Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  46 członków

SVS Klub
IGNORED

Klub SVS


Bipo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Nie powiem że się nie zdziwiłem,  oczywiście in plus. :)))  Ogólnie apka na smartfona fajna sprawa będzie a reszta porównywalnie.

Najgorzej było jak testowałem bas demo z YT z kanału Youthman I wtedy słyszałem dość mocne szumy z tego portu i myślę tak nie może być tyle że święta spowolnily sprawę . Nierówność lekko wyczuwalna ale przy dużym,  naprawdę dużym pędzie powietrza jednak duża przeszkoda. 

Przy normalnym oglądaniu filmów raczej nie przeszkadzało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli na 3 baty to będzie ćwiczony mod kinowy czyli z jednym portem zatkanym a zgranie nie będzie takie trudne , znalazłem artykuł na audioholics i się dostosuje . Na razie nie nastawiam się na znaczącą poprawę jak to było przy dodaniu drugiego suba . Nie ukrywam że samo posiadanie 3 takich kolosów na 20 metrach powoduje lekkie zamieszanie jak i trochę inne ustawienie mebli więc jeżeli poprawa dźwięku nie będzie znacząca to funkcjonalność weźmie górę i sprzedam jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich klubowiczów ?

Jedzie do mnie SVS PB-2000 i pytanie do posiadaczy SVS o podłączenie. Według instrukcji należy go połączyć z amplitunerem pojedynczym mono RCA, a ja mam wyprowadzony ze ściany przewód typu Y, bo dawniejszy mój sub dostawał dużo większej energii jak był podłączony pod dwa wejścia. Testował ktoś na SVS przewód Mono RCA vs Y ? 

Jak będzie trzeba to rzucę pojedynczy przy ścianie, ale jeśli mogę wykorzystać ten co jest zamaskowany, to będzie wygodniej i taniej (nie mam pojedynczego na stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam . Kolega mieszkający w stanach polecił mi sprzęt marki SVS. 

Jestem na etapie zmiany głośników kina domowego . 

Stan obecny salon 25m2

Kino domowe Harman Kardon hKTS11+ HK AVR161.

70% to muzyka 30% filmy

Rodzaj muzyki - ostre brzmienia. 

Ze względów finansowych, kino chcę zmieniać etapami . Ponieważ w moim zestawie zarżnąłem głośnik centralny jestem zmuszony zakupić nowy + subwoofer. 

Myślę ze podstawowa seria mnie w zupełności zadowoli czyli  głośnik centralny SVS serii Prime + Sub SV-1000. Pytanie czy w przypadku większości słuchania muzyki lepszym rozwiązaniem bedzie PB-1000 czy SB-1000? Prosze o opinie. 

Czy na forum udziela się dystrybutor marki SVS i może zrobic dobrą ofertę. Czy ten sklep to jedyny dystrybutor https://sklep.soundclub.pl/pl/menu/subwoofery-160.html ?

Jaka jest możliwość odsłuchu- loco Poznań.

Czy mój obecny wzmacniacz napędzi takie głosniki ?

Tak jeszcze patrzę na ten zestaw- cenowo wyglada okazjonalnie https://sklep.soundclub.pl/pl/products/glosniki/podlogowe/zestaw-glosnikow-5-0-svs-prime-piano-black-ex-demo-605.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś chętny ? SVS PB-2000 kupiony 30 lipca 2019r. W zestawie z płytą granitową i kolcami z podkładkami. Sama płyta mnie wyszła 500 zł. 

Zestaw jak nowy bez żadnej rysy, z kartonem i dokumentami. Maskownica nigdy nawet nie używana. Możliwy odsłuch (Poznań). 3300 zł cenię.

20191118_083249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Zazdroszczę wam bo ja szczęśliwym posiadaczem takiego cudeńka będę dopiero w grudniu lub po nowym roku.

Będę nabywał Svs sb 1000 pro lub mocniejszy 2000, oby to był święty gral którego szukam od lat.

