Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

SVS Klub
IGNORED

Klub SVS


Bipo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, subfan napisał:

Skoro kasa jest to czemu jeden sub ?

Jeszcze nie wiem, czy będzie jeden, czy dwa, nie wiem też, czy będę miał miejsce na dwa, z prawej strony ściany na pewno, gorzej z lewą, na którą otwierają się drzwi.

W dniu 30.12.2018 o 20:42, Bipo napisał:

Dual piękna sprawa, pomieszczenie całe wypełnia się idealnie basem. Po kalibracji teraz Nic nie przeszkadza, ani nie dudni, nie ma momentów przebasowienia jak mi nie raz zdarzyło się z jednym velo. Po czasie użytkowania dual sub w moim przypadku sb2000 jest bardzo zadowolony. Raczej nie wrócę już do pojedynczego suba... :-)

Bipo, jak masz ustawione te subwoofery? Lewy z prawej strony lewej kolumny, a prawy sub z lewej strony prawej kolumny? :)

Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Jeszcze nie wiem, czy będzie jeden, czy dwa, nie wiem też, czy będę miał miejsce na dwa, z prawej strony ściany na pewno, gorzej z lewą, na którą otwierają się drzwi.

Bipo, jak masz ustawione te subwoofery? Lewy z prawej strony lewej kolumny, a prawy sub z lewej strony prawej kolumny? :)

Suby są ustawione w 1/4 I 3/4 szerokości pomieszczenia na ścianie frontowej w tzw.węzłach basowych. Tutaj nie ma znaczenia czy sub stoi po wewnętrznej czy zewnetrznej stronie kolumny. Ważne gdzie stoi względem ścian bocznych i frontowej z uwagi na negatywne mody pomieszczenia. Jeśli będziesz miał dwa suby automatycznie likwidujesz jeden mod, pozostałe dwa wykalibrujesz z poziomu amplitunera przy poprawnym ich rozmieszczeniu względem miejsca odsłuchu I pomieszczanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bipo napisał:

Suby są ustawione w 1/4 I 3/4 szerokości pomieszczenia na ścianie frontowej w tzw.węzłach basowych. Tutaj nie ma znaczenia czy sub stoi po wewnętrznej czy zewnetrznej stronie kolumny. Ważne gdzie stoi względem ścian bocznych i frontowej z uwagi na negatywne mody pomieszczenia. Jeśli będziesz miał dwa suby automatycznie likwidujesz jeden mod, pozostałe dwa wykalibrujesz z poziomu amplitunera przy poprawnym ich rozmieszczeniu względem miejsca odsłuchu I pomieszczanie. 

Czy probowales ustawienie jednego z przodu a jednego z tylu , co pomaga zwalczyc podluzne mody i oferuje rownomierniejszy rozklad cisnienia w pomieszczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam kilka moich odczuć  i uwag o SVS SB-1000:

Sub gra w pomieszczeniu 22m ( pokój 5,5x4)

Ustawienie Volume na godzinie 12

Podłączenie za pomocą Melodika Y

Ma uderzenie , jest czysty, dobrze kontrolowany, idzie w punkt ,daje dużą przestrzenność, wypełnia pokój, nie odczułem aby bas był rozlazły czy dudniący jak przy innych testowanych modelach.W pozostałych nie było takiej mocy czy ogromu uderzenia, choć to może kwestia ustawień aczkolwiek wszystkie były ustawione tak na około 3/4 mocy i starałem się je testować na tych samych kawałkach filmów.

Przy takim ustawieniu SVS SB-1000 zagrał dla nas najlepiej w założonym budżecie.

Sub ma przełącznik ON oraz Auto/Standby w drugim ustawieniu dioda umieszczona w lewym górnym rogu świeci się na czerwono, natomiast jak idzie sygnał dioda jest koloru niebieskiego.Jest ona dobrze widoczna bez maskownicy jak i przy jej założeniu.

Maskownica jest wciskana i zdjęcie jej zajmuje kilka chwil ( jestem przyzwyczajony do magnesów ale w Subach może one nie występują?)

Czasem spotykałem się z opiniami że Suby buczą czy wydają jakieś dziwne  dźwięki w SVS SB-1000 nic na tą chwilę nie słyszę.

Porównanie było z Dali E12 oraz Quadral Qube 10

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

U mnie po wrzuceniu suba na moje legowisko okazało się że najlepiej brzmi na prawie całej prostopadłej ścianie, gdzie jest telewizor. Mogę je więc ustawić symetrycznie i logicznie :)) pod telewizorem  co ułatwia trochę sprawę zważywszy na ich rozmiar. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wczoraj  w planach było finalne ustawienie dwóch pb13 z nową szafką, krótszą ale tak ją do mnie wieźli że jeden blat potłukli i czekam na następną do przyszłego tygodnia. 

