Jump to content
wojciech iwaszczukiewicz

Jeśli nie Unia Europejska to co?

Recommended Posts

Godzinę temu, marek-1969 napisał:

gazetki żydowskiej.

Której, bo żadna nie ma takiej nazwy? 

Masz pewnie na myśli Gazetę Polską, tez tak myślałem. Tam są same przechrzty, a może i Ty też, co? 

Bliscy przyjaciele tego medium sami ją tak nazwali. Takie frojdowskie przejęzyczenie. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

xavian

Dlatego osobiście używam takiego organu jak mózg. Jak na razie z niezłym skutkiem. Aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że sporo ludzi ma z tym problem.

33 minuty temu, notoryczny napisał:

Mnie bawią pacjenci, którzy interpretacje czyjejś strony uznają za fakty z którymi nie ma potrzeby polemizować, trzeba je apriori uznać jako niepodważalne . A tak na marginesie , regulować sobie uczucia obrażając innych, słabe to 😉☺️

Wmawiasz mi swoje problemy. W sąsiednim wątku opisałem jeden przypadek, specjalnie oddzieliłem fakty od interpretacji jak dla krowy na miedzy. I co? Nie pomogło.

To do kogo pretensje, do mnie???

A tak w ogóle - nie pisałem do ciebie tylko to marka-1969. Co łaskawie weź pod uwagę.

Edited by Jaro_747
  • Like 1

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

Unia Europejska uczyniła z powiedzenia "Pewne, jak w banku" brutalną kpinę. A w związku z planowaną likwidacją gotówki nie będziesz mógł,. lemingu, nawet trzymać oszczędności w sienniku.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• Haha 1

Odkąd to lemingi żyją na Podkarpaciu? Tam przecie samo prawo i sprawiedliwość, lepszy sort.

• Haha 2

Bank poświęcony, pieniądze poświęcone i wyparowały? Na na bogobojnym Podkarpaciu?

• Haha 2

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

W dniu 17.01.2020 o 19:33, notoryczny napisał:

Mnie bawią pacjenci, którzy interpretacje czyjejś strony uznają za fakty z którymi nie ma potrzeby polemizować, trzeba je apriori uznać jako niepodważalne

A tymczasem interpretacja w Polsce może być jedna, taka jaka wynika z wypowiedzi Prezesa i jego podwładnych czyli np. że "opozycja zabiła mu brata" a w szczególności palce maczał w tym jeden Donald. Sekta pewnie uznaje to za fakt, takie czasy, "pogańskie".

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

W dniu 17.01.2020 o 19:41, toptwenty napisał:

Której, bo żadna nie ma takiej nazwy? 

Masz pewnie na myśli Gazetę Polską, tez tak myślałem. Tam są same przechrzty, a może i Ty też, co? 

Najlepsza jest Gazeta Warszawska poziomem dorównująca  Der Stürmer i Völkischer Beobachter...

• Like 1
  • Thanks 1

5 godzin temu, jacekm22 napisał:

Najlepsza jest Gazeta Warszawska poziomem dorównująca  Der Stürmer i Völkischer Beobachter...

Tu bym się nie zgodził. Julius Streicher miał większą finezję.

Natomiast wracając do meritum - Unia i tak się rozpadnie jak każdy nienaturalnie stworzony upiór.

• Haha 1

USA też trwają 😉

A odpowiadając na pytanie z tematu: Jeśli nie Unia Europejska to co?

Jajco. Barbaria.

• Like 1

Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

A Kościół Katolicki trwa chociaż upiór .Zwłaszcza w polskim wydaniu .

Dwa tysiące lat Wojciechu. Mierzenie fantazji pana Szumana z wiekami, nie jest przekonujące.

• Haha 1

8 hours ago, burz said:

A odpowiadając na pytanie z tematu: Jeśli nie Unia Europejska to co?

Jajco. Barbaria.

Przypomina mi się Porucznik Dub ze "Szwejka" i jego stwierdzenie, że "gdyby Austrii nie było, to należałoby ją wymyślić". Antagonizmy wewnętrzne w UE są podobne, jeżeli nie większe. Poziom kooperacji gospodarczej między państwami UE maleje zamiast rosnąć. Więc w końcu rozleci się to z hukiem, miejmy nadzieję że nie wskutek wojny, tylko dużego kryzysu gospodarczego.

• Haha 1

Unia będzie trwała. Nie ma wskazań do rozpadu.

Ma wielu "wierzących" w Europie.

To taki odpowiednik Watykanu tyle, że ten tylko pochłania pieniądze w przeciwieństwie do Unii...

• Like 1

To mi dla odmiany kojarzy się ze sceną z darami, jakie Szwejk otrzymał od Baronowej von Botzenheim, kiedy symulował w szpitalu u Doktora Grunsteina. Była wśród nich paczka z suszonymi owocami, z wierszykiem:

Oesterreich, du edles Haus,  
Steck deine Fahne aus,  
Lass sie im Winde wehn,  
Oesterreich muss ewig stehn!

