Skocz do zawartości
IGNORED

Podzielenie długiego kabla do kolumn na 2 krótsze


Steffen91

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Z gory uprzedzam, że w tematach DIY jak i ogólnie użytkowania sprzętów stereo jestem początkującym - jeśli moje pytania będą oczywiste to przepraszam ale robiąc research w wujku google nie znalazłem odpowiedzi dokładnie na mój problem/

 

Obecnie składam sobie 2 zestawy stereo do mieszkania. Posiadam już wzmacniacze i kolumny (co nieco nadwyrężyło mój budżet :P ) problem mam z okablowaniem do jednego zestawu, dokladniej rzecz biorąc zwyczajnie nie mam kabli do kolumn.

I tutaj pojawił się pomysł podzielenia drugich kabli na 2 krótsze zestawy - mam jeden długi kabel około 7 m - czy mogę zwyczajnie przeciąć go na pół i zawinąć końcówki w obu częściach? Czy jakość dźwięku może coś na tym utracić? Jeśli można to zrobić to czy jest to tak proste jak brzmi czy muszę się za to w jakiś szczególny sposób zabrać? Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ciąć na takie kawałki na jakie chcesz. Jeśli na końcach kabla nie potrzebne są żadne wtyki do zalutowania (widły, banan ) to zrobisz to sam bez problemu. Dźwięk sie nie zepsuje bo kabel im krótszy tym lepszy. Dobrze by było , aby przewody do każdej kolumny (prawego kanału i lewego ) miały taka sama długość, ale jak przetniesz go na pół to oczywiste że tak będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za szybką odpowiedź! O takich samych długościach słyszałem. Także przycinam i zaczynam testy porównawcze sprzęciorów ! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisano 12.10.2018 - 11:06

 

Możesz ciąć na takie kawałki na jakie chcesz.

 

Ważne jest aby cięcia dokonać w poprzek, a nie wzdłuż kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.