Skocz do zawartości
IGNORED

OLX-nieodebrana przesyłka za pobraniem


c-k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z odbiorcą na OLX.Dogadaliśmy się co do ceny telefonu i wysłałem paczkę za pobraniem.Koszt wysyłki pokryłem ja,bo tak zaznaczyłem w aukcji.Odbiorca jednak paczki nie odbiera ponad tydzień,tłumacząc się,że prosił o zaznaczenie sprawdzenia zawartości.Tak było.Ja jednak wysłałem paczkę inpostem ,gdzie tej opcji nie ma,ale myślałem,że każdą paczkę można sprawdzić w obecności kuriera.

Odbiorca pewnie czeka,aż inpost odeśle paczkę z powrotem na mój koszt.

Czy mam jakiekolwiek szanse na zwrot kwoty odsyłu?

Pytanie co mam dalej robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Zapłacić i nie jojczyc. Takie jest ryzyko pobraniowek. Ciesz się że to nie wzmacniacz za 5tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca.Tu masz przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tym,że mam obawy iż w moim przypadku(brak możliwości sprawdzenia zawartości)wiąże się z niewywiązeniem się z umowy.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumacząc się,że prosił o zaznaczenie sprawdzenia zawartości.Tak było.Ja jednak wysłałem paczkę inpostem ,gdzie tej opcji nie ma

 

Trzeba coś tu dodawać ?

Wysyłający połasił się na kilka, lub kilkanaście złotych różnicy między inpostem a normalnym kurierem. A teraz próbuje odwrócić kota ogonem i przerzucić koszty na odbierającego. Sorry za szczerość. Tak to widzę.

 

A co do pobraniówek. Ja nie wysyłam za pobraniem i już. Jak coś zawsze jest opcja odbioru osobistego. Sorry, ale za kilka złotych nie będę się później bujał po sądach. A pobraniówka musi swoje odleżeć po drugiej stronie - często traktowana jak zło konieczne. A później muszę płacić za ponowną wysyłkę. Dlatego pobraniówkom mówię nie. Nie pasi - nie ma sprawy. Powodzenia w zakupach. I wsio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuję obrócić kota ogonem tylko chciałem się upewnić jak sprawa wyglada w moim przypadku.Bo sprawa wydaje się byc prosta jeśliby klient rządania o weryfikacje nie wysłał.Prosi o wysłanie za obraniem bez opcji weryfikacji zawartości przy odbiorze towaru.Towaru nie odbiera więc wraca do mnie na mój koszt.Wtedy przy sporze e-sąd prawdopodobnie nakazuje zwrot poniesionych kosztów zwrotu towaru.

Każdą przesyłkę można sprawdzić w obecności kuriera.Wysyłając w tym przypadku kurierem inpost pomyślałem że też jest taka możliwość dlatego nie przyszło mi do głowy nawet że jest taka opcja dodatkowa,którą należy zaznaczyć.Mam nauczkę na przyszłość.

Teraz cierpliwie czekam.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można poprosić o symboliczny przelew 20-30 zł na poczet wysyłki za pobraniem. Ja tak robilem wiele razy i ludzie nie robią problemu. W innym wypadku trzeba liczyć na uczciwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą uczciwością nigdy nie było problemu i nie twierdzę,że klient jest nieuczciwy,ale na przyszłość warto się zabezpieczyć tak jak piszesz,żeby uniknąć sporów.Rozumiem obawy kupującego ale naisałem nawet do klienta,że daję 3 dni rękojmi i jak będzie jakaś nizgodność z opisem to odsyła paczkę na mój koszt,oczywiście ze zwrotem pieniędzy.

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysyłając w tym przypadku kurierem inpost pomyślałem że też jest taka możliwość dlatego nie przyszło mi do głowy nawet że jest taka opcja dodatkowa,którą należy zaznaczyć.Mam nauczkę na przyszłość.

 

Na poczcie jest to usługa dodatkowo płatna jak pamiętam - ile nie wiem. Każdy ma google może sobie sprawdzić. Firmy kurierskie pozwalają na takie sprawdzenie bez dodatkowych opłat. Ale paczkę musimy najpierw pokwitować. In post jest tani jak egipskie kartofle. Także mamy prawo podejrzewać iż jakośc jest niska (usług) a za wszystko trzeba płacić ekstra.

 

I na koniec sam sobie przeczysz:

tłumacząc się,że prosił o zaznaczenie sprawdzenia zawartości.Tak było.Ja jednak wysłałem paczkę inpostem ,gdzie tej opcji nie ma

 

vel

 

klient rządania o weryfikacje nie wysłał.Prosi o wysłanie za obraniem bez opcji weryfikacji zawartości przy odbiorze towaru.

 

To co prosił, nie prosił. Prosił ale nie na piśmie ??? ;P

 

Wczuj się w skóre kupującego. Kupuje telefon w ciemno. Prosi o możliwość sprawdzenia - choćby czy w paczce jest telefon, a nie ser. Umawiacie się na sprawdzenie. Przychodzi paczka i zonk. Płać bez sprawdzania. Kupującemu mogły się zapalić czerwone światełka ? Mogły. Umawialiście się inaczej. Także jeśli ktoś złamał umowę to nie on - Prawda ? (retorycznie pytam)

 

Sprawa jest niewarta klawiatury, także do miłego. Jeśli mogę to powiem tylko tyle iż zakup przez net na portalach typu tablica jest ryzykowny. Kupujący musi okazać sporo dobrej woli i zaufania. Także warto być jak zona cezara - poza wszelkim podejrzeniem. I jeśli coś obiecujemy to się tego trzymamy. Nawet jeśli strzeliliśmy babola. Ile straciłeś ? Równowartość biletu do kina ??? Nawet nie.

 

S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shrek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I na koniec sam sobie przeczysz:

Użytkownik c-k dnia 09.10.2018 - 01:11 napisał

 

tłumacząc się,że prosił o zaznaczenie sprawdzenia zawartości.Tak było.Ja jednak wysłałem paczkę inpostem ,gdzie tej opcji nie ma

 

vel

 

Użytkownik c-k dnia 09.10.2018 - 09:37 napisał

 

klient rządania o weryfikacje nie wysłał.Prosi o wysłanie za obraniem bez opcji weryfikacji zawartości przy odbiorze towaru.

 

To co prosił, nie prosił. Prosił ale nie na piśmie ??? ;P

Napisałem jeśliby klient...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

- OLX z zalozenia nie jest dla kupujacych zpoza miejsca zamieszkania - nie wolno nic wysylac, a jak wyslesz to nie masz zadnych praw.

- InPost jak dobrze pamietam nie pobiera oplaty za zwrot,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dlatego nie wysyłam za pobraniem. Ale dobrą metodę mi podsuneliscie jak ktoś będzie chciał to będę brał zaliczkę na poczet wysyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wysyłam za pobraniem. Ale dobrą metodę mi podsuneliscie jak ktoś będzie chciał to będę brał zaliczkę na poczet wysyłki.

I wszystkie konwersacje i uzgodnienia tylko mailowo.Zawsze to jakaś podkładka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wysyłam za pobraniem. Ale dobrą metodę mi podsuneliscie jak ktoś będzie chciał to będę brał zaliczkę na poczet wysyłki.

Również typowe posunięcie oszustów. Mała wpłata i do widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

|Czyżbym sobie wykrakał.|?

\17-12 zrobiłem wpłate .|Do dziś cisza.

 |Nie odbierają telefonów , wiadomości pisane - bez echa .

 |Optymistycznie zakładam że to przez |Swięta . |Wyjazd -rodzina itd.

 |W tym samym punkcie pocztowym -tego samego dnia-P |Polskiej opłacony inny zakup i również zwłoka .|Nie dostali wpłaty...

 |Czyżby |Polski ład i porządek , czy |???. |||Naciągnęli mnie |?

 |Czekamy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Cud kolejny.

Po 4 miesiącach bedąc niby oszukany w grudniu na kasę na OLx , dostałem zwrot kasy wraz z przeprosinami.

 Bywają ludziska porządne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.