Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla NAD C375BEE do Focal Aria 926


niowluka

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebny wzmacniacz do moich Focali :)

 

Na razie na oku mam ww. NADa. Miałem już go jakiś czas temu z innymi kolumnami, i z tego co sam słyszałem i z opinii na necie myślę, że to będzie dobre połączenie, a na dodatek można go dostać teraz w naprawdę świetnej cenie.

 

Ale, jako że budżet pozwala (max 7k), zastanawiam się czy są jakieś alternatywy warte rozważenia, coś o podobnym brzmieniu, najlepiej w mniejszej i prostszej formie (ten NAD to straszny kloc, a do tego ma 1000 wejść, wyjść, przejść, pokręteł i przycisków, których nigdy nie będę potrzebował).

 

Nowy sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest świetna alternatywa dla c375:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, jaki efekt chcesz uzyskać. Te głośniki mają sporo basu. Wzmacniacz też i to raczej w skali objętości a nie zróżnicowania i jakości. Razem może (choć nie musi) dać na dłuższą metę efekt trudny do zniesienia. Do nagłośnienia imprezy, doprowadzenia do szału sąsiadów, OK. ale do słuchania muzyki, mam wątpliwości. Roksan K3 i Yamaha 1100. Przede wszystkim te wziąłbym w pierwszej kolejności do przesłuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

NAD C375 BEE jest mocny, bardzo wydajny, energiczny, dynamiczny, to dobry duet do Focal Aria szczególnie do szybszych i mocniejszych gatunków muzycznych. W swojej cenie to urządzenie bardzo dobre. Ale biorąc pod uwagę budżet, możemy znaleźć coś moim zdaniem jeszcze lepszego. Najlepszym przykładem będzie Roksan Kandy K3, który także jest wydajny, także potrafi szybko i mocno zagrać, ale przy tym oferuje znacznie lepszą plastyczność grania, barwę, bardziej dokładną, wielokolorową górę pasma. To wzmacniacz, który zagra bardziej dostojnie, z większą klasą. Drugą propozycją jest niepozorny Cyrus 8 DAC. To wystarczająco mocny wzmacniacz do prawidłowego wysterowania Twoich kolumn, dodatkowo dający możliwość w przyszłości rozbudowania o zewnętrzny zasilacz PSX-R2. Jest jeszcze Naim, który także jest bardzo dobrym uzupełnieniem systemu. Najlepszą opcją byłby model NAIT XS2, jednak nawet z upustami forumowym przekroczymy budżet. Namawiam jednak na odsłuch takiej konfiguracji. Powyższe wzmacniacze to micne, szybkie, rockowe granie. Jeśli natomiast szukasz troszeczkę spokojniejszego charakteru, spójrz koniecznie na hybrydę lampową Vincent SV-227MK, Musical Fidelity M5si, czy moim zdaniem świetny Moon 240i.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hybrydę lampową Vincent SV-227MK, Musical Fidelity M5si

Ja bym się skłaniał ku tym pozycjom. Przy odrobinie szczęścia może uda Ci się wynegocjować w salonie Vincenta 237, a to już maszyna konkretna jest. W używce do dostania już nawet poniżej 5k i często na gwarancji. Polecam - miałem tego wzmaka i dalej uważam, że to super wzmak za jeszcze dobre pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny wzmacniacz do moich Focali :)

 

Na razie na oku mam ww. NADa. Miałem już go jakiś czas temu z innymi kolumnami, i z tego co sam słyszałem i z opinii na necie myślę, że to będzie dobre połączenie, a na dodatek można go dostać teraz w naprawdę świetnej cenie.

 

Ale, jako że budżet pozwala (max 7k), zastanawiam się czy są jakieś alternatywy warte rozważenia, coś o podobnym brzmieniu, najlepiej w mniejszej i prostszej formie (ten NAD to straszny kloc, a do tego ma 1000 wejść, wyjść, przejść, pokręteł i przycisków, których nigdy nie będę potrzebował).

 

Nowy sprzęt.

 

Nad+Focal to dobre połączenie z wyjątkiem ciężkich brzmień ale to inny temat. Na Twoim miejscu wziąłbym przedwzmacniacz Nad c165 i końcówkę 275 i będziesz miał naprawdę super połączenie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co do wejść i wyjść w Nadzie to nigdy nie mów nigdy, np jest to jeden z nielicznych wzmaków, który posiada regulowane wyjście na końcówkę mocy dzięki czemu można zastosować końcówki o różnych mocach np innych marek. Preamp także takową regulację posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedwzmacniacz Nad c165 i końcówkę 275

 

Z tego co wiem, to c375 to jest c165 i c275 w jednej obudowie. Już wolę jeden kloc, niż dwa nieco mniejsze ;)

 

Myślałem że 'podobne brzmienie do c375' będzie miało niewiele wzmacniaczy, ale widzę te same propozycje co w innych tematach ... Może sprawdzę Roksana, ale wydaje się że NAD to dobry kierunek.

 

Pytanie do branży: czy moduły phono do c375 są jeszcze dostepne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie u nas to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to c375 to jest c165 i c275 w jednej obudowie. Już wolę jeden kloc, niż dwa nieco mniejsze ;)

 

Myślałem że 'podobne brzmienie do c375' będzie miało niewiele wzmacniaczy, ale widzę te same propozycje co w innych tematach ... Może sprawdzę Roksana, ale wydaje się że NAD to dobry kierunek.

 

Pytanie do branży: czy moduły phono do c375 są jeszcze dostepne ?

