Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do max 10.000 zł używane


TheOne2005
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie odnosnie do Usherow Dancer Mini One.Czy ktos z Was je slyszal i moglby cos o nich napisac?Dadza rade wypelnic ok.29-30m2 w ciezszych klimatach?

 

Mam te kolumny 30m2 to dla nich max, grały u mnie w otartym salonie z kuchnią i było basu sporo... natomiast w pokoju z dobrą adaptacją akustyczną już na 30m2 z basem był kłopot. Mam natomiast do sprzedania YB Audio Phoenix które zastąpiły Ushery i one na 30m2 są OK i mieszczą się w Twoim budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne propozycje. A jak na tle tych propozycji wypadają Kef-y R900 ?

 

Obecnie jest wyprzedaż starej serii Kef-a i można je zakupić w okolicach 9 tysięcy nowe na 5 letniej gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał teraz do wydania 10 tysi to bardzo poważnie rozważyłbym konstrukcje od YB Audio.

 

Dużo taniej do jazzu można Monitor Audio gs60.

 

Dorzuciłbym jeszcze coś od Heco, może udało by się dostać New Statement?

 

I coś bardzo egzotycznego Jamo c809, ponoć świetne granie?

 

P.S.

Kefy r900 też dajna konstrukcja :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne propozycje. A jak na tle tych propozycji wypadają Kef-y R900 ?

 

Obecnie jest wyprzedaż starej serii Kef-a i można je zakupić w okolicach 9 tysięcy nowe na 5 letniej gwarancji.

 

Miałem Kef R300 to bardzo fajne kolumny w swojej cenie, R 900 to na pewno warta do przesłuchania propozycja...ale Ushery dancer mini one bardziej mi się podobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Ushery ja sam mam model podstawkowy BE-718DMD na żadne inne kolumny do 10tyś bym ich nie zamienił a słuchałem dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał teraz do wydania 10 tysi to bardzo poważnie rozważyłbym konstrukcje od YB Audio.

 

Dużo taniej do jazzu można Monitor Audio gs60.

 

Dorzuciłbym jeszcze coś od Heco, może udało by się dostać New Statement?

 

I coś bardzo egzotycznego Jamo c809, ponoć świetne granie?

 

P.S.

Kefy r900 też dajna konstrukcja :-)

Z Kef szukaj serii Reference np 3.2 lub 4.2

lub Magnat Quantum 1009 najlepsze w pierwszej wersji bez S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Kef R300 to bardzo fajne kolumny w swojej cenie, R 900 to na pewno warta do przesłuchania propozycja...ale Ushery dancer mini one bardziej mi się podobały.

 

Bardziej podobały Ci się Usher Mini One od R900? Miałeś możliwość ich posłuchać czy odnosisz się do R300 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TheOne2005

AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne propozycje. A jak na tle tych propozycji wypadają Kef-y R900 ?

 

Obecnie jest wyprzedaż starej serii Kef-a i można je zakupić w okolicach 9 tysięcy nowe na 5 letniej gwarancji.

 

Co kto lubi, mnie jednak R900 strasznie męczyły, na tle kolumn z podobnego przedziału cenowego brzmiały jakoś bardzo niespójnie, co chwilę coś się wybijało i drażniło.

Sytuacja miała miejsce z 2 różnymi wzmakami.

Porównanie do starych Kapp (które tutaj proponowane w wątku znowu kogoś innego zmęczyły) to bardzo wielka ulga, relaks na korzyść Infinity.

 

Trzeba słuchać, owszem, choć ja bym nie wysuwał tych kolumn na początek listy odsłuchowej, jest sporo ciekawszych konstrukcji moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podobały Ci się Usher Mini One od R900? Miałeś możliwość ich posłuchać czy odnosisz się do R300 ?

 

Szukając następców za R300 przesłuchiwałem również R900, ale tak jak napisałem wybrałem Usher Mini One, są to świetne moim zdaniem kolumny, ale niestety nie poradziły sobie w nowym 30m pomieszczeniu tak jak bym chciał.Chodzi mi tu wyłącznie o bas. Zastąpiły je YB Audio Phonix, które z basem na 30m nie mają żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 10.10.2019 o 20:33, Mihuhu napisał:

Cześć, jestem po zakupie. i odsłuchach. W pierwszej turze słuchałem NAD 356BEE + Monitor Audio GS10 i Tannoy Revolution xt 6f. Było dobrze ale za studyjnie. Podmieniliśmy na Roksan Kandy MKIII. Było dużo lepiej. Jakby ktoś koc zdjął. Potem skupiłem się na porównywaniu już kolumn na tym wzmacniaczu. Jedne i drugie kolumny były ciekawe. Ale jednak Tannoye miały więcej gardłowego grania, czuć było, ze dźwięk wydobywa się z pojemniejszej obudowy. Tak mi się ten dźwięk spodobał, że zapomniałem poprosić o podpięcie trzecich kolumn a mianowicie Monitor Audio Silver RS6. Nie mogę sobie tego darować ? Nic to muszę z tym, żyć albo poproszę o wypożyczenie.  Więc mam teraz taki zestaw: Roksan Kandy MKIII + Tannoy Revolution XT6F + Bluesound N100 + na razie Tuner Marantz ST83