Wybiegając w przyszłość po zmianie tv chciałbym trochę poprawić kalibracje z audysey jakimś zewnętrznym urządzeniem, może Anti mode 2.0 dual Core. Koszt około 3 tyś będzie i tak znikomy w porównaniu do ampli Arcama z dirac.  Bipo kalibrowales swoje sb2000 czymś więcej niż avr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie 2 suby to już chyba za dużo ciśnienie pewnie wgniata w kanapę:-)).

Ja jakbym miał taką prostą ścianę jak u Ciebie (a nie mam bo mieszkanie na poddaszu) to bym zrobił głośniki in wall łącznie z subbami wszystko schowane może kiedyś.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie za dużo,  w końcu eksplozja jest eksplozją a nie piardem zza kanapy .

Myślisz że mam je na 100% mocy ustawione ? Im większy sub tym bardziej swobodnie gra a mniejsze wychylenia membrany to mniejsze zniekształcenia . Ale fakt faktem takie duo potrafi czasem przestraszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subfan- u mnie SB2000 gra razem z Heco Aurora i Onkyo RZ810,na troszkę ponad 20m2.O drugim na razie nie myślę.Mam system 7.1 ale zastanawiam się czy nie przejść na 5.1.2 Niestety z tym ampli nie można mieć 7.1.2

SB 2000 jest ok.moj stary Velodyne CTH10 Q  przy nim wypadał blado.Ale ja sobie nawet nie wyobrażam jak grają te Twoje dwa kolosy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Powiem Ci tak , lepsze jest dobre 5.2  niż jakieś 7.1.4 na siłę.  Rzadko kto ma po prostu warunki na właściwe rozmieszczenie głośników plus nie wszystkie filmy są w tych formatach a 5.2 to nawet 4 pancerni i pies poleci haha zwróć uwagę nawet na info na okładkach filmów.  Do głośników sufitowych jest niewiele filmów które faktycznie mają na nie ścieżkę. 

Na koniec Cię zmartwię , skoro masz ponad 20m to gwarantuje że na jednym ni poprzestaniesz - aż taka różnica na plus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Właśnie był u mnie siostrzeniec i puściłem mu scenę z eksplozją z Sicario, nie wystraszył się bo już oglądał ten film u mnie ale spojrzał na mnie i powiedział-" jakbym grał na tym w Battle fielda to bym się jąkać zaczął bo tam za często takie sceny się zdarzają ", haha czyli nie jest źle a same bum robi wrażenie. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ten prawy będzie stał jak lewy i jakiś metr pomiędzy nimi ,dlatego szafka ma dotrzeć o takiej szerokości . Będzie trochę niższa i z centralnym na niej będzie równo z subami i raczej tv zmienię na większy, minimalnie 75 cali a jak znajdę dobry dill to 85". No i na koniec sprawdzę czy kalibracja Anti mode 2.0 dual Core  coś poprawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dual w bieli.... :-)

20180728-090310.jpg

20180728-091114.jpg

20180728-090103.jpg

Ps.uprzedzam pytanie, iż płotek zabezpiecza strefę ze sprzętem przed małym dzieckiem.. :-)

- Rozstaw pomiędzy subami 2.3m

- szerokość pomieszczenia 4.7m

- wielkość pomieszczenia 26m2

- suby stoja na krótszej ścianie 

- kalibracja kina 5.2.4 była przeprowadzona przez firmę CinemaPro ( Magog) za pomocą jego urządzeń tj.mikrofonu i ekektroniki.

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ale skoro sam wprowadzałeś ustawienia w equalizerze to musiałeś zrobić całość własnoręcznie czy to tylko poprawki do audyseya.?

Bo Anti mode 2.0 ewidentnie do suba jest, tak przynajmniej wyczytałem a może i inne częstotliwości można ustawić, nie wiem ale się dowiem jak przyjdzie czas. W tym roku nr 1 to tv i jak sprawdziłem " na miarę " wymiar 80- 85 cali będzie aż nad to więc projektorem nawet nie warto sobie głowy zawracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dziś dostałem odpowiedź od SVS dotyczącej problemu który zauważyłem dociskając  trochę mocniej mój pierwszy pb13. 

Prawy port miał nie do końca dociśniętą " rure" plastikową co powodowało delikatne brzęczenie i było przeszkodą dla powietrza które podróżowało w obie strony.

Jako że pb13 ultra nie jest już produkowany w zamian dostanę pb4000.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.