakładając że mamy dobre źródło to za jakość dźwięku w 90% odpowiada implementacja i zastosowane komponenty po stronie analogowej, a rozwiązania po stronie cyfrowej to zaledwie 10% - doskonale pokazuje to Chromecast Audio - zabawka za 120 PLN, która też potrafi świetnie zagrać z dobrym DAC.

 

Dziękuję za przeczytanie do końca mego wywodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
9 minut temu, k4mil3k napisał:
2 godziny temu, Rucia1 napisał:

Dokładnie to samo mozna napisać o rpi, mały, zgrabny, działa na linuxie itp, itd. Dobry router to podstawa przy streamerze czy to Rpi czy BS.

Podstawa w każdej komunikacji sieciowej TCP/IP czy UDP to stabilność oraz brak strat pakietów. Idąc tą drogą można by sobie powiedzieć że blok na ulicy "Xińskiego 99" ma w piwnicy ch...wy switch czy konwerter światłowodowy (bo nikt nie wlutował do niego super ekstra zajebistego kondensatora i nie nazwał go HiFi) i wszyscy jego mieszkańcy mają przez to chu..wy streaming. Zapamiętajcie: transmisja TCP/IP nie zmienia barwy dźwięku!!

 

Pisząc dobry router nie miałam na myśli jego wpływu na dźwięk. Chodzi o stabilność działania sieci w domu i gigabitowy LAN. Dla mnie  dobry sprawdzony router to np Asus DSL- AC68U. I proszę nie pisz do mnie z epitetami jak powyżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wpięte audio kabelkiem w repeater Asus RP-AC52, który czerpie sygnał z Asusa RT-AC68U. W sumie wszystko inne działa stabilnie tylko z tym BS był problem, ale tak jak napisałem, może to kwestia tego egzemplarza Node’a albo ten repeater mu się nie spodobał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
17 minut temu, k4mil3k napisał:

W moim domu z audio korzystają także inni: żona, pewnie niedługo także syn i nie wyobrażam sobie że muszę teraz wszystkich instruować że aby włączyć muzykę "włącz to, a potem to, poczekaj aż się połączy, a jak nie gra to zrestartuj to i to i włącz jeszcze raz ten program, a potem ten plugin poczekaj i potem tamten program....O NIE, nie było w nocy prądu, kernel w malinie się wywalił!!". NIE!! W kontekście powyższego cytatu, audio ma działać i dawać przyjemność w jak najprostszy do osiągnięcia ergonomiczny sposób, bo właśnie te "ergonomiczne niedogodności" zabijają pasję.

Przecież z obsługą maliny nie ma żadnych problemów , nie wiem w ogóle o czym Ty piszesz. Moja chodzi non stop cały czas zwarta i gotowa do działania , na nic nie czekam i nie uruchamiam jakiś dodatkowych programów . Wszystko uruchamiasz z aplikacji na smartfonie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rucia1 napisał:

[...] I proszę nie pisz do mnie z epitetami jak powyżej

Przepraszam jeśli poczułaś się urażona, nie adresowałem tego do Ciebie, a jedynie chciałem podkreślić pewne dziwne trendy w HiFi. Tak biznes zabija naszą pasję jaką jest muzyka - implementując nam kolejne super ekstra produkty.

Niestety nie mogę tego już edytować.

15 minut temu, Rucia1 napisał:

Przecież z obsługą maliny nie ma żadnych problemów , nie wiem w ogóle o czym Ty piszesz. Moja chodzi non stop cały czas zwarta i gotowa do działania , na nic nie czekam i nie uruchamiam jakiś dodatkowych programów . Wszystko uruchamiasz z aplikacji na smartfonie. 

Malina z RAAT i Roon to już inny poziom. Tak jak pisałem - to najlepszy muzyczny frontend jaki znam i nie neguje tego rozwiązania. Ale w kontekście kosztów/wygody - to wole już zamiast tego BS.

Mam na myśli raczej kombinacje z wszelkimi UnPnP, wtyczkami, etc - gdzie aby zgrać naszą domową bibliotekę ze streamem z sieci i miło i wygodnie tym sterować - to trzeba się nad tym napracować.

