Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 4 tyś brzmiące jak.... Beyerdynamic DT770


tomek305ds6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i chciałbym rozpocząć swoją przygodę ze sprzętem stereo.

Jestem słuchawkowcem, przeróżnych słuchawek słyszałem całkiem sporo, posiadałem sporo, przygodę z nimi zakończyłem jak na razie na parze DT770 i Fidelio X2, zasilane z Aune X1s.

Niestety nie jestem osłuchany jeśli chodzi o duże domowe stereo, od prawie 20 lat posiadam Altusy 200 które kupiłem jeszcze za dzieciaka i na pewno nie kupiłbym już nic więcej od Tonsila z uwagi na fatalną jakość wykonania tych kolumn, brzmieniowo nie była to dla mnie tragedia, zasilane były z wiekowej ale dość mocnej Integry Onkyo (altusy wytrzymywały potencjometr na godzinie 10-11, 5 lat nie widzę tego sprzętu to już nie pamiętam co to dokładnie za model onkyo) , te sprzęty leżakują u rodziców od 5 lat.

 

Przechodząc do sedna sprawy szukam kolumn podłogowych do 4tys para, salon ok 30m2, kształt kwadrat. Wzmacniacz na pewno też będę zmieniał, nie wykluczam używki ale kolumny chcę nowe, źródłem pozostanie Aune X1s który bardzo lubię, tym bardziej że będzie moim napędem do słuchawek. Lubię brzmienie dynamiczne, rozrywkowe, przestrzenne, rozdzielcze, z mocnym i nisko schodzącym basem, podkreślone na skrajach, efekciarskie a wiec odbiegające od neutralności ale w granicach zdrowego rozsądku i smaku (podbicie w sopranie pewnie wynika z mojego ubytku słuchu w wysokich tonach ok -5dB), punktem odniesienia są dla mnie słuchawki Beyerdynamic DT770 w wersji 32Ohm a wiec te na skórkach, tonalnie te słuchawki wybitnie mi pasują i mimo że to pospolite słuchawki to bardzo je lubię, właśnie przez tonalność która byłaby przeze mnie pożądaną w przyszłych kolumnach. Słucham praktycznie każdej muzyki chociaż wiodącą jest elektronika od ambientu przez house po dubstep, w skrócie 60% elektronika, pozostałe 40% reszta. Czekam na propozycje forumowiczów kolumn jakie powinienem odsłuchać (mile widziane także propozycje wzmacniaczy do tych kolumn), zakupu w ciemno na pewno nie będzie, jedyne co słuchałem to dzisiaj trochę przypadkowo polk signature S55, nawet mi się to granie podobało no ale nie mam żadnego punktu odniesienia niestety i nie wiem czy można lepiej w tym budżecie. Liczę na wasze propozycje do odsłuchu rozrywkowego, dynamicznego grania z solidną podstawą basową i zejściem, moim benchmarkiem zejścia jest album Granite Martina Nonstatic'a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie brałbym słuchawek jako punktu odniesienia do szukania kolumn jako "podobnych" . To jak szukanie motocykla w stylu jazdy jakiegoś samochodu. Słuchawki i ich dźwięk dwukanałowy, odbiera się zupełnie inaczej niż dźwięk stereofoniczny z kolumn. Inaczej odbierany jest efekt przestrzenny, dynamika, średnica, czy bas itd, inna rzecz, że niemal każdy składowe brzmienia odbiera inaczej, dla kogoś może być czegoś dużo dla innego w sam raz, czy już mało.

Powinieneś udać się do jakiegokolwiek sklepu, salonu aby posłuchać paru podłogowych średniej wielkości, czy większych kolumn i wtedy z wrażeniami dalej się radzić i ewentualnie szukać.

 

PS. Obecnych kolumn nie brałbym jako punkt odniesienia, a jeśli to z wysoce dużą ostrożnością, bo to trochę karykatura brzmienia i mało w nich jest takie jakie być powinno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Beyerdynamic DT770 to bardzo dobre słuchawki, wersja 32Ohm brzmi rozrywkowo z mocnym basem i dużym nasyceniem. Jeżeli szukasz kolumn o podobnej sygnaturze dźwięku to polecałbym Pylon Sapphire 31 lub Ruby 25. Jeżeli mógłbyś dołożyć trochę pieniędzy to polecałbym zainteresować się Audio Academy Hyperion IV, które mogą się okazać strzałem w 10.

Zapraszam na odsłuch w Pabianicach aby samemu podjąć ostateczną decyzję.

 

Pozdrawiam

Szymon

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie brałbym słuchawek jako punktu odniesienia do szukania kolumn jako "podobnych" . To jak szukanie motocykla w stylu jazdy jakiegoś samochodu. Słuchawki i ich dźwięk dwukanałowy, odbiera się zupełnie inaczej niż dźwięk stereofoniczny z kolumn. Inaczej odbierany jest efekt przestrzenny, dynamika, średnica, czy bas itd, inna rzecz, że niemal każdy składowe brzmienia odbiera inaczej, dla kogoś może być czegoś dużo dla innego w sam raz, czy już mało.

