Skocz do zawartości
IGNORED

CD Arcam - Alpha 9 czy CD82?


RPSpider

Rekomendowane odpowiedzi

Który z odtwarzaczy Arcama jest lepszy - Alpha 9 czy CD82? Słuchanie CD w innym zestawie nie ma sensu a nie mam możliwości posłuchania u siebie. Kluczowa dla mnie jest ciepła, muzykalna średnica i detaliczność. Ze względu na resztę systemu (Myriad MI-120 i Aucio Academy Phoebe III) która nie obfituje w bas również ten zakres ma znaczenie - nie może go być za mało. Słucham różnej muzyki, najważniejsze są wokale z niedużą liczbą instrumentów, ale słucham też lżejszego rocka, czy też klasyki. Jako punkt odniesienia może być Stare Dobre Małżeństwo, Leonard Cohen, Cyndi Lauper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcanm CD-9 to odtwarzacz bardzo detaliczny,buduje ładną scenę,ale nie jest ciepły,nie ma też podkreślonego basu.CD-8SE jest ciut mniej detaliczny ale cieplejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie pomogę, ale bardzo dobre wspominam CD Myryada MC 100 - świetnie wykonany i oferował wysokiej jakości dźwięk....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Arcam 9 gra troche sucho i zbyt jasno bez podstawy basowej. Do muzyki ktorej sluchasz lepiej wpasuje sie Rotel, Nad lub cos ze starszej serii Sony ES tam basu nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oba. To znaczy zamiast 82 miałem 92. Chyba najwyższy model wtedy. Grały sucho jak diabli. Zero nasycenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Arcamów to ciepło grały antyczne modele Alpha 5 albo 5+ ale dziś to strach coś takiego kupować. Sam miałem takiego. Prawie 2 dekady tyrał po tuningach, ale w połowie kariery muzycznej trzeba mu było napęd wymieniać. Staroci NADa też bym nie brał bo jakość mechaniczna była dużo słabsza niż Arcamów.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze jest ryzyko, ale kumpel ma już kilkanaście lat 512 - i działa cez problemu, ja też mam w "systemie piwnicznym" coś takiego i jestem b. zadowolony;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,miałem przez długi czas CD 73,jest to bardzo wybitne cd.Pozostał w rodzinie i cieszy ucho młode pokolenie.Wystarczy mu zafundować lepszy kabel zasilający i cieszyć się jego walorami.Poczytaj opinie innych użytkowników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisów które czytałem wynika że Rotele mają mniej ciepła od Arcamów, więc raczej nie ten kierunek. Bas nie jest kluczowy, ale dobrze żeby był. Kwota, którą zamierzam wydać to około 1000 zł i nie chciałbym żeby to był staroć, bo z takimi miałem już do czynienia (teraz mam Marantza cd 50 z którym są problemy) i uznałem, że w przypadku odtwarzaczy CD to się jednak na dłuższą metę nie sprawdza. Czy w tym zakresie cenowym znajdzie się wśród Nadów (lub innych) jakiś godny rywal dla Arcama?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jak czesto byl uzywany odtwarzacz/ile plyt przeczytal.

Mozna kupic 15 letnie CD ktore bylo uzywane okazjonalnie i bedzie w idealnym stanie a moze sie trafic 3 letni klocek z laserem do wymiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie cenowym jest jeszcze Roksan Caspian a Musical Fidelity A3 trochę powyżej, ale może dałoby się nagiąć budżet. Niektóre opisy sugerują, że byłyby lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z odtwarzaczy Arcama jest lepszy - Alpha 9 czy CD82? Słuchanie CD w innym zestawie nie ma sensu a nie mam możliwości posłuchania u siebie. Kluczowa dla mnie jest ciepła, muzykalna średnica i detaliczność. Ze względu na resztę systemu (Myriad MI-120 i Aucio Academy Phoebe III) która nie obfituje w bas również ten zakres ma znaczenie - nie może go być za mało. Słucham różnej muzyki, najważniejsze są wokale z niedużą liczbą instrumentów, ale słucham też lżejszego rocka, czy też klasyki. Jako punkt odniesienia może być Stare Dobre Małżeństwo, Leonard Cohen, Cyndi Lauper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

    iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Nowości | Testy | Inne

    Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.