 

20 minut temu, jackobtone napisał:

Ja mam wpięte audio kabelkiem w repeater Asus RP-AC52, który czerpie sygnał z Asusa RT-AC68U. W sumie wszystko inne działa stabilnie tylko z tym BS był problem, ale tak jak napisałem, może to kwestia tego egzemplarza Node’a albo ten repeater mu się nie spodobał.

Ja mam w domu sieć Mesh i generalnie raczej jest ok, ale niektóre urządzenia które nie obsługują do końca dobrze protokołu roamingu pomiędzy punktami czy reapeterami w sieciach 802.11 czasami wariują. Może tu był problem, i sam to mam np z centralką sterującą ogrzewania czy rekuperacji, a także z 5 letnim TV Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k4mil3k napisał:

. Zapamiętajcie: transmisja TCP/IP nie zmienia barwy dźwięku!!

Transmisja sama w sobie jako abstrakcja nie. Transmisja w praktyce tak, bo generuje zakłocenia w paśmie do Ghz i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki wykorzystujemy kable ethernetowe zgodnie z ich przeznaczeniem - a więc do transmisji ethernetowej zgodnie z modelem ISO/OSI - nie ma mowy o żadnych zmianach brzmienia. Sieci Ethernet są sieciami przemysłowymi odpornymi na zakłócenia EMI/RMI. Musiały by być prowadzone na prawdę w bliskiej obecności jakiś potężnych transformatorów aby coś się w tej warstwie wydarzyło.
Jeśli już na prawdę macie jakieś wątpliwości co do tego i chcecie mieć pewność że nic się nie dzieje złego to maks w co zainwestujcie to skrętka STP.

A co do zakłóceń w pasmach GigaHertzowych które generują te sieci...chciałbym przypomnieć że najpopularniejszy standard sieci ethernet a więc 100Mbit Cat 5.e został stworzony do pracy w 100MHz, a 1Gbit Cat 6/6a - 250/500MHz. Zresztą to nic wobec tego co nas otacza. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak "brudne" i zaśmiecone różnymi falami jest powietrze wokół nas. Od tego ma chronić właściwe ekranowanie urzadzeń i innych kabli.


Sam model sieci ISO/OSI jest podzielony na 7 warstw, i już sama warstwa sieci daje odpowiednie zabezpieczenie transmisji cyfrowej TCP/IP. Wszystkie dane przesyłane są w ramkach, każda ramka jest weryfikowana i jeśli jest uszkodzona to następuje żądanie jej retransmisji - na co prostym dowodem jest to, że to co napisaliście na tym forum jest tym co czytacie - pomimo tego że ramki z Waszymi danymi przebyły po drodze setki kilometrów i urządzeń. Albo dane dotarły, albo nie. Nie ma opcji że dotrą zmienione.

Tak samo Hi-endowe kable zasilające 230V. Wierzycie w to że prąd po przemierzeniu kilometrów przez sieci średniego napięcia, transformatorów, i całym syfem który jest w sieciach energetycznych - po wpięciu metra kabla zasilającego "Haj-end" nagle się poprawia ? ? Chodzi tylko o to aby był oddzielony czy to fizycznie czy ekranem od nisko-prądowych kabli analogowych (notabene ekranowanych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rucia1 napisał:

Każdy z nas dokonał jakiegoś wyboru, jedni poszli w stronę jakości dźwięku inni wygody.

Każdy kto porównywał BS do maliny z nakładką digione signature z dobrym zasilaniem w roli transportu, chyba nie miał problemu ze stwierdzeniem które rozwiązanie jest lepsze pod względem jakości dźwięku.  Co do wygody i funkcjonalności to już zależy od indywidualnych potrzeb i umiejętności. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Witek.K napisał:

ziemia jest płaska ?

Albo wklęsła - i ma na to dowody w postaci butów startych na czubkach i obcasach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 14:20, Rucia1 napisał:

Ja przerobiłam na raspberry różne systemy dlan roon jako punktu końcowego. Każdy z tych systemów brzmiał inaczej: DietPi  lekkie, zwiewne mało basu, ropieee techniczne, cyfrowe, płytkie, volumio fajny wielobarwny bas ale cofnięta średnica, najlepiej wypadł moode i snakeoil.

Możesz wytłumaczyć jak system operacyjny może wpływać na dane aby uzyskać takie zmiany w dźwięku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.