Kilka spostrzeżeń dot. odsłuchów. Sprzęt grający u sprzedającego w domu a u kupującego w domu to, może nie inny sprzęt ale inaczej brzmiący. Mimo wszystko, w docelowym miejscu osłuchowym brzmi to inaczej. Samo to że inne pomieszczenie, to inne okablowanie. Więc możliwość odsłuchu u siebie jest zbawieniem. Albo zaufanie że u siebie to zabrzmi podobnie. Bo nigdy tak samo. Warto wziąć oczywiście ze 3 płyty ze znanymi utworami. Różnorodnymi. Sprawdzającymi np szybkie, dynamiczne partie, inny utwór sprawdzający np wokale a inny jakiś dzwięk, np oklaski, brawa, gitra, skrzypce. No i w moim przypadku listy co chce się przetestować :).

Na weekend planuje mocniejsze odsłuchy więc wtedy opisze wrażanie.  Na razie podłączyłem i rzuca się w oczy kilka dominujących cech. Ale chce nad tym usiąść na spokojnie.
Dzięki Wam za pomoc - szczególnie @Tal i @bartoszek32 bo naprowadziliście mnie na na fajne tory.

 

W dniu 13.11.2018 o 10:40, doludzi napisał:

 

Szukając następców za R300 przesłuchiwałem również R900, ale tak jak napisałem wybrałem Usher Mini One, są to świetne moim zdaniem kolumny, ale niestety nie poradziły sobie w nowym 30m pomieszczeniu tak jak bym chciał.Chodzi mi tu wyłącznie o bas. Zastąpiły je YB Audio Phonix, które z basem na 30m nie mają żadnych problemów.

A mozesz opisac dzwiek tych Pheonixow.

Do jakiego repertuaru sie nadaja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bartoszek32 napisał:

 

A mozesz opisac dzwiek tych Pheonixow.

Do jakiego repertuaru sie nadaja?

Te Phoenixy, dokładnie ta para stoją teraz u mnie w salonie więc czuję się uprawniony do wyrażenia opinii. ?

Myślę, że są bardzo wszechstronne, sam słucham dość szeroko i różne gatunki brzmią bardzo fajnie. Wokale są świetne, więc to może być jakiś kierunek, ale czy to akustyczna gitara, czy ciężka stopa z elektroniki, albo większe składy jazzowe to wszystko gra bez zarzutów. 

Góra dzięki illuminatorom betrylowym jest super, duży głośnik basowy miło mruczy już przy niskiej głośności, średnica to znowu illuminator więc też  klasa.

Bardzo udane kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Manolo napisał:

Te Phoenixy, dokładnie ta para stoją teraz u mnie w salonie więc czuję się uprawniony do wyrażenia opinii. ?

Myślę, że są bardzo wszechstronne, sam słucham dość szeroko i różne gatunki brzmią bardzo fajnie. Wokale są świetne, więc to może być jakiś kierunek, ale czy to akustyczna gitara, czy ciężka stopa z elektroniki, albo większe składy jazzowe to wszystko gra bez zarzutów. 

Góra dzięki illuminatorom betrylowym jest super, duży głośnik basowy miło mruczy już przy niskiej głośności, średnica to znowu illuminator więc też  klasa.

Bardzo udane kolumny ?

A z jaka eletronika je sparujesz?

Czy sa wymagajace?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to krell kav 400xi, więc mocy na pewno nigdy nie braknie. Wyjątkowo wymagające raczej nie są ale najpiękniej grają kiedy dostaną więcej prądu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Manolo napisał:

Wzmacniacz to krell kav 400xi, więc mocy na pewno nigdy nie braknie. Wyjątkowo wymagające raczej nie są ale najpiękniej grają kiedy dostaną więcej prądu 

Ok dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Manolo napisał:

Wzmacniacz to krell kav 400xi, więc mocy na pewno nigdy nie braknie. Wyjątkowo wymagające raczej nie są ale najpiękniej grają kiedy dostaną więcej prądu 

Czy słuchasz KAV 400xi w trybie końcówki, czy jako integra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, jurek1 napisał:

Czy słuchasz KAV 400xi w trybie końcówki, czy jako integra?