Powinieneś udać się do jakiegokolwiek sklepu, salonu aby posłuchać paru podłogowych średniej wielkości, czy większych kolumn i wtedy z wrażeniami dalej się radzić i ewentualnie szukać.

 

PS. Obecnych kolumn nie brałbym jako punkt odniesienia, a jeśli to z wysoce dużą ostrożnością, bo to trochę karykatura brzmienia i mało w nich jest takie jakie być powinno.

 

Bardzo mądra wypowiedź. Odsłuchując kolumny słyszysz dźwięk przeciwległego kanału tzn w lewym uchu słyszysz nie tylko lewy, ale i prawy kanał. W słuchawkach nie masz tego efektu, więc dźwięk jest po prostu inny. Do tego dochodzi temat współgrania kolumny z pomieszczeniem, który także nie istnieje w przypadku słuchawek.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z DT770 chodziło mi tylko o tonalność, ja wiem że granie słuchawek i kolumn to zupełnie inna bajka, chodzi mi tylko aby przeszłe kolumny miały rozrywkowy charakter jak DT770 32Ohm, taki przykład podałem tylko po to aby uzmysłowić jakie brzmienie lubię, to bardzo popularne słuchawy wiec sporo osób zna ten styl grania tak aby mi ktoś nie polecał np typowo neutralno - średnicowego grania czy skrajności w postać bardzo jasnego chudego grania czy absolutnie ciemnego z wykastrowaną górą. Panowie z Q21 widzę że zrozumieli o co mi chodzi :) Polskie konstrukcje od pylona czy AA na pewno bym chciał przesłuchać, nawet stx-a na pewno do tego coś od heco i klipscha. Na razie puki co zbieram wiedzę, na pewno jak przyjdzie czas kupna to wybiorę się w trasę aby kilka salonów odwiedzić i sprzętu posłuchać ale warto się trochę przygotować i wiedzieć o co pytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX Foton lyb STX FX300 to kolumny, kótre mają najwyższy wspólczynnik jakość/cena. W niektórych modelach STX filtry pasmowe projektował nie kto inny jak Misiomor czyli osoba która ma największą wiedzę w tej dziedzinie. Dla mnie zawsze MX140 grają jak rasowe monitory studyjne. Membrany z włókna węglowego to najlepszy materiał według mnie na membrany głośników. Nie bez powodu stosowany jako jedyny materiał spełniający warunek właściwej proporcji waga/sztywność i wtym przypadku również stratności wewnętrznej. Po za tym zagłębij się tylko troszeczkę w tematykę a zauważysz, że kolumny STX nawet za 2,5 tyś mają kosze aluminiowe, u markowych chińczyków nie znajdziesz takich bajerów nawet za 10 tyś PLN. Pewnych rzeczy nie da się oszukać, wystarczy popatrzeć/posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ,ze jest coś takiego jak podobne granie słuchawki - kolumny,równowaga tonalna i barwa mozna okreslić w podobny sposób. Ze zrozumiałych względów skala i rozmach ,komfort będa sie różniły. Słaniam się ku podpowiedzi Q21 Hyperiony własnie tak grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec Hyperiony będą na pewno do odsłuchania, szkoda tylko że sporo poza budżetem ale dziękuję za propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te Beyery ( sam mam) grają w "v" jasno i z dużym basem . Mi to bardziej pasuje to serii JBL lub Parafogma choć te drugie brzmi spokojniej na górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że V, ale w granicach zdrowego rozsądku, lubię to brzmienie, V-ka w wydaniu beyera bardzo mi się podoba, do tego dość szybkie i dynamiczne granie jak dla mnie, różne internetowe dyskusję często podpowiadają że to ganie typowe dla Klipcha np rp260, czuję że to mogłoby mi się podobać, ogólnie chyba amerykańska szkoła grania jeśli chodzi o kolumny, takie mam przeczucie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Spójrz na konstruckję KEF Q750 będzie to lekko efekciarskie granie, wydaje mi się iż propozycja godna rozpatrzenia. Inną kolumna która przyszła mi na myśl to Monitor Audio Brozne 6. Ewentualnie dołożył do Silver 200, ponieważ w tym przypadku jest mocne, otwarte granie średnicą oraz górą co sprawdza się w twoich klimatach muzycznych. Bas jest zwarty szybki i precyzyjny.

 

elektronika od ambientu przez house po dubstep

 

Zdecydowanie hause, dub step na silver 200 zabrzmią świetnie!

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu!

Żeby bass był tak do dobrze kontrolowany jak Ty wspominasz to najpierw trzeba zapewnić dobry piec:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.