Skocz do zawartości
IGNORED

Devialet Phantom Reactor - co Wy na to?


Nikimaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do czegos trzeba odniesc. Ja malucha odnosze do ceny. 2000 euro za zestaw stereo...dwoch reactor'ow. Moim zdaniem to zdecydowanie przesad.. Dawno nie sluchalem zestawow za 4000 czy 8k zlotych, ale wlasciciel salonu audio powiedzial mi otwarcie, ze w tej cenie wiekszosc standardowych zestawowo zagra lepiej od Reactor'a.

Trzeba byc w tym wszystkim obiektywnym. Phantom gra bardzo fajnie, Reactor juz nie i tyle. Sam sie nastawialem na Reactor'a ale maluch zwyczajnie sie gubi i to nawet jak nie jest glosno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wojtek76 napisał:

Do czegos trzeba odniesc. Ja malucha odnosze do ceny. 2000 euro za zestaw stereo...dwoch reactor'ow. Moim zdaniem to zdecydowanie przesad.. Dawno nie sluchalem zestawow za 4000 czy 8k zlotych, ale wlasciciel salonu audio powiedzial mi otwarcie, ze w tej cenie wiekszosc standardowych zestawowo zagra lepiej od Reactor'a.

Trzeba byc w tym wszystkim obiektywnym. Phantom gra bardzo fajnie, Reactor juz nie i tyle. Sam sie nastawialem na Reactor'a ale maluch zwyczajnie sie gubi i to nawet jak nie jest glosno.

Dalej nie rozumiesz. Przecież Phantomy to odrębna para kaloszy. Jak można to porównywać do zestawów stereo za 8 K?

albo porównujemy zwykłe papierosy w paczkach ze zwykłymi papierosami, albo zwykłe papierosy z elektronicznym.

To dwa odrębne bieguny. Krytyka na temat tego, jak Phantom gorzej gra od takiego systemu, jest krzywdząca. Nikt inny nie zamknął jeszcze takiego dźwięku w takiej obudowie.  Więc nie dziwie się, że jest to "twór szatana" -dla audiofilów

Będę tego bronił, bo jednak w Polsce świadomość na tego produktu jest mała...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2018 o 23:09, Nikimaj napisał:

Dalej nie rozumiesz. Przecież Phantomy to odrębna para kaloszy. Jak można to porównywać do zestawów stereo za 8 K?

albo porównujemy zwykłe papierosy w paczkach ze zwykłymi papierosami, albo zwykłe papierosy z elektronicznym.

To dwa odrębne bieguny. Krytyka na temat tego, jak Phantom gorzej gra od takiego systemu, jest krzywdząca. Nikt inny nie zamknął jeszcze takiego dźwięku w takiej obudowie.  Więc nie dziwie się, że jest to "twór szatana" -dla audiofilów

Będę tego bronił, bo jednak w Polsce świadomość na tego produktu jest mała...

Nie bardzo wiem czego tutaj nie rozumiec. Napisalem wyraznie, ze duzy Phantom gra bardzo dobrze i nawet go kupilem. To jest urzadzenie do odtwarzania muzyki, moim zdaniem nalezy porownac go do innych urzadzen odtwarzajacych muzyke, bo przeciez nie do odkurzacza. 

Inna sprawa ze jak wczoraj robilem setup mojego w domowym zaciszu to przy wykorzystaniu szybkiego setup'u gral slabo i nie uzyskalem odpowiedniej glosnosci. Domyslilem sie, ze cos jest nie tak, wiec zrobilem pelny setup i dzwiek sie otworzyl i nabral masy. Teraz sie tak zastanawiam, ze moze gosc w salonie strzeli taka gafe z malym gdy odsluchiwalem....

Wiec na chwille obecna radze zignorowac moja opinie co do malego Reactora i samemu posluchac i sprawdzic czy napewno setup jest zrobiony wlasciwie, bo sprzedawca pomimo, ze mily wcale nie musi znac sie na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Wojtek76 napisał:

Inna sprawa ze jak wczoraj robilem setup mojego w domowym zaciszu to przy wykorzystaniu szybkiego setup'u gral slabo i nie uzyskalem odpowiedniej glosnosci. Domyslilem sie, ze cos jest nie tak, wiec zrobilem pelny setup i dzwiek sie otworzyl i nabral masy. Teraz sie tak zastanawiam, ze moze gosc w salonie strzeli taka gafe z malym gdy odsluchiwalem....

yyyy zaskoczyłeś mnie...

To wręcz dziwne co piszesz. Przecież to urządzenie konfiguruje się w jeden sposób, zawsze tak samo. Chyba, że używasz IOS to wtedy "włączasz" go przez airplay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ksiazeczce Quickstart phantom" sa 3 opcje.

One Phantom Quick setup poprzez bluetooth bez Devialet Spark a przynajmniej nie jest wymieniany.

 

One Phantom  Full Setup za pomoca Devialet Spark

 

Trzecia opcja dla wiekszej ilosci Phantomow.

Mam wersje Classic 1200W, moze po swietach wrzuce fotki bo nie chce mi sie teraz konwertowac zdjec do 2mb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Irlandii.

Zadalem pytanie w Top Hifi o phantoma, jeszcze przed swietami, ale nikt mi do dzisiaj nie odpowiedzial...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nadal nie ma Reactora w Polsce, a jest już 16.01.2019 ! Rozdmuchali kampanię reklamową od początku października i dupa blada.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpinał phantomy pod video, tzn jako audio do filmów ? Sporo piszą o lagu dużym. 150 ms. Ktoś wie jak to w praktyce wygląda.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Reactora dalej nie ma w Polsce, jaja jakieś.... ?

Kupiłem w końcu Dynaudio XEO2 nowiutkie za 3 kzł, postawiłem na podstawkach Isoacoustics za 350 zł i mam naprawdę dobry zestaw przy kompie za nieco ponad 3 kzł...jestem mega zadowolony !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.07.2019 o 09:16, zyzio napisał:

Reactora dalej nie ma w Polsce, jaja jakieś.... ?

Kupiłem w końcu Dynaudio XEO2 nowiutkie za 3 kzł, postawiłem na podstawkach Isoacoustics za 350 zł i mam naprawdę dobry zestaw przy kompie za nieco ponad 3 kzł...jestem mega zadowolony !

Te Dynaudio to trochę inny produkt niż Phantom. Łączynie je jedynie to, że obie te konstrukcje są aktywne. Jakby nie patrzeć, trochę inne zastosowanie. Jeżeli jesteś, zadowolony to dobrze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo to świetne monitorki bliskiego pola, takiego basu jak z Devialeta nie ma, ale jest kultura, spójność, kontrola i zdrowy, przestrzenny, transparentny dźwięk ogólnie, a bas też zadziwiający jak na takie maleństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.