I jego przekład na drugiej stronie:

Austrio, ty domie szlachetny,  
Wywieś chorągiew swoją,  
Każ jej na wietrze wiać,  
Austria musi wiecznie trwać!

Przypomina to trochę towary oznaczane po europejsku, z tyloma językami, że ileś czasu trwa znalezienie właściwego.

Edited by misiomor
  • Like 1

28 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Unia będzie trwała. Nie ma wskazań do rozpadu.

Ma wielu "wierzących" w Europie.

To taki odpowiednik Watykanu tyle, że ten tylko pochłania pieniądze w przeciwieństwie do Unii...

Natomiast Unia rozdaje (z Twojej kieszeni)

Jak robiłem chodnik przed domem to dołożyli 5 razy więcej niż wydałem.

Nie przypominam sobie aby KK coś dołożył mi do chodnika, więcej parkuje tam proboszcz i wierni... 

• Like 4

Właśnie w jakiś wiadomościach przeczytałem o gigantycznej luce w budżecie UE w związku z faktem wyjścia ze struktur UK.

Oczywiście nic przez to nie runie, natomiast wraz z malejącym strumieniem marchewek mocno spadnie chęć do skakania jak PE zagra.

To z kolei może przyspieszyć nie tyle rozpad co nastanie faktu że EU będzie tworem całkowicie fikcyjnym, lecz ze względu na zbędne procedury nikomu nie będzie chciało się wychodzić ze stuktur.

EU może stać się wtedy teoretycznym tworem podobnym do ONZ.

Edited by stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

6 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Jak robiłem chodnik przed domem to dołożyli 5 razy więcej niż wydałem.

Nie przypominam sobie aby KK coś dołożył mi do chodnika, więcej parkuje tam proboszcz i wierni... 

Ja bym proboszcza opodatkował! Może zrób tam parking?

• Haha 1

Właśnie w jakiś wiadomościach przeczytałem o gigantycznej luce w budżecie UE w związku z faktem wyjścia ze struktur UK.

Pozostaje pytanie ile UK będzie płacić za dostęp do rynku EU.
  • Like 1

If you want the job done right, hire a professional.

19 minut temu, rasputin napisał:

kiedy polexit że tak zapytam?

Za 10-12 lat. Teraz PIS przegra wybory, potem wygra. W drugiej kadencji, ale założę się, że będą poprzednicy.

Stawiam na Hiszpanię i Grecję. 

2 hours ago, stench said:

EU może stać się wtedy teoretycznym tworem podobnym do ONZ.

To już się dzieje - Hiszpanie uwięzili prowodyrów nieudanej secesji Katalonii, jeden z nich został wybrany do PE, TSUE nakazał jego zwolnienie jako euro-parlamentarzysty, na co hiszpański sąd orzekł, że i tak go nie wypuszczą. Organa UE, żeby zachować resztki powagi, pozbawiły prowodyra statusu europosła. Wot praworządność.

Edited by misiomor
  • Like 1

Twór teoretyczny, powiadacie...

O państwie polskim, również jeden z liderów politycznym mówił, teoretyczne...

Państwo się ostało. póki co...

• Like 1

Twór teoretyczny, bo pomiędzy narodami Europy nie ma żadnej wspólnoty kulturowej. Wszyscy są okopani w swoich strefach językowych. Do tego stopnia, że jeżeli szukamy jakiegoś wspólnego mianownika, to będą to produkcje amerykańskiej kultury masowej.

Strefa wolnego handlu staje się coraz mniej potrzebna, bo wolumen wymiany gospodarczej między państwami UE maleje zamiast rosnąć. A dostęp do wspólnego rynku wiąże się z poddaniem się regulacjom brukselskim, łącznie z ostatnim "gretyńskim" wzmożeniem klimatycznym. "Macronowski" protekcjonizm ekonomiczny ogranicza zresztą coraz bardziej ów dostęp, vide ostatnie dyrektywy przeciw polskim firmom transportowym.

Plus jeszcze (gdyby ktoś był zainteresowany migracją za pracą) protekcjonizm gospodarczy z lokalnymi certyfikacjami do wielu zawodów czy wymaganiami językowymi.

Na szczęście UE nie ma armii zdolnej dyscyplinować niepokorne prowincje. Zresztą byłby niezły ubaw i szansa na dokończenie "Przygód dobrego wojaka Szwejka". A jak skończą się niemieckie pieniądze na bakszysz dla lokalnych rządów, skończy się i poparcie dla integracji europejskiej z ich strony.

• Like 1
  • Haha 1

Wolność bez granic - kosztem poddania się brukselskim regulacjom? Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Z tym (nie takim znowu pełnym) zniesieniem granic to trochę jak z lotami na Księżyc. Za PRL marzyliśmy o tym, jednak po wypróbowaniu praktycznym okazuje się, że było to zdecydowanie przereklamowane.

Edited by misiomor
  • Like 1
  • Haha 1

Tak, zwłaszcza dla tych, którzy nosa nie wyściubili po za swoją podkarpacką wieś.

• Like 2
  • Thanks 2

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)