Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka do Micro Seiki BL21


nikx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zamierzam zmienić wkładkę w gramofonie Micro Seiki BL21, ramie karbonowe Micro Seiki CF-2.

 

Specyfikacja Ramienia:

• Carbon fiber, straight tube, low mass, statically-balanced

• Overall length: 300 mm

• Effective length: 229 mm

• Overhang: 15mm,

• Offer angle: 22°30’

• Tracking error angle: less than 1.5°

• Height range: 43 to 83 mm height range

• Recommended cartridge weight: 4 to 12 g <<<

 

Możecie mi coś zarekomendować do 700zł ?

 

Wielkie Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co miałeś i jakiego dźwięku oczekujesz ?

 

z wkładek wszystko o podatności ok 25 , czyli np ortofon blue , i kilka innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co miałeś i jakiego dźwięku oczekujesz ?

 

z wkładek wszystko o podatności ok 25 , czyli np ortofon blue , i kilka innych

Sorry, zapomniałem napisać ... Słuchałem/mam: Pickering NP/AT Stylus PD07T, Audio Technica AT95E, Sumiko Pearl i Black Pearl

Słucham Jazzu, zależy mi na dużej szczegółowości i zwiewności/lekkości, kontroli basu, jego konturowości ... zależy mi też na neutralnych wokalach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zapomniałem napisać ... Słuchałem/mam: Pickering NP/AT Stylus PD07T, Audio Technica AT95E, Sumiko Pearl i Black Pearl

Słucham Jazzu, zależy mi na dużej szczegółowości i zwiewności/lekkości, kontroli basu, jego konturowości ... zależy mi też na neutralnych wokalach.

 

każdy by tak chciał :) Ja takiej wkładki jeszcze nie znam za 7 stówek . Umiarkowanie blisko tego opisu jest ortofon blue i nagoka 110 (ta ma podatność ok 12cu i rezonans wyjdzie wyżej ok 15 hz }

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy by tak chciał :) Ja takiej wkładki jeszcze nie znam za 7 stówek . Umiarkowanie blisko tego opisu jest ortofon blue i nagoka 110 (ta ma podatność ok 12cu i rezonans wyjdzie wyżej ok 15 hz }

Pytałeś czego oczekuje to napisałem ... sam tego chciałeś ;) Niestety mam świadomość, że to ganianie króliczka przy małym budżecie, którego już ganiam od wielu lat ... słuchałeś Grado Prestige Blue albo Red, Audio Technica ATF2 albo Clearaudio Concept?

 

dzięki za propozycje .... ortofon blue mam już na liście ... niestety nie mam gdzie posłuchać. Nagoka 11o, którą słuchałem ... hmm, niby fajna ale w wokalach miała nieznaczne problemy z sybilantami - niby niewiele ale "cały czas je słyszałem" - wiesz co mam na myśli - strasznie mój słuch się na nich skupiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie wymyśliłem te 700 setek ... ale jak trzeba to trzeba ;) Musze poszukać kogoś z ATF2 bo wiele dobrego o niej słyszałem.

 

mam jeszcze jedno pytanie ... rekomendowana waga wkładki dla tego ramienia to 4 to 12 g. Które wkładki cięższe czy lżejsze lepiej pasują do karbonowego Micro Seiki CF-2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , dałem znajomemu At Oc3 czyli coś koło ATF2 . Ma on dwa tt z Sme , na jednym Shure V15 IV ze szlifem Mr a na drugim właśnie AtOc3 .

Słucha głównie Jazz-u i wiecie która wkładka mu przypasowała ?

AT :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie wymyśliłem te 700 setek ... ale jak trzeba to trzeba ;) Musze poszukać kogoś z ATF2 bo wiele dobrego o niej słyszałem.

 

mam jeszcze jedno pytanie ... rekomendowana waga wkładki dla tego ramienia to 4 to 12 g. Które wkładki cięższe czy lżejsze lepiej pasują do karbonowego Micro Seiki CF-2 ?

 

to zależy od wkładki ale ta at f2 ma wagę i podatność odpowiednią do twojego ramienia.

 

tu trochę taniej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF2 ma 5 g - wygląda na więcej ...

 

bolo, dzięki za linka ...

 

a tu może komuś przyda się katalog Audio Technica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie boisz się ebaya

 

to za tysiaka z przesyłką jest f7

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę opinii o tej serii w sieci , a że każdy ma inny tor , to poniekąd zawsze trochę niepewności jest - jak ze wszystkim .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.