Pytanie do klubowiczów, ktoś z was posiada wymieniony przeze mnie model w pomieszczeniu >15m2 i powie jak to gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja od siebie powiem tak. Właściwie powtórzę podpowiedzi jak sam się pytałem.
Kup najmocniejszy na jaki Ciebie stać. Jeśli bierzesz pod uwagę sb2000 pro, to zapomnij o sb1000. Nie wiem do czego potrzebujesz ten sub. Do stereo czy do kina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, STELVIO napisał:

Hej. Ja od siebie powiem tak. Właściwie powtórzę podpowiedzi jak sam się pytałem.
Kup najmocniejszy na jaki Ciebie stać. Jeśli bierzesz pod uwagę sb2000 pro, to zapomnij o sb1000. Nie wiem do czego potrzebujesz ten sub. Do stereo czy do kina?

Stereo ale czasem filmy też wpadną. Pomieszczenie 11m2 w sklepie będę odsłuchiwał na salce 9m2 aby mieć zbliżony "wynik".

 

Edytowane przez bassfreak93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do stereo narazie mam już jeden na lewy kanał zamontowałem  svs sb 2000 pro - jest extra. Wszystko poszło lepiej .. Kolumny mam też w obudowie zamkniętej i ze wstęgami. Drugi svs będzie za dwa dni .

Nie wyobrażam sobie efektu końcowego z dwoma svs sb 2000 pro.

Edytowane przez krell69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam już drugi svs sb 2000 pro . Teraz ustawienie i strojenie zabawa apką i pomiary...Trochę dyfuzorów więcej i znowu gonimy królika..

Życie staje się barwniejsze.. 

Mam pytanie .. Czy ustawienie dwóch sub. dokładnie w rogach pomieszczenia po dostrojeniu EQ w subwoferze aplikacją po pomiarach zastąpi bastrapy? Jest to dobra myśl aby wyeliminować mody pomieszczenia ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
20 godzin temu, Adam_P napisał:

Panie i Panowie. Jakby ktoś chciał pozbyć się w drodze sprzedaży SB-2000 to chętnie zaoferuje w zamian rozsądną kwotę w walucie NBP 🙂

Rozważam sprzedaż dwóch sztuk SVS SB 2000.

Mają chyba niecały rok - na gwarancji. Stan jak z fabryki.

Oryginalne kartony.

Ale to raczej około połowy lutego jak przyjadą do mnie nowe i większe.

Także, jak coś napisze pw w tym czasie.

Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie. Testuję SVS SB-1000 PRO. Sub podłączony do stereo po złączach głośnikowych. Odcinam go na 50Hz (na załączonym zdjęciu). Puszczam dźwięk 60hz z generatora częstotliwości ale z suba nadal wydobywają się dźwięki i to dość głośne. Zależy mi aby powyżej 50hz sub w ogóle się nie odzywał. O co tu chodzi? 8354e9c89a62a26110d82e0c3907ef73.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o stromosc (slope) filtrow (6dB, 12dB, 24dB,…) zaden typowy filtr nie odcina powyzszych czestotliwosci tak „stromo“ jak ty tego oczekujesz.

IMG_9664.thumb.png.05243b758f0fd39d5da5d8954e6e01ff.png

Jesli chcesz przy 50Hz niski poziom glosnosci, to nastaw czestotliwosc graniczna 30-40Hz (jesli SVS to potrafi) i wybierz maksymalny slope
 
IMG_9665.thumb.png.528861a4888e53e3ee6b9dd1659427e7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o stromosc (slope) filtrow (6dB, 12dB, 24dB,…) zaden typowy filtr nie odcina powyzszych czestotliwosci tak „stromo“ jak ty tego oczekujesz.

IMG_9664.thumb.png.05243b758f0fd39d5da5d8954e6e01ff.png

Jesli chcesz przy 50Hz niski poziom glosnosci, to nastaw czestotliwosc graniczna 30-40Hz (jesli SVS to potrafi) i wybierz maksymalny slope
 
IMG_9665.thumb.png.528861a4888e53e3ee6b9dd1659427e7.png
Dzięki xajas. Myślę jeszcze czy nie pozbyć się tego wykorzystując equalizer. Coś jak poniżej (dotyczy tylko 60hz - 50hz to mod pomieszczenia):

a608a0963a12791446e49be6f09bc5fd.jpg
Oczywiście całkowicie się tego nie pozbędę ale mocno stłumię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.