Tak, regulacja głośności jest w dac. Grzeje się bardziej ale oceniam ze tak gra lepiej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Manolo napisał:

Tak, regulacja głośności jest w dac. Grzeje się bardziej ale oceniam ze tak gra lepiej 

Mam dokładnie takie samo odczucie, to jest zupełnie inny wzmacniacz. Staje się zupełnie przeźroczysty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2018 o 10:33, audioburak napisał:

Mnie Kappy szybko zmęczyły ..

Możesz trochę więcej o graniu napisać? Co nie spodobało? Jakiej muzyki słuchasz? Jaki masz pokój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były odsłuchy, więc krótki kontakt a zarzuty dotyczyły góry pasma; pewnej twardości.

Nie twierdzę, że to była wyłącznie ich wina, bo na to składa się więcej elementów,

ale po kilku utworach z klasyki rocka plus jakiś Groover Washington z Mrazem i Freddie Cole'm

wystarczył, żeby zdecydować o ich wykluczeniu. Nie moja bajka, a słucham sporo różnych

gatunków, bo od sonat Haendla po Stevie Raya Vaughana i Prince'a ...ale bez Szostakowicza ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To były odsłuchy, więc krótki kontakt a zarzuty dotyczyły góry pasma; pewnej twardości.
Nie twierdzę, że to była wyłącznie ich wina, bo na to składa się więcej elementów,
ale po kilku utworach z klasyki rocka plus jakiś Groover Washington z Mrazem i Freddie Cole'm
wystarczył, żeby zdecydować o ich wykluczeniu. Nie moja bajka, a słucham sporo różnych
gatunków, bo od sonat Haendla po Stevie Raya Vaughana i Prince'a ...ale bez Szostakowicza  


Dzięki za odpowiedź! Słucham teraz tych wykonawców i nagra nią które znalazłem nie są lepszej jakości: są poprostu stare. Nic dziwi mnie że góra wydała się ostrą i twarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, audioburak napisał:

Szostakowicza

Dlaczego bez ... ?

Przecież V jest boska ?

1 godzinę temu, Ivan Nikitin napisał:

 


Dzięki za odpowiedź! Słucham teraz tych wykonawców i nagra nią które znalazłem nie są lepszej jakości: są poprostu stare. Nic dziwi mnie że góra wydała się ostrą i twarda.

 

Że niby Freddy Cole ma słabe nagrania bo stare?

Przecież to jest boska płyta... ?

R-1468441-1446933280-8119.jpeg.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ivan Nikitin chyba wybrał coś sprzed ponad półwiecza - pewnie specjalnie ...

Ciekawe, bo dla mnie "Merry Go-round" czy "Rio De Janeiro Blue" wydają się ciągle świeże, świetnie

nagrane z udziałem choćby Mraza, mimo prawie 20 lat od realizacji dla jakiegoś tam Telarc'a ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 10 tyś i pomieszczenia + 30 m2 wybrałem focal aria 948. Warto spróbować. Potrafią zagrać pięknie jazz jak i odtworzyć koncert z ogromnym rozmachem.  Odsluchalem kilkanaście propozycji : heco statement,  kef r900, elac vela......

Każde grają inaczej. Lepiej, gorzej... 

Wybrałem focal za uniwersalność. Dodatkowym atutem to ich sprawność przy bardzo cichym odsłuchu.  Subtelny ale z klasą bas. 

Jak bym nie trafił na focale, to do 10 tyś kupił bym heco aurora 1000. Świetne kolumny i żadne z wyżej wymienionych poza focalami nie wyróżniały się na tyle aby dopłacić x3. 

Posłucha koniecznie aurora 1000 z dobrym wzmakiem i Daciem dobrej klasy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy używane Genese Quartet, jeśli chciałbyś cos poniżej 10.000zł z gwarancją 5 lat

https://sklep.rms.pl/triangle-genese-quartet-audiofilskie-kolumny-podlogowe-stereo-z-glosnikiem-tubowym-i-technologiami-spec-oraz-twin-vent-2-szt 

Jeśli zaś brzydzisz się współpracą ze sklepami, to wydaje się być interesujacą propozycją

https://allegro.pl/oferta/atc-scm40-v1-light-cherry-8526758270 

https://allegro.pl/oferta/audio-physic-scorpio-ii-8588023979

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Mamy używane Genese Quartet, jeśli chciałbyś cos poniżej 10.000zł z gwarancją 5 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Jeśli zaś brzydzisz się współpracą ze sklepami, to wydaje się być interesujacą propozycją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A mozesz cos wiecej skrobnac na temat tych Triangle?

Jakie to jest granie?

Kiedys czytalem ze Triangle sa jasne.

Czy ten model tez sie do nich zalicza?

Dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Akurat Genese to V-ka z bardzo wysublimowaną górą i faktycznie raczej jaśniej niż ciemniej. Nowa linia Signature to już granie neutralne, podobnie jak Esprit. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.