 

Akurat końcówka 275 ma taką samą wielkość jak wzmak 375, wiem bo mam obydwa, poza tym preamp 165 jest lepszej jakości niż ten który siedzi we wzmaku. Dodatkowo co bardzo istotne masz wtedy dwa osobne zasilacze a nie jak w integrze jeden. Oczywiście sama integra 375 to bdb sprzęt ale dzielonka idzie jednak oczko wyżej. Końcówka po spięciu bezpośrednio z cd gra jednak lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMMM

 

Dzielonka nie dość, że ponad 2x droższa od 375, to jeszcze ponad budżet ... W praktyce cała różnica idzie na pre. Warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka Nada ok ale jeśli chodzi o preamp NADa to już bym się obawiał walić w to kasę. Wolałbym preamp Primare. Przynajmniej cyfrowe sterowanie wyklucza dość powszechne w NADach problemy z potencjometrami. Tak, sam tego doświadczyłem.

 

Osobiście jakbym miał zwiększać budżet na wzmacniacz do Arii to waliłbym w Naima xs2... o ile sobie z nimi poradzi. Arie z Nadam... bas może być przewalony totalnie. Natomiast przy niższym budżecie mimo wszystko c375 może być dobrą opcją. Teraz jest w fajnych cenach. Trzeba brać pod uwagę spore wymagania na prąd Arii inaczej będą cięły po uszach i nie będzie basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal z Naim to połączenie bardziej polityczne. Dla mnie trochę za jasne ale co kto lubi.Wolalbym z pewnością C375. Choć może spróbuj z C388?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim ciekawa opcja, ale niepokoi mnie 'niska' moc (chociaż do moich 25 + anex 5 powinno starczyć) i przeraża cena - to zdecydowanie poza budżetem ...

 

Fakt, Focale wbrew pozorom wydają się lubić moc, dlatego wydajny wzmacniacz to podstawa. Jeśli chodzi o bas, to o ile jest pod kontrolą nie mam przeciwwskazań, wręcz przeciwnie ;)

 

Focal z Naim to połączenie bardziej polityczne. Dla mnie trochę za jasne ale co kto lubi.Wolalbym z pewnością C375. Choć może spróbuj z C388?

 

Ktoś porównywał 375 z 388 ? Opinie wydają się być podzielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim ciekawa opcja, ale niepokoi mnie 'niska' moc (chociaż do moich 25 + anex 5 powinno starczyć) i przeraża cena - to zdecydowanie poza budżetem ...

 

Fakt, Focale wbrew pozorom wydają się lubić moc, dlatego wydajny wzmacniacz to podstawa. Jeśli chodzi o bas, to o ile jest pod kontrolą nie mam przeciwwskazań, wręcz przeciwnie ;)

HMMMM

 

Dzielonka nie dość, że ponad 2x droższa od 375, to jeszcze ponad budżet ... W praktyce cała różnica idzie na pre. Warto ?

 

wystarczy trochę poszperać i znajdziesz w budżecie a i na kable i parę płyt zostanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kolega się widzę boi tej dzielonki a to takie fajne klocki, końcówka przynajmniej potężnie wygląda i moc ma równie potężną a Naim specyficznie gra i mało mocy ma:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega się widzę boi tej dzielonki

 

Wręcz przeciwnie, 275 brałem pod uwagę już wcześniej. Ale przyznaję, że boję się sprzętu używanego.

 

Nowa dzielonka katalogowo to 8k. Poza budżetem, a i konkurencja w tym przedziale duża ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie, 275 brałem pod uwagę już wcześniej. Ale przyznaję, że boję się sprzętu używanego.

 

Nowa dzielonka katalogowo to 8k. Poza budżetem, a i konkurencja w tym przedziale duża ;)

 

Akurat właśnie 275 kupiłem używkę i nie mam z nią żadnych problemów. Jasne że konkurencja jest duża, możesz też spróbować Yamahę 1100, miałem na testach w domu i przyznam, że gra bardzo neutralnym dźwiękiem a wygląd ma zabójczy. Jednak nie zaryzykowałem zmiany marki z którą jestem od lat i nie narzekam czyli Nad. Akurat kiedyś miałem Focale Chorus 826 z Nadem 372 i połączenie było bardzo udane z wyjątkiem jak juz pisałem ciężkich brzmień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz też spróbować Yamahę 1100

 

Postanowiłem przełamać moją niczym nieuzasadnioną awersję do japończyków i wypożyczyłem tą yamaszke. Kapitalnie się zgrywa z moimi Focalami. Detal jest nieprawdopodobny, niektóre dźwięki słyszę pierwszy raz. Wszystko z takim przyjemnie ciepłym nalotem. Góra jest idealna, wyraźna, ale nie ostra, nieofensywna średnica, a bas to bajka - dokładny ale nie twardy, i baaardzo niski, nie jest to jakiś potężny wykop ale brzmi 'mocno'. Wokale i niektóre instrumenty brzmią trochę za lekko, ale mało slucham takiej muzyki.

 

Dużym plusem jest też to że brzmi energicznie nawet przy cichszym słuchaniu, a przy bardzo cichym można podbić nieco górę i dół.

 

Im dłużej słucham tym bardziej mi się podoba :)

 

No i wygląda też fantastycznie, pieknie wykończona z hipnotyzującymi VU, mimo że to KOLOS. A ja myslalem że 375 jest duży ... Swoją drogą NAD rzeczywiście może być za ofensywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą NAD rzeczywiście może być za ofensywny.

 

W takim połączeniu bardziej bym się obawiał kontroli niskich tonów, szczególnie w szybszej cięższej muzyce, gdzie podwójna stopa wali jak z karabinu niż ofensywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.