Skocz do zawartości
Trwa aktualizacja silnika forum! Czytaj więcej.. ×
Wojtek_71333

Jak zorganizować Audio w domu? - Posiadam okablowanie, teraz poszukuję sprzętu.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam rozprowadzone po domu kable głośnikowe i mikrofonowe tak jak na schemacie poniżej, które schodzą się w jednym miejscu - szafce rack w garażu (schemat nie zawiera wszystkich pomieszczeń). Dokładniej:
- do 10 pomieszczeń od szafki idą po dwa kable głośnikowe,
- dodatkowo pomiędzy salonem (TV) a szafką idą dwa kable mikrofonowe
- w tym samym pomieszczeniu od TV idą dwa kable głośnikowe do dwóch głośników tylnych (sufitowych), dwóch bocznych (stojących lub naściennych) i subwoofera

[attachment=404969:glosniki.jpg]

Pytanie brzmi, jaki dorzucić do powyższego "układu" sprzęt, tak abym mógł:
- puszczać muzykę na głośniki w różnych pomieszczeniach,
- w różnych pomieszczeniach słuchać czego innego (np. w salonie i jadalni TV, a w gabinecie muzyki),
- puszczać muzykę z różnych źródeł, tj. z telefonu, TV, płyty, komputera.
Odnośnie komputera, to takie "nice to have", bo nie mam tam żadnego dodatkowego kabla, więc musiałbym to skojarzyć w jakiś sposób po sieci lokalnej.

Nie mam żadnych założeń co do środków, które chcę na to przeznaczyć - co nie znaczy, że są nieograniczone, po prostu nie wiem, jakiego sprzętu potrzebuję i ile to może kosztować. Nie jestem audiofilem i szukam czegoś raczej ze średniej półki, jeśli okaże się to być dużym wydatkiem, po prostu dłużej poczekam i "dozbieram". Nie chce też montować czegoś, z czego nie będę zadowolony.

Dodatkowo, fajnie by było, jakbym mógł zbudować system etapowo, tzn. zacząć od salonu i sprzętu w około TV, tak abym miał kino domowe. Wdzięczny będę za wszelkie sugestie i podpowiedzi co do tego co wybrać i jak zaplanować rozbudowę powyższego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
[quote name='Wojtek_71333' timestamp='1539082616' post='4426660']
Posiadam rozprowadzone po domu kable głośnikowe i mikrofonowe tak jak na schemacie poniżej, które schodzą się w jednym miejscu - szafce rack w garażu (schemat nie zawiera wszystkich pomieszczeń). D
[/quote]

Witaj, kto Ci podpowiedział aby w ten sposób zrobić instalację kablową? Edytowane przez PawelMitsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kable mikrofonowe są ok, bo można puścić sygnał symetryczny - nie będzie zakłóceń.
Ja bym na twoim miejscu zapodał jakiś wzmacniacz rack'owy wielokanałowy i procesor DSP (np. QSC którym się bawię). Wystarczyły by na początek tylko te dwa klocki. Później to zautomatyzować i sterować procesorem np. za pomocą tabletu i przełączać źródła oraz puszczać dźwięk na wybrane głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi